Opstapplaats regiotaxi bij nieuwe ziekenhuis Tips en trues van Spiritdames Ondertekening convenant Centra voor Jeugd en Gezin DCMR verricht onderzoek naar 'vreemde lucht' Twirlers Yellow Rainbows Nederlands Kampioen Beestenboel maasstad Regio weekbladen Taxipaal in centrale hal Vlaardings Boekbeeld REGIO - Mensen die in het bezit zijn van een vervoer- spas voor Regiotaxi Water- weg kunnen vanaf maandag 5 januari gebruik maken van een opstapplaats bij de nieuwe locatie van het Vlietland Ziekenhuis. Mede op initiatiefvan ROGplus en van de gemeentebesturen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis wordt deze nieuwe opstapplaats gein- troduceerd. De Regiotaxi vertrekt vanaf 5 januari ie- dere werkdag tussen 10.00 en 18.00 uur elk half uur vanaf de 'openbaar vervo- er'-ingang van het Vlietland Ziekenhuis. De bevoegde reizigers worden alien op hun woonadres afgezet. Na 18.00 uur, in het weekend en op feestdagen rijdt de re giotaxi 00k maar dan moet deze op de reguliere wijze worden aangevraagd. Wie klaar is in het zieken huis en een vervoerspas heeft, kan ik het de cen trale hal van het Vlietland Ziiekenhuis bij een speciale taxipaal de terugreis boek- en. Connexxion zorgt dan dat de reizigers zo snel mo- gelijk met de taxi mee kun nen. Om de routes zo goed mogelijk te plannen, vraagt de regiotaxi-centrale wel om deze bestelling van de terugreis zo vroeg mogelijk te plaatsen. Als de regiotaxi arriveert wordt dat op een elektronisch bord in de cen trale hal van het ziekenhuis aangegeven. Wie naar het ziekenhuis toe gaat, moet deze reis natuurlijk wel op de reguliere wijze van de Regiotaxi aanvragen. Zoals gezegd is voor deze nieuwe vervoersservice vanaf het ziekenhuis een vervoerspas nodig. Wie die pas nog niet heeft kan deze aanvragen bij het WMO- loket van de gemeente of rechtstreeks bij ROGplus. ROGplus beoordeelt of ie- mand door ziekte, handicap of ouderdom een vervoer spas krijgt waarmee tegen gereduceerd tarief gereisd kan worden. VLAARDINGEN - Japie is een gecastreerde kater van 3 jaar oud. Japie reageert een beetje wisselend op andere katten. Daarom plaatst Die- rentehuis Nieuwe Waterweg hem liever ergens waar geen andere huisdiereri zijn. Voor mensen is Japie wel heel lief, maar hij is wel ge- wend om lekker zijn eigen gangetje te gaan en wil abso- luut naar buiten. Hij is hier een beetje verlegen maar vindt het wel fijn om aange- haald te worden. Wie komt er eens bij Japie kijken? Meer informatie over Ja pie en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Die- rentehuis Nieuwe Water weg aan de Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaar dingen. Het dierentehuis is geopend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, telefoon (010) 434 5335- SCHIEDAM - Winterse kou kon de ruim 120 jeugdleden van hockeyclub Spirit afgelopen zaterdag niet deren. Bij een gevoelstemperatuur van - 10 stroomde het hoofdveld 's morgens vroeg al vol met talentjes in de dop die van dames 1 de fijne kneepjes van het vak wilden leren. Het eerste dameselftal van Spirit had de clinic geor- ganiseerd om een train- ingsstage in het buiten- land te bekostigen en om de band met de aanhang wat aan te halen, want sup port langs de lijn is voor elk elftal leuk. Zeker als het zo goed gaat als met het eerste dameselftal van Spirit dit seizoen. De grote vraag, na de frietjes met frikadellen, was dan 00k: zien we jullie morgen bij onze thuiswed- strijd tegen Hudito? De dag begon in alle vroeg- te met een gezamenlijke warming-up, die natuurlijk 00k onder leiding van de hoofdmacht stond. Daar- na werden de jeugdleden in groepjes gesplitst en kreeg elk groepje hun ei gen dame uit 1 toegewezen waarmee ze langs een groot aantal hockey-onderdelen trokken. Training met een glimlach, werd het, want onderdelen als flessenhockey en het goal met de gaten waren er zowel voor de fun als voor de tactiek en techniek. Maar op andere onderdelen konden echt handige tips worden gescoord van de ervaringsdeskundigen. En voor wie dat wilde was er natuurlijk een handteken- ing op shirt of stick toe. REGIO - De wethouders Soci- ale Zaken van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis ondertekenden af gelopen dinsdag samen met andere betrokken partijen een convenant om te komen tot meerdere Centra voor Jeugd en Gezin. De gemeen ten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis spraken zich in het Schiedamse Stadskan- toor uit om zich in te zetten voor het verbeteren van de zorg voor kinderen, jongeren en gezinnen. Het is de be- doeling dat daartoe in de 3 Waterweggemeenten Centra voor Jeugd en Gezin (CJG) verrijzen Het ontwikkelen van Cen tra voor Jeugd en Gezin is een hot politiek item op dit moment. Zowel lokaal, re- Ouders en jongeren krijgen een inlooppunt voor vragen over opvoeden en opgroeien gionaal door de 3 Waterwe ggemeenten maar 00k bin- nen Stadsregio Rotterdam is het initieren van deze, door de landelijke politiek toege- juichte, centra in voile gang. Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zoeken hiervoor onder meer samenwerking met partners als de GGD, Thuiszorg Careyn, Bureau Jeugdzorg en Maatschap- pelijk Werk. \Het is de bedoeling dat oud- ers, kinderen/jongeren van 9 maanden tot 23 jaar en professionals straks bij de Centra voor Jeugd en Gezin terecht kunnen met al hun vragen over opvoeden en op groeien. De centra moeten advies en hulp op maat gaan bieden. Hetuiteindelijkedoel is dat ouders en jongeren op een plek terecht kunnen met hun vragen over opvoeden en opgroeien. En mochten er problmen zijn dan worden deze per gezin met een plan en een aanpak aangepakt. De Centra voor Jeugd en Gezin moeten een herken- baar inlooppunt in de buurt worden. Ze houden zich bezig met preventieve maatregel- en voor jeugd en gezinnen, signaleren problemen, geven advies en bieden onder- steuning en lichte hulp bij gesignaleerde problemen. Bij eventuele zwaardere proble men of een meer ingewikkel- de hulpvraag zoeken de cen tra hulp bij specialisten. Op initiatief van het ministe- rie voor Jeugd en Gezin waar Andre Rouvoet de scepter zwaait, worden momenteel door heel Nederland Centra voor Jeugd en Gezin geopend. Schiedam, Vlaardingen en Maassluis mogen in dat li- jstje natuurlijk niet ontbrek- en maar zullen er uiterlijk in 2011 ingeslaagd moeten zijn de daad bij het woord te voe- gen. Overigens is 1 CJG per gemeente een minimumeis. Het ministerie ziet liever meer van deze centra ont- staan. Er worden enkele exemplaren van Eben-Haezer 'Tot hier heeft de HEERE ons geholpen' verloot. Stuur daartoe een e-mail naar s.schaper@maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Vermeld naam en adres en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. Het eerder besproken boek 'Vlaardingen in kleur' is gewonnen door I. Martens- Verboon en mw Duarte-Van Selm. En het boek 'Je kunt niet meer dan je best doen' gaat naar Otto de Haart, Vlaardingen en F.G. Kers-Van Toorenburg, Vlaardingen. SCHIEDAM - Het twirlteam van The Yellow Rainbows, on- derdeel van de Schiedamse muziekvereniging Harpe Davids, is afgelopen week end Nederlands Kampioen Twirlen geworden. Het team wist 83,54 punten te ver- garen in de afdeling 'senior midden'. De kampioenschappen werden gehouden in de Maaspoort in Den Bosch. De 'mini's' waren 00k van de partij. Met 80,48 punten werden zij net geen kampio en, maar behaalden zij wel een eervolle tweede plaats. Met Eben-Haezer 'Tot hier heeft de HEERE ons gehol pen' heeft Wout den Breems een mooie prestatie afgeleverd. Met het gedenkboek voor de gemeente waar- bij hij kerkt heeft schrijver Wout den Breems 00k een be- langwekkend stukje Vlaardingse histo ric vastgelegd. 'too jaar Christelijk Ge- reformeerde Kerk in Vlaardingen' be- schrijft het kerkeli- jke wel en wee van een onopvallende groep in de Vlaard ingse samenleving. Net als het markante kerkgebouw aan de Emmastraat dat teruggetrokken van de straatgevellijn ligt, zo behoeft 00k de Christelijk Gereformeerde kerk niet prominent in de aandacht te staan. Behalve met de verhoud- ing man/vrouw onderscheidt de kerk zich met nog een an- der bepaaldelijk kenmerk in uitstraling met vrijwel alle an dere nog bestaande kerken in Vlaardingen. 'Een zaaier ging uit' is het glas-in-lood raam dat voor ds. Driessen in 1957 als cadeau in de torenramen werd geplaatst. Voorwaar een prachtig beeld dat juist daarom met weemoed doet denken aan het Stoppelaar raam in de Grote Kerk dat bij de renova- tie in de jaren 60 zo jammerlijk verloren ging omdat het niet in het denkconcept dertoenmalige rijksbouwmeesters paste. Als archiefbeheerder kon Den Breems voor zijn geschied- schrijving putten uit het kerkelijke archief. Het leverde een boek op met ruim 300 foto's en tal van anekdotes. Weliswaar voornamelijk vanuit de interne optiek geschreven maar juist daarom is het boek zo'n belangrijke bijdrage aan de lokale geschiedschrijving. Eben-Haezer 'Tot hier heeft de HEERE ons geholpen' is voor 27,50 euro te koop bij Pontier en Plantage/Den Draak. woensdag 17 december 2008 - WX91 's Morgens vroeg was de jongste jeugd van de partij, 's middags gevolgd door een groot aantal junioren. De clinic was natuurlijk voor de fun, maar er werden 00k veel handige tips gegeven. Foto: Roger van der Kraan LEZERSACTIE g.sM.de Singe Mi De DCMR heeft afgelopen maandag metingen verricht op een basisschool aan het Vlaardingse Kruidenpad nadat le- raren een vreemde lucht hadden geroken en een aantal leerlingen onwel was geworden. Foto: Robin Hogervorst PETER DE JONG

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 29