^Visspecialis 0 R. Bijl 1 Opstellen in rijen van twee voor tour Meezingen met mooiste kerstliedjes 6.50 1." Gebakken kibbeling Verse tilapiafilet Tonijn americain 375 p.p.!! Lichtjestocht Kinderkerstnacht Orpheus Kerstbingo maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Krantnetel Grijze koppen in het museum. Niet een paar, maar tientallen vooral grijze dames en heren die niet meer de haren laten bijkleuren of verven. Ze zitten rijen dik in de aula van het Stedelijk Museum bij de opening van de expositie van de schilder Constant - die in 2005 op 85-jarige leeftijd is overleden. Veel van de grijskoppen hebben de Amsterdamse schil der nog gekend of zijn werk. Constant, een serieuze man die intellectueel schilderde en telkens durfde dwars tegen de stroom in te roeien. Op weg naar de essentie. Opvallend toch, hoe directrice Diana Wind ons mu seum vol krijgt met tijdgenoten en aanhangers van de COBRA-schilders die vlak na de oorlog Nederland op stelten zetten met nieuwe kunst. Kunst waarvan de Nederlander al snel zei dat zijn zoontje van acht dat 00k kon. Gevoed door Karel Appels quote dat hij maar wat aan rotzooide. Veertig jaar later blijkt dat de Cobraschilders en - dichters helemaal niet zomaar wat aan rotzooiden. Dat is goed te zien in deze expositie waar je de schil der Constant (echte naam A. Nieuwenhuis) bezig ziet met later werk. Telkens verandert hij van stijl, vaak weggehoond en onbegrepen. Hij schildert om te schilderen en niet om, zoals in deze tijd 'een idol' te zijn. Tellens een ander onderwerp of stijl. Vaak niet gemakkelijk, maar met uitleg, zoals in het Bul letin, toch begrijpbaar en geengageerd. Constant, een intellectueel, net als zijn oudere fans. Grijze koppen en artistieke brilletjes. Geen streep- jespakken of power dress maar oude, fijn besneden gelaten en zachte stemmen. Oud geld met een intel- lectuele opvoeding die vaak 'stil' wonen op Neer- lands mooiste plekjes als Laren of Bergen. VPRO- leden, NRC-lezers en PSP stemmers. Mooi dat ons Stedelijk die grijze, wijze kop pen naar het afgelegen Schiedam krijgt. Voor schurende en moeilijke schilderijen van een kri- tische schilder met im- populaire onderwerpen als Rwanda of Kosovo. SchiegQifit Full service keittoorruimle Schiedam www.schlepolnt.nl 010 24 24 111 500 gram 625 100 gram Bestel tijdig voor defeestdagen. Visspecialist R. Bijl Broersveld 113B - 010-4268710 VanderValkvakant Z0MER 2009 NU B0EKBAAR! Open Dag Vlietland Ziekenhuis druk bezocht ,1 SCHIEDAM - Het ging de afge- lopen week als een lopend vuurtje; zondag 14 decem ber Open Huis in het Vliet land Ziekenhuis. Op een beetje belangstelling had het ziekenhuis dus op voor- hand wel gerekend, maar dat het zo'n gekkenhuis zou worden hadden ze zelfs in hun stoutste dromen niet kunnen denken. Lange rij en stonden vanaf 10.00 uur in de centrale hal, waar het vertrekpunt was voor een tour door het ziekenhuis. Hier konden de verpleegaf- delingen worden bekeken, de nieuwe kraamkamers en het kleurrijke personeels- restaurant. De operatieka- mers waren helaas verbo- den terrein, omdat die al steriel zouden zijn. Maar er waren 00k wat kanttekeningen bij de suc- cesvolle dag. Zo kon er op de parkeerplaats van het ziekenuis nog niet worden geparkeerd, omdat bezoe- kers met een shuttlebus vanaf de oude locaties naar het ziekenhuis konden wor den gereden. Wie daar geen zin in had en zijn auto in de nabijheid van het Vliet- landplein wilde zetten, of met de fiets was gekomen, moest een flink eind ploe- teren door mul zand. En hoewel het Open Huis tot 16.00 uur duurde, kon er na 15.00 uur enkel nog een blik op de centrale hal worden geworpen omdat er toen al geen rondleidingen meer door het gebouw wer- den gedaan. door Frank Willemse SCHIEDAM - Er staat een grote kersboom, er is gluhwein en er zijn kerstkransjes na afloop. Zondagmiddag om half vier zal in het romanti- sche Westvestkerkje Engels en Nederlands kerstgezang weerklinken en kan ieder- een bekende kerstliederen (carols) meezingen. In een viering met verhalen (les sons) uit de bijbel waar na- tuurlijk het kerstverhaal van evangelist Johannes 'En het geschieddeniet mag ont- breken. Het Festival of Lessons and Carols stamt uit de Angli- caanse kerk waar in de 19e eeuw