€.700.00 Landelijke Stonesdag in Schiedam Schiedamse hairstylisten in finale Color Trophy Klassieke, 'classy', stijl naast stoere mannen Hockeyen voor JUMP Jongeren stevig in debat tijdens Pimp your city2 P Kopji maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Krantnetel Nog een paar weken voor Kerst en ik ben nu al cha- gerijnig van alle gezelligheid die ik dag in, dag uit in huis probeer te krijgen. De kinderen, druk van alle feestjes en cadeautjes, maken elkaar vanaf het moment dat ze hun ogen opendoen tot het moment dat ze naar bed gaan af, terwijl ik driftig scheidsrechtertje loop te spelen, terwijl de stoom uit mijn oren komt. Maar het moet en zal gezellig zijn, dus halen we de kerstdozen maar tevoorschijn. Dozen die met de ja- ren alsmaar voller zijn geworden. Met spullen die we gekocht hebben, aangevuld met dingen die ons drietal ooit op school of creche heeft gemaakt. Maar de eerste doos is nog niet uitgepakt of we heb ben alweer ruzie over wie de zingende kerstman dit jaar op zijn kamer mag. En wie de kerstboom met de gekleurde lichtjes mag en wie de kleine. Maar wie de kleine neemt, krijgt er wel de sneeuwpop en kerststal bij, dus ja, dan wordt zo'n armetierig ding ineens weer heel aantrekkelijk. En is die horde genomen dan gaan we aan het ech- te werk beginnen. Het optuigen van de grote boom. Van wie was dat elfje ook alweer? F. beweert van haar, maar C. en R. weten heel zeker dat C. die ooit voor haar verjaardag heeft gekregen. „Jongens, rustig nou. Laten we het gezellig houden", hoor ik mezelf voor de honderdste keer sussen. Ondertussen heb ik ook al weken stress over de kerstkaarten. Op tijd er mee beginnen, een keer leuke kaarten laten maken en de kerstdagen zelf natuurlijk. Bij wie gaan we langs, doen we zelf nog wat, houden we het rustig of juist niet? Maar voordat alle kerstspullen weer een plekje heb ben gekregen in huis en de sinterklaascadeaus naar boven zijn verhuisd, hebben we hier in huis ook nog een verjaardag en trouwdag te vieren. De jongste wordt zes en heeft naast haar echte ver jaardag ook nog recht op een grote-mensen-feest en kinderfeestje en tien jaar getrouwd; tja, daar moet je toch ook wat aan doen. Probeer dat allemaal nog maar eens in die paar da- gen december te proppen die nog over zijn... Gezellig he, zo'n feestmaand?! SCHIEDAM - Bibliotheek Wa- terweg organiseert samen met Jong Geluid op dinsdag 16 december een jongeren- debat in Bibliotheek Stad- serf; Pimp your city 2. Jack Kerklaan, razende re porter van Vara's Kassa en boegbeeld van Radio en TV- Rijnmond, is de host van de- ze avond. Vorig jaar rond deze tijd vond Pimp your City voor het eerst plaats. Tachtig jon geren uit Schiedam gaven deze avond hun mening over hun vrijetijdsbesteding en wat zij mistten in Schiedam. Naar aanleiding van dit de- bat is Jong Geluid ontstaan. Een jongerenraad bestaande uit een groep enthousiaste jongeren uit Schiedam, die op verschillende vlakken de stad willen verbeteren. Dit jaar dus Pimp your city 2, samen met Jong Geluid, om ideeen en meningen van de jongeren te inventarise- ren. Er worden ook ideeen gezocht voor 4you!, de speci- ale plek in Bibliotheek Stad- serf voor jongeren. Zij kun- nen hier informatie zoeken, maar bijvoorbeeld ook ga- men op Wii of PS3. Naast debatteren is er tij dens Pimp your city 2 ook tijd voor muziek met Reflex en White Water en worden er speciale cocktails ge- schonken. Aanvang is 19.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Stond Keith Ri chard, vanwege zijn exces- sieve drank en drugsge- bruik, in de jaren 70 nog boven aan de lijst met rock- sterren die de 40 niet zou- den halen, nu krijgt Mr. Richards gewoon op 18 de cember zijn AOW wegens het bereiken van de 65-ja- rige leeftijd. Wie had toen gedacht dat de Stones de punk en alle andere trends zouden over- leven? Als we de geruchten mogen geloven willen de heren zelfs weer op tour- nee. Reden genoeg voor een groot Stonesfeest met als subtitel Keith's Birthday bash IV. Hoofdprogramma is een twee uur durend op treden van de Rolling Sto nes tributeband 'Underco ver' die garant staat voor een spetterend optreden. Ook treden op de X-pensive Barbarians op, gespecia- liseerd in songs van Keith himself. Tussendoor zijn er exclusieve Stonesbeelden te zien op een groot scherm. Dit evenement vindt zondag 14 december plaats in Total Music aan de Calandstraat vanaf 12.30 uur. Bestellen van kaarten: www.rsunder- cover.eu, in de voorverkoop 8, aan de kassa 9. 