weekbladen 'Yes, weer vijf zakjes gescoord!' Kostersechtpaar Pols in het zonnetje gezet Dansmusical Footloose in Theater aan de Schie Koop- subsidie? WINTER OPRUIMING BIJ CORRECT COMPUTERS Schiedam Nu het beste hypotheek <7 in de haven Deze Week Het weer Info/Contact CEINTUURBAAN 125, ROTTERDAM. ZIE ADVERTENTIE BIJLAGE IN DEZE KRANT Sportjournaal Wijk Streek SCHIEDAM - Het college houdt de raad voor dat er niet aan valt te ontkomen om de ko- mende jaren de financiele buikriem stevig aan te ha- len. De gevolgen van de econo- mische crisis voor Schie dam staan centraal in de voorjaarsbrief. Geen vro- lijke brief, volgens wethou- der Financien Menno Siljee (PvdA). Schiedam verwacht in de na- bije toekomst minder inkom- sten -daling van 1,8 miljoen euro- van de Rijksoverheid. Bovendien is de verwachting dat de snel toenemende wer- keloosheid de stad een mil joen euro aan extra uitkerin- gen gaat kosten. Ook de opbrengsten van de grondexploitatie vallen te- gen: zo is er een tekort op het prestigieuze project Schie- veste - achter het station- 00k al omdat Rotterdam te- rughoudend reageert. Door de stagnerende vraag naar koopwoningen en be- drijfslocaties zullen er tegen- vallende resultaten zijn op bouwprojecten en grondex- ploitaties. Die zullen aan een kritisch onderzoek worden onderworpen, aldus het col lege bij de mondelinge uit- leg. Naast Schieveste noemt Sil jee ook de vertraging (of uitstel?) van bouwprojecten als Spieringshoek, Parkweg Noord en de Westmolen- straat. Matiging is het sleutelwoord voor de komende jaren. Een lichtpuntje is er wel, vol gens dit college worden de gemeentelijke tarieven voor de burger voorlopig niet ver- hoogd. Ander nieuw beleid zoals verbouwen van het Wennekerpand tot cultuur- pand en de relocatie van sportvelden gaan niet tot uit stel leiden. Ondanks de ma tiging gaan die pas aangeno- men plannen door, zo verze- kerde het voltallige college. SCHIEDAM - De voetbalgekte is door de plaatjesactie van Al bert Heijn volkomen losge- barsten. De afgelopen week werd in en rond de winkels naarstig jacht gemaakt op de ontbrekende nummers. Om al te opdringerige verzame- laars te dimmen werden bij sommige filialen dranghek ken geplaatst, anderen trok- ken simpelweg een zwarte streep op de grand. Maar vaak wisten de jonge verza- melaars toch binnen te drin- gen om zo 'dichter bij het vuur' te komen. De actie duurt nog tot en met 8 maart, maar veel kinde- ren hebben nu al een vol al bum bij elkaar gespaard met hierin alle spelers en coaches van de betaald voetbalelftal- len. In totaal gaat het om 270 voetbalplaatjes. En is het begin maart nog niet gelukt om alle plaatjes bij elkaar te sparen, dan organiseert Al bert Heijn nog twee ruilmid- dagen. SCHIEDAM - In de Christelijke Gereformeerde Kerk op de hoek Warande/Burgemees- ter Knappertlaan is afgelo pen zaterdag stil gestaan bij het jubileum van kosters echtpaar Pols. Zij waren die dag maar liefst dertig jaar als kostersecht paar aan de kerkelijke ge- meente verbonden. Al die tijd hebben zij trouw en met volledige inzet alle werkzaamheden verricht, zo als het beheer van het kerk- gebouw en de kerkzaal, het onderhoud van het gebouw en het onderhouden van con- tacten. Ook stonden ze altijd klaar als er recepties in de kerkzaal werden gehouden. Koster Pols mocht deze werk zaamheden zonder onder- breking, tot 2003 zelfs naast zijn fulltimebaan als concier- ge/kantinebeheerder op het Albedacollege, verrichten. Daarnaast zijn zijn vrouw en hij sinds 1998 actief als vrijwilliger in Zorgcentrum Uitzicht in Vlaardingen en als lid van de evangelisatie- commissie van de kerk heeft hij zich van 1985 tot 2008 in- gezet om ook buitenkerkelij- ken bekend te maken met de Bijbel. Om het echtpaar te bedan- ken voor hun jarenlange inzet werden zij 31 januari uitgebreid in het zonnetje gezet. SCHIEDAM - De jaren '80 film Footloose is, na New York en Londen, voor het eerst als musical in Nederlands- talige bewerking in Neder- land te zien. Een musical met een grote en talentvolle cast, waaronder Kim-Lian van der Meij, William Spaaij en de winnaar van 'So You Think You Can Dance' Ivan. Dinsdag 24 en woensdag 25 februari is de musical, om 20.15 uur> te zien in Theater aan de Schie. Dit is de enige voorstelling die in de regio Rijnmond te zien is. Let's hear it for the boy, Hol ding out for a hero en Foot loose zijn nummers die ie- dereen in de jaren tachtig meezong. De film Footloose was een hit en maakte een ster van acteur Kevin Bacon. Het is het verhaal van een jongen die met zijn moeder naar een klein dorpje ver- huist vanuit de grote stad. In het dorp wordt de scepter gezwaaid door de dominee die het gehele dorp in zijn ban heeft. Tot grote frustra te van de jongen mag in het dorp geen moderne muziek worden afgespeeld en niet worden gedanst. Alles wat zondig is, is verboden! Kaarten reserveren kan via de theaterkassa (010) 2 467 467 of via de website, toe- gang: 38,-. De Hypotheker Jsuefccr.De Hypotheker. www.hypotheker.nl Britt Eerland terug aan de top 'Hoe vangen we de klappen op?' 'De buikriem aanha len'. 'Bouwprojecten die uitgesteld worden' en 'een forse aanslag op de reservepot van 30 miljoen'. Schiedam is door de beurscrisis in zwaar weer beland. Dat wordt duidelijk uit de voorjaarsbrief 2010 van het college. Rowwen Heze duikt het theater weer in Natte voeten voor Kibo De Gorzen stad FRANK WILLEMSE Weer een paar zakjes erbij, lacht deze jongen. Het heeft duidelijk zin een paar uurtjes bij een winkel te posten. Sommige winkels nemen al maatregelen door dranghekken te plaatsen. Foto: Patrick Bionk Tel: (010) 473 II 50 Fax: (010) 473 83 30 Broersvest 64-66 3112 DG SCHIEDAM De komende dagen Is het zwaarbewolkt. Er valt nu en dan wat regen. Temperaturen overdag 4 a 5 graden, 's nachts vriest het licht. Al onze kranten op: www.mijnmaastad.nl Adverteren?: www.pcmlokalemedia.nl Spotters 'vangen' schepen In het servicejournaal Oplage 38.790 Totale oplage 600.000 Adres Westblaak 180 Rotterdam tel. 010-4004491 Bezorging 0900-1010107 (10c. p.min.) nmm woensdag 4 februari 2009 XQ 15e jaargang nr. 6 I Schiedam moet buikriem aanhalen Verschijnt in Schiedam, Kerkbuurt, Kethel en Windas

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 1