Ouderwets gezellig Winterhart Bijstandsfraude ontdekt in Schiedam Visspecralis it BiJI Gebakken scholfilet Makreel americain Scholrolletjes gevuld met zalm Kerst krassen op de Hoogstraat Jongerenwerk naar Loverboys Zlateh de Geit in De Teerstoof Lezersactie maas stad 158 maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Colofon SCHIEDAM - Winkeliersvereni- ging Hoogstraat geeft ieder- een die voor vijf euro of meer iets aanschaft een kraslot cadeau. Wie hierop drie dezelfde symbolen krast, heeft prijs. De actie loopt van 8 tot en met 24 december. De aange- sloten winkeliers zijn te her- kennen aan de poster. SCHIEDAM - De afdeling Jon gerenwerk van de Stichting Welzijn Schiedam is met een stuk of veertig jongeren afgelopen woensdag naar het Theater aan de Schie ge- weest waar de voorstelling Loverboys op werd gevoerd. De voorstelling volgde het verhaal van een jong meisje dat valt voor de charmes van een jongen die zich ontpopt als een 'loverboy'. SCHIEDAM - Als de dagen aan het eind van het jaar steeds korter worden, wordt 00k Chanoeka gevierd, dit is net als kerst, een familiefeest. De zevenjarige Micha kijkt erg uit naar het feest, maar als blijkt dat er dit jaar geen Workshops, kerstkoren en knutselmiddagen **Ji is SCHIEDAM - Nu Sinterklaas weer op de terugreis naar Spanje is, hult Schiedam zich in rap tempo in kerst- sfeer. Kerst in Schiedam is de laatste jaren in een noe- mer te vangen: Winterhart. Dat betekent dat het cen trum van 11 december tot en met 4 januari wordt om- getoverd in een waar Win- terWonderland. Op het Stadserf komt na- tuurlijk weer de ijsbaan en in de Grote Kerk wordt weer een romantische kerstmarkt georganiseerd. Winterhart Schiedam be- gint donderdag it decem ber al om 12.00 uur wan- neer de kerstmarkt in de Grote Kerk van start gaat. De mooiste en lekkerste kerstcadeaus zijn hier ge- durende drie dagen te ver- krijgen. Naast kijken, kun je hier 00k genoeg doen. Zo zijn er onder andere work shops mozaieken en Kerst voor Kids. Om 17.30 uur gaat 00k de ijsbaan op het Stadserf open, waar tot en met zon- dag 4 januari geschaatst kan worden. Na de eerste rondjes op de schaats, kun je meteen door naar de Grote Markt, waar vanaf 19.00 uur kaarsjes en warme chocolademelk wor den uitgedeeld door Schie- damse raadsleden. Om 19.30 worden hier de lichtjes in de kerstboom ontstoken door burgemees- ter Verver terwijl er samen met Harpe Davids liederen worden gezongen. Daarna nog snel even terug naar de Grote Kerk waar rond 20.45 uur de Mooie Dingen Kerstshow begint. Tijdens de kerstmarktda- gen is het natuurlijk overal muziek wat de klok slaat. Zo brengt de Schiedamse operazanger Alberto Da Moreno Christmas Carols ten gehore en het Proms- koor Schiedam treedt op. Het Eelco van de Meeberg Duo brengt jazz en er kan genoten worden van de Ho ney Pari of Rijnmondband 3- Gemeente benadeeld voor om en nabij 80.000 euro SCHIEDAM - De sociale recher che van de gemeente Schie dam heeft in de afgelopen maanden twee grote fraud- ezaken met bijstand aan het licht gebracht. De fraudeurs, een 48-jarige en een 60-jari- ge man, hebben de gemeente benadeeld voor een bedrag van om en nabij de 80.000 euro. De bedragen worden volle- dig teruggevorderd en er is inmiddels aangifte van frau- de gedaan bij het Openbaar Ministerie. In de eerste zaak gaat het om een 48-jarige man die gedurende een langere peri- ode gewerkt heeft naast zijn bijstandsuitkering en deze inkomsten nooit heeft opge- geven bij de gemeente. Door een anonieme tip ont- dekte de sociale recherche dat deze man