Quner^P Rietzeilers trappen af met Stekenbal Parkeerplaats vol met 'Bas-klanten' 998?* tantyjud MirJlMwfeaMaijstep isiifrip Nigeria te mooi om negatief over te doen Bmerken1a«ge^od*^ Scheuren met gestolen tractor Winter in de heemtuin Kopje koffie voor mantelzorgers Schiepoint Uur openingstBden zie: WWW.SANIDUMP.COM DE GR00TSTE EN ALTIJD DE G0EDK00PSTE maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Colofon Openings Aanbieding €240,00 VLAARDINGEN - Twee 17-jarige jongens uit Waterlandkerkje en Schiedam zijn zondagavond aangehouden met een gestolen tractor. De politie stelden zondagavond een onderzoek in de Van der Spiegelstraat in toen ze mel ding had gekregen dat twee jongens met een tractor door de straat zouden scheuren. Het tweetal werd op het Trimpad (Schiedam) aangetroffen maar weigerde te stoppen. Zij blok- keerden voordurend de door- gang als de politie hen wilde passeren. Uiteindelijk wilden zij vanaf de Sportlaan rechtaf naar het fietsviaduct richting Vlaardingen rijden, maar hier lukte het de politie om bij de tractor te komen. Toen ze weer weigerden te stoppen, trok een van de politieagenten zijn vuurwapen waarna ze eieren voor hun geld kozen. Carnaval barst dit weekeinde at los schiedam - Liefhebbers van carnaval zitten het komend weekend goed. Bij Carna- valsvereniging De Rietzei lers wordt er zaterdag en zondag namelijk al volop gehost en geklost. Zaterdag 24 januari vindt het tradi- tionele Stekenbal plaats en gewoontegetrouw zijn hier 00k altijd een groot aantal gastverenigingen uit Bra bant bij aanwezig. Dit feest vindt plaats in residen ce De Blauwe Brug vanaf 20.30 uur. De dag erna, zondag 25 ja nuari, zijn de kinderen aan de beurt bij het Jeugdcarna- val. Tussen 13.30 en 16.30 uur kan de polonaise wor den gelopen op de vrolijke klanken van de Gebroeders Ko en vele andere meezin- gers. Ookhet jeugdcarnaval wordt in De Blauwe Brug gevierd. Het echte Carnavalsfeest wordt natuurlijk in de ech te carnavalstijd gevierd en wel op 21 februari. Aanvang van dit feest is 21.00 uur in De Blauwe Brug. Op 24 fe bruari is het dan alweer tijd voor de Sluitingsavond in Boerderij Landvreugd, waar feestvierders vanaf 20.30 uur terecht kunnen. Net als vorig jaar worden de Rietzeilers aangevoerd door prins Robertus I en zijn Caecilia. SCHIEDAM - Nigeria heeft veel moois te bieden. Zoveel moois dat het best een toe- ristische trekpleister zou kunnen worden, vindt Inge Klap. In oktober vorig jaar ging ze met een groep stu denten van InHolland naar Uganda om hier workshops op te zetten met de Stich- ting Change IT. Deze stich- ting wil met behulp van in Nederland afgeschreven computers het leven van de mensen daar veranderen. Nu is Inge in Nederland be- zig geld in te zamelen voor de stichting en gaat het en- treegeld van de film 'The last King of Scotland', die zaterdag in het Filmhuis te zien is, naar Change IT. In Nigeria gaf Inge, die in hetzelfde gebouw woont als waar het Filmhuis de films vertoont, workshops over het gebruik van de compu ter. Hierin wilde ze aan ho- teleigenaren bijvoorbeeld leren om een klantenregi- stratiesysteem op te zet ten in de computer. „Nu gebeurt alles daar nog in boeken, maar een boek is natuurlijk zo kwijt", vertelt Inge. „Bovendien komt het op toeristen een stuk pro- fessioneler over als je een boeking opzoekt in de com puter dan in een of ander notitieboekje." Ook hebben de studenten geprobeerd de mensen in Nigeria te leren omgaan. met e-mail en internet en zelfs de aanzet gegeven tot het bouwen van een web site, want daar, zo weet Inge, „kun je natuurlijk onzettend veel profijt van hebben bij het trekken van klanten." Het enige dat Nigeria nu nog een beetje in de weg zit is het negatieve imago dat dictator Idi Amin daar heeft achtergelaten. En over hem gaat dan ook de film 'The last King of Scotland', die zaterdag in het Filmhuis te zien is voor het speciale ta- rief van tien euro. Zo 25 januari, 20.00 uur. 