Vanaf29 januari de enige kaart in de metro 'Koop ik die nieuwe woning nu wel of met?' Meer weten? Wij staan voor u klaar! Advertentie De werking van de Overbruggingsgarantie De Overbruggingsgarantie is ontwikkeld in samenwerking met consumenten- en make- laarsverenigingen. Het werkt als volgt. Stel: iemand koopt een nieuwbouwwoning en de huidige woning is nog niet verkocht. Van- af het moment dat de nieuwbouwwoning wordt opgeleverd zouden de lasten van twee hypotheken gedragen moeten worden. Bij oplevering van de met de Overbrug gingsgarantie gekochte nieuwbouwwoning, stort Bokx 2,5% van de koopsom in depot bij de notaris. Als het nieuwbouwhuis bij- voorbeeld 400.000,- kost, dan wordt 10.000,- in depot gestort. De 2,5% van de koopsom - 10.000,- in dit voorbeeld - is het maximale bedrag dat wordt uitgekeerd. Het bedrag, dat uiteindelijk vanuit de Over bruggingsgarantie uit het depot wordt ver- goed, is afhankelijk van het moment van verkoop van de oude woning. Wanneer de oude woning binnen acht maanden na de oplevering van de nieuwbouwwoning wordt verkocht en getransporteerd bij de notaris, dan wordt 8/12 van 10.000,- vergoed, wat neerkomt op 6.667,-. Dit bedrag is onbe- last en vrij besteedbaar. Bokx betaalt de kosten van deze regeling voor maximaal een jaar. De afsluitkosten van 395,- zijn voor rekening van koper, tenzij de aangekocht nieuwbouwwoning binnen twee maanden bij de notaris pas- seert. Dan neemt de vastgoedontwikkelaar 00k deze kosten voor haar rekening. Wat betekent dit voor de koper Door de Overbruggingsgarantie heeft de koper meer tijd om de huidige woning te verkopen. In eerste instantie draagt de koper de dub bele woonlasten wel zelf. De dubbele hypo- theeklast van de nieuwe woning wordt uit gekeerd op het moment van verkoop (trans- portdatum) van de oude woning. De verkoop van de huidige woning moet verlopen via een van de bij makelaarsver- enigingen NVM, LMV of VBO aangesloten makelaarskantoren. Overbruggen in Schiedam In Schiedam zijn nog een aantal apparte- menten te koop met deze garantie in het project Krona, deelplan van Sveaparken. (www.krona.nl). MAASSTADWEEKBLADEN woensdaq 17 december 2008 - XQ14 Als je je OV-chipkaart maar met vergeet Reist u met de metroDan moet u voor 29 januari een OV-chipkaart aanschaffen en opladen. Informeer welke OV-chipkaart en welk reisproduct het beste bij uw persoonlijke reiswensen passen. www.ret.nl of be! 0900-500 6010 0,10 p/m) AARDIC ONDERWzC Sommige mensen zijn vandaag de dag terughoudender bij de aankoop van een nieuwe woning. Het verkopen van hun huidige woning kan immers meer tijd kosten en tot dubbele hypotheeklasten leiden. Bokx vastgoed ontwikkeling biedt daarom sinds kort de Overbruggingsgarantie en compenseert daarmee voor maximaal een jaar de dub bele woonlasten.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17