Maud Mulder komt naar Schiedam: beperkt aantal kaarten beschikbaar! Wegwerkzaamheden in Schiedam Een bijzondere kerk- dienst in de adventstijd 15 december 2008 Dag van de Naturalisatie: Schiedam viert feest gemeente Schiedam -E. cfl Maandag 15 december is het de Dag van de Naturalisatie. Nieuwe Neder- landers die afgelopen jaar genatura- liseerd zijn krijgen van de gemeente Schiedam een feestprogramma aan- geboden om hun Nederlanderschap nogmaals, gezamenlijk te vieren. Voor de nieuwe Nederlanders is de Schaatsbaan op het Stadserf afge- huurd en hen zal een winters pro- gramma worden aangeboden. Ont- vangst door ijskoninginnen. Een buffet met internationale stamp- potten. En niet in de laatste plaats een ijsdansdemonstratie door Maud Mulder (bekend van Idols en Ster- ren dansen op het ijs). Ook burge- meester W.M. Verver - Aartsen zal hierbij aanwezig zijn. Maud Mulder zal optreden van 18.15 uur tot 19.00 uur waarna er gelegenheid is voor een 'Meet Greet'. Niet alleen de nieuwe Nederlanders kunnen Maud ontmoeten. Voor het optreden van Maud zijn voor alle Schiedammers een beperkt aantal kaarten beschik baar. Deze kaarten zijn vanaf vrijdag 12 december voor iedereen die be- langstelling heeft af te halen bij het Gemeentelijk Informatiepunt op het Stadskantoor, Stadserf 1 Wees er snel bij want op is op! Hier vindt u een overzicht van tijde- lijke wegafsluitingen in Schiedam en directe omgeving. In de meeste gevallen worden wegen afgesloten in verband met werkzaamheden of evenementen. Ook als gevolg van ca- lamiteiten en andere incidenten kan het nodig zijn wegen af te sluiten. Deze afsluitingen worden onder meer via Radio Rijnmond bekend gemaakt. Wanneer dergelijke afsluitingen van langere duur zijn, worden ze zo snel mogelijk op deze website vermeld. De bij de afsluitingen vermelde peri- oden kunnen wijzigen afhankelijk van weersomstandigheden en omstandig- heden op het werk. De werkzaamhe den kunnen langer duren of eerder af- gerond worden. Wijzigingen in de duur van de afsluitingen worden zo snel mo gelijk op deze website vermeld. Tenzij anders vermeld, is nadere informatie over de werkzaamheden te verkrijgen bij de Irado, via telefoonnummer 010 - 262 1000. Regionale verkeersin- formatie is te verkrijgen via www. bereikbareregiorotterdam.nl. De actuele tijdelijke wegafsluitingen zijn de volgende: Burgemeester van Haarenlaan/ P.J.Troelstralaan In oktober 2008 is de aannemer ge- start met de reconstructie van de Bur- gemeester van Haarenlaan vanaf de oostzijde van de P.J. Troelstralaan tot de Vlaardingerdijk, ter hoogte van het metrotrace. De huidige vier rijstroken worden teruggebracht naar twee keer een rijstrook. Derhalve is dit weg- gedeelte afgesloten voor het door- gaande verkeer. Het verkeer wordt omgeleid vanaf het Nieuwlandplein via de Nieuwe Damlaan, Nieuwe Haven, de Burgemeester Knappert- laan naar de Vlaardingerdijk. v.v. Dit wordt aangegeven door middel van omleidingsborden met de letters C en W. Voor bezoekers van de Beukenhof begraafplaats en crematorium) is een aparte routing aangegeven met de letter B. De route tussen de P.J. Troel stralaan en de Van der Bruggenlaan blijft beschikbaar voor het verkeer. Echter enige verkeershinder tijdens de reconstructie is mogelijk. Tevens is een extra inrit gemaakt vanaf het Nieuwlandplein naar de Van Limburg Stirumstraat. Strickledeweg De Strickledeweg is tussen de Vlaar- dingerweg De Brauwweg tot iets ten zuiden van de Philippusweg en een deel van de Philippusweg en de Swaneblakestraat afgesloten. Hierbij wordt een eenrichtingsregime inge- steld op de Strickledeweg van noord naar zuid om de bedrijven voor be- stemmingsverkeer' alsmede de hulp- diensten bereikbaar te houden. Fietspad Hargalaan Het fietspad langs de Hargalaan in de richting van de Nieuwe Damlaan v.v. is inmiddels opengesteld. Fietsers kunnen nog enige overlast onder- vinden van het bouwverkeer t.b.v. ziekenhuis. Fietspad Poldervaart Het fietspad langs de Poldervaart is tot een nog nader te bepalen tijdstip afgesloten. Deze afsluiting is nood- zakelijk om de dam naar het Vlietland Ziekenhuis toegankelijk te