Politie zet lokauto in tegen inbraken unmir Dreigende kap bomen Sveadal Klimaatstraatfeest in Vlaardingen Schiedamse meiden maken Amsterdam onveilig Wijktheater speelt Hand in Hand Kameraden Boekbeeld Beestenboel m '4 - r maasstad Regio weekbladen 'Is dit de lokauto?' VLAARDINGEN - De politie in het district Waterweg- Noord is bezig met een aan- pak tegen auto-inbraken. Deze zijn in Vlaardingen flink toegenomen. De poli tie is bezig met een onder- zoek naar de verdachten, maar wil ook samen met de inwoners de inbraken voorkomen en start hierbij de campagne: Is dit de lok auto? Afgelopen zaterdag ging de campagne van start. Een groep van de wijkpoli- tie Vlaardingen ging met een speciale aanhanger langs verschillende plaat- sen met veel publiek, voor- namelijk winkelcentra. De politie heeft onder andere Vlaardingen-centrum, de Hogendorplaan, het win- kelcentrum in Vlaardin- gen-West, de ijsmarathon en de Loper in Vlaardingen- Holy bezocht. Hierbij werd de aanhanger neergezet en deelden de politiemensen preventieinformatie uit aan voorbijgangers. Op de flyer, die aan de binnen- spiegel opgehangen kan worden, staan tips om een auto-inbraak te voorkomen en een boodschap aan de auto-kraker: "is dit de lo kauto?" Deze actie zal de komende maand vaker ter- ugkomen. De lokauto wordt in Vlaardingen ingezet. Uit- eraard totaal onherkenbaar in de wijk aanwezig, net als de politiemensen die in de directe omgeving van de auto staan. Als een inbreker zijn slag wilt slaan in de lok auto, wordt hij meteen in de kraag gevat. Ook autobezit- ters kunnen een steentje bijdragen aan de preventie. Hieronder een aantal tips: Neem waardevolle goederen mee uit de auto en schakel Bluetooth-apparatuur uit. Laat het dashboardkastje open staan om te laten zien dat er geen waardevolle go ederen aanwezig zijn. Sluit ramen en deuren altijd goed. Leg geen waardevolle spul- len onder de stoel. Hang de flyer aan de binnenspiegel. waterweg - Vorige week stond per abuis de verkeerde tekst bij de foto. Bij deze nog een keer de juiste tekst. Pasha is een Duitse Herder (gecas- treerde reu) van 1 jaar oud. Aangezien Pasha uit een werklijn komt is het geen beginnershond. Pasha is op zoek naar een baasje die sportief is, verstand heeft van hondengedrag, en met hem wil gaan werken op een positieve manier (speuren, behendigheid etc.). Denkt u dat Pasha een geschikte hond is voor u? Kom dan eens langs voor een kennis- makingsgesprek. Meer informatie over Pasha en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die- rentehuis is geopend van maandag tot en met zater dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35- - iiPiiSll Hw SCHIEDAM - Waarschijnli- jk moeten 170 bomen ten noorden van de nieuwe wi jk Sveadal het loodje leggen omdat de gemeente daar een fiets- en ruiterpad door wil trekken. De gemeente gaf voor de sloop op 1 Sep tember een vergunning af, maar de Vereniging Tegen Milieubederf en diverse omwonenden hebben hi- ertegen bezwaar gemaakt. Sinds het indienen van hun bezwaren hebben zij echter niets meer van de gemeente vernomen. De fractie van GroenLinks heeft onlangs een bezoek gebracht aan het gebied en mede op basis van de door de gemeente aangeleverde tekening geconstateerd dat er een overmaat aan bomen gekapt gaat worden. „Veel meer dan voor de aanleg van het fietspad nodig is", is de mening. „Ook hebben wij geconstateerd dat dit bosgebied in de afgelopen jaren niet optimaal is be- heerd. En tegelijk vertegen- woordigt het bos duidelijk een recreatieve en groene meerwaarde voor de be- woners van dit deel van Sveaparken en Schiedam Noord." GroenLinks is geen tegen- stander van het aanleg- gen van een fietspad naaf het Midden-Delflandge- bied, maar de partij vraagt zich wel af waarom daar- voor zoveel bomen moeten sneuvelen. Bovendien heeft ze weinig vertrouwen in de beloofde herplant van 130 bomen. „Van een herplant- plicht in de afgelopen jaren niet veel terecht gekomen." VLAARDINGEN - Nederland maakt zich op voor een cam pagne waarin Nederlanders samen met hun buren ener- gie besparen: het Nationale Klimaatstraatfeest. De gemeente Vlaardingen doet graag mee door activit- eiten in de straten te onder- steunen. Meedoen is niet al- leen goed voor de portemon- nee, maar ook goed voor het klimaat. „De klimaatverandering kunnen we alleen stoppen als iedereen z'n steentje bij- draagt", vindt de gemeente. Door energie te besparen of door te kiezen voor duurzame energie. En daar draait het Klimaat straatfeest om. Gemeente Vlaardingen werkt hard aan een duurzame stad. „De bi- Door middel van energiebesparing je straat in de schijnwerpers zetten jdrage