Hoed maakt van 'kleren dragen, gekleed gaan' Windas viert weer ijsfeest Bewoners De Bruggen dolblij met nieuwe busjes Gratis orgellunchconcerten in theater Weer een bankje voor hoedenatelier Jackie Habets maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Krantnetel Ofik nog goede voornemens gemaakt had, vroeg ie- mand me laatst. Ehm... even stond ik met een mond vol tanden. Goede voornemens, Oud Nieuw... het is ditjaar allemaal een heetje langs me heen ge- gaan. Door een ouderwetse griep. Voor het eerst van mijn leven ben ik het nieuwe jaar niet ingegaan met een glas champagne en een voile maag van de salades, oliebollen en appelflap- pen. En omdat ik het maar tot kwart voor elf vol had weten te houden op mijn Oudjaarsadresje zijn de meeste Beste Wensen dit keer volledig langs mij heen gegaan. In plaats daarvan lag ik in bed met een bijna even zieke dochter naast me. Zakdoekjes bij de hand, hoestdrank op het nachtkastje en de pillen binnen handbereik. Met de gordijnen open konden we om twaalfuur de lichtjes de lucht in zien gaan bij Rot terdam en met waterige ogen en nog wateriger neuzen wensten we elkaar een gelukkig nieuw- jaar. De rest van het gezin was op een stuk gezel- liger plaats achtergebleven en daar waarschijnlijk wel aan het genieten van het vuurwerk en de leven- digheid buiten. Wat voelden we ons zielig, C. en ik, maar nu alle el- lende weer achter de rug is en ik de mensen om me heen stuk voor stuk neer zie vallen door die verve- lende griep, ben ik er allang niet meer depri over. Zo'n griepje in de laatste week van het jaar blijkt lang zo gek nog niet. Zo hoeven er bij mij ditjaar in ieder geval geen extra kilootjes meer af, want die was ik al kwijt. Ook ben ik 2009 niet begonnen met een chronisch slaaptekort en voel me eerlijk ge- zegd kwieker dan ooit. Bovendien heb ik niet uren in de rij hoeven staan voor een zak oliebollen en me hoeven ergeren bij de supermarkt aan ellenlange rijen voor de kassa's. Geen gehaast en geen ver- plichtingen op ljanuari en hetfijnste is nog dat ik helemaal niet het idee heb dat we weer een nieuw jaar zijn begonnen. Voor mijn gevoel zitten we nog steeds in de nadagen van 2008 en blijft de tradi- tionele januaridip ook nog eens achterwege. Lang leve de griep! I Organisten uit binnen- en buitenland op Standaart Theaterorgel SCHIEDAM - Bewoners van De Bruggen kunnen er binnen- kort weer op uit omdat de stichting in het bezit is geko- men van twee nieuwe bus jes. In De Bruggen, met locaties in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, wonen ver- standelijk beperkte mensen met hun begeleiders. Vrijdag 16 januari worden de busjes, die beskostigd konden worden door giften van de fondsen NutsOhra en Schiedam Vlaardingen e.o., feestelijk in gebruik geno- men. Fondsenwerver Marielle du Mortier vertelt enthousiast: „De grote Mercedesbus is multifunctioneel. Hij heeft acht stoelen die op te klap- pen en in te schuiven zijn waardoor je een grote laad- bak krijgt. Daardoor kunnen we maximaal zes rolstoelge- bonden clienten vervoeren. Of combinaties maken. De iets kleinere Renault kan in totaal vijf mensen vervoe ren waarvan twee in een rolstoel. We gaan de busjes gebruiken voor recreatiever voer, dus vakanties en an dere uitjes. Dit is goedkoper en door de flexibele indeling makkelijker te regelen dan met een huurbusje." Vrijdag kan de grote bus tus- sen 14.00 en 15.00 uur uit- gebreid bewonderd worden De kleinere bus wordt eind januari verwacht. SCHIEDAM - Het Standaart Theaterorgel wordt na twee jaar opnieuw in gebruik ge- nomen voor orgelconcer- ten in het Theater aan de Schie. Het theater organiseert, in opdracht van de gemeente, zeven concerten op een van de laatste drie Standaart Theaterorgels die nog be speeld worden. Stadsorga- nist van Rotterdam Geert Bierling geeft een swingend openingsconcert op vrijdag 23 januari van 12.00 tot 12.45 uur. Tot en met mei 2009 kan het publiek ge nieten van organisten uit binnen- en buitenland en toegang voor deze concer ten is gratis. Het Standaart orgel uit het voormalige Passagethea- ter, dat na de sloop van dat theater opnieuw is inge- bouwd in het Theater aan de Schie, wordt na ruim twee jaar stilstand opnieuw in gebruik genomen. In de afgelopen maanden zijn de noodzakelijke reparaties en onderhoud uitgevoerd, waardoor het orgel weer 'op toon' is. Het instrument werd in 1933 ontworpen en geplaatst in het Passagethe- ater. Een