Honderden reacties op Stadsvisie Het is jouw wijk, dus jij mag het zeggen m gemeente Schiedam EP Honderden Schiedammers heb- ben tijdens de Kerstmarkt in de Grote Kerk actief meegedacht over de toekomst van de stad. Bij een speciale stand konden bezoekers voor het eerst kennismaken met de zogeheten 'Stadsvisie 2030', waaraan de gemeente Schiedam momenteel werkt. Op grote borden konden Schiedam mers opschrijven wat er wat hen betreft behouden moet worden voor de stad en wat er weg zou mogen. Daarnaast konden Schiedammers met behulp van een keuzeformulier aangeven wat voor hen het allerbe- langrijkste is. Wat moet er goed gere- geld zijn in 2030? Welke prioriteiten moet de gemeente daarbij hebben? Kortom: Welke stad willen wij met z'n alien achterlaten voor onze kin- deren en kleinkinderen? Vooruitdenken is de sleutel tot de ontwikkeling van goed beleid. Daar- mee kan voorkomen worden dat er beslissingen worden genomen, waar de stad later spijt van kan krijgen. Daar is de Stadsvisie 2030 in es- Burgemeester Verver (rechts) en wethouder Groene vulden het keuze formulier over de Stadsvisie in tijdens de Kerstmarkt in de Grote Kerk, evenals honderden stadgenoten. Foto: Jan van der Ploeg sentie voor bedoeld. En daarbij is de inbreng van de Schiedammers zelf onmisbaar. De reacties die be zoekers van de Kerstmarkt hebben ingeleverd, worden verwerkt in de Stadsvisie. In 2009 zal nog vaker naar de mening van de Schiedam mers worden gevraagd. Een overzicht van alle reacties wordt binnenkort op de website www. schiedam2030.nl geplaatst. Daar kunnen Schiedammers die mee wil len denken over de Stadsvisie ook hun ideeen kwijt. Een leuk idee om samen met bewo- ners en buurtgenoten uit te voeren. Vanaf nu kan dat! Wij zoeken mensen die hier een actieve rol in willen spelen. jouw wijk dus jij mag het M zeggen Vanaf 19 december kunnen bewoners leuke ideeen indienen om zelf uit te voeren. Het ministerie van Wonen, Wijken en Integratie heeft veel geld beschikbaar gesteld om bewonersini- tiatieven uit te kunnen voeren. Maar liefst 180.000 euro voor Nieuw- land en 300.000 voor alle andere wijken. Dit geld is beschikbaar voor bewo ners. Het wordt besteed door be woners. En ook bewoners toetsen de ideeen van bewoners. Dit laatste gebeurt in de regiegroep. Is dat iets voor u: deelname aan de regiegroep dan willen wij dat graag van u weten. Wat doet de regiegroep. De regie groep toetst de ideeen van bewoners op haalbaarheid en betaalbaarheid, kan het beheer en onderhoud gega- randeerd worden, is het geen prive- belang en is het niet in strijd met de wet. Het college van burgemeester en wethouders wil in ieder geval drie regiegroepen samenstellen. Een voor Nieuwland, een voor Oost en een voor de andere zeven wijken. De re giegroepen bestaan uit bewoners van deze wijken. De regiegroepen krijgen ondersteuning vanuit de gemeente. Bent u: Inwoner van Schiedam? Betrokken bij uw buurt en wijk? Dan bent u misschien de juiste persoon om in een van de drie regie groepen plaats te nemen. Nieuwsgierig geworden: neem contact op met mevrouw B. Graaf, telefoon 010-2191032 of via e-mail: b.graaf@schiedam.nl Uw belangstelling kunt u tot en met 10 januari 2009 schriftelijk kenbaar maken. Graag willen wij dan de vol- gende gegevens van u weten: naam, adres, emailadres (indien aanwezig), telefoon en welke regiegroep. Daar naast zien wij graag in maximaal tien zinnen een korte omschrijving waarom u graag wilt deelnemen te- gemoet. Dit kunt u zenden naar: Gemeente Schiedam Afdeling Wijkontwikkeling Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Of per e-mail aan: h. v.grootel schiedam.nl Er mogen maximaal zeven bewoners per regiegroep worden benoemd. Als meer mensen zich voor een regie groep opgeven dan selecteren wij op de motivatie en de goede afspiege- ling van de wijken. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Het bouwen van een berging met dakterras, Noord- vest 87, 3111 PG Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad 2003" bestemmingen "Erf-50%-" Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmings plan, omdat meer dan 50% van het erf bebouwd zal worden en de hoogte van de balustrade meer is dan de hoogte van de eerste bouwlaag. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstel ling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Artikel 19 lid 3 wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de Ruimtelijke Ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de bebouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen voldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening. Het plan ligt hiertoe van 18 december 2008 t/m 28 januari 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Aanwijzinq Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belong van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 2 december 2008: Lange Nieuwstraat, voor pand nr. 167b, (3111 AJ) 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 9 december 2008: Zwaluwlaan, voor pand nr. 170, (3121 CE) b. Besloten op 12 december 2008: Sibeliusplein, voor pand nr. 254, (3122 XA) Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge- motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2191850. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 12 december 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt Wet Bodembescherming Ontwerpbeschikking ((Verlengde) Delflandseweg 6) Onderwerp Op grond van de artikel 28 en 39 van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van de afdeling Pro- jecten van de gemeente Schiedam voor de locatie (verlengde) Delflandseweg 6 (postcode 3100 AB), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie I num- mers 47715680 (gedeeltelijk) en 5998 een melding ontvangen met betrek- king tot het verzoek in te stemmen met een saneringsplan. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aanlei- ding van de melding hebben besloten: in te stemmen met het saneringsplan 'Stortplaats Schieveste aan de Delf landseweg te Schiedam' van mei 2008 met projectnummer 19254-137896 als bedoeld in artikel 39, lid 2 van de Wet bodembescherming (onder het stellen van aanvullende voorwaarde(n)); Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 17 de cember 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Beroep Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 8:1 van de Alge mene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Geen beroep kan worden ingesteld door diegene die redelijkerwijs kan worden verweten geen zienswijze tegen de ontwerpbeschikking te hebben ingediend. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt 6 weken. De termijn voor het indienen van een beroepschrift vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorzie ning toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: DC060600084 |p V IN 203° yiw WTStV«

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 8