Creatief in De Boshoek V M L Aanleg station Kethel weer uitgesteld; niet eerder dan 2010 GGZ DELFLAND "c i Eervolle vermelding Krona Gemeenteraad Schravenlant Wij feliciteren de directie en alle medewerkers van het nieuwe Vlietland Ziekenhuis met hun nieuwe locatie! EP maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen bhb Bewonersvereniging doet onderzoek Het station zal er niet eerder dan 2010 komen, maar nog later is waarschijnlijker. Het station is op bestuurlijk niveau nog altijd onderwerp van gesprek, maar inmid- dels is er niet veel meer be- kend dan de locatie waar het station moet komen; vanuit Spaland gezien rechts voor de tunnelbak. Volgens John Witjes, die in het wijkblad de feiten uitge- breid op een rijtje zet, wordt het station nog wel genoemd in studies naar toekomstige spoorverbindingen in de zuidelijke Randstad. „Het 'Stedenbaan'-project loopt nog altijd en daarvan maakt station Kethel deel uit als een van de kralen aan de ketting van stations tussen Dordrecht en Leiden", valt er te lezen. Ook weet Witjes te melden dat met een vertraging van zes maanden in September een planstudie is gestart naar het optimaal afstem- men van rails en passagiers op het traject Rotterdam - Den Haag. „Daarin zal eerst gekeken worden naar wat er moet ge- beuren om de krapte op het spoor op te lossen en dus om de capaciteit van het spoor te vergroten. Daarna zullen de oplossingen worden uitge- werkt in diverse alternatie- ven, En daarna kan een be- sluit genomen worden. Sta tion Kethel maakt onderdeel uit van die studie..." ..Minister Eurlings hanteert als planning dat in maart 2009 wordt vastgesteld wel- ke keuzes gemaakt moeten worden en in de maanden daarna zal worden bepaald wanneer over station Kethel wordt beslist in relatie tot de planning van de projecten Spoorzone Delft en ontkop- peling Hoekse Lijn. Pas op zijn vroegst eind 2009 volgt een besluit. En daarna moeten er nog wat procedures worden doorlo- pen. Duszelfs 2010 lijkt wel erg optimistisch!", waar- schuwt Witjes. SCHIEDAM - Over belanstelling had natuur- centrum De Boshoek ook afgelopen vrijdag en zaterdag niet te klagen. Ter afsluiting van het jubileumjaar, waarin het natuur- centrum het 20-jarig bestaan vierde, werd een in kerstsfeer aangeklede Winter-Cre- afair georganiseerd. Hier konden creatieve workshops worden gevolgd en geschenken worden gekocht. Gezien de tijd van het jaar konden er veel dingen voor de kerst worden gemaakt zoals kerststukjes en -kransen en konden er veel dingen worden gekocht die tijdens de Kerst lekker kunnen worden genuttigd en of weg- gegeven. Vaak producten uit de streek en biologisch geteelt zoals wijn, noten, jam en honing. En omdat het buiten koud en kil was, stond binnen de erwtensoep en gluhwein al lek ker klaar. Kerstmuziek klonk door de speakers zodat bezoekers nog lekker even bleven hangen om het schitterende natuurcentrum even extra lang te bekijken. SCHIEDAM - Eiland Krona in Sveaparken, een project van Mei architecten en steden- bouwers, heeft een eervolle vermelding gewonnen bij de VKG Architectuurprijs 2008. De jury heeft met name be- wondering voor de knap vormgegeven sidingsgevels. „Het kleurgebruik in com- binatie met de kunststof kozijnen, die afwisselend op of voor de gevel als een er- ker geplaatst zijn, levert een spannend beeld op. Omdat de kozijnen net voor de gevel zijn geplaatst, zijn er tus- senstijlprofielen in het kader verwerkt." SCHIEDAM - Regelmatig komen er zowel middelbare- als basisscholen op bezoek bij de gemeente. Zij doen dit voornamelijk om meer te leren over het bestuur van de gemeente. Ook scholen- gemeenschap Schravenlant besteedt dit jaar voor de klassen 5 VWO extra aan- dacht aan de parlementaire democratie en daarom wa- ren de leerlingen afgelopen donderdag te gast in de Alei- dazaal. y GGZ Delfland, Locatie Vlietland Ziekenhuis V ettand Ziekenhuis r z,e vardieping Vfelandpieiii 2 3118 }H Schiedam TelefoonnoTOmer: 010 - 475 9610 Eft- VOOR INFO WWW.GGZ-DELFLAND.NL woensdag 17 december 2008 - XQ85 De aanleg van station Kethel, in Schiedam-Noord, is weer uitgesteld. „Ondanks alle geruststellende woorden van de gemeente is de start van de bouw van station Kethel en de aanleg van de TramPluslijn langs onze wijk ook vol- gend jaar niet aan de orde", valt te lezen in de laatste editie van De Spalander, het blad van de wijkvereniging. iSl Gezelliqheid troef in de Boshoek tijdens de winter-creafair. Veel bezoekers wisten het knus aangeklede centrum deze dagen te vinden. Foto: Roger van der Kraan X ft 9 Het Vlietland verhuist naar een nieuwe locatie... en wij verhuizen mee! Per 18 december 2008 verhuizen een aantal van onze afdelingen naar onze nieuwste locatie in het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam. Deze afdelingen /varen voorheen gevestigd op onze locatie aan de Stadhouderslaan in Schiedam en het Holy-ziekenhuis in Vlaardingen. GGZ Delfland, de mstelling bij u in de regio voor al uw geestelijke gezondheidsproblemen, heeft vanaf 19 december 3 locaties bij u in buurt. Ons adres Speciatisten in Geestelijke Gezondheidszorg

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 15