'Ben Hur' op De Ploeg manier 'A 'Wie heeft Onno Innemee vermoord?' 'Romeo over Julia': een tragedie over lust en verraad luitfIN IN Ifvl I Elvis HI VI IH52T Het uur van 'prutser' Wim Helsen Schouwburq gaat samenwerken met school ROTTERDAM - Romeo over Ju lia is Romeo Julia, maar dan gespeeld door vijf man- nen. Wat ooit het beroemd- ste liefdesverhaal was, is nu een tragedie over seks, dood, lust, geweld en verraad. Van vrijdag 6 tot en met zondag 8 februari zijn onder andere Johnny de Mol en Teun Kuil- boer te zien in deze moderne versie van de toneelklassie- ker in het oude Luxor Thea ter te Rotterdam. Twee tieners willen steeds meer, steeds verder, tot op de rand, tot over de rand. De vijf mannen spelen alle rol- len en daardoor worden de verhoudingen harder, rau- wer. Want de liefde blijft en de seks blijft en dus kun- nen de onderdrukte gevoe- lens uiteindelijk nog maar een kant op: naar buiten. En daar zit u. Voor de rollen in Romeo over Julia zijn Teun Kuil- boer, Johnny de Mol, Jorrit Ruijs, Tim Murck en Kevin Hassing gecast. Het thea- terpubliek kent Johnny van Onze Jeugd en Sexual Per versity. Jorrit was te zien in toneelstukken van het Zui- delijk Toneel en speelde de hoofdrol in de hippiemusi- cal Hair. Tim debuteerde op het toneel in Jan Rap en z'n maat en vervult een rol in de tv serie Spangas. Kevin Has sing zit in de laatste fase van zijn opleiding aan de Am- sterdamse Hogeschool voor de Kunsten.De regie is in handen van Marcus Azzini. 'De voorstelling Romeo' over Julia is vrijdag 6 tot en met zondag 8 februari te zien in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. De aanvang van het toneelstuk is 20.00 uur, zondag om 16.00 uur. Kaar- ten voor 'Romeo over Julia' kosten 22, 19 of 15 euro. Kaarten zijn te reserveren via www.luxortheater.nl of via 010 - 484 33 33.De kas- sa is elke dag geopend van 12.00 tot 18.00 uur. maasstad weekbladen I ww\ De zaal wordt opgesplitst in een Joods en een Romeins deel ROTTERDAM - De Ploeg be- staat tien jaar. Vaste spe- lers Peter Heerschop, Viggo Waas, Joep van Deude- kom, Han Romer, Titus Tiel Groenestege en Genio de Groot vieren dit met hun eigen versie van 'Ben Hur'. Deze klassieker, vooral be- kend door de film uit 1959, is voor het eerst te zien in de Nederlandse theaters. De mannen van De Ploeg brachten eerder met veel succes onder meer de 'Driestuiversopera', 'Fes- ten' en 'Vendetta' op het to neel. Nu De Ploeg tien jaar bestaat, vergrijpen zij zich naar eigen zeggen aan de wortels van onze bescha- ving: de klassieke en bij- belse oudheid. ,,'Ben Hur', het beroemde verhaal van vriendschap, verraad, liefde en strijdwagens, verdient een plaats in de Nederland se theatergeschiedenis", al- dus De Ploeg. 'Ben Hur' is oorspronkelijk een roman van de Ame- rikaanse schrijver Lewis Wallace uit 1890. De histo- rische roman speelt zich af ten tijde van Jezus en werd een enorm succes. 'Ben Hur' werd vele malen be- werkt voor toneel en film. De bekendste filmversie is die uit 1959. Zo'n 50.000 figuranten en 300 decors werden ingezet om het be roemde verhaal uit te beel- den. De legendarische ver- filming won elf Oscars. In de Nederlandse theaters was 'Ben Hur' niet eerder te zien. De Ploeg brengt daar nu verandering is. Uiter- aard zonder duizenden fi guranten en megadecors, maar met gastspelers Erik van Muiswinkel, Beppie Melissen en Sophie van Winden. Wat krijgt het volk toegeworpen? „Circus op z'n Romeins. Kostuumdra- ma. Religieus spektakel, voor een keer gegarandeerd Islam-vrij. Cabaret dat op zoek is naar achilleshielen en doorligplekken. Intel ligent topamusement met muziek uit het jaar nul. Ze- ven halfnaakte mannen, twee melaatse vrouwen en een paard." De Ploeg speelt dus niet zo- maar een bewerking, maar een geheel eigen versie van 'Ben Hur'. Bij gebrek aan figuranten wordt het pu- bliek ingeschakeld. De zaal wordt opgesplitst in een Joods en een Romeins deel en krijgt een actieve rol. Verder speelt, net als in eer- dere voorstellingen van De Ploeg, de familie Van der Ploeg een belangrijke rol. Kortom: 'Ben Hur' op De Ploeg manier. 