Organisatoren opgelucht door dooi Refoba foutloos langs Swindregt Harga en kvv Ridderhof kansrijk voor titel Regioturnsters naar landelijke wedstrijden Cyara Mokveld kringkampioen Domper Musis Verloop en Zwaan Verlies HWC Veldrijtalent mmwrns r-. 1 Plugge trainer vrouwen Quintus Remi Lens trainer bij Triade Van der Hoff wint Dutch Open Willem van Ravens stopt ermee Moeizame winst HZPS maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen SCHIEDAM - Cyara Mokveld is samen met Bianca van Veelen kringkampioen syn- chroonzwemmen geworden bij de junioren. Naast dit succes bij de duetten scoorde de Schiedamse synchroon- zwemster een record aan- tal punten op het onderdeel techniek: 61,821. Dit leverde Cyara Mokveld een 4e plaats op. SCHIEDAM - Bowlingvereni- ging Musis Sacrum slaagde er zaterdag niet in de finale van de Stedenontmoeting te bereiken. Tijdens de halve finale in Nieuwegein kwam het team over de voile breed- te niet goed uit de verf. De lie plaats betekende een fik- se domper en geen plaats in de finale. Goed nieuws was er wel voor Musis bowler Carmen Haandrikman. Zij mag in haar laatsie jeugd- jaar mee naar de jeugd EK in het Zweedse Malmo van 4 tot 13 april. SCHIEDAM - PPSC trok een vol clubhuis tijdens haar nieuw- jaarsreceptie. Er was een onderling 7 tegen 7 toernooi en de jeugdleiders speel- den een wedstrijd tegen een jeugdteam. De Schiedamse voetbalclub eerde 00k 2 vrij- willigers. Baan Verloop en Arnold Zwaan werden be- noemd tot lid van verdienste voor hun jarenlange vrijwil- lige bijdrage aan PPSC. VLAARDINGEN - Het thuis nog ongeslagen HWC moest het zondag opnemen tegen num- mer 3 Snelwiek. Dat bleek voor de Vlaardingse man- nenhandballers een lastige klus. Snelwiek liep uit naar een 1-6 voorsprong en HWC was geen schim van de ploeg die het afgelopen jaar afsloot als koploper. Coach Ron Broxks probeerde met een wissel het tij te keren maar Snelwiek bleef de meest gre- tige ploeg. Pas in de slotfase hervond HWC haar bravou- re terug. Na 15-19 werd het verschil teruggebracht tot 20-21. Met nog 3 minuten op de klok zat iedereen met een HWC-hart te wachten op de gelijkmaker. Maar juist Snelwiek gooide de hoop aan diggelen met de 20-22 en de 20-23. SCHIEDAM - Ltike Verburg heeft opnieuw een sport ge- vonden om in te excelleren. De jonge Schiedammer was onder meer al succesvol tri- atleet en zwemmer maar heeft nu de smaak te pakken van het veldrijden. Afgelo pen zaterdag won hij op een nieuwe veldrijfiets met over- macht de laatste wedstrijd van de mini cross competitie in Rotterdam. De Schiedam mer hoopt nu te mogen mee- doen aan het NK. Loopreizen.nl Loopserie trapt af met Biesheuvelloop REGI0 - De organisatoren van de Intersport Biesheu velloop in Maassluis keken toch wel met enig angst en beven naar het schaatsweer van afgelopen weekeinde. De angst was dat, mocht het 00k komende zondag zo winters zijn, veel potentiele deelnemers aan deze tradi- tioneel drukbezochte hard- loopwedstrijd over 21,1 en 10 kilometer dan niet de hardloopschoenen maar de schaatsen zouden onder- binden. Ruud Wessels is dus blij dat de dooi inmiddels definitief lijkt ingetreden. „Door het mooie schaatsweer blijft, denk ik, 00k het aantal voorinschrijvers iets achter bij vorig jaar. Maar dat kan dus nog goed komen. Voor- inschrijven kan nog steeds of daarna gewoon op zon dag." De I5e