van de bewoners is daarbij heel belangrijk." Alle straten kunnen meedoen als Klimaatstraat. De op- dracht is eenvoudig: ga met zoveel mogelijk buren aan de slag om energie en geld te be sparen. Hiermee kunnen de deelne- mers 'klimaatpunten' win- nen. Vijfhonderd straten in Neder land met de meeste 'klimaat punten' winnen een Klimaat straatfeest op 16 mei 2009. En de allerbeste straat krijgt een 'Superstraatfeest' met een live-optreden van een bekende artiest. Ook bezoekt Piet Paulusma elke week een klimaatstraat voor de op- name van Piet's Weerbericht op SBS6. Bewoners met leuke kli- maatacties in de straat kun nen op deze manier de straat in de schijnwerpers zetten. Hoe werkt het? Ge'interesseerden kunnen zich alleen of met de buren opgeven en meedoen via de website www.klimaatstraat- feest.nl. Op deze site staan adviezen en tips. Er zijn verschillende manie- ren om klimaatpunten in de wacht te slepen: door energie Di Story Nico Ouwehand schreef een boek over de opkomst en ondergang van een der laatste takken van Hollands Glo- rie, 'De Smit-Lloyd story: Anywhere, anytime, anyway'. De suppliers van Smit-Lloyd hielden- in de laatste veertig jaar van de vorige eeuw Hollands maritieme traditie hoog op en rond het continentale plat van de Noordzee zo goed als aan de andere kant van de wereld. De offshore industrie nam in korte tijd een hoge vlucht die gevolgd werd door de gloednieuwe maatschappij. Nico Ouwehand bes- chrijft zeer gedetailleerd het wedervaren van maatschap pij, schepen en bemanning. Was het vroeger de kunst om genoeg historisch materiaal te vinden om een dergelijke publicatie volwaardig te kunnen maken, voor de Smit-Lloyd Story konden een overweldigende hoeveelheid bronnen wor den aangeboord, waarmee naast de 'kantoor' bestuurders, ook de mannen aan dek in beeld kon worden gebracht. Toch geeft het boek bovenal een bijzonder uitgebreid beeld van de schepen in actie en aan het werk in storm en ontij, waar- bij ook oorlogschade en bootvluchtelingen in beeld worden gebracht. Al doende wordt behalve de Hollandse bedrijfsge- schiedenis ook de recente wereldgeschiedenis vanuit deze maritieme optiek vastgelegd. De menselijke factor van Smit- Lloyd blijkt echter een veel langere houdbaarheid te hebben. Tijdens de presentatie van net boek zag Maassluis zwart van de 'oud-varensgasten' en er stonden lange rijen voor het Na- tionaal Sleepvaart museum. De Engelstalige 'summary' als laatste naschrift in het boek geeft goed het internationale karakter van Smit-Lloyd weer. Zelfs na bedrijfsbeeindiging blijft de orientatie naar verre horizonten gericht. Publicatie van 'De Smit-Lloyd story: Anywhere, anytime, anyway' werd mede mogelijk gemaakt door het Fonds Schiedam Vlaardin gen e.o. en kwam tot stand in nauwe samenwerking met het Nationaal Sleepvaartmuseum in Maassluis. Het boek is daar en in de boekhandel verkrijgbaar voor 39,95. Maasstad Weekbladen verloot onder lezers een exemplaar van het boek 'De Smit-Lloyd story'. Om in aanmerking te komen stuur een e-mail naar s.schaper@maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek. te besparen en door op de site testjes over energiegebruik te doen. Maar samenwerking in de buurt levert ook punten op: hoe meer buren met elkaar samenwerken, hoe meer punten. Een tweede stap is ener giebesparing. De gemeente bespaart zelf veel energie en wil ook haar inwoners in de gelegenheid stellen een flinke stap te zetten. „Met enkele simpele maatre- gelen, zoals dakisolatie, was- sen op 30 graden en het ge- bruiken van spaarlampen is veel C02-uitstoot te besparen en kan een gemiddeld huis- houden enkele honderden euro's overhouden op de jaar- lijkse energierekening." SCHIEDAM - Na de succesvolle theaterproductie 'Hand in Hand' over too jaar Feye- noord, heeft het Rotterdams Wijktheater (RWT) een speciale tourneevoorstell- ing gemaakt die door heel Rotterdam en eenmalig in Schiedam gespeeld wordt: Hand in Hand Kameraden. In Schiedam wordt de voor- stelling gespeeld op vrijdag 16 januari in Wijkcentrum Oost. Na afloop kan de livewed- strijd Heerenveen - Fey- enoord op groot scherm gevolgd worden. woensdag 14 januari 2009 - WX91 Maar liefst 170 bomen moeten verdwijnen voor het doortrekken van een fiets- en ruit- erpad richting Midden Delfland. GroenLinks maakt zich zorgen. Foto: Roger van der Kraan PETER DE JONG LEZERSACTIE De meiden uit Schiedam Noord werden afgelopen weekend door de Stichting Welzijn getrakteerd op een weekendje Amsterdam. Bepakt en bezakt, alsof ze nooit meer terug zouden komen, vertrokken de meiden naar een chic hotel.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 15