Succesformule van 'Vrienden van Amstel Live!' Twee tegenpolen in 'Niet voor de poes' Max. bijt zich vast in stuk in toneelstuk Reigen Concert Win kaarten voor de voorstelling 'Niet voor de Poes'! ROTTERDAM - Theatergroep Max. strijkt 5 tot en met 10 februari zes dageri neer in de Rotterdamse Schouw- burg om er Reigen te spelen, over de achterkant van het liefdesspel met veel dans en bedrog. Moniek Merkx be- werkte de tekst van Arthur Schnitzler en maakt met een grote groep acteurs een dynamische versie van dit intrigerende negentiende- eeuwse stuk. Op 6,7 en 8 fe bruari speelt Max. drie keer voor het vrije publiek en op de andere dagen schoolvoor- stellingen voor Rotterdamse scholieren. Welkom in de wereld van ge- heime agenda's, grenzeloze passie en de schone schijn van lust en liefde. Reigen gaat over mensen die de liefde als een spel zien, die makkelijk mooi weer spe len. Gulzig, melodramatisch en alsof hun leven ervan af- hangt draaien ze om elkaar heen. Ze ontmoeten elkaar op geheime plekken en als ze daar weer weg zijn, keren ze zich meteen weer tot hun ze- dige leven. Reigen wordt een monta- geachtige beleving, waarin een broeierige negentiende- eeuwse sfeer wordt door- sneden met camera's en te- lefoons. Het publiek neemt plaats op barkrukken en zit random het speelvlak. Max. maakt deze voorstelling voor een algemeen, volwas- senen publiek en voor jonge- ren vanaf 14 jaar. Theatergroep Max. organi- seert op 5 februiari een bij- zondere ontmoeting tussen Rotterdamse beleidsma- kers en jongeren in de Rot terdamse Schouwburg. Be- stuurders en beleidsmakers denken na over jongeren en maken plannen. Maar ken- nen zij de passies van jon geren en weten ze met welke vragen jongeren rondlopen?. De gemeente Rotterdam heeft onlangs besloten dat theatergroep Max. vanaf 2010 wordt opgenomen in het Cultuurplan. In het voor- jaar van 2009 hoort Max. welk bedrag hierbij hoort. Daarnaast zoekt wethouder Rik Grashoff naar huisves- ting voor het gezelschap. Vanaf 2009 is Max. dus het jeugd basisinfrastructuur gezelschap van Rotterdam en regio Zuid-Holland en zal zo snel mogelijk naar de Maasstad verhuizen. De voorstellingen worden in de Kleine Zaal van de Rot terdamse Schouwburg ge- houden op vrijdag 6, zater dag 7 en zondag 8 februari. Het begint om 20.30 uur 5, 9 en 10 feb zijn besloten voorstellingen. Reserveren: www.rotterdamseschouw- burg.nl of bel 4118110. Kijk voor meer informatie en een trailer op www.tgmax.nl. maasstad weekbladen ROTTERDAM - Peter Lusse en Kiki Classen spelen de hoofdrollen in het toneel stuk 'Niet voor de poes', dat in 1964 werd geschreven door Bill Manhoff. Deze 'Pretty woman-achtige' ko medie is vanavond (woen- dag) te zien in Spijkenisse en daarna onder meer in een aantal theaters in deze regio, waaronder Schiedam en Vlaardingen. Peter Lusse werd bij het grote publiek bekend als Eddy in de comedy 'Vrien- den voor het Leven'. De laatste jaren is hij vooral op het toneel actief. Hij was te zien in het theaterpro- gramma 'Schoudervulling' en in 'Rembrandt de musi cal', en speelde in 'Pappen- heim', 'Het Zakkendiner', 'The Odd Couple' en 'Zes danslessen in zes weken'. Hij heeft 'Niet voor de poes' 00k vertaald. In 1964 had Bill Manhoff veel succes met zijn stuk 'The Owl and the Pussy cat'. Het werd verfilmd met Barbara Streisand en Ge orge Segal. Deze nieuwe Nederlandse versie wordt geregisseerd door Caroline Frerichs. In de vrouwelijke rol zien we Kiki Classen, die