Gemeenteberichten Werken Constant in Stedeiijk Museum J -. WSSL Winterhart geopend door burgemeester en ijsdansers! Bouw de stal en blaas de bal Pff LITI E Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl 1 -• •tills.*— Aantal politiebureaus district Waterweg-Noord gesloten tijdens feestdagen i i 1 %§y? gemeente Schiedam In het Stedeiijk Museum is nu de tentoonstelling Constant. In het atelier. Tegen de stroom in naar essentie te zien. Bij deze gelegen- heid, op zaterdag 13 december, werd door wethouder Menno Siljee een toespraak gehouden. Constant (A. Nieuwenhuys) is een van de belangrijkste Nederlandse kunstenaars van na 1945. Zijn oeuvre is opgebouwd in een periode van meer dan vijfenzestig jaar en is veelzijdig in verschijningsvorm en samenhangend in artistieke en intel- lectuele zin. Het werk van Constant wordt internationaal zeer gewaar- deerd, omdat hij een belangrijke bij- drage heeft geleverd aan de ontwik- keling van de naoorlogse beeldende kunst, architectuur in Europa. en stedenbouw H Foto: Jan van der Ploeg Met het openen van de schaatsbaan op het Stadserf door Burgemeester Verver-Aartsen ging Winterhart in Schiedam van start en donderdag 11 december was het weer zover. Schaatsers van Kunstschaats- vereniging Rijnland en Kunstrij- en IJsdansvereninging De Drecht- steden uit Dordrecht gaven een spectaculaire openingsshow en gin- gen uiteraard met de burgemeester op de foto. Foto: Jan van der Ploeg Op dinsdag 23 december, van 10.00 tot 17.00 uur, kunnen kinderen bij 't Huis te Poort aan de Dam 28 een Kerststal opbouwen, en een eigen kerstbal blazen! De eerste kerstbal zal worden ge- blazen door burgemeester Verver- Aartsen. Er is ruimte voor zestig kinderen. Bij Van Loenen op de hoek van de Dam en de Vlaardingerdijk ligt een intekenlijst. Wie het eerst komt, wie het eerst blaast! Tijdens de feestdagen is een aantal politiebureaus in district Waterweg- Noord gesloten. Hieronder wordt per gemeente aangegeven op welke data de bureaus gesloten zijn. Poli- tiebureau Vlaardingen blijft tijdens alle feestdagen open van 8.00 tot 22.00 uur. De inwoners van Hoek van Holland, Maassluis en Schie dam kunnen op de data wanneer bij hen het bureau gesloten is op bureau Vlaardingen terecht. Bureau Hoek van Holland: Op 25 en 26 december en op 1 janu- ari is het politiebureau in Hoek van Holland gesloten. Op 31 december is het bureau open van 9.00 tot 17.00 uur. Bureau Maassluis: Op 25 en 26 december en op 1 janu- ari is het politiebureau in Maassluis gesloten. Op 31 december is het bureau open van 8.00 tot 17.30 uur. Bureau Schiedam: Op 25 en 26 december het politie bureau in Schiedam gesloten. Op 31 december en 1 januari is het bureau open van 8.00 tot 22.00 uur. fioMerdam-ftijnmond Waterweg-Neorel Normale openingstijden politie bureaus: Schiedam, Bijdorpplein 1, elke dag geopend van 8.00 tot 22.00 uur. Vlaardingen, Delftseveerweg 40, elke dag geopend van 8.00 tot 22.00 uur. Hoek van Holland, Planciushof 83, geopend op maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Maassluis, Westlandseweg 1, ge opend op maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 20.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. De belasting voor het ophalen van uw huis vuil, de afvalstoffenheffing vanaf 2009 via de gemeenteaanslag Voor het ophalen van uw huisvuil betaalt u afvalstoffenheffing. Het tarief is verschillend voor een een- en een meerpersooonshuishouden. Het tarief voor 2009 wordt op 18 december definitief vastgesteld door de gemeenteraad. De voorgestelde tarieven bedragen 236,52 voor een eenpersoonshuishouden en 278,88 voor een meerpersoonshuishouden. De rekening verhuist Tot en met 2008 betaalt u de afvalstoffenheffing via de energienota van Eneco. Met