'Ben Hur' is van 22 t/m 25 januari te zien in het nieu we Luxor Theater. ROTTERDAM - De Vlaamse ca- baretier Wim Helsen kwam, zag en overwon. Na zijn eer- ste twee programma's werd hij bijna heilig verklaard. Ook in Nederland. Zater- dag 24 januari speelt hij een try-out van zijn nieuwe programma 'Het uur van de prutser' in Theater Zuid plein. De vraag is of Helsen in zijn derde voorstelling de succesvolle lijn voorttrekt? Of breekt het uur van de prutser aan? Het volk wacht in spanning af. Reserveren: 010-1234567 of www. thea- terzuidplein.nl. Informatie: www.helsen-williams.be. ROTTERDAM - De directeur Jan Zoet van de Rotterdamse Schouwburg en rector Chris- ta Thoolen van Thorbecke Voortgezet Onderwijs heb- ben afgelopen donderdag een convenant ondertekend waarin zij een langdurige samenwerking aangaan. Sa- men ontwikkelen en geven zij lessen voor de Highschool Podiumkunst. Volgend schooljaar gaat de eerste (brug)klas van deze Highschool van start. ROTTERDAM - 'Wie heeft Onno Innemee vermoord?' is een cabaretklucht waarin caba- retier Onno Innemee maar liefst acht typetjes neerzet. Deze unieke theatervoor- stelling is op zaterdag 31 ja nuari te zien in Theater Twee Hondjes in Hellevoetsluis. „Mensen moeten lachen, maar zijn ook ontroerd." Onno Innemee laat in 'Wie heeft Onno Innemee ver moord?' een compleet nieu we kant van zichzelf zien. In zijn vorige shows stond hij als cabaretier op het po dium. In deze cabaretklucht speelt hij in zijn eentje maar liefst acht typetjes. „Eigen- lijk is dat onmogelijk, ik ren me rot op het podium en ben zelfs al vier kilo afgevallen. Dat ik om de haverklap van typetje moet veranderen, is onderdeel van de voorstel ling. Dat is nogal een gedoe en vaak gaat er van alles mis, tot grote hilariteit van het publiek." In 'de voorstelling heeft hij zijn beste vrienden en fami lie uitgenodigd in een land- huis in Limburg. Hij ver- moedt dat een van hen hem wil vermoorden. Maar wie? En waarom? Ze hebben alle- maal een motief. De gasten komen een voor een binnen en krijgen allemaal een eigen kamer. De relaties tussen de gasten zijn gecompliceerd; oude geliefden, een moeder en zoon, verloren familie. De avond vordert. Dan vindt een moord plaats. Wie is er schuldig? Veel zaken uit het verleden worden opgerakeld en langzaam wordt duidelijk waar deze bijeenkomst zijn oorsprong vindt. „Het is een Cluedo-achtig verhaal, een who-did-it op het podium", vertelt Inne mee. „De relaties tussen de karakters onderling zijn ge compliceerd en naarmate de voorstelling vordert, wordt duidelijk wat er aan de hand is. Het maken van 'Wie heeft Onno Innemee vermoord?' was behoorlijk ingewikkeld. Het was echt hogere wiskun- de om alle verkleedpartijen, motieven en dialogen klop- pend te krijgen. De reacties van het publiek zijn gelukkig goed. Er wordt en heel hard gelachen, maar mensen zijn ook ontroerd zijn door de ty pes die ik neerzet." 'Wie heeft Onno Innemee vermoord?' is op zaterdag 31 januari te zien in Thea ter Twee Hondjes in Helle voetsluis. Reserveren 0181- 310473 of www.theatertwee- hondjes.nl. Meer informatie op www.onnoinnemee.nl. Win kaarten In de rubriek 'In de Kijkert' presenteren podia uit Rot terdam en omgeving actuele voorstellingen op het gebied van toneel, dans, theater en cabaret. U kunt boven- dien kaartjes winnen. Deze keer kunnen tien lezers van Maasstad weekbladen gratis naar 'Wie heeft Onno Inne mee vermoord?'. Hiervoor stelt Theater Twee Hondjes in Hellevoetsluis vijf keer twee vrijkaarten beschik baar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvou- dig: stuur voor aanstaande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Onno Innemee'. Vermeld in de mail uw naam, adres en te- lefoonnummer. podium journaal De voorstelling Romeo' over Julia is vrijdag 6 tot en met zondag 8 februari te zien in het Oude Luxor Theater woensdag 21 januari 2009 - TX9? 010 484 33 33 www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do-zo 22-25/1 20.00u De Ploeg - Ben Hur cabaretgroep brengt muzikaal Romeins spektakel ma 26/1 20.00u Het Goede Doel IS terug met Henk Westbroek en Henk Temming! di 27/1 20.00u Der Vogelhandler operette over wiide zwijnen en schone maagden 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-1 8 uur. wo 21/1 t/m zo 1/2 38th International Film Festival Rotterdam www.filmfestivalrotterdam. Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl 010 20 30 203 Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 uur do 22/1 20.00u Night of Comedy Stand-up Comedy verrassende mix nog enkele kaarten beschikbaar muziek danstheater za 24/1 20.00u Wim Helsen Cabaret zo 25/1 14 15u Hollandse kade Opa's hoed (4 28/1 20.00u Rob en Emiel Goeie Grutten Show energiek en verrassend De mannen van De Ploeg vergrijpen zich in 'Ben Hur' naar eigen zeggen aan de wortels van onze beschaving. foto Bos Theaterproducties do 29/1 20.15u Paulien Comelisse Sophie van Hoytema dubbelprogrammo cabare Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). 'Wie heeft Onno Innemee vermoord?' is op zaterdag 31 januari te zien in Theater Twee Hondjes in Hellevoetsluis. foto: Suzan van deRoemer

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 25