orzQ 1 r 'OPEN HUIS' donderdag 5 februari a.s. van 17.00 tot 19.00 uur en zaterdag 7 februari a.s. van 10.00 tot 12.00 uur. Vragen over kanker? "WE GEVEN MENSEN HOUVAST IN EEN TIJD VAN GROTE ONZEKERHEID" makelaars U bent van harte welkom in de modelwoning aan de Burgemeester Stuiemeijerlaan 25 te Schiedam makelaars Advertentie 'a. Nabij diverse openbaar vervoer en winkels, bieden wij u deze sfeervolle 2-kamerwoning aan. De woning is voorzien van balkon, keuken, badkarner met douche, wastafel en toilet. De indeling van het appartement is als volgt: Centrale entree, trappenhuis met liftinstallatie. Op de verdieping; corridor, entree, tochtportaal, gang naar slaapkamer, badkarner met douche, wastafel en toilet, woonkamer met open keu- ken en balkon aan voorzijde. Woonoppervlakte ca. 45m*. T|jde||Jke max|maa| hatfjaar 6EEN WE LASTENI! Algemeen: Het casco van het complex is eind 2007 door de huidige eigenaar grondig aangepakt o.a. is vernieuwd het dak, nieuwe cv-ketel, nieuwe hydrofoor installatie, mechanisch ventilatie, beton herstelwerkzaamheden en schilderwerkzaamheden etc. De VvE is actief 132,- per maand incl. voorschot stookkosten, voorschot warmwater en met huismeester. De overdracht zal plaatsvinden bij de project Notaris Voorneman en Geenen te A'dam. Afgekochte erfpacht tot 2025. Oplevering in overleg. Koopsubsidie is mogelijk! Netto maandlast al vanaf ca. 240,-, vraag naar de voorwaarden! Koopsommen vanaf 66.000,- k.k. tel. 010 273 1222 info@forza.eti www.forza.eu www.funda.nl Forza Makelaars: Boersvest 10d-12a, 3112 DD Schiedam Scheepvaartweg 63, 3123 ER Schiedam Samen voorop in de strijd MAASSTAD WEEKBLADEN woensdag 4 februari 2009 - XQ07 orza Annemieke van der Putten is een van de gezichten achter de KWF Kanker Infolijn van KWF Kankerbestrijding. Bij deze gratis informatieiijn kunnen pati enten en naasten terecht met vragen over kanker. Annemieke: "Mensen gerust stelien, dat geeft mij een goed gevoel." Annemieke werkte vijftien jaar als oncologie- verpleegkundige in het Antoni van Leeuwen- hoek ziekenhuis. De medische kennis die ze daar opdeed, deelt ze nu via de KWF Kanker Infolijn. "De vragen die we krijgen zijn heel uit- eenlopend," vertelt ze. "Sommige mensen hebben hele gerichte vragen over behandelin- gen, andere hebben net de diagnose gehoord en willen hun verhaal kwijt". Rustig op een rijtje zetten Onlangs bleek uit onderzoek dat patienten weinig onthouden uit het eerste gesprek met een arts, weet Annemieke. "Een man hoort dat hij prostaatkanker heeft en komt thuis met de volgende opties: opereren, inwendig bestralen, of afwachten," geeft ze als voor- beeld. "Zo iemand is in paniek en belt mij op met de vraag: 'Wat zou U doen?'" In zo'n geval vraagt Annemieke eerst wat de uroloog heeft gezegd en legt dan het verschil uit tus- sen de verschillende opties. "Ik kan zijn keuze niet maken, maar ik kan wel alles rustig op een rijtje zetten voor hem." Second opinion Naar een second opinion - een tweede mening - wordt veel gevraagd, maar ook naar alternatieve therapieen of pijnbestrijding. "De vraag kan ook heel specialistisch zijn, over een nieuwe of experimentele behandeling. Ik sprak vandaag een meneer die longkanker heeft en vroeg of immunotherapie al wat voor hem is. Maar er komen ook wel vragen langs als: 'Mijn partner krijgt chemotherapie, kan ik ook besmet raken?' 'Ik voel een knobbeltje, is het kanker?'" Annemieke geeft aan dat ze daar altijd heel voorzichtig in is, ze is immers geen arts." Ik geef dus ook regelmatig aan, dat mensen hun vragen met de huisarts of behandelend specialist moeten bespreken, of verwijs ze door naar de psychosociale hulp- verlening." KWF Kanker Infolijn als hulpmiddel De KWF Kanker Infolijn kan echt een hulp middel zijn. "Natuurlijk zijh er brochures en Internet, maar hier zitten echte mensen waar je je verhaal en vragen bij kwijt kunt. Wij hel- pen mensen bij het maken van hun keuzes, geven op deze manier een beetje houvast in een tijd van grote onzekerheid." Mensen wil len soms gerustgesteld worden, maar Annemieke is altijd eerlijk. "Duidelijkheid is heel belangrijk, dat je niet om de hete brij heen draait. Laatst sprak ik een man bij wie de kanker uitgezaaid was en niet meer genezend te behandelen. Door palliatieve behandelin- gen te bespreken, om de klachten te verlich- ten, gat ik hem toch wat handvatten om zich staande te houden in deze moeilijke periode." Deskundig team In het team achter de KWF Kanker Infolijn zit ten deskundige mensen; zo zijn er een aantal oncologieverpleegkundigen, een maatschap- pelijk werkster, een radiotherapeutisch labo- rant. Annemieke: "Alle voorlichters hebben zo hun specialiteiten en aandachtsgebieden. Mijn ervaring als oncologieverpleegkundige is Wat staat mij tewachten? Welke soort behandeling is voor mij het beste? Kan ikblijven werken? Hoevertel ikhetmijnfamilieen kinderen? Een kankerpatient moet veel keuzes maken. KWF Kankerbestrijding helpt hierbij. Bel met de gratis KWF Kanker Infolijn: 0800 - 022 66 22. Bereikbaar van maandag t/m vrijdag Si van 09.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Of ga naarwww.kwfkankerbestrijding.nl de bagage voor dit werk. Ook lezen we veel medische bladen, om onze kennis up to date te houden. We houden elkaar op de hoogte, nemen nieuwe ontwikkelingen door." Ook blij- ven enkele van de voorlichters hun vak bij- houden op de werkvloer. "Ook ik werk er nog wel eens bij in het ziekenhuis. Van de week keek ik nog mee op de afdeling longziekten. In het ziekenhuis zie je ook weer wat een impact kanker heeft op mensen." Mocht een van de voorlichters het antwoord op een vraag niet weten, dan zoeken ze het op en bellen later terug. Ook wordt er desgewenst brochures of andere informatie per post toegestuurd. fJ f J H j 1 f Persoonlijk contact Het werk van Annemieke is heel afwisselend, Annemieke von der Putten van de KWF Kanker Infolijn elke dag hoort ze nieuwe ervaringen van men- sen. "Ik heb nu tijd voor het mooiste dat er is; praten met patienten, zonder te worden afge- leid," vindt ze. "Helaas is daar in de gezond- heidszorg van vandaag veel minder tijd voor. Het persoonlijke contact vind ik prettig, als mensen bellen of langskomen. Maar we beantwoorden ook e-mail. Door mensen te helpen het juiste antwoord op hun vraag over kanker te vinden, dragen wij ons steentje bij aan hun strijd tegen kanker." KWF Kanker Infolijn: 0800 - 022 66 22. Deze informatieiijn is speciaal voor patienten en naasten. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 12