W02 in Beeld bij 5C1IEPAM Heeft u belangstelling voor de vergaderingen van de gemeenteraad? het gemeentearchief Schiedam Beklim de kerktoren tot grote hoogte Aanvraag eenmalige uitkering van 50,- voor huishoudens met een laag inkomen www.schiedam.nl Gemeenteberichten Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het be- paalde in artikel 26 BABW, dat zij op 3 december 2008 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1Motorvoertuigen op de Horvathweg (3112), richting Rotterdam, op de kruising met de Spoorstraat, te verplichten om rechtdoor of rechtsaf te slaan door plaatsing van het bord model D6r bijlage I RVV; 2. Het keerverbod op de Horvathweg (3112), richting Rotterdam, op de krui sing met de Spoorstraat, in te trekken en het bord model F7 bijlage I RVV te verwijderen; 3.De paden aan beide zijden van de Nieuwe Damlaan (3118), ter hoogte van het Nieuwlandplein, aan te wijzen als (brom)fietspad door plaatsing van de borden model G12a bijlage I RVV; 4.De paden aan beide zijden van de Nieuwe Damlaan (3118), tussen de Mgr. Nolenslaan en het Nieuwlandplein, aan te wijzen als fietspad door plaatsing van het bord model G11 bijlage I RVV; 5.De oude maatregelen op de Nieuwe Damlaan (3118), tussen de Mgr. Nolenslaan en het Nieuwlandplein (fietspaden en parallelwegen met een- richtingsverkeer) in te trekken door het verwijderen van de borden model Gll,G12a, C2 en C3 bijlage I RVV; Wij wijzen U erop dat U op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendma- king een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Kennisgeving aan het wegverkeer De minister van Verkeer en Waterstaat brengt het volgende ter kennis aan belanghebbende. In verband met het aanbrengen van motorvriendelijke geleiderail dient de verbindingslus van de A4 (vanuit Beneluxtunnel) naar de A20 (richting Hoek van Holland) tijdelijk voor alle verkeer te worden afgesloten. De afsluiting vindt plaats in week 51 Van dinsdag 16 december 21:00 uur t/m woensdag 17 december 05:00 uur Of zoveel langer of korter als noodzakelijk. Bij slechte weersomstandigheden kan het werk uitgesteld worden. Omleidingen: Het verkeer wordt ter plaatse met gele borden omgeleid via de A20, af- en toerit 11 Schiedam. Voor contact met betrekking tot deze afsluiting: Verkeersloket Wegendistrict Rijnmond Postbus 93 3100 AB Schiedam Tel. 010- 2080562/542 dzh-verkeersloketvmr@rws.nl Voor vragen van de media: Rijkswaterstaat Zuid-Holland, afdeling Communicatie, pikettelefoon: 010 - 402 7050. Meldt u zich dan aan voor een gratis e-mailabonnement waarmee ruim van te voren de komende vergaderingen van de gemeenteraad, zoals Het Stad- serf, de raadscommissies en de gemeenteraadsvergaderingen worden aange- kondigd. Op deze manier kunt u gemakkelijk doorklikken naar het Bestuurslnforma- tieSysteem (BIS) van de gemeente Schiedam waar onder andere de agenda's, bijbehorende stukken en verslagen worden gepubliceerd. U vindt het BIS op de website van de gemeente Schiedam, www.schiedam.nl onder 'Bestuurs Informatie'. Heeft u interesse? Meldt u zich dan aan via het e-mailadres van de griffie: griffie schiedam.nl Lachende Duitse soldaten met een biertje in de hand op een terras in Breda. Binnenlandse strijdkrachten en verzetsgroepen met hun wapens. Een massale bijeenkomst van de Hitlerjugend en de Jeugdstorm NSB op de Grote Markt in Groningen. Duitse krijgsgevangenen, een be- smeurd beeld van Hitler en verne- derde 'moffenmeiden'. Zware bom- bardementen op Venlo in november 1944. Een propaganda-affiche van de NSB uit 1935... Ter gelegenheid van de lancering van de website Beeldbank W02 (www. beeldbankwo2.nl) is de reizende ten- toonstelling 'W02 in Beeld' samen- gesteld. De expositie laat een geva- rieerde, representatieve selectie van foto's, tekeningen en affiches uit de beeldbank zien. De informatieve en fraai uitgevoerde tentoonstelling kan dankzij het Gemeentearchief Schie dam vanaf december 2008 gratis in de Stadswinkel aan het Stadserf 1 worden bezichtigd. Het unieke beeld- materiaal is afkomstig van de Ne- derlandse oorlogs- en verzetsmusea, herinneringscentra en het Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie (NIOD). De tentoonstelling bestaat in totaal uit 21 panelen die in zeven driehoekige constructies worden ge- presenteerd. Op de website Beeldbankwo2.nl staan een aantal foto's om een in- druk van de expositie te krijgen. Van de tentoonstelling is ook een gelijknamig fotoboek samengesteld. De verkoopprijs bedraagt 14,95 euro (ISBN/EAN 978-90-78074-10-6). Het boek is te bestellen door een e-mail te sturen naar info@x-cago.com met vermelding van verzendgegevens. De reizende tentoonstelling bevindt zich momenteel in de Stadswinkel van de nieuwbouw van het Stadskan- toor Schiedam (direct na de ingang rechts). De Stadswinkel is geopend op: maan- dag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 - 16.00 uur en op donderdag van 8.00 - 20.00 uur. Het bijzondere W02-materiaal is tot en met vrijdag 23 januari 2009 in Schiedam te bewonderen. Het Ge meentearchief hoopt op een hoge op- komst! Het Gemeentearchief Schie dam is iedere werkdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1E- mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam- mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. GEMEENTEARCHIEF Zoekt u op vakantie ook altijd het hoogste punt op om over een stad uit te kijken? Dit kan ook in uw eigen stad. Beklim tijdens de Kerstmarkt van 11 tot en met 13 december gratis de 54 meter hoge toren van de Grote- of St. Janskerk. Laat u verrassen door de geschiede- nis van de stad en kijk uit over de daken van Schiedam. Samen met een gids ontmoet u een aantal historische figuren en beklimt u de treden van de kerktoren. U komt langs de luidklok- ken en het carillon dat in 1786 gego- ten is. Helemaal boven aangekomen, kijkt u uit over de stad en kunt u de foto's uit het verleden vergelijken met de stad van nu of gewoon uw eigen huis opzoeken. U kunt zich inschrijven bij de VVV- winkel op Buitenhavenweg 9 in Schiedam en bij de Ontdekschie- dam.nu stand op de Kerstmarkt in de Grote- of St. Janskerk. We be- klimmen de kerktoren op donderdag 11 december op een nog onbekend tijdstip. Op vrijdag 12 december gaan we twee keer omhoog, namelijk om 13.30 en 15.30 uur en op zaterdag 13 december drie keer: om 11.00, 13.00 en 15.00 uur. Per wandeling kunnen twintig personen mee. Bel voor meer informatie met Stichting Promotie Schiedam: 010-4733000. Kleed uzelf en uw kinderen warm aan, het kan heel koud zijn in en op de toren! Alle gemeenten van Nederland hebben eenmalig de mogelijk- heid om mensen met een laag in komen 50 euro extra te geven. De gemeente Schiedam wil zoveel mogelijk burgers die hiervoor in aanmerking komen deze een malige uitkering uitbetalen. Voor wie? Voor iedereen waarvan het inkomen niet hoger is dan 120% van het mi nimum inkomen. Dit kan een inko men zijn uit salaris of een uitkering. Op de website van de gemeente www.schiedam.nl kunt u, via het programma bereken uw recht kijken of u in aanmerking komt. Wat gaat de gemeente doen Iedereen die een (aanvullende) uitkering van de afdeling Inkomen heeft of wie in 2008 een aanvraag voor bijzondere bijstand heeft ge- daan krijgt begin december auto- matisch 50,- uitbetaald. Alle burgers die niet bekend zijn bij de afdeling Inkomen en die denken wel recht te hebben op de €50,- kunnen een aanvraag indienen. Hoe kunt u aanvagen? U kunt het aanvraagformulier downloaden via de gemeentelijke website www.schiedam.nl U kunt bellen dan sturen wij u een aanvraagformulier toe U kunt langskomen om de aan vraag in te dienen bij de inko- mensbalie in het Werkplein, Satti- onsplein 79. Neemt u dan wel een kopie van uw laatste salarisstrook of uitkeringsspecificatie mee. De inkomensbalie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.15 tot 12.15 uur. Het kan zijn dat u even moet wachten want we werken niet met afspraken. Voor meer informatie Afdeling Inkomen Stationsplein 79 Postbus 197 3100 AD Schiedam Telefoonnummer 010 - 246 61 80 10 december 2008 nummer 49 Pagina 2 Colofon Gemeentelijk Informatiepunt Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 E-mail: info@schiedam.nl Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5