Hoe heten de ijsberen in de etalage? Schreihuisje in ere hersteld ALEXANDRIA KOOPZONDAG m Zo is er maar een Filmhuis Alle winnaars van de Rotterdam Sport Awards 2008, alvast gefeliciteerd! De Hyundai 130 maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Colofon SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 18 decem- ber de film Savage Grace, met onder andere Julianne Moore. Savage Grace vertelt het waargebeurde verhaal van Barbara Daly (Moore), die boven haar stand trouwt met Brooks Baekeland (klein- zoon van de uitvinder van het bakeliet). Ondanks Bar bara's schoonheid en cha risma is het Brooks die do- mineert in het huwelijk: hij is erfgenaam van een enorm familiefortuin en van zeer goede komaf. De drang van de hautaine Brooks om deel uit te maken van de jetset brengt het gezin overal ter wereld. Terwijl ze vertoeven in plaatsen als New York, Parijs, Londen en Mallorca groeit zoon Tony steeds meer naar zijn eenzame moeder toe. Tom Kalin baseerde de film op het bekroonde boek Savage Grace over het leven van Barbara Daly. Vrijdag 19 en zaterdag 20 december is Caos Calme te zien. Kalme chaos is het enige dat Pietro Paladini voelt sinds de plotselinge dood van zijn vrouw. Pietro is een suc- cesvolle directeur, gelukkig getrouwd en vader van een 10-jarige dochter Claudia. Op een dag, nadat hij samen met zijn broer twee vrouwen van verdrinking heeft gered, komt hij thuis en vindt zijn eigen vrouw dood. Vanaf dat moment verandert zijn leven rigoureus. Aanvang: 21.00 uur, kaarten kosten 7 euro. Reserveren via nummer 473 30 00. SCHIEDAM - Het wordt weer dringen voor het pand aan de Hoogstraat 94-96. Pas geleden logeerden Sint en zijn Pieten er nog tijdens hun verblijf in Nederland, nu is de etalage in rap tem po in kerstsfeer gebracht. Het Centrummanagement heeft er een kerstetalage in gemaakt, compleet met sfeervol verlichte kerstbo- men en bewegende ijsbe ren. Een vader beer, moe der beer en hun jong. Zij zullen bezoekers aan de binnenstad van Schiedam de komende tijd vriendelijk toewuiven. De ondernemers van het Centrum van Schiedam, die op deze manier hun SCHIEDAM - Het Schiedamse Schreihuisje aan de Maas- boulevard, dat zichtbaar toe was aan een flinke onder- houdsbeurt, wordt zaterdag 27 december weer in ere hersteld. Het huisje heeft voor veel Schiedammers historische en emotionele waarde. Uit- varend op de kade voor dit huisje konden zeelieden een laatste blik uitwisselen met hun wuivende - vaak huilen- klanten prettige feestda- gen en een voorspoedig en koopkrachtig 2009 toe- wensen, hebben aan de eta lage meteen een prijsvraag verbonden. De vraag is: 'Wat zijn de na men van de drie ijsberen in de etalage van Hoogstraat 94-96 Wie een beetje rondsnuf- felt, moet het antwoord zo kunnen vinden. Het enige dat je ervoor moet doen is even gaan kijken en pen en papier meenemen. De na men van de beren zijn na- melijk verstopt in de eta lage. Er zijn vele leuke prijzen te winnen, waaronder een dekbed en zelfs een familie de - vrouwen voordat zij aan hun volgende reis begonnen. Het zijn deze treurige situa- ties waaraan het huisje 00k haar naam te danken heeft. Een gebouw met zo'n histo ric dient te blijven bestaan en eervol onderhouden te worden. Zowel door de ge- meente als door de inwoners ervan. In de afgelopen weken is het monumentale huisje in ere hersteld. Graffiti werd verwijderd en de boel werd abonnement op Diergaarde Blijdorp. Schrijf de namen op een stukje papier en meteen je eigen naam en adres erbij. Lever de goede antwoorden uiterlijk 31 december in bij Expreszo op de Hoogstraat 166, Home Presents op het Broersveld 133, Dykstal Schoenen op de Broersvest 135, Bruna in de Nieuwe Passage, Decokay van Loe- nen op de Dam 37-45 of Chris Coppens Slaapcom- fort in de Oranjestraat 64. De prijzen zullen op de laatste dag dat de kunstijs- baan op't Stadserf open is, zondag 4 januari, bekend worden gemaakt. eens lekker schoongemaakt. En dat was een hele klus. Het resultaat wordt op