'Misschien wordt het ooit een museum' Column: De boze meneer ill, US Rita Young (door Muiter Cees) 'Het is weer gelukt: voetbalplaatjes bepalen de boodschappenlijst' Schaatsplezier Verwachtingsvol kijkt de hond me aan. Het is tijd voor het ochtend uitje. Ik wor- stel me in mijn snowboots en verheug me er net zo op als zij. Opgewekt lopen we richting de polder. De zak- ken van mijn jas puilen uit door de tennisbal, de borstel en de vellen keukenpapier die ik altijd bij de hand heb 'Ik deponeer de poepprop in een put en vraag me af wat het milieu ermee opschiet' voor 'een ongelukje'. Zo ben .ik goed gewapend tegen op- lettende medeburgers. Als het gebeurt, tover ik met een glimlach vol goodwill het papier te voorschijn, waarop grimmige trekken steevast wegsmelten en plaats ma- ken voor een compliment. Maar ik blijf achter met een onwelriekende prop in mijn hand. Ik deponeer hem in de dichtstbijzijnde put aan een stoeprand en vraag me af wat het milieu ermee op schiet. 'Nog meer poepre- gen,' zou Midas Dekkers zeggen. „We zwemmen in onze eigen poep en pies." Op de terugweg heb ik na de brug nog een hindernis te nemen: 'de boze meneer'. „Bbjf", zeg ik vastberaden en pak de riem. Hond is in een dolle bui. Als verwacht, staat 'de boze meneer', de handen in de zij, verdekt opgesteld achter een schuurtje. Ik lijn haar altijd aan sinds ik met zijn woede kennismaakte en uitgerekend nu luistert ze niet. „Zie je nou wel", sis ik haar toe. Haar ogen spre- ken boekdelen. Ik veront- schuldig me, maar 'de boze meneer' is al in een draak veranderd. Verhit spuwt hij vuur. Gelukkig versta ik er geen woord van. maasstad Waterweg weekbladen Mijn verzamelincj REGIO - Leny van Galen spaart al heel haar leven alles van de Rotterdamse schrijfster van meisjesboe- ken Leni Saris (1915-1999). Wat begon met een verza meling kinderboeken zal misschien ooit nog eens een klein museum worden. Planken vol met boeken, heeft ze. En daarnaast tal- loze fotoboeken met kran- tenknipsel, foto's, inter views en brieven van fans. Deels bij elkaar gezocht, maar 00k voor een groot deel van Leni Saris zelf ge- kregen. Want Van Galen groeide uit tot een soort pr- dame van Saris. „Tijdens een signeerses- sie in de Bijenkorf raakte ik met haar in gesprek en ik vertelde haar dat ik al les van haar verzamelde", vertelt Van Galen. „Later daagde ze me uit. Ze stelde: je kunt veel boeken van me vinden, maar mijn eerste boek 'Leontine' dat lukt je niet." Maar 00k die kreeg Van Galen te pakken. „Ik denk dat ze het mooi vond dat er iemand was die alles van haar verzamelde. Ze had zelf geen kinderen die dat voor haar konden doen. Ik hield alles bij en vergezelde haar naar sig- neersessies." Of je haar werk wel of niet mooi vindt, is een kwestie van smaak, denkt Van Ga len. „Maar erg bijzonder aan Leni Sari was dat ze zo veel tijd nam voor haar fans. Wie haar schreef kon op een persoonlijk antwoord reke- nen." Leny van Galen houdt een website bij: www.lenisaris. eu. En als ze straks meer tijd heeft - ze werkt nu nog als facilitymanager in de automatisering - wil ze ze- ker nog wat met haar verza meling doen. „Het mooiste zou zijn om het nog eens allemaal ten- toon te stellen." Mijn gedicht Prikbord Gezocht: liefde We willen u er even aan hel- pen herinneren dat het vol- gende week zaterdag Valen- tijn is! Wilt u