VuTiflN ROTTERDAM ill John Buijsman geniet van 'Het Misverstandt' Droom en werkelijkheid in 'Man van La Mancha' Voortborduren op de oude vertrouwde langspeelplaat Kaarten voor 'Man van La Mancha' bij Het Kruispunt m maasstad weekbladen 'Musical 'Man van La Mancha' over de onmogelijke droom' Frans Schraven, Peter Faber en Marjolein Teepen spelen de hoofdrollen in de musical 'Man van La Mancha'. ROTTERDAM - De komst van de cd heeft in kast wellicht wat ruimte bespaard, maar het gevolg was wel dat de ont- werpers van platenhoezen het voortaan met een flink kleiner canvas moesten doen. Een veertigtal grafisch ontwerpers en illustratoren hebben oude hoezen echter weer tot zich genomen om een eigen draai aan de co vers te geven. David Bowie, Blondie, Hein- tje. Zonder rekening te hou- den met de desbetreffende ego's zijn de ontwerpers aan de slag gegaan. Een medi- terende Stevie Wonder op het album Talking Book is veranderd in een maniakale vrouwenaanrander en een van de Kermisklanten blijkt een buitenaards wezen te zijn. Spin in het web van deze hoezenmetamorfose is Shop Around, een agentschap voor grafisch ontwerpers en illustratoren. Voor de tweede keer bundelen zij de aange- sloten krachten om een ten- toonstelling te organiseren. „Eerder hebben we werk uit de schetsboeken laten zien", zegt Eefje Peddemors van Shop Around. „Deze keer doken onze artiesten in de kringloopbakken voor een platenhoes die ze konden bewerken." Het is niet toevallig dat cafe Gommers is uitgekozen om het resultaat te laten zien. „Het is de stamkroeg van Shop Around. We merkten dat door het rookverbod het een stuk rustiger is ge- worden. Door hier de platen op te hangen, hopen we dat weer meer mensen de weg naar het cafe weten te vin- den." 'Covered Up' is tot 22 ja- nuari te zien in Kunstcafe Gommers, Voorhaven 46 te Rotterdam. De bewerkte platenhoezen worden na de expositie geveild. Voor meer info: www.shop-around.nl. ROTTERDAM - Peter Faber ziet een droom in vervulling gaan nu hij de rol van Don Quichot speelt in de Neder- landse versie van de musi cal 'Man van La Mancha'. Hij wordt geflankeerd door Marjolein Teepen als Dulci- nea en Frans Schraven als Sancho Panza. 'Man van La Mancha' is binnenkort te zien in verschillende regio- theaters. De musical 'Man van La Mancha' is gebaseerd op 'De vernuftige edelman Don Quichot van La Man cha', de zeventiende-eeuw- se roman van Cervantes. In 1965 maakte Dale Wasser- man er in Amerika een suc- cesvolle musical van. En nu is er dus een nieuwe Neder- landse vertaling van Coot van Doesburgh, de regie is in handen van Aike Dirk- zwager. 'Man van La Mancha' gaat over schrijver Miguel de Cervantes die door de Spaanse inquisitie wordt opgesloten. Medegevangen dagen hem uit om deel te nemen aan een ge'impro- viseerde rechtszitting. De inzet: al zijn meegebrachte bezittingen, inclusief het manuscript van zijn nieu we boek over Don Quichot. Hij stemt toe, maar wil zich verdedigen door een to- neelstuk op te voeren waar- in alle gevangenen een rol spelen. Cervantes kruipt in de huid van een oude edelman die denkt dat hij een dolende ridder is en zich Don Qui chot van La Mancha noemt. Don Quichot is van plan, sa- men met zijn trouwe vriend Sancho Panza, de wereld te verbeteren. De gevange nen laten zich meeslepen door het spel van Cervantes waarin droom en werkelijk heid elkaar kruisen. Volgens Faber gaat 'Man van La Mancha' over de onmogelijke droom.