groepen zangers en instrumentalisten carols speelden in de straten van universiteitssteden als Cam bridge en Oxford. Traditio- nele melodieen op religieuze teksten uit de middeleeu- wen. Die carols werden in de eerste wereldoorlog erg populair met kerstnummers als 'Once in royal David's city' of 'Hear (hark) the he rald angels sing'. „Om die te kunnen meezingen hoef je niet (streng) gelovig te zijn, die kent iedereen", vertelt de jonge organist Hjalmar Ros- sing die de samenzang bege- leidt. Niet alleen Engelstalige meezingers, maar 00k Ne- derlandse kerstliederen als 'Komt alien tezamen' en 'Nu zijt wellekome' staan op het programma. Een echte oe- cumenische viering in een Protestantse kerk met het Rooms-katholieke koor uit de Gorzenkerk en met veel Anglicaanse kerstliederen. Niet alleen liederen, maar 00k korte verhalen uit de bij bel. De dienst wordt geleid door Lidwien Meijer, pasto- raal werkster van de St. Jan de Doperkerk. Zij verwacht veel van dit festival. „Niet voor niks wordt 00k in de Oud-katholieke kerk zo'n dienst de zaterdag voor Kerst gehouden. En in Rotterdam is 'Carols aan de Maas' goed voor een uitverkochte Lau- renskerk. Of je nu gelovig bent of niet: de vredesbood- schap van het kerstkind en de mooie muziek maakt dat iedereen de speciale kerst- sfeer kan meeproeven." Kerst kort SCHIEDAM - Op de kortste dag van het jaar, zondag 21 de cember, wordt er een licht jestocht ondernomen in Schiedam-Zuid. Vorig jaar deden vijftig kinderen met hun ouders mee, een aantal dat dit jaar waarschijnlijk ruim overtroffen gaat wor den. Iedereen is om 17.00 uur welkom bij de molen van No- let, van daar wordt een korte tocht gelopen door Zuid, die eindigt bij de Heilig Hart- kerk. Onderweg moeten de kinderen op zoek naar de 'drie wijzen uit het Oosten'. In de kerk wordt bij de grote kerststal een verhaal over deze drie koningen verteld. De tocht is gratis, maar het wordt op prijs gesteld als de kinderen een kleinigheidje (zoals een klein stukje speel- goed, een pen, een schriftje) meenemen voor de 'actie schoenendoos'. SCHIEDAM - Geniet u 00k ie- der jaar van de kinderkerst- nachtdient? Waarschijnlijk wel, want er blijven nooit stoelen onbezet! Woensdag 24 december wordt er een kinderkerstnacht viering gehouden in De Ark vanaf 19.30 uur. Sinds de herfstvakantie is een groep van zes ouders en 15 kinderen bezig een mu sical in te studeren, waarin het kerstverhaal op eenvou=- dige en treffende manier verteld wordt. Begrijpelijk voor kinderen, aansprekend voor ouderen. De dienst staat onder lei- ding van ds. Van Wieren en jeugdmuziekgroep Kethel zingt mooie kerstliederen. SCHIEDAM - Kerstmis kan niet zonder kerstzang. De man- nen van Koninklijk Schie dams Mannenkoor'Orpheus' geven zaterdagmiddag 20 december om 16.00 uur een concert in de Liduina-Ba- siliek, samen met de koren van de basiliek Jubilatio en Honorem Dei. De toegang is gratis, dus voor een zitplaats tijdig aanwezig zijn. Dinsdagavond 23 december om 20.00 uur zingt het koor in de Dorpskerk een afwis- selend programma van be kende en onbekende kerst liederen uit Nederland en ver daarbuiten. Ook hier is de toegang gratis, maar van de collecteopbrengst wordt ver wacht, dat deze voldoende is om uit de kosten te komen. SCHIEDAM - Wijkvereniging Bijdorp aan de Schietbaan- straat organiseert zaterdag 20 december een kerstbingo voor jong en oud. Om 16.00 uur start de kin- derbingo, de grote Kerstbin go begint om 20.00 uur en er zijn prijzen te winnen als kerstpakketten. Er is ook een snelle ronde en een tombola na afloop. De bingo duurt tot ongeveer 23.30 uur. woensdag 17 december 2008 - X083 S n i n t s s eififef FRANK WILLEMSE fl* vertrouwd, verzorgd envoordeiig SPANJE COSTA BRAVA 8-daagse autoreis g QQQ n n IJ incl. halfpension v.a. P>P>.. FRANKRIJK COTE D'AZUR 8-daagse autoreis incl. halfpension v.a. www.vandervalkvakanties.nl Tel. 0172 - 46 96 96 Van's morgens vroeg tot laat in de middag bleef het druk in het nieuwe Vlietland Zie kenhuis. Velen bleken nieuwsgierig naar het interieur. Foto: Roger van der Kraan Festival of Lessons Carols, zondag 21 december vanaf 15.30 uur in de Westvestkerk. Gratis toegang en kerstcake en gluhwein toe. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11