STADSVISIE SCHIEDAM uuw schiedamsd3Q.nl Raadsleden brengen werkbezoek aan nieuw pand IRADO Wijkoverleg Schiedam Groenoord Wijkoverleg Schiedam West K M www.schiedam.nl Gemeenteberichten s S3! Kapvergunningeri Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 Kronkelwilg, in verband met een slechte conditie van deze boom en ge- vaarzetting, staande in de achtertuin van het pand Munterstraat 28, 3123 PN te Schiedam - 1 Den, in verband met het veroorzaken van overlast, staande in de achtertuin van het pand Koggeschip 62, 3123 BK te Schiedam - 137 bomen (van uiteenlopende soort met verschillende stamdiameters), in verband met stedenbouwkundige ontwikkeling, herinrichting en ophoging. Locatie betreft Groenoord-Midden C, in het bijzonder het Louis Zimmer- manplein, Sem Dresdenplein, de Eduard van Beinumlaan, het Dirk Scha- ferplein, Jacques Urlusplein, de Willem Andriessenlaan en Vivaldilaan te Schiedam* - 6 bomen, in verband met de herinrichting van de Mozartlaan. Locatie betreft de Mozartlaan ter hoogte van de Borodinlaan te Schiedam hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 146 bomen volgens het herinrichtingsplan hiervoor geldt een herplantplicht van 6 bomen Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag van verzending van de vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechtec van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer C.J.R. Menick van de afdeling vergunningen en handhaving, tel: (010) 2191893. Een twintigtal raadsleden en wethou- der Haan hebben zaterdagochtend 24 januari 2009 een werkbezoek aan het nieuwe pand van IRADO aan de Fokkerstraat gebracht. In presen- taties hebben directeur Hertog en zijn medewerkers duidelijk gemaakt dat het bedrijf van ongeveer 300 medewerkers een breed scala aan werkzaamheden in en buiten Schie dam verricht. Speciale aandacht werd besteed aan ondergrondse afvalcontainers; aan de orde kwamen o.a. de veiligheid voor spelende kinderen en het pro- ces van plaatsing van ondergrondse containers in Schiedam. Plaatsing in Centrum en Zuid zijn nu onderwerp van studie. Een rondleiding voerde de raads leden door het gebouw en over het terrein; daar werd o.a. stil gestaan bij enkele bijzondere voertuigen: de hondenpoepzuiger, het voertuig waarmee onkruid met heet water van het wegdek wordt verwijderd en het voertuig waarmee ondergrondse con tainers worden geleegd. Bij het afsluitende kopje soep en broodje werd onder meer geconsta- teerd dat dit een nuttig en leerzaam werkbezoek was. Het wijkoverleg van de wijk Groenoord zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 12 februari 2009 Locatie: Van Beethovenflat, Van Beethovenlaan 161 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - kennismaking net de wijkprocesmanager Groenoord, de heer H. Kalyoncu - vouchers bewonersinitiatieven het verslag van de vorige vergadering, krediet- overzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces manager, mw. P. de Lange, tel. 010-2191026 of e-mail: p.d.lange@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling wijkontwikkeling: telefoon 010-2191023. Het wijkoverleg van de wijk West zed plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 3 februari 2009 Locatie: Jan van Avennesstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - stadsvisie - vouchers bewonersinitiatieven - het verslag van de vorige vergadering, krediet- overzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces manager, mw. Bobby Scheepe, tel. 010-2191028 of e-mail: b.scheepe@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling wijkontwikkeling: telefoon 010-2191023. gemeente Schiedam KOM MEEPRATEN AAN DE STADSTAFELS MEER AANDACHT VOOR JONGEREN cfl 28 januari 2009 nummer 4 Paglna 4 U kunt meepraten over de toekomst van Schiedam tijdens zogeheten Stadstafels. Onder leiding van de burgemeester of wethouders voeren ongeveer 12 mensen uit de stad een gesprek aan een centrale tafel. U luistert mee en na de pauze praat u in kleine groepjes verder over de meningen die aan tafel zijn geuit: Donderdag 12 februari, 16.00 tot 20.00 uur: Stedelijk Gymnasium Dinsdag 17 februari, 19.00 tot 22.30 uur: St. Jacobs Gasthuis Generatiegesprekken Wat vinden ouderen belangrijk voor hun kinderen en kleinkinderen en wat verwachten jongeren van hun stad? Daarover gaan de Generatiegesprekken op 16 maart van 16 tot 21 uur in de Mediatheek van Scholengemeenschap Spieringshoek. Wilt u ook deelnemen aan de Stadstafels of Generatiegesprekken? Mail dan uw gegevens naar reactie@schiedam2030.nl of bel Irma van Diggelen: (010)2191731. Mail ons uw mening via: reactie@schiedam2030.nl cB V H Colofon Stadskantoor De gemeente Schiedam werkt aan een nieuwe Stadsvisie: hoe moet Schiedam er in 2030 uitzien? U kunt daarover meedenken. In de Stadswinkel vindt u tot en met 4 februari een grote presentatie- wand met een informatiebalie. Vul daar uw Mee-Denk-formulier in en werp dat in de Reageerbuis voor de Toekomst. Vertel ons op de flipovers wat wilt u BEHOUDEN voor de stad, wat wilt u zo snel mogelijk WEG hebben. Alle meningen kunt u terugvinden op: www.schiedam2030.nl. Christel Martijnse en haar 16-jarige dochter Kim vulden in de Stadswinkel elk een Meedenk-formulier in. Christel werkt in het Vlietland Ziekenhuis. Ze maakt zich zorgen of haar twee kinderen later betaalbare woonruimte kunnen vinden in Schiedam: "Op de oude ziekenhuislocatie zouden prima goedkope starterswoningen kunnen komen." Kim vindt het leuk dat er in de Stadsvisie 2030 ook duidelijk aan jongeren wordt gedacht: "Schiedam is nu een beetje saai voor ons. Ik zou hier graag meer leuke winkels widen en meer plekken om in je vrije tijd naartoe te gaan. Servet Cinar zit in een rolstoel. Hij ergert zich aan de vele drempels bij winkels en horeca en aan de ongelijke bestrating. We noteren het voor hem op de flipovers. Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: ififo^sc^edarn.nl j InformaUenurnmer stadsuiinkei: (01$) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7