bekend werd als Wiep in de comedyserie 'Zeg 'ns AAA'. In het theater was zij onder meer te zien in 'Din ner Party', 'Zeg 'ns AAA' en ROTTERDAM - Vorig jaar vierde 'De Vrienden van Amstel Live!' een feestje. Toen kwa- men Nederlandse en Vlaam- se artiesten voor de tiende maal bij elkaar in sportpa- leis Ahoy om hun eigen en elkaars repertoire ten geho- re te brengen. Tussen 22 en 31 januari zal Ahoy acht keer vollopen voor de elfde editie van dit muziekevenement. Het concept van 'De Vrien den van Amstel Live!is feite- lijk heel simpel: zet een keur aan bekende Nederlandse en Vlaamse artiesten bij elkaar en laat ze niet alleen hun ei gen hits zingen, maar 00k met elkaar musiceren. Het begon als televisieprogram- ma, maar het evenement maakte in 1999 de overstap naar het podium van Ahoy. Vanaf de eerste editie bleek deze live-versie een schot in de roos. Artiesten komen graag en het publiek stroomt in grote aantallen toe. Afgelopen oudejaarsavond was op een van de net- ten van RTL de hele avond 'Vrienden van Amstel Live!' te zien. Hoogtepunten uit de afgelopen tien jaar kwa- men voorbij. Bands als de Dijk, Blof, Rowwen Heze, Krezip, DI-RECT, Volumia!, maar 00k acts van weleer als Toontje Lager, de Frank Boeijen Groep en Shocking Blue. Ook soloartiesten als Guus Meeuwis, Trijntje Oos- terhuis, Ellen ten Damme, Brainpower en Rob de Nijs 'Wat zien ik?'. In 'Niet voor de Poes' laat de nogal stoffige intellectu- ele schrijver Rens (Lusse) zijn overbuurvrouw Lisa (Classen) uit haar huis zet- ten omdat ze tegen betaling mannen ontvangt. Lisa is razend en besluit die nacht bij hem aan te kloppen. Tot grote schrik en ergernis van Rens is ze niet van plan om weg te gaan. Twee mensen die niets met elkaar ge- meen hebben, raken zo met elkaar verbonden. Lisa zegt dat zij actrice is, maar tijdelijk zonder werk zit. Ze voelt zich niet seri- eus genomen door Rens die haar continue kleineert. Te- betreden graag het podium. Ze spelen niet alleen hun ei gen hits, die er bij het gretige en feestgrage publiek ingaan als een goed glas bier, maar musiceren ook met elkaar. Dat levert soms de meest verrassende combinaties op. Het zijn op zo'n avond louter hits die voorbij komen, dat is ook wat het publiek wil. Een avondje 'Vrienden van Amstel Live!' betekent een avondje met vrienden lekker meedeinzen en brullen met bekende liedjes onder het genot van een lekker drank- je. Achter de schermen is de sfeer niet anders. Het lijstje artiesten voor de gelijkertijd houdt Rens ook zichzelf voor de gek. Hij is niet echt succesvol als schrijver met werk dat bo- vendien bol staat van nepe- moties en waanideeen. De twee tegenpolen kwetsen en frustreren elkaar, dagen elkaar uit en worden uitein- delijk, uiteraard, verliefd. 'Niet voor de poes' is te zien in de volgende regio- theaters: 14/1 Theater De Stoep, Spijkenisse, 7/2 The ater Het Kruispunt, Baren- drecht, 11/2 Stadsgehoor- zaal Vlaardingen, 24/2 Isa- la Theater, Capelle ad IJssel en 8/3 Theater ad Schie, Schiedam. elfde editie belooft dat het ook deze keer een mooi eve nement gaat worden. Opval- lende namen zijn die van Frank Boeijen, Henk Hof- stede en Henny Vrienten. De drie nederpopiconen hebben samen een cd opgenomen en toeren nu langs de thea ters. Andere namen op het affiche zijn Jeroen van der Boom, Racoon, Boudewijn de Groot, VanVelzen, de 3JS, Krezip Alain Clark, Voicst, Pete Philly Perquisite en Trijntje Oosterhuis. De pre- sentatie ligt in de handen van