ingang van 2009 verandert dat en verhuist de rekening naar een aanslag die u ontvangt van de afdeling Gemeentelijke Belastingen. Daarnaast wordt de aanslag afvalstoffenheffing gecombineerd met de aanslagen - voor zover voor u van toepassing - onroerende-zaakbelasting, rioolrecht en hon- denbelasting. Dat lijkt een heel bedrag ineens, maar vanaf 2009 kunt u deze aanslag in acht maandelijkse termijnen betalen. Tenminste, als u de afdeling Gemeentelijke Belastingen machtigt. In dat geval worden de bedragen auto- matisch van uw rekening afgeschreven. (Zie ook het artikel Gemeentelijke Belastingen op een biljet met gespreide betalingsmogelijkheid). Wijziging termijnen afvalstoffenheffing De nieuwe regeling met automatische incasso betekent wel dat het aantal termijnen waarin u de afvalstoffenheffing kunt betalen vermindert van twaalf naar acht. De eerste termijn gaat u dan overigens pas eind april betalen. De laatste termijn betaalt u eind november. Als u de gemeente Schiedam niet machtigt moet de aanslag in een keer, te weten drie maanden na de dag- tekening van het aanslagbiljet betaald worden. Afvalstoffenheffing 2008 op jaarnota Eneco Verder kan het zijn dat u op de jaarnota van Eneco die u in 2009 krijgt nog een bedrag aan afvalstoffenheffing 2008 ziet staan. Dit betreft dan het bedrag dat u in 2008 al maandelijks via de energienota heeft betaald. Over de maanden die betrekking hebben op het jaar 2009 wordt geen afvalstoffenheffing via de energienota in rekening gebracht. Nadere informatie Voor nadere informatie kunt u tijdens kantooruren terecht bij de afdeling Gemeentelijke Belastingen te bereiken op telefoonnummer 010-2191399. Gemeentelijke belastingen op een biljet met gespreide betalingsmogelijkheden Met ingang van 2009 zal een aantal belastingen van Schiedam bij elkaar op een aanslagbiljet Gemeentelijke Heffingen staan. Het betreft de afvalstoffen heffing, de onroerende-zaakbelasting, het rioolrecht en de hondenbelasting. Uiteraard voor zover voor u van toepassing. Bent u alleen gebruiker (huurder) van de woning dan krijgt u de aanslag afval stoffenheffing. Als u een hond heeft, dan staat de aanslag hondenbelasting ook op het biljet. Wanneer u tevens eigenaar bent van uw woning krijgt u jaarlijks de WOZ-beschikking met de vastgestelde waarde van uw woning en staan ook de aanslagen onroerende-zaakbelastingen en rioolrecht op uw aanslagbil jet. Dit betekent dat u de afvalstoffenheffing vanaf 2009 via het aanslagbiljet van de gemeente betaalt en niet meer via de energienota van Eneco. Gespreid betalen, stuur de binnenkort te ontvangen machtigingskaart tijdig op Al deze heffingen op een aanslagbiljet, dat lijkt een heel bedrag ineens, maar vanaf 2009 kunt u deze aanslagen, in acht maandelijkse termijnen betalen. Als u de afdeling Gemeentelijke Belastingen machtigt, worden de bedragen automatisch van uw rekening afgeschreven. Indien u gebruik wilt maken van gespreide betaling kunt u dat heel eenvou- dig doen door de machtigingskaart die u binnenkort ontvangt in te vullen en vooral tijdig op te sturen. Het is belangrijk de machtiging tijdig op te sturen, omdat het, na aanslagoplegging voor 2009, niet meer mogelijk is mee te doen met gespreid betalen in 2009. Aan gespreide betaling zijn geen extra kosten verbonden. U betaalt dus even veel als wanneer u het aanslagbedrag ineens overmaakt. Let op: als u de gemeente niet machtigt voor gespreide betaling moet u de aanslag in een termijn van drie maanden na dagtekening van de aanslag betalen. Nadere informatie Voor nadere informatie kunt u tijdens kantooruren terecht bij de afdeling Gemeentelijke Belastingen te bereiken op telefoonnummer 010-2191399. JL* B>'j

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4