4x2 kaarten Win 2 kaarten door het antwoord te geven op: hoe- veel jaar bestaat Under cover in 2009? Mail naar: k.moerman@maasstad.nl Geen correspondentie over de uitslag. Filmhuis SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 11 decem ber de film Mataharis. Mataharis draait om drie vrouwen die als privedetec- tives de geheimen onder- zoeken van anderen, terwijl ze de confrontatie met pro- blemen uit hun eigen leven vermijden. Eva is een jonge moeder die probeert om haar werk en familie te com- bineren. Ines infiltreert in een multinational en door haar onderzoek stuit zij op een emotionele en ethische kwestie. Carmen beseft dat haar huwelijk weinig leven- dig is nu de kinderen het huis uit zijn. Vrijdag 12 en zaterdag 13 de cember is In Bruges te zien. In deze comedy-thriller stuurt Harry (Ralph Fien- nes), een genadeloze Lon- dense misdaadkoning, zijn twee huurmoordenaars naar het pittoreske Brugge. Daar moeten ze zo onopvallend mogelijk zijn orders afwach- ten. Terwijl Ken (Brendan Gleeson) het liefst de tijd dood met het bezoeken van de toeristische trekpleisters, is zijn partner Ray (Colin Far- rell) uit op avontuur. Voor hij het beseft, belandt Ray van de ene hilarische ontmoe- ting in de andere. Dan komt Harry's telefoontje...er volgt een strijd op leven en dood met gitzwarte humor waarin niemand wordt gespaard. Aanvang: 21.00 uur, toegang zeven euro. Uitgelicht door Frank Willemse SCHIEDAM - De baas is ape- trots op zijn personeel. Maar liefst drie van zijn hairstylis ten hebben de finale bereikt van de L'Oreal Color Trophy. Die nominatie alleen al is een felicitatie waard. En dan ook nog met gekleurde man- nenkapsels. Want zeggen de drie in koor: haarkleuren voor mannen wordt een ab solute trend. Is echt niet lan- ger alleen voor vrouwen. Huib van Kooij is naamgever van de kapsalon voor man nen en vrouwen in het oude deel van de Passage. Zelf deed Huib meerdere malen mee aan de prijs die tot de Oscars voor kappers wordt gerekend. In 1994 won hij de prijs al eens. Maar dat was een hele tijd geleden 'met een tiental kleurtjes, terwijl wij nu met honderden kleu- ren en nuances werken'. Dit jaar doen aan de L'Oreal Color Trophy meer dan vijf- honderd kappers mee. Alles moeten de contesters zelf doen: een model zoe- ken, aankleden, kappen en visage. De eerste schifting was op grond van ingestuurde fo- to's. Erna volgde een ano- nieme jury, vertelt Patricia Gomes (31) die als model Lex Piek koos, een klant uit de zaak. „Het gaat om het totale plaatje, dus ook aankleding waarvoor wij sponsors heb ben gezocht." In die halve fi nale moesten zij in twee uur tijd het model knippen en kleur geven. Begin februari, voor de fi nale, moet alles pico bello in orde zijn. Dan is de galashow in een Hilversumse studio met ar- tiesten en bekende kappers als presentator John Willi ams en Leco Zadelhof. Het model van Gomes kreeg een strakke asym- metrische look. Van don- ker naar licht bruin. 'Klas- siek en classy' tegelijk. Heel anders dan die van collega Shirley van Gerdingen (22) die nog maar pas in de kap salon werkt. Zij koos voor een mannelijk stoer model met een wilde bos haar. Die voorzag ze van een trans- parante haarkleur van don- ker naar lichter bruin. Zijn schaduwbaard van twee da- gen en zijn eigen maatpak werkt ruig en stoer samen met zijn donkere haar. Een meer coole uitstraling heeft de enige mannelijke kapper, Eder Jardim (25). Zijn coupe als een 'Scandinavium Kil ler' met een asymmetrische lok en opgeschoren haar op- zij. Hij kleedde zijn model Sjoerd casual met basket- balschoenen en zijn haarde kleurde hij blond bij. Zelf is Eder ravenzwart met fijne krulletjes Dus 180 graden anders dan zijn blonde mo del. woensdag 10 december 2008 - XQ83 KARIN MOERMAN Het B2-team van Spirit speelt dit seizoen voor JUMP, het jeugdfonds van de Hartstichting. Omdat de nieuwe spon sor van het tenue anoniem wilde blijven besloten de mei- den hun sponsorgeld aan JUMP te geven. Foto: b. bos De Rolling Stones tributeband Undercover verzorgt een twee uur durend optreden tijdens het Stonesfeest in Total Music. Patricia Gomes (I), Eder Jardim en Shirley van Gerdingen; klaar voor de finale van de L'Oreal Color Trophy. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9