Voordeel met Welcome Card Techno tot de kleine uurtjes, zonder concessies Benefietconcert voor kinderen met MS in WATT te.'* 1 ma Zoeken naar verhouding mens en muur Apart zondagmiddaguitje: herinricht je eigen land - v.; ar In bed met Fotoserie over slaapkamers ROTTERDAM - Om de gastvrij- heid van de stad te bena- drukken en het verblijf voor toeristische en zakelijke bezoekers aantrekkelijker te maken, presenteert Rot terdam Marketing ook in 2009 de Rotterdam Welco me Card. Een voordeelkaart inclusief brochure met kor- tingsbonnen, stadsplatte- grond en zes postcards van Rotterdam. De nieuwe edi- tie biedt 39 aanbiedingen, twaalf meer ten opzichte van 2008 en goed voor meer dan 200 euro voordeel. Nieuwe aanbiedingen ten opzichte van de voorgaande editie zijn onder meer van de Rotterdam Port Expe rience en Splashtours (nieu we attracties in Rotterdam), Kunsthal Rotterdam, Fey- enoord Tours in De Kuip en de trendy restaurants Stroom en Level. Uiteraard ontbreken ook attracties als Diergaarde Blijdorp, Spido en de Euromast niet. Niet alleen bezoekers, maar ook nieuwe bewoners kun- nen via de kaart kennisma- ken met het vrijetijdsaanbod in de stad en profiteren van de aantrekkelijke aanbie dingen. Dankzij een samen- werking tussen Rotterdam Marketing en de gemeente Rotterdam ontvangen alle pas gevestigde bewoners de Rotterdam Welcome Card als welkomstgeschenk bij in- schrijving op het stadhuis. Middels het uitgeven van de Rotterdam Welcome Card wil Rotterdam Marketing bijdragen aan een verhoging van de vrijetijdsbestedingen in de stad. Daarnaast wordt herhalingsbezoek gestimu- leerd, doordat de aanbiedin gen geldig zijn tot eind 2009. Voor slechts 5 euro is de Rot terdam Welcome Card onder andere verkrijgbaar bij de VW Rotterdam Store en het VW Rotterdam Info Cafe. Ook is de voordeelkaart on line te bestellen via www. vvvshoprotterdam.nl. Zowel bij de VW balies als online kan, indien gewenst, tegen aantrekkelijke tarieven een kaartje voor onbeperkt rei- zen met het openbaar ver- voer van de RET aan de kaart toegevoegd worden. maasstad weekbladen Tentoonstelling van fotograaf Ruben Dario Kleimeer in Schiedam - J a, ROTTERDAM - Fotograaf Ruben Dario Kleimeer richt zijn ca mera op winkelcentra, plei- nen en andere plekken in de stad waar mensen bij el- kaar komen. „Ik kijk vooral naar de verhouding tussen het publiek en zulke ruim- tes." Foto's die hij maakte in Shanghai en Yangzhou han- gen nog tot en met eind ja- nuari in Galerie 589nul. Ten tijde van het gesprek is Ruben net terug uit Londen. Hij heeft daar foto's gemaakt van het megawinkelcentrum Westfield. Dit soort plekken zijn een terugkerend thema in zijn werk. „Ik volgde op de Willem de Kooning Academie de rich- ting Interior Architecture. Je bent dan onder andere bezig met het inrichten van publieke ruimtes." Ruben bekeek die gebieden alleen met andere ogen dan zijn medestudenten. „Ik zag het met een bepaalde afstand. Dacht na over de structuren die er achter liggen. Hoe de gebruikers een onderdeel vormen van het geheel." Niet de tekentafel, maar fo- tografie bleek daarvoor een geschikter middel te zijn. „Ik ben halverwege de op- leiding dan ook overgestapt naar de richting beeldende kunst." Een uitwisselings- project via school bracht hem naar Shanghai, een metropool in ontwikkeling. „Er wordt daar nu zo veel gebouwd. Je ziet hoe de stad vorm krijgt." Ruben kiest ervoor om niet op de campus te gaan wo- nen. „Ik vond een apparte- ment op redelijke afstand van de universiteit en ging elke dag met het openbaar vervoer heen en weer. Ik leerde de stad goed kennen en kwam daardoor veel ge- schikte locaties tegen om te fotograferen." Ruben zit nu in het laatste jaar van de Master Foto- grafie aan de AKV St. Joost in Breda. De expositie is tot 31 januari te zien in ga lerie 589nul, Boterstraat 74 in Schiedam, www.ru- bendariokleimeer.com, www.589nul.nl. ROTTERDAM - Gert-Jan van den Bemd werkt al een aantal jaren aan het pro ject Grand Foulard; een onderzoek naar mense- lijke tekortkomingen en de pogingen om die te camoufleren. Griet Men- schaert werd beeldend kunstenaar vanuit een fascinatie voor de men- selijke bewegingen: let- terlijk, figuurlijk, in rela- tionele zin, in emotionele zin, in taalkundige zin. Van den Bemd vraagt tij- dens BED mensen die woonachtig zijn in de buurt van de KunstSuper of hij hun slaapkamers mag fotograferen. Deze foto's vormen een uit- gangspunt voor de teke- ningen en installatie van Menschaert. Vanuit haar tijdelijke Rotterdamse slaapkamer, de voorruim- te van de KunstSuper aan de Grote