't Sterretje klaagt over gebrek aan parkeermogelijkheden voor clientele SCHIEDAM - Bij proeflokaal 't Sterretje, al sinds jaar en dag op de hoek Rotterdam- sedijk/Buitenhavenweg te vinden, zijn ze niet blij met de noodvestiging van super- markt Bas van der Heijden. In een schrijven aan de ge- meente zegt de horeca-on- derneming flinke omzet te derven. Dit omdat de parkeerplaat- sen aan de Buitenhaven- weg continu bezet worden door klanten van Bas, er een grote sliert aan troep rond de Buitenhavenweg zwermt die van de supermarkt en haar bezoekers afkomstig is en omdat er zelfs tot aan de voordeur van het etablisse- ment reclame-uitingen van de supermarkt zouden staan geplaatst. Eigenaar Heeren vraagt de gemeente dan ook zo spoe- dig mogelijk gepaste maat- regelen te nemen. Tijdens een informatieavond op 23 juni, waarschuwde Heeren al voor een tekort aan parkeerplaatsen, wan- neer de Bas aan de Buiten havenweg open zou gaan. Omdat de vestiging tot 21.00 uur's avonds open is, is het voor klanten van't Sterretje zoeken naar een parkeer plaats omdat de grote par keerplaats aan de Buitenha venweg continu vol staat met klanten van de supermarkt. Wijkkort SCHIEDAM - In de heemtuin valt zondag 25 januari weer genoeg te beleven. Van 14.00 tot 15.30 uur zijn er verschillende acti- viteiten: vogels tellen, voer maken voor vogels, speuren naar de eerste groene knopjes en opwarmen met een kop erwten- soep. Zo kan iedereen ontdekken dat de heemtuin ook in de winter boeiend is. Alle activiteiten zijn gratis en de aanvang is om 14.00 uur bij het heemtuinhuisje in het Beatrixpark. SCHIEDAM - Veel mensen zijn zich niet bewust van het feit dat ze mantelzorger zijn. Want mantelzorger ben je als je lang- durig zorgt voor iemand in familie- of vriendenkring die chronisch ziek of gehan- dicapt is. Daar rol je in, maar een steuntje in de rug is wel zo prettig. Daarom organiseert het steunpunt Mantelzorg Schiedam tweemaal per maand het mantelzorgcafe aan het Broersveld 123. Kof fie en thee worden weer vers gezet op dinsdag 27 januari, van 10.00 tot 12.30 uur. Voor info: 06 - 516 94 096. En omdat parkeergaraga De Nieuwe Passage wegens on- derhoud tot 30 januari ge- sloten is, zal de parkeerdruk op het terrein alleen maar verder oplopen, vreest de ei genaar. Nog meer overlast, maar dan verkeersoverlast, wordt veroorzaakt door vrachtwa- gens die de supermarkt ko men bevoorraden. Heeren vraagt zich af of op de kruising Rotterdamse- dijk/Buitenhavenweg wel vrachtverkeer de Buitenha venweg op mag, maar con- stateert dat dit wel gebeurt. Met als resultaat scheuren in de gevels en zeer gevaar- lijke verkeerssituaties. Full service kantoorruimte Schiedam www.schiepoint.nl 010 - 24 24 111 maas stad Gratis Stadionweg 45a Rotterdam (nabij Feyenoordstadion) woensdag 21 januari 2009 - XQ82 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 -3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 A. Erguc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E.Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. #k snel onze ieuwde website SONY DSC-H50 Cybershot Compacte camera met hoge zoom en geavanceerde handmatige instellingen - zwarte afwerking. 9.1 megapixels en krachtige Carl Zeiss-lens met 15 maal optische zoom. Groot kantelbaar scherm van drie inch, gezichtsherken- ning, Smile Shutter en intelligente sceneherkenning -.6 Inge Klap leerde in oktober aan Nigerianen de fijne kneepjes van de computer, samen met andere studenten van InHolland. Nu zijn er acties vanuit Nederland. Foto: inge Klap Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar waterweg@niaasstad.nl business center Valeriusstraat 3 AFHALEN Bij deze adressen: Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A 10 daagse Rondreis USA - The Western Wonders Prijs alle data Vertrekdata zijn 6,13, 20 en 27 maart Nog nooit kon u zo voordelig kennis- maken met de Verenigde Staten als met deze rondreis langs "The Western Wonders". Deze schitterende rondreis brengt u naar het mooiste gedeelte van Noord-Amerika met een juiste mix van cultuur en natuur. Met name wat betreft dat laatste kijkt u uw ogen uit. Wat denkt u van het onvoorstelbare natuurschoon van het Zion National Park en Bryce Canyon met hun bizarre rode rotsformaties. Geniet van het adembenemende uitzicht in en over de Grand Canyon en de vreemde bomen in Joshua National Park. D rnaast brengt u een bezoek aan de wereld- beroemde Hooverdam en natuurlijk aan Las Vegas waar "the sky is the limit" zeker van toepassing is. Tot slot maakt u nog kennis met Los Angeles met de befaamde wijken als Holly wood, Beverly Hills en Rodeo Drive. Reiscode: BE32306. Boek met deze code op peterlanghout.nl Bekijk het hele aanbod op peterlanghout.nl of vraag de brochure aan! mmcj,.rootoemuv Alle prijzen zijn p.p. bel 0900-0991 0,15pm.)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3