Dag van de Naturalisatie Gemeenteberichten Huisvuilinzameling rond Kerst en Nieuwjaar Wegwerkzaamheden in Schiedam Hoofdweg Schiedam-Noord sfeervol verlicht www.schiedam.nl Wet Bodembescherming Ontwerpbeschikking (Rotterdamsedijk 185) Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodemon- derzoek voor de locatie ter hoogte van de Rotterdamsedijk 185 (postcode 3112 AD), kadastraal bekend onder sectie L, nummer 3700 (gedeeltelijk), nemen burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1 en artikel 37 van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is. Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens om op basis van het nader bodemonderzoek te besluiten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; - geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodembescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is; L in het belang van de bescherming van de bodem het opstellen en uitvoeren van een monitoringsplan noodzakelijk is als bedoeld in artikel 37, lid 4 Wbb. De resultaten van de monitoringsresultaten dienen 12 maanden na dagtekening van de beschikking aan ons te worden voorgelegd; - wijzigingen in het gebruik van de locatie ten alle tijden gemeld dienen te worden bij het bevoegd gezag, zijnde het college van burgemeester en wet houders van Schiedam als bedoeld in artikel 37, lid 5. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 17 december 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Jnb g/nb Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: SC060600466 Wet Bodembescherming Ontwerpbeschikking (Rotterdamsedijk 3-187) Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodem onderzoek voor de locatie locatie Rotterdamsedijk 3-187 (postcode 3112 AD), kadastraal bekend onder sectie L, nummer 3320, nemen burgemeester en Wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1 en artikel 37 van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is. 'Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens om op basis van het nader bodemonderzoek te besluiten dat: op de locatie geen sprake is van een geval van ernstige bodemverontrei niging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming als gevolg van de opslag van minerale producten in een drietal ondergrondse r' opslagtanks. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 17 december 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: SC060600660 De dag van de Naturalisatie, 15 decemberwerd dit jaar gevierd op de ijsbaan aan het Stadserf. Alle nieuwe Nederlanders van het afgelopen jaar kregen een feeste- lijk programma aangeboden waarbij burgemeester Verver-Aartsen optrad als gastvrouw. Het programma be- stond uit een schaatsclinic waarbij iedereen schaatsen kon onderbinden en een optreden van de bekende Maud uit Idols. Daarnaast was er een buffet onder de noemer Men- gen en Mixen' met internationale stamppotten. Foto: Jan van der Ploeg Tijdens de kerstdagen en op nieuw- jaarsdag wordt geen huisvuil inge- zameld. Minicontainers Minicontainers worden in plaats van donderdag 25 en vrijdag 26 december op zaterdag 27 december (restafval of gft) geleegd. In plaats van donderdag 1 januari worden minicontainers gft op woensdag 31 december en minicontai ners restafval op zaterdag 3 januari geleegd. In verband met aangepaste routes verzoeken wij u de minicontai- ner om 07.30 uur gereed te zetten. Huisvuilzakken In plaats van donderdag 25 december en vrijdag 26 december worden huis vuilzakken op zaterdag 27 december ingezameld. In plaats van donderdag 1 januari op zaterdag 3 januari. Ondergrondse containers Vanwege Kerst worden ondergrondse containers oprwoensdag '24 december en zaterdag 27 december geleegd. IRADO zet alle middelen in om de verwachte overlast te beperken. U kunt helpen door uw afval pas op zaterdag 27 december in de container te deponeren. Kerstbomen Uw kerstboom kunt u: Op 29 en 30 december inleveren op een van de vijf inleverpunten van 09.00 tot 10.15 uur - Bachplein t.h.v. Hof van Spaland van 10.30 tot 11.45 uur - Winkelcentrum Geuzenplein van 12.00 tot 13.15 uur - Winkelcentrum Mgr. Nolenslaan t.h.v. Plusmarkt van 13.30 tot 14.45 uur - Laan van Boles t.h.v. WC. Contrabas van 15.00 tot 16.30 uur - Stationsplein Inleveren bij een van de stook- plekken in Oost, West en Zuid Stookplek Oost: