Harga blijft ongeslagen Vlaardingse DamVereniging stopt ermee 'Nog 2 clubwedstrijden en het is voorbij' G-judoka's in de prijzen Prille successen in turncompetitie Refoba verliest maar is kampioen Op titelkoers in ZRO-competitie Jeffrey Huisman naar NK 3e sessie Keepersschool Vlaardingen Dammers op kop Musis mist wisselbeker maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen Sportfiitsen Andre Verbaas volgend seizoen trainer Oranje Nassau BADMINTON - De badmintonners van Refoba spelen zaterdag de laatste wedstrijd van het seizoen maar de wedstrijd tegen Zigo is niet meer van belang. De Vlaardingers zijn ondanks het verlies vorige week tegen De Zeemeeuwen, 5-3, kampi oen in de hoofdklasse. Zondag maakte 00k concurrent Veglo een fout. Zij verloren van Swindregt, 5-3, waardoor Refoba niet meer in te halen is. Refoba leek het kampioensfeest een week uit te stellen door het verlies tegen De Zeemeeuwen. In deze pechvolle ontmoeting verspeelde Refoba haar onge- slagen status. Refoba wil ondanks dat de beslissing om het kampioenschap reeds gevallen is, een feestje maken van de wedstrijd tegen Zigo vanaf 13.00 uur in de Westwijkhal. ZWEMMEN - De zwemploeg van ZWlaardingen heeft de 3e ronde van de ZRO verenigingscompetitie winnend afgeslo- ten en blijft de koploper in het tussenklassement voor Posei- don'56 en MNC. De Vlaardingse ploeg waarin Tim van der Steen, Marije Dinkelberg, Celine Hoogendijk, Bart Dunweg, Timo Dinkelberg, Victor Poot, Kimberley Albers en Jurrien Hartman de uitblinkers waren, ligt op schema om de ZRO- titel dit seizoen te winnen. CYCLOCROSS - Jeffrey Huisman start komende zaterdag op NK veldrijden in Almelo. Het veldrijtalent rijdt mee bij de 11-ja- rigen. De Schiedammer verdiende zijn startplek door een sterk seizoen af te leveren waarin hij bijna iedere wedstrijd een top 10 klassering reed. Een podiumplek zat er dit sei zoen nog niet in. Huisman mist een eindschot in een groeps- sprint. VOETBAL - Keepersschool Vlaardingen blijft een succes. Initi- atiefnemers Fred Scheffers, Rob Hoppe, Niek van der Meer en Ben van der Linden hebben besloten om per 22 maart met een 3e sessie te starten. Inmiddels staan 13 keepers op de deelnemerslijst maar er zijn nog plaatsen vrij voor de we- kelijkse trainingen op zondag van 09.30 tot 10.45 uur bij DVO'32. Meer informatie: www.imonline.nl/keepersinfo. REGIO - Harga lijkt hard op de weg terug naar de 2e klasse. Zondag werd GKV verslagen waardoor de Schiedamse korfballers on geslagen koploper blijven. Coach Bram Rog moest zijn spelers na een matige le helft wakker schudden. Toch nam GKV daarna eerst een voorsprong, 11-10. Vervolgens namen de Schie- dammers het heft in han- den en scoorden 4 punten op rij, 12-14. Oranje Nassau speelde zaterdag een moei- zame thuiswedstrijd tegen All-Ready. Beide ploegen verdedigden stug waardoor de stand bijna de gehele le helft op 1-1 bleef hangen. Daarna wist All-Ready de korf wat gemakkelijker te vinden. Thuisclub Oranje Nassau bleef de kansen missen en verloor alsnog ruim, 4-11. Hoewel Oran je Nassau haar plek in de middenmoot verspeelde, was er 00k goed nieuws. De Vlaardingers vonden vorige week een opvolger voor ver- trekkende trainer Martin Izarin. Andre Verbaas leidt volgend seizoen de 2e klas- ser. Stadgenoot Spirit speel de zaterdag met Bas van Noord en Carlo van Otter- loo voor de afwezige Daan van der Vorst en Redney van de Velde een fel duel in en tegen Zevenbergen. Na de pauze, 7-7, stokten de scores maar kon Spirit met een benutte strafworp op de valreep een gelijkspel uit het vuur slepen, 10-10. SCHIEDAM - Damclub Van Stigt Thans kan het landskampi- oenschap toch nog prolon- geren. Na het verlies tegen damvereniging VBI leek de titeldroom voorbij maar een ruime winst bij CEMA/De Vaste Zet, 15-5, en een onver- wacht verlies van VBI tegen Witte van Moort, 9-11, heeft de ereklasse plotseling een totaal ander aanzicht gege- ven. 4 teams hebben 13 pun- ten uit 8 wedstrijden. Van Stigt Thans heeft de meeste bordpunten en is de nieuwe koploper. Orfam Telecom Twente, Witte van Moort en VBI volgen de Schiedam- mers op de voet. SCHIEDAM - Het juniorenteam van Musis Sacrum heeft de Stedentitel misgelopen. De bowlers waren de afgelopen 2 jaar wel verenigingskam- pioen en hadden bij her- nieuwde winst de wisselbe ker mogen houden. Alhoe- wel de Schiedammers een