„Vecht het onmogelijke gevecht, heb lief - tegen de klippen op, heb lief. Al ga je eraan kapot, houd vol en reik naar die ster", zegt hij op Thea- tercentraal.nl. Tegenspeel- ster Marjolein Teepen was finalist in het programma 'Op Zoek naar Evita'. Zij speelt Dulcinea en Frans Schraven is Sancho Panza. 'Man van La Mancha' is te zien in de volgende regio- theaters: 2/1 Theater aan de Schie, Schiedam, 3/1 Isala Theater, Capelle aan den IJssel, 30/1 Theater Het Kruispunt, Barendrecht, 3-7/3 Oude Luxor Theater, Rotterdam, 4/4 Stadsge- hoorzaal Vlaardingen, 16/4 Theater De Stoep, Spijke- nisse. www.manvanlamancha.nl. woensdaq 17 december 2008 - TX97 Kort ROTTERDAM - Kaartjes voor to- neelstukken, cabaret of dans winnen vanuit uw luie stoel? Dan bent u bij het Podium- journaal in deze krant op de juiste plek. In de rubriek 'In de Kijkert' presenteren po dia uit Rotterdam en omge- ving actuele voorstellingen op het gebied van toneel, dans, theater en cabaret. Twintig lezers van Maasstad weekbladen kunnen gratis naar de musical 'Man van La Mancha' met Peter Faber in de hoofdrol. Theater het Kruispunt stelt 20 toegangs- kaarten ter beschikking voor de voorstelling vrijdag 30 ja- nuari 2009. Het artikel over de voorstelling is op deze pa- gina te lezen. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aanstaande zater- dag een mailtje naar prijs- vraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Man van La Mancha'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoon- nummer. Uit de inzendin- gen worden tien winnaars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecorrespon- deerd. I 9 www.uitburo.nl/rotterdam buro Theater Maatwerk RO Theater ROTTERDAM - John Buijsman regisseert dit jaar de fami- lievoorstelling van het RO Theater. 'Het Misverstandt' is een varieteachtige muzi- kale komedie voor het hele gezin. Voor Buijsman bete- kent 'Het Misverstandt' te- vens zijn regiedebuut. „Dit is te gek", zegt John Buijsman. De vraag was hoe het is om de eindejaarsvoor- stelling te regisseren bij het RO Theater. „Toen ik werd gevraagd heb ik ge'infor- meerd of het wel verstan- dig was. Het is een enorme klus. Maar nu we bezig zijn zie ik dat veel dingen van- zelf gaan. Iedereen neemt je werk uit handen. De loy- aliteit en betrokkenheid van dit gezelschap is waanzinnig en ontroerend." 'Het Misverstandt' is een muzikale komedie met rau- we grappen, grotesk spek- takel, dromerige figuren, onnozele slapstick en lieve liedjes. „En we eindigen met een opera van 20 minuten. Al moet je geen serieuze opera verwachten." Het oor- spronkelijke idee was een verzameling losse nummers. Peer Wittenbols bedacht on- der meer een buikspreker (gespeeld door Buijsman) die last heeft van zijn buik. Van daaruit ontstonden uit- eindelijk nog twee verhaal- lijnen. Naast de buikspreker is er een trapezefamilie. „De man, gespeeld door Jack John Buijsman over 'Het Misverstandt': „Tijdens de repetities zat ik de hele dag naar leuke dingen te kijken." foto Leo van veizen Wouterse, heeft zijn vrouw laten glippen. Hij doet de trapezeact nu met de zus van zijn vrouw (Annet Mal- herbe). Intussen is zijn zoon (Rene van 't Hof) op zoek naar liefde. Die vindt hij niet bij zijn tante en dus onder- neemt hij van alles om bij zijn moeder te komen. En dan is er God (Hans Leend- ertse) op