Marketing Award voor Spido-directeur m 'Annie Gruisen toont passie voor Rotterdam' Haven wil versnelling in uitbreiding infrastructuur 'Een hart voor de stad' Cruiseport Rotterdam verwacht meer schepen Aankomstschema Gruisen nam de award woensdag 14 januari in ont- vangst uit handen van de kersverse burgemeester van Rotterdam, Ahmed Abouta- leb. De uitreiking vond plaats tijdens de nieuwjaarsrecep- tie die Rotterdam Marketing organiseerde in samenwer- king met acht Rotterdamse gemeentelijke instellingen. Annie Gruisen ontving de award dit jaar mede van- wege haar inzet om meer bezoek aan Rotterdam te genereren. Onder haar lei- ding trok Spido de afgelopen jaren een fors aantal bezoe- kers met een hoogtepunt van 402.176 bezoekers in 2007. Spido staat hiermee steevast in de top 3 van best bezoch- te attracties in Rotterdam. Daarnaast werd vorig jaar de gloednieuwe toeristische attractie Port Experience ge- opend. Een attractie die met een combinatie van informatie- verstrekking en interactivi- teit een waardevolle aanvul- ling vormt op het bestaande aanbod in de stad. Rotterdam is een stad die haar bestaansrecht dankt aan het water en niet in het minst aan de haven. Annie Gruisen heeft zich de afgelo pen jaren ingezet om de stad en de haven te koppelen. Zij weet hiermee, volgens de ju ry, als geen ander invulling te geven aan de nieuwe brand- tag van de Maasstad 'Rotter dam World Port World City'. „Daarnaast toont zij met haar vele nevenactiviteiten in adviesfuncties bij ver- schillende Rotterdamse in- stanties, waaronder de Ea rner van Koophandel en de Ondernemersfederatie, een grote passie en betrokken heid voor Rotterdam en is hiermee een terechte win naar van de award", aldus de jury. De Rotterdam Marketing Uitbreiding van de infra structuur in de Rotterdamse haven moet binnen vijf jaar klaar zijn. Alle geplande uit- breidingen moeten versneld worden uitgevoerd, zodat ze kunnen worden gebruikt als in 2013 de eerste container- terminal op Maasvlakte-2 klaar is. „Alle investeerders rekenen er op dat in 2013 de infrastructuur op orde is," zo heeft voorzitter Wim van Sluis van Deltalinqs maan- dagavond gezegd tijdens het traditionele jaardiner van de Rotterdamse ondernemers- organisatie. Volgens Van Sluis wordt er in het Rotterdamse haven- en industriecomplex de komen- de tijd voor miljarden euro's geinvesteerd in onder meer de aanleg van Maasvlakte-2 en de bouw van nieuwe ter minals. „Ondanks de eco- nomische crisis gaan die in- vesteringen gewoon door," sprak Van Sluis. Van Sluis riep 00k jongeren op juist nu te kiezen voor een baan in de haven en indu- strie. „Veel opleidingen du- ren vier jaar. Vanaf 2013 ko- men er veel nieuwe banen in de haven bij. Maar, 00k nu al komen er banen beschikbaar door uitstroom van de zo- genaamde babyboom-gene- ratie." Deltalinqs-voorzitter Van Sluis heeft bij de aanwe- zige minister Maria van der Hoeven (Economische Za- ken) aangedrongen op steun voor het Rotterdamse in- novatieproject Technopark. Samen met het Havenbedrijf Rotterdam wil Deltalinqs in dit Technopark ruimte bie- den voor het testen van nieu we procestechnologieen. „Dit soort proeven doe je nu eenmaal niet in een operati- onele omgeving van een che- mieproces," aldus Van Sluis. Het Technopark past volgens Deltalinqs prima in de eco nomische agenda 'Pieken in de Delta' van minister Van der Hoeven. De Rotterdam Marketing Award is het beeldje 'Een hart voor de stad' van kunstenaar Astrid Veldhuyzen-Kop- pen (Atelier in Beeld). De sculptuur stelt een vrouw voor met een hart in haar handen, Rotterdam symbolise- rend die haar hart terug heeft. Aan haar voeten liggen basaltblokken, die de link met de haven voorstellen. De jury bestaat, naast de voorzitter Jos van der Vegt (directeur Ahoy Rot terdam), uit Steven van Eijck (voorzit ter EDBR), Johan Moerman (direc teur Rotterdam Festivals), Mai Elmar (Chief Marketing Office), Hans den Oudendammer (directeur Rotterdam Topsport), Erik de Boer (voorzitter Raad van Toezicht