maken. Tram plus Overschiesestraat In week 46 is een start gemaakt met het bestraten van de promenade langs het Proveniershuis. Voetgangers wordt aangeraden om via het Stad serf te lopen. De trambaan die tevens toegang geeft tot de parkeergarage van het Stadskantoor is afgesloten voor alle verkeer met uitzondering van trams. De parkeergarage is te bereiken via de Emmastraat. Vanaf dinsdag 9 december wordt het laatste deel van het voetpad voor het Proveniershuis worden aangelegd. Er zal een voorziening voor voetgangers en fietsers worden gemaakt. Hargalaan Op vrijdag 21 november is de ver- keerssituatie op de Hargalaan ge- wijzigd. Het verkeer uit de richting Vlaardingen, zal vanaf dat moment worden geleid over de nieuwe rij stroken van de rotonde. De rijstrook vanaf de Nieuwe Damlaan in de rich ting van het Novotel, is terugge bracht naar 1 rijstrook. Het verkeer zal worden geleid via een tijdelijk aangelegde rijstrook. Tengevolge van het wijzigen van het profiel van de rijbaan kan ernstige verkeershinder ontstaan. Automobilisten die als be- stemming Schiedam Centrum hebben wordt aangeraden de afslag Schie dam Centrum te nemen of gebruik te maken van de oostelijk toegangsweg naar Schiedam, namelijk de afrit op de A 4. Bouwzaken In de publicatie van 3 december 2008 is een vrijstelling gepubliceerd zonder adres, dat moet echter zijn: Swammerdamsingel 69, 3112 RH. Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (ar- chief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van 25 november 2008 t/m 1 december 2008 Hoogstraat 134, 3111 HM Noordvestsingel 81, 3119 DC Rotterdamsedijk 262 t/m 272 Steenstraat 17, 3114 NR Thoman A. Kempisstraat 46, 3117 CC Van Rijkpad 14, 3123 NT Van Ruysdaellaan 11 t/m 25, 3117 XN Verleende bouwvergunningen Verzonden 27 november 2008 Broersvest 60C, 3112 DG Rotterdamsedijk 269, 3112 AM gedeeltelijk veranderen van winkel bovenwoning gedeeltelijk veranderen van bedrijfsruimte naar woning geheel veranderen van de funderingen gedeeltelijk veranderen van woonhuis met bedrijfsruimte tot 2 woningen gedeeltelijk vergroten van de woning dakkapel aan voor- en achterzijde plaatsen funderingen vernieuwen R. Mulders gedeeltelijk veranderen van de pui (entree) ROGplus tijdelijk plaatsen van een scootermobielsafe N.B. Op grand van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben- den tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande- ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Recht- bank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. In de 18e en aan het begin van de 19 eeuw werden Christmas-Carols in Groot-Brittannie dikwijls buiten op straat in de Kerstnacht door groepen zangers en instrumentalisten ten gehore gebracht. Na een periode van verval kwam gelukkig weer een hernieuwde waardering. Er zijn vele verschillende Carols. Hoe verschillend sommige ook, ze hebben een overeenkomst: ze nodigen uit om mee te zingen! Op zondag 21 december kunt u deze viering meemaken in de Westvest90-kerk. Op diverse plaatsen in Nederland wordt deze Engelse traditie van Lessons and Carols overgenomen. Ook in onze geloofsgemeenschap willen wij een Viering met negen lezingen en liederen introduceren. We verwachten dat het een prachtige viering is, of je nu gelovig bent of niet. De boodschap van vrede van het Kerstkind spreekt, en weet nog altijd de harten van mensen te raken. Een gelegenheidskoortje afkomstig uit de Heilig Hartparochie in Schiedam- Zuid neemt de carols voor zijn rekening, en er is veel samenzang. Diverse leden van onze geloofsgemeenschap dragen de negen lezingen voor. Het geheel staat onder leiding van pastor Lidwien Meijer van de St. Jan de Doper- Visitatieparochie in Nieuwland. Na afloo£ van de dienst is er voor iedereen een jlas gliihwein. of een kopje koffie met een kersttraktatie. Negen lezingen en liederen bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam. Naar de Engelse traditie van Nine lessons and Carols. Zondag 21 december 2008 om 15.30 uur. Westvest90-kerk, Westvest 90. Tegenover molen "de Walvisch T1 cB i <a a I»i»«i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4