[ZmflN ROTTERDAM m Rowwen Heze met een sausje erover Koller vervaagt scheidslijn tussen tragiek en hilariteit Op zoek naar de geest van Katendrecht Cor goes Gipsy in het Luxor ROTTERDAM Eric Koller heeft een theatervorm ontwikkeld die niet in het woordenboek voorkomt. Simpelweg om- dat er geen juiste benaming voor is. Zijn meest recente programma heet 'Hippopo- tomonstrosesquippedaliofo- bie' (angst voor lange woor- den). Koller is op zaterdag 14 februari te zien in Theater Zuidplein. A1 op de middelbare school stond Eric Koller voor het eerst met zijn eigen werk op de planken. De zelfver- zekerde jongeman overtrof zichzelf elk jaar weer op het schoolcabaret. Z'n foto in de krant, mensen die hem nawe- zen en vooral het publiek dat om hem moest lachen. Dat was de geur van de roem. In 1995 won hij het Groninger Studenten Cabaretfestival. Eric bleek dus leuk. Koller is niet maatschappijkritisch, hij is menskritisch. Het gaat bij hem niet om de grote lij- nen maar om de details. Koller vervaagt 00k in 'Hip- popotomonstrosesquippe- daliofobie' op cartooneske wijze de scheidslijn tussen tragiek en hilariteit. Er is geen ander lijf zo elastisch als dat van hem en zijn mi- miek is nu al legendarisch. Niet voor niets wordt hij vergeleken met Mr. Bean en Waardenberg en De Jong. Maar, zo zegt zijn impre sario, Koller is vooral Kol ler. Over de opvallende titel van zijn programma zei hij in een interview: „Het is de wetenschappelijke term voor 'angst voor lange woorden'. Dat net die fobie zo'n lange naam krijgt, vind ik op zich al een wrede grap." Win kaarten! Theater Zuidplein stelt tien keer twee vrijkaarten be- schikbaar. Stuur voor aan- staande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad. nl met als onderwerp 'Eric Koller'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoon- nummer. J www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater 010 I Rotterdamse Schouwburg Theater Zuidplein maasstad weekbladen Voorstelling Kaap Kat in de Rotterdamse Schouwbug ROTTERDAM - In Kaap Kat gaat Lizzy Timmers op zoek naar de geest van Ka tendrecht - de Kaap voor insiders. Naar de mythe dat het schiereiland ooit een internationaal vrijstaatje was van havenkroegen en bordelen, en dat de gezin- nen die daar leefden zo'n hechte gemeenschap vorm- den. Naar intrigerende per sonages die de geschiedenis hebben beleefd. En naar het Katendrecht dat de ge- meente Rotterdam nu voor ogen heeft: een frisse woon- wijk met veel groen. Lizzy Timmers maakt een voorstelling op grond van verhalen van oude bewo- ners, observaties, bijdra- gen van ambtenaren, kun- stenaars en eigen teksten. Zo onderzoekt ze een trend van onze tijd: de behoefte om alles te regelen, 00k als dat ten koste gaat van vrij- heid. Traditioneel geldt Katen drecht als de plaats voor Rotterdamse romantiek. Op het schiereiland tus sen de Maas en de Rijnha- ven kwamen vanouds de ingredienten bij elkaar die zo tot de stedelijke verbeel- ding spreken. D.e haven als bron van geur, kleur en in- ternationale bezoekers. De cafes waarin matrozen hun heimwee verdrinken. Chi nese pindaverkopers. Het bruisende nachtleven. De zilte erotiek van het haven- bordeel, de tijdelijke huis- kamer van de zeeman. De nuchterheid en saamhorig- heid waarmee de bewoners dat leven meemaakten. De Kaap bestaat nog wel in de herinneringen van oude bewoners. Wat er nog leeft van het oude Katendrecht, zit in hun hoofd. Wat klopt daarvan? Gaan ze werkelijk zo tolerant en soepel om met wat er aanwaait uit an- dere windstreken? Voor Kaap Kat verzamelt Lizzy Timmers verhalen van mensen die de Kaap hebben meegemaakt, die gevormd zijn door die ge schiedenis en daar soms zelfs nog filmpjes van heb ben. Maar 00k wetenschap pelijke onderzoeken, werk van kunstenaars, plannen van ambtenaren, boeken en documentaires, eigen sce nes en nieuwe teksten kun- nen een plaats krijgen in de voorstelling. De voorstelling Kaap Kat van Lizzy Timmers is te zien in de Rotterdamse Schouwburg op 21, 25, 27 en 28 februari. Op 18, 19, 20 februari zijn de try-outs. Het begint om 20.00 uur. Kijk voor meer informa- tie op www.rotterdamse- schouwburg.nl. ROTTERDAM - Cor goes Gipsy is een swingende reis waarin Cor Bakker een muzikaal duel aangaat met het Rosen berg Trio en waarin boeiende ontmoetingen plaatsvinden met fluitiste Ellen Helmus en multi-instrumentalist Christiaan van Hemert. Cor Bakker en The Rosenberg Trio zijn donderdag 5 febru ari te zien in het oude Luxor Theater te Rotterdam. Cor Bakker en het Rosen berg Trio komen uit verschil- lende muzikale werelden. Dat maakt dit concert al bij voorbaat tot een spannende aangelegenheid. Hoe gaat Cor bijvoorbeeld om met het Hot Club de France repertoi re van het Rosenberg Trio? En omgekeerd: wat kunnen de heren van het Rosenberg Trio eigenlijk met de muziek waar Cor Bakker van houdt? Dit worden spannende duels tussen de snaren van twee