zater dag 27 december om 14.00 uur onthuld door omwonen- den en een groep jongeren uit Zuid. Deze week zullen jongeren uit de wijk langs de deuren gaan en zoveel men- sen proberen over te halen om bij de onthulling aanwe- zig te zijn, zodat het gezel- lig druk zal worden langs de kade. Schiedams Boekbeeld Grote historische en emotionele waarde Jan Roovers was een Rotterdamse fotograaf die in opdracht, of voor zichzelf, de Rijnmond in de jaren veertig, vijftig en zestig op de gevoelige plaat vastlegde. Toenmalig Schie dams gemeentearchivaris Van der Poest Clement herkende de waarde van de foto's voor latere generaties. En kocht 'die schat aan foto's' die zo een beeld vormen van de recente ont- wikkeling van de stad Schiedam. A1 eerder verschenen twee boekjes met een keuze uit Roovers foto's over het brandersverleden (Deel 1) en de modernise- ring van de binnenstad (Deel II). Nu ligt een derde deel: 'De Gorzen' in de boekwinkel. De Gorzen, die speciale wijk die door de ligging ook wel Schiedam-Zuid wordt genoemd. Volkswijk Gorzen wordt wel vergeleken met de Amsterdamse Jordaan waar bewoners ook het hart op de tong hebben. Net als in de Gorzen waar tot de jaren zeventig de meerderheid van bewoners arbeider was en in de haven wefkte bij de Gusto of Wilton-Fijenoord. In de wijk, die een eiland is, geldt dat je Gorzenees of Gorze- naar bent: ofwel je bent er geboren of je woont er slechts. Dat laatste geldt voor de schrijvers waarvan een er trots vermeld dat hij er zijn dagelijkse boodschappen doet. Dat maakt je nog geen echte Gorzenees. Gelukkig speken de foto's voor zich. Wie als oudere Schie dammers herkent niet het oude stratenpatroon met zijn klei- ne arbeiderspaleisjes. De kleine huisjes die al voor de tigste keer opgeknapt zijn. Gelukkig is in de Gorzen nog niet zoveel gesloopt als in de binnenstad van Schiedam. Alleen door dijkverhoging met de nieuwe sluis en de lelijke nieuwbouw uit de jaren zeventig op de plek van de oude gas- fabriek. Wat een scherpe fotograaf was die Roovers! Elke plaatje ver telt meer dan duizend woorden. Kijk naar de Willemskade met de oude industriepanden of verbaas je over de straten langs de Groenelaan die op de bestrating na nog hetzelfde zijn als in de jaren vijftig. Eigenlijk alleen aan de kleding van mensen of de auto's zie je de ouderdom af. Op de foto's nog de schillenwagen, het openluchtzwembad en de gesloopte ou de Havendijk met zijn bedrijfjes en woningen erboven. Wie kent niet de verhalen van de vloedplanken die bij hoog water met zandzakken de kelders moesten beschermen tegen vol- lopen door de oprukkende Maas. Het boek is een feest van herkenning voor wie van Schiedam houdt. Roovers in Schiedam. Deel 3 De Gorzen door Laurens Pries- ter en Henk Slechte. Uitgegeven door H. Voet HYunoni 21 december Shopping Center Megastores open! 12.00 - 17.00 uur www.alexandrium.nl Wie een beetje zijn best doet kan de namen zo vinden van de drie vriendelijke ijsberen in de speciale kerstetalage op de Hoogstraat. Foto: Roger van der Kraan www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162-3000 BO Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 0104128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 0104004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F.de Klerk, tel. 0655 858778 A. Erguc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 0104116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden ultdrukkelljk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. woensdag 17 december 2008 - XQ82 Ook namens Ziiveren Kruis Achmea. I Ziiveren Kruis ochmea FRANK WILLEMSE De Hyundai i30 is leverbaar vanaf 16.995, U least de Hyundai 130 al vanaf 359,-.' I Ontdek al ooze sportieve modellen op www.noteboom.nl DRUK- ENZETFOUTEN VOORBEHOUDEN 'VRAAG NAAR DE VOORWAARDEN AUTOBEDRIJF N0TEB00M ROTTERDAM B.V. KAMERLINGH ONNESWEG 32, BARENDRECHT, TEL 010-2923434 Shopping Center I Megastores I Woonmall

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3