Mei moet urban worden A. Vuurdoop voor luxe gay-party in Saint-Tropez Vrienden van Jan Smit ook bij Nacht van Oranje Slumdog Millionaire en Teza grote winnaars De Majesteit met Valentijn omgedoopt tot 'love boat' Lebbis begint met schieten maasstad weekbladen ROTTERDAM - Onlangs werden de plannen ontvouwd voor het Urban Podium in de Maassilo. Projectleider Mar tin van Ginkel heeft grofweg drie taken: het opzetten van de organisatie, de uitgangs- punten van het programma vormgeven en contact met andere organisaties leggen en tot slot de verbouwing van de Maassilo coordineren. Al wat "urban" is, moet een plek krijgen in deze stad. En er moet een relatie zijn met het jongerenjaar. Ver- der worden er professionele bestuursleden gezocht, plus een directeur. Uiterlijk in mei moeten de eerste optre- dens een feit zijn. De presentatie vond plaats in 'My Space', de fysieke ruimte van het Jongerenjaar. Er wa- ren de nodige jongeren en vertegenwoordigers van al- lerlei culturele organisaties. Niet iedereen was er gerust op dat 'mei 2009' echt ge- haald wordt. „We kennen verbouwingen in Rotterdam. Want 2009 wordt al gauw 2010 of 2011." Gemeenteraadslid Jacque line de Jong (PvdA) heeft er daarentegen wel vertrouwen in dat 'mei 2009' gehaald wordt, met name dankzij de professionele aanpak. Andrea Moreira Santos, de 'jongerenburgemeester' van Rotterdam, had een ad- vies voor Van Ginkel: „Kies voor een goede basis die ja- ren mee kan, anders gaan er miljoenen door de goot." Brenda Dirkse (D66) wil graag weten hoe kliekjes- vorming straks wordt voor- komen. „Door te zorgen dat het een open podium blijft", luidt het antwoord. Er wordt immers contact ge zocht met allerlei 'urbange- relateerde organisaties'. Dat proces is nog bezig. Helaas meldt een vertegen- woordiger van het Urban Comite dat hij nog niet is benaderd. En met zo'n naam ben je toch makkelijk te vin- den. Meer kaartjes verkocht; lets minder bezoekers voor filmfestival ROTTERDAM - Het filmfesti val zit er weer op. Voor veel mensen breekt nu een pe- riode aan van ontwenning. Sommige hardcore liefheb- bers van alternatieve ci nema zagen de afgelopen anderhalve week wel dertig of meer films. Met 341.000 bezoekers is het festival iets slechter bezocht dan vorig jaar toen er 355.OOO film- fans op af kwamen. Wel zijn er, vreemd genoeg, meer kaartjes verkocht. Dat komt omdat de bezoekersaantal- len een optelsom van betaal- de en onbetaalde bezoekers zijn. Zaterdag werden tradi- tiegetrouw de publieksprij- zen bekend gemaakt. Gro te winnaars waren Danny Boyle's Slumdog Millionaire en Teza, van de Ethiopische filmmaker Haile Gerima. Slumdog Millionaire kreeg, met een flinke voorsprong op andere festivalfavorieten als het intense Noorse drama Troubled Water de hoogste waardering van het festival publiek. De KPN Publieks- prijs omvat een bedrag van 7.500 euro. Slumdog Mil lionaire, 00k bekroond met de MovieSquad prijs van de jongerenjury, gaat 12 febru- ari uit in de Nederlandse bi- oscopen. De top-tien van hoogst ge- waardeerde films omvat verder de indringende docu- mentaire Fixer: The Taking of Ajmal Naqshbandi over oorlogsjournalistiek in Af ghanistan en The Karama- zovs, waarin een uitstekende Dostojevski-vertolking door de acteurs van het Dejvicke Theater in Praag is verfilmd door Petr Zelenka. Teza van Haile Gerima werd door het festivalpubliek on- derscheiden met de Dio- raphte Prijs (10.000 euro) voor hoogst gewaardeerde film die tot stand kwam met een bijdrage van het Hubert Bals Fonds. Teza is een epos over de turbulente recente geschiedenis van Ethiopie, vanuit het perspectief van een politiek gematigde intel- lectueel die zijn integriteit onder barbaarse omstandig- heden probeert te bewaren. Grappig spervuur ROTTERDAM - Lebbis ken- merkt zich door een sper vuur aan grappen, vaak over de actualiteit van de dag. In zijn nieuwe pro gramma Hoe laat begint het schieten? heeft hij zelfs een doel: de wereld een stukje beter maken. Vrijdag 20 en zaterdag 21 februari staat Lebbis met zijn zesde solovoor- stelling in het oude Luxor Theater te Rotterdam. De optredens beginnen om 20.00 uur. Het is een kwestie van geloof. Zoals astrologen geloven dat het moment waarop je geboren bent en de stand van de sterren je levens- loop bepaalt, zo gelooft Lebbis dat hij de wereld een beetje beter gaat ma ken. En als iedereen dat doet, wordt het 00k echt een stuk beter. Het on- derliggende thema van de voorstelling is geluk. Wat geluk is en wat ons drijft om gelukkig te worden. Daarmee wordt hij meer inhoudelijk, en misschien zelfs wel