Ellen ten Damme. De elfde zal zeker niet de laatste editie zijn, want Kijkert ROTTERDAM - Kaartjes voor to- neelstukken, cabaret of dans winnen vanuit uw luie stoel? Kijk dan elke week naar het Podiumjournaal in deze krant. Op deze pagina staat de we- kelijkse rubriek 'In de Kij kert'. De komende weken kunt u een elke keer kaarten winnen voor een voorstelling in de regio. In de rubriek 'In de Kijkert' presenteren po dia uit Rotterdam en omge- ving actuele voorstellingen op het gebied van toneel, dans, theater en cabaret. Twintig lezers van Maasstad weekbladen kunnen gratis naar 'Niet voor de Poes'. Het artikel over de voorstelling is op deze pagina te lezen. Hiervoor stelt het Theater aan de Schie in Schiedam tien keer twee vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aan- staande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad. nl met als onderwerp 'Niet voor de Poes'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de in- zendingen worden tien win- naars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecorres- pondeerd. Ahoy Rotterdam en Amstel hebben het contract met vijf jaar verlengd. Zonder de hui- dige producent, One Only, krijgt de show vanaf 2010 'een frisse nieuwe impuls', zo beloofden Ahoy en Amstel: „Na ruim tien jaar willen wij het evenement klaarstomen voor nog een reeks fantas- tische edities. Daarvoor leg- gen we de basis in 2010." Of er veel verandert is de vraag, want het huidige succes be- wijst dat de vertrouwde for- mule nog niet versleten is. Kaarten zijn verkrijgbaar via de bekende voorverkoop- adressen of www.ticketser- vice.nl. 111 KUIICKUMm imtr podium journaal A Peter Lusse en Kiki Classen spelen in de Pretty Woman- achtige komedie 'Niet voor de poes'. Foto: Roy Beusker De voorstelling Reigen van theatergroep Max. wordt op vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 februari in de Rotterdamse Schouwburg gespeeld. foto Joep Lennarts woensdag 14 januari 2009 - TX97 010 404 67 16 www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-za 13-17/1 20.00u Plien Bianca Wie dan allemaal. Meesters in het creeren van typetjes di 20/1 20.00u Karin Bloemen met Amsterdam Sinfonietta een ode aan het Nederlands lied 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. vr-zo 16-18/1 20/16u Cabaret musical meto.a. Ellen Evers, Sven Ratzke en Johnny Kraaijkamp wo 21/1 20.00u Room Eleven Mmm Gumbo? Mix van jazz, pop, blues en een vleugje folk 010 411 81 10 Rotterdamse Schouwburg www.rotterdamseschouwburg.nl Schouwburgplein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: ma-za 12-19 uur. wo 14/1 if/m di 20/1 Opium voor het volk Kanonnenvlees Young Dock 2009 met Snapshotsushi, It's a Man's World, Circus Taoub, Abele Spelen en Fanatics Special Edition Winterpret (3+) Beumers Drost met Ingeblikt (8+) 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 uur. do 15/1 20.00u Ronald Goedemondt Dedication Uitverkocht do 15/1 20.15u Geen familie Help ons Cabaret verrassend en meeslepend zo 18/1 14.15u Rood verlangen De vuurvogel (7+) jeugd verteltheater wo 21/1 20.00u Het Thriller Theater De vrouw in het zwart klassiek spookverhaal do 22/1 20.00u Night of Comedy Stand-up Comedy verrassende mix Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). 'Aardige Jongens' Frank Boeijen, Henny Vrienten en Henk Hofstede zijn te gast tijdens de elfde editie van 'De Vrienden van Amstel Live!'

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 25