goede pinfall hadden, ging in de middagserie Zutphen nog over het totaal van Mu sis heen. De aspiranten van Musis Sacrum werden in hun Stedenontmoeting 4e en de 50-plussers van Musis wonnen de regiovoorronde van de Stedenontmoeting. REGIO - Turnsters en turners van Axia Schiedam en Tri- ade waren zaterdag pre sent tijdens 2e wedstrijd in Rayon Delfland. Alle deel- nemers turnen in deze com- petitie 2 wedstrijden waarna het klassement wordt opge- maakt. Axia boekte veel suc ces met de jongensploeg. Darren Mikoen, Romain de Laat, Ruben Kruithof, Au gust van der Velden en Dave Maurits eindigden alien als le. Junior Gino Sarris werd 2e. Bij de meisjes geraakten Chasity Baird en Shayna Iz- mirli bij 10 besten waarbij hun sprong en balk de mees te punten opleverden. Zij houden kans op een medail- le na de 2e wedstrijd. Het Vlaardingse Triade gebruik- te de rayonwedstrijd om haar allerjongste turnsters ervaring te laten opdoen. Margot Zeelenberg, Anna Maarleveld, Fee Houdijk en Demi Dik turnden zelfs hun eerste wedstrijd. Het debu- terende kwartet deed dat meteen erg goed met respec- tievelijk een 4e, 8e, lie en i2e plaats. De Vlaardingsen houden met de 2e wedstrijd nog te gaan dus goede kan sen op een mooie eindklas- sering. De wat oudere Anna Zeelenberg en Kim Baas ein digden in de middenmoot. Axia Schiedam boekte ook nog een mooi succes bij het ringzwaaien. Tessa Teske won deze discipline. VLAARDINGEN - Het einde van VDV valt waarschijnlijk ook niet zo zwaar omdat er al een goede samenwerking is met de Schiedamse damclub Van Stigt Thans. „De mees te overgebleven leden zullen daar naar toe gaan", weet Matthijs Broek. Al 3 jaar zijn VDV-leden gedeeltelijk lid van Van Stigt Thans. „Wij waren niet meer in staat op eigen kracht in de competitie te spelen en vor- men daarom combinatie- teams met VST", legt Rob van den Bos uit. De meeste VDV-ers spelen landelijke competitie in het 3e team van de Schiedammers. Al- leen Ton Burgerhout speelt in het 2e team en was enige tijd speler van het le team. Alleen voor de provinciale competitie speelde VDV (aangevuld met wat Schie dammers) nog wedstrijden in Vlaardingen. „Er komen nog 2 duels. Daarom heb ben we besloten pas per 1 maart de stekker eruit te trekken." VLAARDINGEN - Het kwam voor buitenstaanders mogelijk als een donderslag bij heldere hemel. De Vlaardingse DamVereni ging (VDV) maakte vorige week bekend per 1 maart te stoppen. Voor insiders is het einde van de ruim 92 oude club geen verrassing. De laatste 20 jaar liep het ledental terug en dat was een trend die niet meer viel te stoppen. „De club sterft letterlijk uit", zegt Rob van den Bos, een van de overge bleven 9 leden. Vorige week werd een buitengewone al- gemene ledenvergadering bijeengeroepen om het ge- ringe ledental, 9 in totaal, te bespreken. Matthijs Broek, ook VDV-er, vertelt dat sinds dit seizoen de wekelijkse le- denavond op maandag min der druk bezocht werd. „Op het laatst kwamen nog maar 3, soms 4, man naar Polder- poort en dan heeft zo'n club- avond geen extra waarde meer." Het besluit de hand- doek te gooien bleek geen al te emotionele. Dick van den Kerkhoff die al 58 jaar lid is, zegt dat men geen keuze had. „Het is heel jammer maar je weet dat moment gaat eens komen. In het verleden heb ben wij wel geprobeerd met damlessen jeugd te werven. Ik heb zelf ook van deze les sen gegeven maar momen- teel hebben wij niemand meer die dat wil doen. En als dat wel zo was, trek je mis- schien 1 of 2 nieuwe leden en zo hou je ook geen jeugdaf- deling gaande." Ton Burgerhout vult aan dat het ledental van damclubs landelijk ook een dalende trend vertoont. „Zelfs in een stad als Rotterdam is er nog maar 1 damvereniging." woensdag 21 januari 2009 - WX93 Oranje Nassau verdedigde zaterdag stug maar wist de korf in de Westwijkhal niet te vinden en verloor alsnog ruim van het Zeeuwse All-Ready, 4-11. Foto: Roger van der Kraan Het Twinkeltoernooi werd een succes voor de G-judoka's van Tino Hoogendijk. Frank Amiabel en Jeremy Kruize werden 1e. Ook W. de Ruiter, C. Verboon, B. Rietveld, R. Ruigrok, D. Perdijk en L. Hoogendijk scoorden goed. Vier van de overgebleven 9 leden van de Vlaardingse DamVereniging. Van links af: Ton Burgerhout, Matthijs Broek, Rob van den Bos en Dick van den Kerkhoff. roto: Roger van der

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 19