zwart werkt. In de andere zaak gaat het om een 60-jarige man die bij de gemeente opgaf in Schie dam te wonen terwijl dit niet zo bleek te zijn. Ook in deze zaak werd de sociale recher che door een tip op het spoor gebracht van de fraude. De gemeente heeft een apart handhavingsteam dat frau de met bijstand opspoort. Fraude kan worden ontdekt naar aanleiding van tips, maar bijvoorbeeld ook door huisbezoeken of het vergelij- ken van allerlei gegevens. Schiedams Boekbeeld Bos Prei is het debuut van Schiedammer Jan van der Lans. Met een twintigtal korte verhalen die korte titels hebben als Echte liefde, De bruine terreur of Zuurkool met hoer. Droog, gortdroog zijn Jan van der Lans zijn verhalen die soms een halve pagina bestrijken. Zijn onderwerpen en zijn personen zijn ontdaan van alle franje. Vaak een gewone man, vrouw of echtpaar. Een ik-figuur in de kroeg -a la Simon Carmiggelt - met ongelukkig huwelijk' of een rare obsessie. Normale mensen in gewone situaties waar de lezer zich gemakkelijk mee identificeert. Een voorbeeld is het begin van het verhaal 'Geraniums': „Het re gent. De gebogen gestalte van Kobus sjokt langs de huizenkant naar huis. Hij is bij de supermarkt geweest. Uit zijn plastic bood- schappentas steekt een bos prei. Kobus is een uitgebluste man van vijfenzeventig jaar. Zijn gegroefde, grauwe gezicht vertoont een permanente uitdrukking van onvrede." In enkele regels is zonneklaar wie Kobus is. Later blijkt dat hij dagdromen heeft van mooie meiden, drank een avontuurlijk leven. Zijn vrouw - de zeurpiet achter de geraniums - weerhoudt hem daarvan tot Kobus, als bij Roald Dahl, zijn vrouw letterlijk laat stikken! Geen romantiek maar 'echte' literatuur, volgens Schiedamse uit gever Rob Dijkstra van De Boekfabriek die het oudere talent, van- daag 70 jaar geworden, ontdekte op een filosofen-debat/avondje. Die Jan van der Lans maakt als beeldend kunstenaar abstract-im- pressionistische schilderijen en beelden, en nu ook de illustraties in zijn boek. Tijdens de drukke presentatie van het werkje bij Ga- lerie Ilias, Hoogstraat 169, was naast het boek ook zijn beeldend werk te koop. Vrienden en kennissen deden dat zoals schrijfcursusleider Kees Schrevel (SKVR) die het boekje kocht als afscheidscadeau voor zijn directeur bij de Rotterdamse Kunststichting. Maasstad Weekbladen verloot onder de lezers drie exempla- ren van het boek 'Bos Prei' van Jan van der Lans. Om in aanmerking te komen kun je een mailtje sturen naar: k.moerman@maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen t.a.v. K. Moerman, Postbus 1162, 3000 BD Rot terdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en titel van het boek Schiepomt Full service kantoorruimte Schiedam Gratis 100 gram 100 gram 100 gram woensdag 10 december 2008 - XQ82 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F.de Klerk, tel. 0655 858778 A. Erguc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, e.g. de betreffende auteur. V-V'w Donderdag 11 december is het weer zover: handen warmen aan de warme chocolade- melk en kerstliederen zingen rond de kerstboom op de Grote Markt. Foto: R.v/d Kraan FRANK WILLEMSE bbuussi mneessss cceenntteerr iVww.uciiieiioiriT.iil 01.0 24 24 111 I -I weekbladen AFHALEN Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plus markt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Large Kerkstraat 36 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersvereniqing Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Ludulnastraat 96A

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3