Gemeenteberichten^j -I Stadsgids 2009 is verschenen De raadscommissies gemeente Schiedam La De Stadsgids 2009 van de gemeente Schiedam met daarin gemeentelijke informatie en adressen is weer uit. De gids bevat ook een uitneembare rampen- wijzer en wordt bij alle inwoners van Schiedam thuis- bezorgd. Mocht dit bij u echter onverhoopt niet gebeurd zijn dan kunt u de gids gratis afhalen in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. Standplaatsvergunning Op grond van artikel 5.2.3.2. APV - Schiedam 2008 is een vergunning verleend voor het innemen van een commerciele standplaats op zaterdag van 08.00 tot 13.00 uur, met een verkoopwagen aan het Sibeliusplein nabij winkelcentrum Kethel, voor het verkopen van kaas en versproducten. Verzenddatum besluit: 7 januari 2009. Op grond van de Algemene wet be- stuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd be- zwaarschrift indienen binnen 6 we- ken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Vastgoed en Grond- bedrijf, tel. 010-2191762. Verkeersbesluiten Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 8 januari 2009 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: De maximumsnelheid op de Overschieseweg (3112), tussen Stationsplein en pand nr 200, vast te stellen op 30 km/uur door plaatsing van de borden model E10(A1) en Ell(Al) RVV; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (adres: postbus 1501. 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden be sluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissements- rechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 14 januari 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, het hoofd van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Mr. J.W. Spruijt AGENDA Maandag 19 januari 2009 20.00 uur Commissie Samenleving en Bestuur voorzitter: dhr. H. van der Hoeven secretaris dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2191043 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Dinsdag 20 januari 2009 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikke- ling en Beheer voorzitter: dhr. H. Hofland secretaris dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2191042 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Woensdag 21 januari 2009 20.00 uur Commissie Samenleving en Bestuur voorzitter: dhr. H. van der Hoeven secretaris dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2191043 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Tijdens deze commissievergaderin- gen komt onder andere aan de orde Commissie Samenleving en Bestuur d.d. 19 januari 2009 Extra inzet 'Vogelaargelden' WAP Nieuwland Nu alle formaliteiten zijn afge- handeld, heeft de minister van Wonen, Wijken en Integratie 3,64 miljoen euro extra beschikbaar ge- steld voor de uitvoering van het Wijkactieprogramma Nieuwland. Bijna een miljoen euro daarvan is beschikbaar voor ondersteuning van initiatieven van wijkbewoners. Daarvoor is een speciaal voucher- systeem bedacht. Voor besteding van de rest van het budget zullen tot 2011 projecten worden voor- gesteld voor versterking van de wijkeconomie, maatregelen voor jongeren tot 23 jaar en de kosten van de uitvoering van het actie- programma. Concept Wijkactieprogramma "Oost voor elkaar!" Dit Wijkactieprogramma is erop gericht om Oost voor achteruit- gang te behoeden. Het programma loopt drie jaar. Het bevat naast con crete maatregelen ook een doorkijk naar volgende jaren, zodat er een basis is om later voor eventuele voortzetting financiele voorstellen te doen. Het streven is erop gericht om het programma voor 1 maart aan de minister van WWI aan te bieden, waardoor een rijksbijdrage kan worden aangevraagd. Strategische kadernota Sport- beleid 2009-2014 De raad heeft in november 2007 bepaald dat er een sterk beleidsin- houdelijk en integraal sportbeleid moet worden ontwikkeld. Met de strategische kadernota Sportbeleid geeft het college hieraan invul- ling. Het sportbeleid is gericht op sporten en bewegen door alle Schiedammers. De nota benoemt concrete acties en resultaten. Na vaststelling door de raad wil het college het beleid verder uitwer- ken en duidelijkheid geven over de financiele gevolgen. De kader nota is voorgelegd aan de Sport- raad Schiedam, die erop heeft gereageerd. De nota is tevens ge- agendeerd voor Het Stadserf van dinsdag 13 januari. Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer d.d. 20 januari 2009 Wennekerpand Het haalbaarheidsonderzoek naar het transformeren van het Wen nekerpand aan de Vijgensteeg tot een cultureel verzamelgebouw is afgerond. De technische en financiele kaders alsmede de beheer- en exploitatieopzet zijn nu voldoende duidelijk, zodat over het vervolgtraject een besluit kan worden genomen. Het college stelt voor om de resultaten van het haalbaarheidsonderzoek, zowel inhoudelijk als financieel als uit- gangspunten vast te stellen om het Wennekerpand tot een cultuur- verzamelgebouw in te richten. Cultuur in de wijken De gemeenteraad heeft op 5 febru- ari 2008 de Startnotitie cultuur in de wijken vastgesteld. Als uitvloei- sel daarvan is de nota "Cultuur in de wijken" aangeboden aan de gemeenteraad. Deze nota bevat een visie en kader voor een beleid, dat er op gericht is de wijken een cul- tuurimpuls te geven. Het college stelt voor deze nota vast te stellen. Verbreed Gemeentelijk Rioleringsplan 2009-2013 Op grond van de Wet gemeente lijke watertaken, die per 1 janu ari 2008 van kracht is geworden, heeft de gemeente er nieuwe taken bij voor hemelwater en grondwa- ter. Het college biedt het verbreed Gemeentelijk Rioleringsplan 2009- 2013 aan. Met dit plan wordt een begin gemaakt met de nieuwe gemeentelijke zorgplichten voor hemelwater en grondwater. Het college stelt voor het Verbreed Ge meentelijk Rioleringsplan 2009- 2013 vast te stellen. Binnenstad anders bekeken De VVD-fractie heeft in de vergadering van de gemeenteraad d.d. 13 november 2008 de notitie "Binnenstad anders bekeken" aan de gemeenteraad aangeboden. De VVD-fractie wil met deze notitie onderstrepen, dat Schiedam niet van de zwakte, maar van de kracht zou moeten uitgaan. Die kracht is gelegen in het schit- terende centrum - inclusief de bin- nenhavens - dat Schiedam rijk is. De commissieleden bespreken de notitie. Commissie Samenleving en Bestuur d.d. 21 januari 2009 Beleidsnota Inburgering 2009- 2012 'Inburgeren in Schiedam' Voor de uitvoering van de Wet In burgering heeft de gemeente Schie dam een verordening vastgesteld. Omdat de uitvoering moet passen in het gemeentelijk beleid heeft het college de beleidsnota 'Inburgeren in Schiedam' geschreven. Deze nota is op 27 oktober 2008 bespro- ken in de raadscommissie. Van- wege het grote aantal vragen en onduidelijkheden is besloten om de beleidsnota opnieuw te agen- deren - nu met de antwoorden er- bij, die door de portefeuillehouder aan de raad zijn toegezonden. Een belangrijk punt van aandacht is het achterblijvend aantal inburge- ringstrajecten. Hierop wordt in een aparte evaluatie Wet Inburgering 2007 en 2008 ingegaan. Verder is de commissie erg gei'nteresseerd in de resultaten die het college in de komende tijd nastreeft. Integratie en segregatie in het onderwijs In juni 2008 heeft de raad een startnotitie over dit onderwerp vastgesteld. Het nu voorliggende stuk is een uitvoeringsplan voor de periode 2009-2011. Het is erop gericht om de geconstateerde segregatie in het Schiedamse onderwijs tegen te gaan. Dat kan onder meer door voorwaarden te verbinden aan het inschrijven van kinderen, gezamenlijke promotie van scholen, culturele ontmoe- tingen, enzovoort. De uitvoering wordt afhankelijk gesteld van het verkrijgen van een rijksbijdrage van 50.000 euro per jaar voor de looptijd van dit beleid. Deze openbare commissievergade- ringen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1 Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissie bijwonen en bij raadsvoorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u te- recht bij de commissiesecretarissen. I at»d»gida 20091

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6