KOOPZONDAG ALEXANDRIUM Waarom heeft Schiedam geen stadsdichter? Gedichtendag in bibliotheek Stadserf Zo is er maar een Heemskerk wandelt door Nieuwland 2 1 februari open! Popprijs in de Graauwe Hengst Verkoop Danielbroodje groot succesH Wijkkort Colofon 12.00 - 17.00 uur www.alexandrium.nl Daniel den Hoed maasstad Cf>hiaiiam/wiil(fictrppk weekbladen SCHIEDAM - In de Graauwe Hengst, te vinden aan de Lange Ha ven, treden donderdag 29 januari vanaf 22.00 uur Marco friends op met veel Beatles, U2 en rockcovers. Vrijdag 30 en zaterdag 31 januari vanaf 21.00 uur is het weer tijd voor de Popprijs Nieuwe Waterweg Noord. Vrijdag met Rodax, Too Loud for Granny, Sixth Tone, Antius en Head- blow. Zaterdag met Queen Bee, Gottlieb, JEMM, Slopen=Kopen en Polydrone. SCHIEDAM - De biliotheek or- ganiseert donderdag 29 ja nuari voor de vierde maal de Gedichtendag. Een af- geleide van de Nationale Gedichtendag die wordt gevierd met optredens en versregels. In Schiedam tre den professionele dichters op als de (Schiedammers) Bram Uil en Ron Elshout en de Rotterdammer Dirk Kroon. Dit jaar heeft de ge- dichtenwedstrijd als thema 'Schiedam plus tien' waar dichters hun jbpeld (van d^ stad schetsen over 10 jaar. Die donderdag wordt de uitslag bekend van de ge- dichtenwedstrijd en zullen alle inzenders hun gedicht voordragen. De presenta- tie is in handen van Saskia yan Herwijnen (Sage) en voor gedichten en muziek zorgt Alex Franken die op alle podia - van cafe tot fes tival - is te zien. De prijzen zijn een digitale fotolijst of IPod. Het festival is gratis en begint om 19.30 in het Stadserf. Balkenende zet tanden in Danielbroodje SCHIEDAM Door het aftre- den van minister Vogelaar zaten ineens de naar haar benoemde probleemwijken zonder vertegenwoordiger. Geen probleem moet men in Den Haag hebben gedacht. De zogenaamde 'Vogelaar- wijken' werden gewoon ge- adopteerd door een minis ter of staatssecretaris. De Schiedamse 'probleem- wijk' Nieuwland werd ge- adopteerd door Staatsse cretaris Heemskerk van Economische Zaken. Afgelopen maandag kwam deze naar Schiedam om een bezoek te brengen aan zijn adoptiekindje. Wethouder Maarten Groe- ne ontving de staatssecre taris samen met vertegen woordigers uit de wijk voor een wandeling door de win- kelstraten van Nieuwland. Zo werden de mgr. Nolen- slaan en de Parkweg aange- daan, waarbij de aandacht werd gevestigd op de eco nomische kansen voor deze winkelstraten. Wethouder Groene toon- de zich zeer verheugd dat de staatssecretaris voor Nieuwland heeft gekozen, Heemskerk is binnen het ministerie namelijk verant- woordelijk voor het stimu- leren van de wijkeconomie. „Een onderwerp waar wij ons in Schiedam 00k erg voor inzetten", vertelde de Schiedamse wethouder aan Heemskerk. „Een goede samenwerking helpt alle partijen.". door Frank Willemse SCHIEDAM - Elke zichzelf res- pecterende stad heeft een stadsdichter. Rotterdam heeft Jana Beranova en Vlaardingen Benno van der Velden. Alkmaar Joost Zwa- german, Groningen Bart Droog en Dordrecht had Jan Eijkelboom. Allemaal poe- ten aangesteld door de ge- meente die tegen (geringe) vergoeding jaarlijks gebeur- tenissen, huldigingen of ma- nifestaties in hun stad met een gedicht beschrijven. En Schiedam? „Schiedam staat met lege handen", verzucht het dich- tersduo Sage dat al jaren in Schiedam 'woord beeld' samenbrengt. Sage staat voor de eerste letters van SAskia van Herwijnen GErrit van Schuppen. Een Schiedams kunstenaarsduo dat objecten maakt waar beeldende kunst en poezie samen komen. In de kamer staan objecten als schilde- rijen, beelden en posters die allemaal iets met letters en gedichten hebben. Zoals een kussen gemaakt van prik- keldraad met erop gestrooi- de losse letters. Het verbeeld dromenland dat 00k (prik- keldraad) voor pijn kan zor gen, zegt Saskia terwijl Ger rit op zoek gaat naar een van zijn dichtbundels. Het duo - geen echtpaar wel een 18 jarige Lat-relatie - is de drijvende kracht achter Het Poezieplein waarmee Schiedam aan de weg tim- mert. Poezieplein op een tiental plekken in stad waar elke maand een nieuwe poster met gedicht de stad opsiert. In galerieen, boek- handels, winkels en bibli- otheken is elke maand een gedicht van een vaak lan- delijk bekend dichter te be- wonderen als Gerrit Komrij, Ilja Leonard Pfeijffer, Anne Vegter of Tsead Bruinja. On- dersteund met een beeldend kunstwerk van vaak Schie damse kunstenaars. En zo staat Schiedam, volgens Sa ge, toch bekend als een poe tische stad. Daniel den Hoed Verkrijgbaar bij alle vestigingen van De Beste Bakker Klootwijk Woonmall Megastores Shopping Center De beste bakker Klootwijk heeft speciaal voor de Daniel den Hoed Ktiniek een bijzon- der broodje ontwikkeld. Van elk verkocht DdH-broodje gaat€0,25 naar de Daniel den Hoed Stichting. Daniel den Hoed meergranenbroodje Vol vitaliteit, rijk aan vezels kjcPP/hiicJdetiljoeJ broodji Het Daniel den Hoed broodjeis een heerlijk meergranenbrood dat rijk is aan vezels. Het bevat 30% meer vezels dan volkorenbrood. En dat is belangrijk want vezels zorgen voor een goede darmfunctie/ spijsvertering. Ze dragen bij aan een betere conditie van hart- en bloedvaten. Ze belpen door hun verzadigende werking u op gewicht te blijven. Het Daniel den Hoed broodje bevat omega-3 vetzuren en voldoet aan de normen van de stichting Ik Kies Bewust. Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 A. Erguc, tel. 0655 340135 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Verkoopieider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar MtanKg9mwsstad.nl Saskia van Herwijnen en Gerrit van Schuppen, samen SAGE, maken van Schiedam toch een poetische stad. Foto: Roger van der Kraan Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 woensdag 28 januari 2009 - X082 edical Center Rotterdam Premier Balkenende ontvangt het eerste Danielbroodje van de directie van Bakkerij Aad Klootwijk. foto Marcel Bekedam van de Jong en Bekedam Wethouder^roene wandelde met staatssecretaris Heemskerk onder andere over de mgr. Nolenslaan. Foto: Bart bos

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3