filosofisch. Kaarten zijn te reserveren via www.luxortheater.nl of OlO-484.33.33. ROTTERDAM - Rotterdamse horecagelegenheid Saint- Tropez geeft op 8 februari het eerste gay feestje van 2009. Het nieuwe con cept Pret-a-Porter start om 20.00 uur en duurt tot in de vroege uurtjes de volgende ochtend. Het bijzondere plafond met honderden LED-lampen en de zwe- vende DJ booth maken de fraaie zaak een unieke lo- catie voor het nieuwe feest, dat iedere tweede zondag van de maand gaat plaats- vinden. Lekker dansen, een relaxte sfeer, leuke mensen ont- moeten en jezelf wanen in de luxe die Saint-Tropez te bieden heeft. Op het nieuwe feestje wordt rondgegaan met hapjes en krijgt ieder een een gratis glaasje kir royal. Bedrijfsleider Dennis Koopman: „Het is de eer ste keer dat Pret-a-Porter plaatsvindt in Saint-Tro pez. Het is vrij uniek dat een dergelijk feest nu 00k wordt gegeven op het Stad- huisplein We zijn behoorlijk baanbrekend bezig.". De horecazaak Saint-Tropez bevindt zich recht tegenover het Rotterdamse stadhuis, aan de Coolsingel. Gouden wanden, fluwelen zithoeken en warm licht zorgen voor de luxe sfeer van het Zuid- Franse Saint-Tropez. Een bezoek aan het feest waar dj Michel zal draaien, is hele- maal gratis. WWW.SAINT-TROPEZ.NU ROTTERDAM - Nadat de orga nisatie van de Nacht van Oranje eerder al bekend had gemaakt dat Jan Smit was gecontracteerd, zijn nu ook Jan's vrienden, de 3 J's Jan Dulles, Jaap Kwakman en Jaap de Witte, vastgelegd voor het meezingfestijn van het jaar. Tijdens het Oranje- feest op woensdag 29 april verzorgt 3JS een van de vele optredens in een muzikale estafette van Nederlandse rasartiesten. Ook Jeroen van der Boom en Wolter Kroes zijn van de partij. Binnenkort worden nog meer namen bekend ge maakt. De aanstekelijke geheel ei- gen sound van 3 JS uit Volen- dam is gekoppeld aan mooie Nederlandstalige liedjes die gaan over het leven in de breedste zin van het woord. Het debuutalbum 'Water- mensen" leverde naast lo- vende kritieken vanuit di verse hoeken ook een pres- tigieuze Zilveren Harp op, de aanmoedigingsprijs voor aanstormend talent. Het tweede album 'Kamers van m'n hart' is eind vorig jadrvhrsehenen en denderde meteen de top-10 van de al- bumlijstbinnen. Na het feest van de Nacht van Oranje maakt 3JS zich op voor een nieuwe theatertour, die van- af 6 mei van start gaat. Ahoy is zeer verheugd over de toezegging van 3JS en verwacht opnieuw een uit- verkocht Sportpaleis op 29 april. Toegangskaarten zijn nog verkrijgbaar via de Kas- sa van Ahoy, telefonisch via 0900-235.2469 (45 cpm) maandag tot en met vrij dag 9.00 tot 21.00 uur. Via Ticket Service Nederland 0900-300.1250 (45 cpm) maandag tot en met vrijdag 10.00 tot 16.00 uur of www. ticketservice.nl. Voor meer informatie: www.nachtVanoranje.riL ■mmmKp-"* r 1 1 immMuI ROTTERDAM - Zaterdag 14 fe bruari is het weer zover; de meest romantische dag van het jaar is aangebroken. Naast waardering, liefde en genegenheid, is dit de ideale gelegenheid om samen met geliefden, familie of gewaar deerde collega's eens echt verwend te worden. En waar kan dit beter dan aan boord van Raderstoomboot De Majesteit? Op zaterdag 14 februari kiest Raderstoom boot De Majesteit het ruime sop met een heuse Valentijn vaart. De nostalgische am biance van dit historische schip biedt een prima toneel voor een romantische, sfeer- volle avond. Met een com- pleet programma worden gasten van begin tot eind in de watten gelegd. Rond half acht worden de gasten verwelkomd. Afge- meerd aan de Maasboule- vard, te Rotterdam, ligt de rode loper voor de gasten klaar. De start van deze fees- telijke avond van de liefde gaat gepaard met een wel- komstcocktail en luxe bor- relhapjes. Om acht uur gaan vervolgens de trossen los en de raderen draaien voor een statige afvaart over de Nieu we Maas. Eenmaal onderweg worden gasten verwend met een zinnenprikkelend warm en koud Valentijnbuffet. Ook het entertainment, in de stijl van de jaren '50, zorgt voor een romantische noot. Rond middernacht is de cruise af gelopen. Interesse in deze romantische cruise? Bel dan met 010-414.67.44. journaal door Anne-Rose Hermer Slumdog Millionaire kreeg, met een flinke voorsprong op andere festivalfavorieten als het intense Noorse drama Troubled Water de hoogste waardering van het festivalpubliek. Voiendammers Jan Smit en zijn vrienden, de drie J's, zul- len onder anderen optreden tijdens de Nacht van Oranje. De Valentijnvaart. Voor Verliefde koppels, gelukkige stel- len, hartsvriendinnen en gewaardeerde collega's.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 31