Visserijstraat 7B, verkent zij hetzelfde thema van binnenuit. Op 17 januari gaat BED van start. Menschaert zal die avond voor het eerst haar lege bed in gebruik nemen. Zaterdag 21 maart wordt BED afgesloten. ROTTERDAM - Pompende tech- house, hippe minimal en scheurende treintechno. Vrijdag 16 januari kun je te rug naar de tijd waarin tech no nog een verzamelnaam was voor diverse vormen van electronische muziek en de hokjesgeest nog ver te zoeken was. Club Zonder Concessies brengt een cross over van stijlen, met optre- dens van Carlos Rios, Perry, Joe Manish, Kay in't Veen en Randoman. De voorma- lige bioscoop aan de Kruis- kade 55 is het decor voor de eerste Technation. Rollende bassen en snerpen- de hihats. De kleine, grote man Carlos Rios behoeft eigenlijk geen nadere intro- ductie. Wie op Awakenings new years eve in de Maassilo worden... The Making Of is ontwik- keld in het kader van de ma- nifestatie Maak Ons Land, waarvoor het NAi iedereen oproept mee te denken oveh" de inrichting van Nederland. Voorkennis is absoluut niet nodig. Iedereen, van steden- bouwkundige tot onderne- mer tot kritische burger, is van harte welkom. Inschrijven Meedoen is gratis. Inschrij ven kan via www.nai.nl/in- schrijven. Een andere keer meedoen aan The Making Of? De volgende data waar- op het spel wordt gespeeld zijn: 15 februari (thema vrije tijd), 15 maart (groenj en 12 april (water). Zie ook www.maakonsland.nl. ROTTERDAM - De 17-jarige Na- dine Dekker organiseert vrijdag 16 januari om 19.15 uur een benefietconcert in WATT. Doel is zoveel moge- lijk geld in te zamelen voor Proud-kids, een stichting die kinderen met Multiple Sclerose helpt. Er zijn op- tredens van onder andere Make Up Your Mind, Brass Impact en Joany Muskiet. Nadine: „Mijn lichaam loopt niet op energie, maar op muziek. Als kind was ik zo vaak moe. Op de middel- bare school werd het steeds erger. Na onderzoeken bleek dat ik MS had, een ziekte die je zenuwen aantast, waar- door er allerlei functies uitvallen. Medicijnen hiel- pen niet en ik werd steeds depressiever. Ik heb nu al vijf en een half jaar MS, ben altijd doodmoe en 'rolstoel gebonden'. Toch voel ik mij een 'gewoon' meisje van 17 dat allerlei dingen leuk vindt, zoals muziek. Hoe rot ik me ook voel en hoe slecht het ook gaat: muziek helpt me altijd." „Ik organiseer het bene fietconcert, omdat Proud- kids veel geld nodig heeft om onderzoek te doen naar kinderen met MS. Hoe eer- der je behandeld wordt, hoe minder kans op blijvende klachten." Het concert begint om 19.15 uur. Toegangskaarten Re- serveren kan via proudcon- cert@gmail.com www.proudconcert.nl. ROTTERDAM - Kom zondag- middag naar het NAi en speel mee met The Making Of, een superspannend de- batspel over de ruimtelijke ordening van Nederland. The Making Of wordt ge speeld met vijf teams (op- geven kan als team of als individu), die elk een andere case voorgelegd krijgen. Op zondagmiddag 18 januari is het thema Werken. Hoe geef je de ruimte aan onderne- mers en aan leerbedrijven? Hoe kun je leegstaande ka- zernes of fabrieken opnieuw gebruiken? Hoe maak je be- drijventerreinen sexy? Deel- nemers worden uitgedaagd om creatieve oplossingen te bedenken voor de inrichting van ons land en zullen mer- ken dat ze steeds fanatieker bij zijn afsluitende set was of een van de vele andere party's waar hij regelma- tig te gast is geweest, weet meer dan genoeg. Ook op Technation zal hij het einde inluiden. Verwacht techno zonder consessies, techno zoals het bedoeld is. Carlos Rios zal zijn opwachting niet maken voordat frontman van de Strictly Techno feest- jes Perry zijn kenmerkende sound ten gehore heeft ge- bracht. Zijn insteek: geen gepriegel, maar stomende treintechno. Jong talent Kay in T Veen opent de avond. "Rising star" Joe Manish, de man van de zwoele op- zwepende beats, zal Kay in T Veen aflossen. Organisator Randoman zal vervolgens een brug bouwen tussen de treintechno van Perry en de zwoele sound van Joe Ma nish. Onlangs stond hij nog in het voorprogramma van technolegende Chris Liebing in club Poema. Technation wordt georganiseerd door JMR, dezelfde organisator van de Dance Parade. Technation, Vrijdag 16 janu ari, vanaf 23.00 uur. Entree: 7. woensdag 14 januari 2009 - TX98 35 -1 Werk Uit de serie 'Yanqzhou*. foto: Ruben Dario Kleimeer Het NAi presenteert een gloednieuw spef: The Making Of. Een soort Triviant meets stadsinrichting. Club Zonder Concessies heeft De Beurs qekraakt en viert dat met een avondje techno, foto: ciub zonder concessies

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 27