het terrein ge- legen tussen de Hogenbanweg/ Parallelweg Stookplek West: aan de West- frankelandsedijk Stookplek Zuid: aan de Maasdijk Inleveren bij het afvalbreng- station (Fokkerstraat 550) Op woensdag 7 januari voor 7.30 uur op staat leggen. Irado rijdt die dag op verzoek van de gemeente een speciale kerstbomenronde. Als u uw kerstboom inlevert bij een van de vijf inleverpunten of bij een van de drie stookplekken krijgt u een lot mee en maakt daarmee kans op een Playstation 3 (eerste prijs) of een I-pod! De winnende lotnummers worden in januari bekendgemaakt op de gemeentepagina. Afvalbrengstation Op le Kerstdag donderdag 25 decem ber en 2e Kerstdag vrijdag 26 december is het afvalbrengstation gesloten. Ook on Nienwiaarsdag donderdag 1 ianuari is het afvalbrengstation gesloten. Hier vindt u een overzicht van tijde- lijke wegafsluitingen in Schiedam en directe omgeving. In de meeste gevallen worden wegen afgesloten in verband met werkzaamheden of evenementen. Ook als gevolg van calamiteiten en andere incidenten kan het nodig zijn wegen af te slui- ten. Deze afsluitingen worden onder meer via Radio Rijnmond bekend gemaakt. Wanneer dergelijke afslui tingen van langere duur zijn, worden ze zo snel mogelijk op deze web site vermeld. De bij de afsluitingen vermelde perioden kunnen wijzigen afhankelijk van weersomstandighe- den en omstandigheden op het werk. De werkzaamheden kunnen langer duren of eerder afgerond worden. Wijzigingen in de duur van de afslui tingen worden zo snel mogelijk op deze website vermeld. Regionale verkeersinformatie is te verkrijgen via www.bereikbareregiorotterdam.nl. De actuele tijdelijke wegafsluitingen/ wegwerkzaamheden zijn de volgende: Burgemeester van Haarenlaan/ P.J.Troelstralaan In oktober 2008 is de aannemer ge- start met de reconstructie van de Burgemeester van Haarenlaan vanaf de oostzijde van de P.J. Troelstralaan tot de Vlaardingerdijk, ter hoogte van het metrotrace. De huidige vier rijstroken worden teruggebracht naar twee keer een rijstrook. Derhalve is dit weggedeelte afgesloten voor het doorgaande verkeer. Het verkeer wordt omgeleid vanaf het Nieuw- landplein via de Nieuwe Damlaan, Nieuwe Haven, de Burgemeester Knappertlaan naar de Vlaardinger dijk. v.v. Dit wordt aangegeven door middel van omleidingsborden met de letters C en W. Voor bezoekers van de Beukenhof begraafplaats en crematorium) is een aparte routing aangegeven met de letter B. De route tussen de P.J. Troelstralaan en de Van der Bruggenlaan blijft beschikbaar voor het verkeer. Echter enige ver- keershinder tijdens de reconstructie is mogelijk. Tevens is een extra inrit gemaakt vanaf het Nieuwlandplein naar de Van Limburg Stirumstraat. Strickledeweg De Strickledeweg is tussen de Phili- puswegtot ten zuiden van de Hont- slootstraat afgesloten. Er is een eenrichtingsregime ingesteld op de Strickledeweg van noord naar zuid om de bedrijven bereikbaar te houden. Fietspad Poldervaart Het fietspad langs de Poldervaart is tot een nog nader te bepalen tijd- stip afgesloten. Deze afsluiting is noodzakelijk om de dam naar het Vlietland Ziekenhuis toegankelijk te maken. Schiedam Oost In verband met het plaatsen van on dergrondse vuilniscontainers zijn op diverse plaatsen in Schiedam Oost kortdurend parkeervakken of we gen afgesloten. Dankzij de inzet van bewoners uit Woudhoek en Spaland-Sveaparken is de hoofdroute door Schiedam Noord (Van Dalsumlaan-Scheep- vaartweg-Slimme Watering) hele- maal klaar voor de feestelijke weken van december. Het is de eerste keer dat zo groot is uit- gepakt. De wijkoverleggen van zowel Woudhoek als Spaland-Sveaparken hebben samen een deel van hun wijk- budget gereserveerd om beide wijken in de koude wintermaanden op te fleu- ren. De bewoners zijn erg tevreden met het resultaat. Ook wethouder Maarten Groene is blij met het initiatief. "Het ziet er prachtig uit. Bovendien is het leuk dat een goed idee van bewoners in meerdere wijken weer- klank krijgt. De betrokkenheid van deze bewoners bij hun wijk is over- duidelijk. Zij kunnen zelf invulling geven aan het wijkbudget, een goede manier om de inwoners zelf te laten bepalen wat ze willen." 17 december 2008 nummer 50 Pagina 6 .gmfeBi -j 7 r f— j w j Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 J Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5