Gemeentebericht Cultuur van levensbelang van Schiedam Parkeergarage Nieuwe Passage 19 tot en met 30 januari gesloten Vergeet de vogels niet Maasvlakte 2 komt naar u toe Wijkoverleg Schiedam Zuid 1 15 januari 2009 van 16.00-22.00 uur Is ieutejekfcn 08k©\topm Een fraai en v£ De moeitgma Schiedarri waan -assend museum, reisje naar wn tenk m htar ksnMtn w® gemeente Schiedam Wethouder Menno Siljee hield vrij- dag 9 januari bij de nieuwjaars- receptie van het Stedelijk Museum een betoog over de rol van cultuur in Schiedam. Hij stelde daarin onder meer dat cultuur in Schiedam een levensbelangrijke rol inneemt en het van groot belong is dat de visie op cultuur die door een volgend college en raad gestalte moet krijgen, ook door hen op schrift wordt gesteld. De gehele tekst is terug te vinden op http://weblog.schiedam.nl jgg Menno Siljee aan het woord in het museum. In de foto zijn teksten verwerkt die op de muur werden geprojecteerd. Foto: Jan van der Ploeg Wegens onderhoudswerkzaamheden is de parkeer garage Nieuwe Passage van 19 tot en met 30 januari gesloten. Bezoekers van de binnenstad wordt geadvi- seerd te parkeren in de ABC-garage. Automobilisten zullen bij het binnenrijden van de stad via verwijsb'orden op de andere parkeer- mogelijkheden worden gewezen. Tijdens een strenge vorstperiode met temperaturen, die langdurig dalen tot onder het vriespunt, kunnen vo gels het zwaar te verduren krijgen. De dagen zijn kort en daardoor ook de beschikbare tijd om het nodige voedsel bijeen te zoeken. Bovendien hebben vogels ook nog een hoger ca- lorieverbruik, zodat hun vetreserves sneller uitgeput geraken. De vogels moeten genoeg energiereserve heb ben om gedurende de koude nachten hun temperatuur op peil te houden. Bij strenge vorst sterven veel vogels dan ook aan voedselgebrek. In zo'n periode zitten we nu. De vogels kun nen dus best uw hulp gebruiken! Voer vooral 'natuurlijk' met zon- nebloempitten, zaadjes, noten en vetbollen, maar ook gewoon brood is prima. Een groot assortment aan zaden en vetbollen is te koop bij de dierenwinkels. U kunt deze echter ook zelf maken. Voor mezen kan men bijvoorbeeld lege kokosnoten- doppen of kartonnen bekertjes vullen met een mengsel van gesmolten vet en vogelzaad, dat stolt tot een ste- vige massa. Ook kunt u ongebrande pinda's aan een draad rijgen. Zorg er wel altijd voor dat u het voer op een voor katten onbereikbare plek legt of hangt. De vogels zullen u dankbaar zijn. De aanleg van Maasvlakte 2, de uit- breiding van de Rotterdamse haven is gestart. Wie wil weten hoe dat in zijn werk gaat, kan donderdag 15 januari 2009 van 16.00-22.00 uur terecht op de informatiemarkt van Maasvlakte 2 in het Stadskantoor van Schiedam, Stadserf 1. Aandacht, in beeld en geluid is er onder meer voor de aanlegwerk- zaamheden op zee, planningen, pro cedures, de duurzame aanpak en de eventuele gevolgen voor de regio. De Projectorganisatie Maasvlakte 2 van het Havenbedrijf Rotterdam is aanwezig om toelichting te geven op de komende bouwperiode. Des kundigen zijn aanwezig om al uw vragen over Maasvlakte 2 te beant- woorden. U bent van harte welkom! Kijk voor meer informatie op www. maasvlakte2.com Het wijkoverleg van de wijk Zuid zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 19 november 2009 Locatie: Bewoners Vereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - vouchers bewonersinitiatieven - voorstellen nieuwe wijkprocesmanager - het verslag van de vorige vergadering, krediet- overzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces manager, dhr. Huseyin Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten de onderstaande plaat- sen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Besloten op 7 januari 2009: IJsselmondestraat, voor pand nr. 3 (3114 XL) b. Besloten op 8 januari 2009: Bernardus IJzerdraatsingel, voor pand nr. 30 (3123 CC) Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een ge- motiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. Th. Breedeveld tel. nr. 2191864 voor ad a en bij dhr. A.J. Braam tel. nr. 2191862 voor ad b. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekend-making. Schiedam, 14 januari 2009 Namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt Kennisgeving monumentenwet 1988 Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 8 oktober 2008 is een aanvraag ontvangen van het College van Kerk- rentmeesters om een vergunning" voor het wijzigen van het rijksmonument Lange Kerkstraat 37, 3111 NN Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het verwijderen van de (niet monumentale) banken uit het middenschip en de vervanging van de houten vlonders onder de banken door hardsteen. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de ge- vraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 15 januari 2009 tot en met 26 februari 2009 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00-20.00. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 26 februari 2009 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Ruim- telijk Gebruik, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de be- schikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ont werpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wen- den tot mw. V. van der Vlerk of mw. C. Bakker van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191791 010-2191792. Projectnummer: 286-2008

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4