Intersport Biesheu velloop vormt opnieuw de start van de 'Loopreizen.nl loopserie' en trekt daarmee lopers uit de gehele Rotter- damse regio. Daarnaast lo- pen er van oudsher veel lo pers uit het Westland mee. Atletiekvereniging Water- weg maakt veel werk van haar belangrijkste wed strijd van het jaar. „Het parkoers is exact uitgeme- ten met loopwiel en GPS. Ook hebben wij de lastige lus achter in het parkoers weggelaten. Daarvoor is er nu een extra lus direct na de start. Wij hopen zo op nog snellere tijden." Kanshebbers in de wed strijd zijn veelvuldig Loop- reizen-lopers Wim Padmos en Fouad Fertoute. AVW schuift zelf clubtopper Ron van den Berg als kansheb- ber naar voren. „Maar je weet nooit wie zich op het laatste moment nog aan- dient. Vorig jaar kregen wij zo Jim Svenoy als mooie winnaar." De Intersport Biesheuvelloop (21,1 en 10 kilometer) gaat zondag 18 januari om 13.00 uur van start op de Jan Schouten- laan in Maassluis. Meer informatie: www.avwater- weg.nl. Badmintonners nemen voorschot op titel VLAARDINGEN - Met nog 2 wed- strijden te gaan, komt het kampioenschap in de hoofd- klasse erg dichtbij voor de badmintonners van Refoba. De Vlaardingers versloegen zaterdag in de Westwijkhal Swindregt en lieten hun tite- laspiraties duidelijk blijken. De ploeg uit Zwijndrecht werd zonder punten huis- waarts gestuurd, 8-0. De feestdagenstop heeft Refoba ogenschijnlijk niet opgebro- ken. Marco van Dorp, Ralph Elderkamp, Vera Vermeulen- Verharen, Mariska van Reij en Miranda Kegel-Penning maakten geen fouten. Al len het mannendubbel werd beslecht in een 3-setter, 19- 21, 21-14 en 21-17. Alle an- dere partijen werden strak in 2 sets afgedaan. Met wel de aantekening dat 1 van de mixdubbels zonder te spelen naar Refoba ging vanwege een blessure aan Swindregt- zijde. Met de klinkende winst neemt Refoba een voorschot op de titel want belangrijk ste concurrent Veglo werd weer 2 punten extra op ach- terstand gezet. Met nog 2 wedstrijden te spelen is de kloof met Veglo op 10 punten gekomen. Refoba speelt de laatste wed strijden tegen De Zeemeeu- wen en op 24 januari tegen Zigo in Vlaardingen. I i H i i Sportflitsen handbal - Wil Plugge is tot het eind van het seizoen trainer van de handbalvrouwen van Van der Voort/Quintus dat uit- komt in de eredivisie. De Schiedamse trainer die bij Quintus het 2e team trainde, nam het roer tijdelijk over toen hoofd- coach Geert van Meersbergen opstapte. Deze week werd be- kend dat Quintus niet op zoek gaat naar een andere trainer maar dat Plugge het seizoen afmaakt. TURNEN - Turnclub Triade heeft een opvallende nieuwe trai ner. De Vlaardingse club mag gebruik maken van de dien- sten van Remi Lens. Deze oud-trainer van voormalig we- reldkampioen Yuri van Gelder stopte eerder als full-time topsporttrainer. Lens die vervolgens een baan vond buiten het turnen, wil zijn hobby wel blijven uitvoeren en koos voor het ondersteunen van de Vlaardingse club met wie hij al warme contacten onderhield. JUDO - Amber van der Hoff van judoclub Nobel heeft het Dut ch Open Espoir in Eindhoven gewonnen in de klasse boven 63 kg. In dit JBN-kwalificatietoernooi tot 15 jaar versloeg de Schiedamse onder meer Nederlands kampioen Ilona Savel- koul (d.m.v. 