gitaren en een contrabas en de snaren van een vleu- gel! Ellen Helmus, fluitiste van wereldklasse, met haar geweldige improvisatieta- lent is 00k van de partij, net als multi-instrumentalist Christiaan van Hemert, voor wie geen enkel instrument geheimen heeft. Kaarten zijn te reserveren via www.luxortheater.nl of via 010 - 484 33 33. to upc Concert ROTTERDAM - 'Echte saus kan neet mislukke als ze met lief- de wuurdt gemakt' aldus een tekst in de dvdhoes 'Saus' van Rowwen Heze. Dit moet wel het motto zijn van de ge- lijknamige theatertournee waarmee de Limburgse band momenteel voor het tweede seizoen door het land reist. Op 18 februari staat de band in het oude Luxor Theater. Wie Rowwen Heze zegt, denkt vrijwel meteen aan feest. De Limburgers zijn bij het grote publiek vooral be- kend met hun feesthits 'Be- stel Mar' en 'Limburg' ('t is een kwestie van geduld...). Degenen die Rowwen Heze beter kennen en ze niet al leen hebben zien spelen in met bier doordrenkte feest- tenten onder de rivieren, weet dat de band die in 2010 25 jaar bestaat, twee gezich- ten heeft. Rowwen Heze is feest, maar heeft ook een groot aantal prachtige en ontroerende liedjes. In het zomerseizoen staan ze veel in feesttenten, waar meeschreeuwen, springen, T-shirtscheuren en bier- gooien minstens zo belang- rijk zijn als de muziek. Als het buiten natter en kouder wordt, gaat Rowwen Heze sinds jaar en dag de thea ters in. Vooral daar komt die andere kant tot z'n recht. De prachtige, ontroerende lied jes die de Limburgers ook hebben. Vrijwel allemaal ge- sehreven door.voorman Jack Poels. Meesterwerkjes als 'De peel in brand' 'Novem ber' en 'Auto, vliegtuug'. Hun huidige theaterconcert, waarmee de Limburgers ook vorig jaar al met veel succes in de theaters te zien waren, heet 'Saus'. „Bij theater moet je volgens mij zes jaar vante- voren al weten wat je gaat doen", vertelt zanger Jack Poels op de dvd die inmid- dels van 'Saus' is verschenen. „We hadden toen discus- sie. Iemand zei: we kunnen toch gewoon liedjes spelen. Ja. Maar dan moest er op z'n minst een saus overheen." De saus bestaat in het ge- val van deze tour uit zes gastmuzikanten, allemaal afkomstig uit het Limburg se: Mo'Jones, Emil Szarko- wicz, Pieter Vermeulen, Hub Boesten en de dames Si- mone Cox en Linda Smeets. Tren van Enckevort maakte nieuwe arrangementen van een aantal bekende liedjes van Rowwen Heze en viola: een bijzonder theaterconcert was geboren. De gastmuzi kanten spelen niet zomaar mee, maar geven een geheel nieuwe klank aan liedjes die de band al jaren speelt. „We hebben twintig jaar lang met z'n zessen alles i J^ederland bestormd en hi zijn we ineens met z'n twaal- ven", zegt Van Enckevort. „Daardoor heb je veel meer keuze en ruimte om din- gen te doen. Dat vond ik de grootste uitdaging van deze tour." De polkasound die kenmerkend is voor Rowwen Heze wordt overgoten met onder meer Amerikaanse, Mexicaanse en Ierse sausjes. En dat echte saus niet kan mislukken, als die met liefde wordt gemaakt, straalt van het podium af. Het theaterconcert 'Saus' van Rowwen Heze is op woensdag 18 februari te zien in het oude Luxor Theater in Rotterdam. podium journaal Eric Koller speelt zaterdaq 14 februari in de qrote zaal van Theater Zuidplein. 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-za 10/2-7/3 20u Bert Visscher Stoffe Jongens, nog kaarten beschikbaar! 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur wo 4/2 20.00u Kommil Foo Wolf Eigenzinnige mix van cabaret, muziek en theater do 5/2 20 OOu Cor Bakker The Rosenberg Trio Cor goes Gipsy vr-zo 6-8/2 20/16u Romeo over Julia De 'moderne klassieker' met o.a. Johnny de Mol di-za 10-14/2 20u Op hoop van zegen Onverwoestbaar Hollands drama nu als musical 411 81 10 I www.rotterdamseschouwburg.nl Schouwburgplein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: ma-za 12-19 uur. wo 4/2 t/m di 10/2 Garnalenverbalen van Hotel Modem Medea van het Noord Nederlands Toneel Reporter van Garajistanbul/ Liefde/Zijn Handen van LOD/Josse de Pauw Reigen 14+ van Theatergroep Max./Fear of Darkness van Studio Oyunculari/ Kabouterboomhut 3+ van Koos Wieman/ Saint Amour van Behoud de Begeerte The Second Person van NDT1 010 20 30 203 www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur Telefonisch tot 18.00 u vr 6/2 20.00u Sara Kroos I Bries (reprise) nog enkele kaarten beschikbaar! zo 8/2 14 15u De rode purk Poep aan je laars (6+) clownerie Jeugdtheater wo 11/2 20.00u Alex Klaasen I Eindelijk Alleen cabaret woensdag 4 februari 2009 - TX97 Het Deliplein op Katendrecht. De voorstellinq Kaap Kat zoomt in op het heden en verleden de wijk. foto Rob Kamminqa Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Rowwen Heze speelt tijdens het theaterconcert 'Saus' samen met zes qastmuzikanten, allemaal afkomstiq uit het Limburqse. foto Michel Porro

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 28