Rotterdam Marke ting) en Ton Wesselink (directeur Rot terdam Marketing). Award wordt sinds 2001 jaarlijks uitgereikt aan men- sen die een bijdrage leveren aan het imago van de stad. Dit jaar werd de marketing award voor het eerst uitge reikt door de kersverse bur gemeester, Ahmed Abou taleb aan een zichtbaar blij verraste Annie Gruisen. Vo rig jaar werd toenmalig bur gemeester van Rotterdam, Ivo Opstelten, met deze prijs verrast door Premier Balke- nende. Eerder ging de marketing award onder meer naar Ro land Wollondeck (directeur Rotterdam Airport), Ted Langenbach (creatief direc teur Now Wow) en Kirk Lanterman (algemeen direc teur van de Holland Amerika Lijn). Queen Victoria opent het seizoen op 4 mei en arriveert nog driemaal aan de Wil- helminapier. De vorig jaar in Rotterdam gedoopte Eu- rodam keert terug naar de thuishaven. Rederij Princess Cruises - die vorig jaar zijn schepen nog had verhuisd van Rotterdam naar de Mid- dellandse Zee - komt terug met twee schepen. Norwe gian Cruise Lines heeft twee vijfdaagse cruises vanuit Rotterdam naar Kopenha- gen en Oslo in de aanbie- ding. Tot nu toe gebruikte de Noorse rederij de haven alleen voor de inauguratie van de Norwegian Gem en de Norwegian Pearl. Op 30 September neemt de haven passend afscheid van de Black Prince. Dit schip van Fred Olsen wordt uit de vaart genomen. Het deed en kele decennia geleden regel- matig Rotterdam aan. Het vaartuig voer met passagiers en vracht (onder andere to- maten uit de Kanarische ei- landen) maar het heeft 00k als volwaardig cruiseschip Rotterdam aangedaan. Mai Elmar, directeur Cruise port Rotterdam, is tevre- den. „De terminal krijgt nu een grote opknapbeurt en is daarna klaar voor de toe- komst. Cruiseschepen wor den steeds groter en Rotter dam heeft de mogelijkheid deze vaartuigen te ontvan- gen in haar haven in het cen trum van de stad. De kade is versterkt en uitgediept en onze maritieme en nautische diensten zijn geheel afge- stemd op grote schepen. In ongeveer twee uur kunnen deze grote varende paleizen vanaf zee aan onze kade af- meren." Ondanks de krediet- crisis blijft de Cruiseport-di- recteur vertrouwen houden in het product. „Een crui- sevakantie biedt veel moge-« lijkheden door alle facilitei- ten aan boord en de goede prijs/kwaliteit-verhouding. Je 'hotel' vaart met je mee naar de bestemmingen en de zee blijft uiteraard een ideale plek om uit te rusten." Redaktie over de bedrijviqheid in de Rotterdamse haven in de haven Januari 200' „Omdat zij zich de afgelopen jaren heeft ingezet om de stad en de haven te koppelen... Omdat zij daarnaast met haar vele nevenfuncties een grote passie voor en betrokkenheid bij Rotterdam toont... Daarom is Annie Gruisen, algemeen direc- teur van Spido en van de nieuwe attractie Port Experience, de terechte winnaar van de achtste Rotterdam Marketing Award. Ahmed Aboutaleb overhandigt het beeldje aan Annie Gruisen. Cruiseport Rotterdam ver wacht dit jaar meer sche pen dan in 2008. Inmiddels hebben zich al achttien sche pen aangemeld. Dat is bedui- dend meer dan vorig jaar toen de cruisehaven vanwege afzeggingen slechts veertien dagen een schip aan de kade had. Bovendien kunnen gedu- rende het seizoen nog enkele opties worden gelicht. De vele liefhebbers van cruiseschepen kunnen alvast de volgende data in hun agenda noteren. MEI 04 Queen Victoria 11 Eurodam 13 Emerald Princess 16 Norwegian Jade 21 Norwegian Jade 31 Rotterdam 12.00-23.59 uur 07.00- 17.00 uur 08.00 -18.00 uur 07.00-18.00 uur 07.00- 18.00 uur 07.00-17.00 uur JUNI 24 Rotterdam 07.00-17.00 uur JULI 18 Rotterdam 24 Rotterdam 30 Rotterdam 07.00-17.00 uur 07.00-17.00 uur 07.00 -17.00 uur AUGUSTUS 11 Maasdam 23 Rotterdam 31 Queen Victoria 07.00-17.00 uur 07.00-17.00 uur 12.00 - 23.59 uur SEPTEMBER 06 Grand Princess 16 Rotterdam 30 Black Prince OKTOBER 24 Queen Victoria niet bekend 07.00-17.00 uur 12.00-23.30 uur 12.00-23.59 uur DECEMBER 07 Queen Victoria 12.00-23.59 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 21