'golden score'). VOETBAL - Voetbalclub WK'68 verliest een kleurrijk bestuur- der. Willem van Ravens informeerde vorige week zijn mede- bestuurders dat hij na 28 jaar stopt als bestuurder binnen de Kethelse club. Van Ravens die door de jaren heen vele taken vervulde in het hoofd- en jeugdbestuur blijft wel behouden als archivaris, lid van de werkploeg in de zomer en suppor ter. SCHAKEN - Schaakclub Het Zwarte Paard Schiedam maakt een moeizaam seizoen door. De Schiedamse club ging voor het kampioenschap maar is na 4 matches slechts middenmoter. In de 4e ronde werd wel gewonnen van Dordrecht, 4,5-3,5, maar de overwinning kwam veel moeizamer tot stand dan gezien het verschil in sterkte verwacht mocht worden. REGIO - De korfballers van kw Ridderhof houden in de te klasse zicht op de titel. Zondag hadden zij weinig moeite met kv Dordrecht, 8-18. Vooral in de 2e helft namen de Vlaardingers af- stand. Door de winst staat kw Ridderhof 3e. Wel met een wedstrijd minder ge- speeld dan de nummers 1 en 2. Gerekend in verliespun- ten is 'Ridderhof gedeeld le. Het Schiedamse Harga is in de 3e klasse hard op weg naar een titel. De koploper trof zondag nummer 2 Ten Donck. Met veel moeite werd deze ploeg van het lijf gehou- den, 9-9. De Schiedammers waren toch tevreden omdat hiermee de kloof met Ten Donck 3 punten blijft. Voor Oranje Nassau verloopt het indoorseizoen nog wat moei zaam. De Vlaardingers heb ben de punten hard nodig om in de middenmoot te blijven. En dat lukte zaterdag tegen Olympia prima. Door een 12-9 winst werd Olympia op de ranglijst voorbijgesto- ken. Spirit draait dit seizoen nog niet. Na de hoopgevende winst op BKC, 13-11, gingen de Vlaardingers zaterdag te gen Blauw Wit ruim onder- uit, 20-12. REGIO - Turnsters jagen in regiowedstrijden op start- plekken voor landelijke voorwedstrijden. Wie zich plaatst, kan later dit seizoen doorstromen naar een nati- onaal kampioenschap. Voor wie zich niet plaatst, is het eigenlijk meteen einde sei zoen. Uit de regio namen af gelopen weekeinde fors wat turnsters deze le barriere. Succesvol was Leonidas Do- vido. Mandy Spijkers werd le op haar niveau en Guus- je Verbaarschot en Eveline Scheerders eindigden op een 2e plaats. Shannon Groen die uitkomt in de le divisie, eindigde als 3e. Ook clubge- noten Sandrine van Haren, - Charlotte Ilmer, Danieke Weede, Alysia Bronius en Laurence Huiszoon stroom- den door naar de landelijke wedstrijden. Namens Tri ade bereikte Laura van Om- men in de 3e divisie de lan delijke voorwedstrijd. Ook haar clubgenoten Iris van der Weijde, Robin de Vos, Britt Kors, Mirle Buurma en Romy Ceuppens deden dat in de 2e divisie. Bo van Waalwijk van Doorn van Axia Schiedam (2e divisie) plaatste zich en clubgenoten - Demi van Rijswijk en Tessa Teske (4e divisie) plaatsten zich voor het district. woensdag 14 januari 2009 - WX93 De Intersport Biesheuvelloop kende voriq jaar een superieure winnaar. De Noor Jim Svenoy finishte onbedreiqd als eerste op de Jan Schoutenlaan.Foto: Roger van derKraan -v - Van uitstel kwam ditmaal qeen afstel. Zaterdag en zondaq kon de langverwachte West- land Toer Tocht worden verreden en vele duizenden schaatsers maakten qebruik van deze buitenkans. Volqens de orqanisatie kochten in totaal zo'n 7000 liefhebbers een stempelkaart. Overiqens was het vele malen drukker op het ijs tussen Vlaardingen en het Westland en dat zorqde voor veel opstoppingen en valpartijen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 19