uw geliefde op een bijzondere manier ver- rassen met een mooi gedicht of een leuke foto of een lieve column (max. 275 woorden) in Maasstad Weekbladen? Stuur dan zeker uw gedicht/ foto/ verhaal deze week op naar waterweg@maasstad. nl. Mijn verzameling Voor de rubriek 'mijn verza meling' zijn wij op zoek naar mensen met passie voor ver- zamelen. Stuur een beschrij- ving van uw verzameling en uw contactgegevens naar waterweg@maasstad.nl en wie weet staat uw collectie binnenkort op deze pagina. Zij kan het niet laten, het zit in haar bloed Afscheid nemen kan zij niet en ziet 00k geen reden. Misschien weet ze niet eens hoe dat moet En is zij met haar leven zo tevreden. Jaren en jaren staat zij op de planken En steeds weer lukt het haar de zaal te vullen Het publiek blijft zij steeds bedanken Maar haar geheim zal zij nooit onthullen. Hoe kan iemand zo veel lange jaren Harten weten te stelen met haar stem. En nog lang niet is zij te bedaren. Want het applaus komt van haar en hem. "Moeder van de Vlaardingse artiesten", klinkt terecht Hoeveel songfestivals heeft zij al georganiseerd? Geen gemaakte poespas maar alles is echt Jong talent heeft heel veel van haar geleerd. Als iemand voor het Vlaardingse bezig is geweest, Is zij het wel en meestal zonder winst te maken. Als zij waardering krijgt, dan vier ik feest. Ik hoop dat daar eens een commissie over zal waken. maasstad lezerspanel YENICE JONGEJAN - „Wat een geweldige marketingstunt weer! Een mooie kans ook om te kijken of de boodschappen misschien toch leuker, fijner of goedkoper gehaald kun- neri worden. Daarnaast worden de kinde ren weer een keer 'goedkoop' verwend." ERIC JAN TAAPKEN - Bood- schappenlijstjes zijn van alle tijden en dat zijn die voet balplaatjes ook en ik probeer zelf de gehele Sparta-selectie bij elkaar te krijgen dus wie heeft ze voor mij? Leuke re clame ook van speler en coa ches van AH of niet? TRUDY BERENDS - Welnee, mijn lijst wordt echt niet bepaald door die plaatjes. Wel door die smekende koppies bui- ten. Staan er van die knul- letjes te bedelen, krijgen ze nog ruzie ook. Geen goed idee dat bedelen. Maak er een wedstrijd van om bijv. ■karretjes terug te brengen en geef voor elke 50 cent die ze terugbrengen een plaatje. PIET mol - Ik, die niets van verzamelobjecten moet heb- ben, ben overstag gegaan! Want wat gebeurde er? De jongedame stelde de beken- de vraag of we voetbalplaat jes spaarden. Eerste reactie: nee hoor, waarna ik ineens blerde: ja toch wel, want ie mand op mijn werk d'r zoon- tje spaart ze. Ik, ja ook ik, hoe ver kan iemand zinken? lezers in beeld ANNEKE HAASNOOT woensdag 4 februari 2009 - WX92 In deze rubriek besteedt Maasstad Weekbladen aandacht aan verzamelaars uit de regio. Deze week een verzameling met alles van schrijfster Leni Saris. Leny van Galen spaart al heel haar leven alles van de Rotterdamse schrijfster van meisjesboeken Leni Saris. Foto: Rob Kamminga Klaas Flokstra maakte deze prachtige winterfoto in de Broekpolder. Ook een mooie win terfoto? E-mail deze dan naar: waterweq@maasstad.nl sr ~d, jPraHH Helaas ziet het er naar uit dat het een tijdje qaat duren voordat we weer kunnen schaatsen, maar wat hebben een hoop mensen genoten van het schaatsen. Zo ook Sjaak Roodenburq tijdens de molentocht in januari.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 17