de achtste dag. Hij denkt ten onrechte dat zijn werk erop zit." Het zijn tragikomische ver- halen. Precies waar Buijs man van houdt: „Ik ben weg van Engelse kerstverhalen. Kleine verhalen van drie- hoog achter. Tegelijkertijd ties zat ik de hele dag naar moet het varietegevoel van 'Het Misverstandt' afdrui- pen. Het zijn allemaal va- rieteartiesten. Het zijn al lemaal varieteartiesten. De trapezefamilie, buikspreker en God als grote supergoo- chelaar." De cast alleen al lijkt garan- tie voor succes. „Jack Wou terse en Annet Malherbe als trapezeduo, dat is toch een wonderschone combinatie?" Vijf muzikanten, onder lei- ding van Keimpe de Jong, zorgen voor de muzikale omlijsting. „Allemaal men- sen waar ik graag mee wilde werken. Tijdens de repeti- leuke dingen te kijken. Een te gekke ervaring." De groots opgezette fami- lievoorstelling is wat anders dan de solovoorstellingen die John Buijsman zelf al jaren maakt. „Normaal rijd ik met een klein busje overal naartoe, doe mijn eigen kle- ding, decor en schmink. Nu gaan er twee trailers mee en als je ziet wat die mensen van de techniek, het decor en de kleding allemaal voor elkaar krijgen! Dat is echt geweldig." 'Het Misverstandt' is van 18/12 t/m 4/1 te zien in de Rotterdamse Schouwburg. www.rotheater.nl. 010 I nieuwe Luxor Theater 0'° I oude Luxor Theater 010 I RO Theater 0,0 I Theater Walhalla 010 I Theater Zuidplein podium journaal foto Govcrt de Roos 010 276 30 39 www.theatermaatwerk.nl Willem Buytewechstraat 42, 3024 BN te Rotterdam Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Ultburo in de Centraie Bibliotheek (Hoogstraat 110). imsMWi wo 17/12-11/1 20.30u Bloedbruiloft (F G .Lorca) reprise 12,50 inclusief diner bij restaurant zo 15.00u Camaron 27,50 484 33 33 I www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-zot/m4/l 14/19/20u Les Miserables wereldberoemde musical nog maar twee weken te zien! 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do,zozD 18,20-21/12 14/19.30u Suske en Wiske de Musical De Circusbaron (6+). Spannende familiemusica ma-di 22-23/12 20/22u Youp van't Hek Troosf Oudejaarsconference 2008. 404 68 88 I www.rotheater.nl William Boothlaan 8 3012 VJ Rotterdam. Reserveren via Rotterdams Uitburo (010) 404 70 70. wo-za 17-20/12 20.00u ROMEO EN JULIA Regie Alize Zandwijk. "Prachtig ingetogen, zinderend van onderhuids verlangen." (AD) Met Gijs Naber, Hannah van Lunteren, Sylvia Poorta, Herman Gilis, dansers van dansschool Moves, e.a 215 213 4 I www.theaferwalhalla.nl Sumatraweg 9, Katendrecht-Rotterdam. do 18/12 21 .OOu Voila walhalla presenteert Ans heb jij nog wat? kerstspecial. Artiest van de maand: Anton Pieck 5 vr-za 19-20/12 21 OOu Gelukkig met Hadewych Minis en Mike Bodde Ze zijn allebei gek van Jazz, Blues, Soul en R&B en op zoek naar de humor in muziek 12,50 10 zo 21/12 15.00u Madame Baba - Oriental Christmas Bekend van Villa Achterwerk, waar Madame Baba ouders en kinderen aan het buikdansen kreeg. 7 5 di 23/12 21.OOu Hanna Jansen Suza uit de serie Blind Date. 12,50 €10 20 30 203 I www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 uur. do 18/12 20.15u Ahmed van Oranje Hakim Traida Cabaret Hakim schuwt niets of niemanc do-vr 18-19/12 20.00u Richard Groenendijk Na de wedstrijd Cabaret zo 21/12 14.00u De Bende van de Korenwolf (6+) jeugd familiemusical

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 37