van de bekendste bespelers van het orgel was Joop Walvis die speelde tij- dens de vertoning van zwij- gende films. Tot en met mei staan er ze ven concerten op de agen da. Toegang is gratis, maar re- serveren wel gewenst via nummer 2467467. Filmhuis SCHIEDAM - In het Filmhuis Schiedam draait donderdag 15 januari de film 'Angus Thongs and Perfect Snog ging'. Naar de bestseller van Loui se Rennison beschrijft een 14-jarige puber haar ups en downs bij het volwassen worden. Want wanneer de knappe broers Tom en Rob bie op school komen, denkt Georgia dat haar droom over 'het vriendje' is uitgekomen. Maar als ze Robbie met haar aartsrivale Lindsay ziet, be- denkt ze een plan om Robbie duidelijk te maken dat zij de rijpe, ontwikkelde vriendin is die hij verdient. Vrijdag 16 en zaterdag 17 januari is 'The Last Days of Shismaref te zien. Het dorp Shismaref in Alas ka ligt op een smal eiland dat 's winters gefixeerd is in het ijs. Doordat het ijs tegenwoordig eerder smelt, de permafrost verdwijnt en de stormen steeds furieuzer worden, grijpen de golven hun kans en eten het eiland langzaam op. Documentai- remaker Jan Louter bracht geruime tijd door bij drie In- upiat-families op het eiland. Over tien jaar, als de erosie het waarschijnlijk heeft ge- wonnen van de mens, moe- ten de bewoners verhuizen naar het vasteland. De kans is groot dat de gemeenschap dan toch uiteen zal vallen. Aanvang 21.00 uur, reserve- ren via 473 30 00. Uitgelicht door Frank Willemse SCHIEDAM - Ze behoort tot de topio van Nederlandse hoe- denontwerpers. Ook inter- nationaal, met haar winkel in Antwerpen, gooit zij ho- ge ogen met exclusieve da mes- en soms herenhoeden. Jackie Habets uit Schie dam opent 25 januari haar nieuwe huiskameratelier. Ze zit niet langer op de Grote Markt, maar aan de West- vest 10. Haar nieuwe onder- komen waar het bankje voor de deur weer uitnodigend komt te staan. Het bankje op de Grote Markt noemt zij liefkozend haar zwerversbankje. Het werd een begrip in Schie dam omdat daar naast het Stadhuis passanten, toeris- ten en buren gastvrij gingen zitten voor haar hoedenate lier. Diezelfde vrolijke en amicale sfeer hangt ook in haar nieuwe woning annex atelier op de Westvest. Sinds een jaar heeft Habets ook een hoedenwinkel in Ant werpen. Hoewel de eerste IRBBI klanten niet voor de deur la- gen, gaat het daar steeds be- ter en beginnen ook in Belgie haar opvallende creaties aan te slaan. Ze zit daar ideaal in het mode- en antiekkwartier van Antwerpen. Tussen ge- renommeerde modeontwer- pers als Dries van Noten en Anne Demeulemeester in de middeleeuwse buurt St. An- dries. De helft van de wefek woont zij in Antwerpen, de andere helft in Schiedam met haar twee kinderen. Na vijftien jaar is de geboren Limburg se van deze stad gaan hou den. En Schiedammers van haar. Zij timmert aan de weg met shows als de Kerstshow in de Grote Kerk en komend februari het Grand Gala du Chapeau in Hilton. Elk jaar met Pasen is zij me- deorganisator van het jaar- lijkse hoedenfestijn in de Keukenhof; 'Easter Parade'. Een replica van de jaar- lijkse hoedenshow op Fifth Avenue in New York. Met vaak koninklijke gasten zo- als prinses Maxima die de hoed weer 'en vogue' heeft gemaakt. En niet voor niks, want een mooie hoed maakt volgens haar, het plaatje af. En dat is precies het ver- schil tussen 'kleren dragen en gekleed gaan'. Zondag 25 januari opent Habets haar nieuwe huiska meratelier. Weer onder haar merknaam What's Up. Daar toont zij haar nieuwe collec- tie van hoeden, bonnetten, releves en baretten. De ope ning wordt opgesierd met een serie leren tassen van Hester van Eeghen uit Am sterdam. Uit Vlaardingen komt edelsmid Eric Huls- man met zijn 'recalcitrante' sieraden. Kom kijken van 15.00 tot 19.00 uur op de Westvest 10. KARIN MOERMAN Voor het eerst sinds 12 jaar vierde basisschool Het Windas weer eens een ijsfeest. De kleuters kregen hun eigen ijs- baan, de groepen 3 en 4 reden op de mooie schaatsvijver en de bovenbouw hield zelfs een Windas Elfstedentocht! .jUk Het Standaart Theaterorgel is een van de iaatste drie overgebleven orgels die nog bespeeld kunnen worden. Concerten zijn tot en met mei bij te wonen in het theater. woensdag 14 januari Z009 - X083 Jackie Habets behoort tot de top van de Nederlandse hoedenontwerpers. Toch blijft de geboren Limburgse Schiedam trouw, omdat ze van de stad is gaan houden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9