n pi €448,- Camer^ -f r Vurig debat over toekomst Vlietland Ziekenhuis Louise Melchers wint dichtwedstrijd IRADO bestrijdt gladheid met nat strooien Meergranen Donker Zachte witte bollen g5Siu«i« w* "4 Zzss Inloopconcert Grote Kerk Schiedam 'Enge Buren in De Teerstoof Workshop Voetreflex in Oost Popprijs in Graauwe Hengst Oudertraining anti-pesten 6 stuks 0,99 »t maas stad Schiepoint per stuk 1,4-9 p maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Colofon Openings Aanbieding Nikon Objectief Gratis Dam 3745 Stichtinq Hoefnaqel SLiuduinasttaat 96A Nieuwe methode is minder belastend voor milieu SCHIEDAM - IRADO is alweer druk in de weer met strooien tegen gladheid in opdracht van de gemeente. IRADO is hierbij overgegaan op een andere strooimethode. In voorgaande jaren strooide IRADO met droog zout op het moment dat de wegen al glad waren. Dit winter- seizoen wordt een mengsel van zout en zoutwater (pe- kel) gebruikt en het grote voordeel hiervan is dat het mengsel blijft kleven aan het wegdek. Hierdoor kan IRADO, ook dankzij de in- formatie van Meteoconsult, al strooien voor dat het glad wordt. Bij een langdurige vorstperiode blijft het be- drijf uiteraard wel gewoon doorstrooien. Voor de nieuwe methode van nat strooien is al het strooimaterieel vernieuwd. Drie grote en vier kleine strooivoertuigen zijn uit- gerust met een nieuwe strooiopbouw. De strooi- wagens zijn tevens voor- zien van een Winterlogic systeem. Hiermee kan het strooiteam de strooiroute via GPS en de hoeveelheid benodigde strooizout en 'strooibreedte' invoeren. Met dit technische snufje kunnen de strooiteams ef- ficienter strooien. Er is minder zout nodig; minder milieu-belasting. WATERWEG - Nu het Vlietland Ziekenhuis eindelijk op een stevige fundering staat, zijn er alweer andere plannen in de maak: namelijk de ophande zijnde overname door zorgverzekeraar DSW en enkele andere partijen waaronder Argos en de Frankeland Groep. Tijdens een door de SP ge- organiseerd debat over de toekomst van het zieken huis ging het er fel aan toe. Chris Oomen, directeur van DSW en Henk van Gerven, SP-Tweede Kamerlid, gin- gen over-en-weer de dis- cussie aan, met als belang- rijkste vraag: kan een zorg verzekeraar een ziekenhuis overnemen en instaan voor kwalitatieve zorg? Innoveren, waarborgen van regionale samenwerking: het zijn indicatoren die voorop staan bij de coope- ratievorm die zorgverzeke raar DSW voor ogen heeft. Participeren in de zorg, zorgen voor vrije keuze door patienten; laat er geen misverstand over bestaan dat Oomen het beste voor heeft met het Vlietland Zie kenhuis. Daar waar Henk van Ger ven de publieke borging wil behouden (lees: toezicht overheid), wil DSW de vin- ger in de pap houden. Is het verstandig? Cardio- loog Van der Heijden, te vens lid Raad van Bestuur: „Door een cooperatie neemt het toezicht toe, waarbij het bestuur verantwoording aflegt aan de cooperatiele- den." In de Algemene Ledenver- gadering zullen 'harde' be- sluiten worden genomen. DSW zal 4 van de n stem- men krijgen. Van Gerven ziet het somber in: „Dade- lijk gaat DSW aan een arts voorschrijven hoe hij dient te handelen." Oomen op zijn beurt is ook niet mals in zijn kritiek: „De overheid heeft zich wel meer misselijkmakend op- gesteld." Hoopvol beeld door populier aan de Poldervaart SCHIEDAM - Louise Melchers heeft de eerste prijs gewon- nen van de dichtwedstrijd Schiedam plus tien. De Schiedamse schreef het ge- dicht 'Herfst 2019', waarin zij volgens de jury met het ogenschijnlijk simpele beeld van een populier aan de Pol dervaart een poetisch en hoopvol beeld geeft voor de toekomst. De tweede prijs is gewonnen door Nellie Schild met het gedicht 'Nu over Later'. In dit gedicht worden soms ver- rassende beelden gebruikt (zoals honden met pampers) waarmee ze de toekomst ka- rakteriseert. De jury noemt het werk 'ei- gentijds, milieubewust en lokaal goed herkenbaar'. De derde prijs wordt gedeeld door Karla Groen en me- vrouw Vlek. Eerstgenoemde ziet de toe komst van Schiedam door een glazen bol, aanvankelijk negatief en later positief en de tweede kiest 'een heerlijk eigenzinnig rijmschema' om de toekomst van Schiedam op een persoonlijke manier te beschrijven. Dit jaar was het voor de jury overigens geen gemakkelij- ke opgave te bepalen wie de winnaars van de gedichten- wedstrijd moesten. worden. Sommige inzendingen had- den zich goed aan het thema I gehouden, waarbij het ene gedicht weliswaar wat meer dichterlijks bevatte dan de ander. Soms ook was er een gedicht ingestuurd dat nogal buiten het thema viel. Helaas kwamen die laatste (hoe mooi ook geschreven) niet in aanmerking voor een prijstoekenning. De prijzen werden uitgereikt tijdens een feestelijke bij- eenkomst op Gedichtendag, die afgelopen donderdag ge- organiseerd werd. Bibliotheek Waterweg orga- niseerde een complete poe- zieavond met zo'n zeventig hezoekers. Wijkkort SCHIEDAM - Het ensemble 'Rossignol' verzorgt zaterdag het inloopconcert in de Grote Kerk. Dit ensemble bestaat uit Alice Gort-Switynk en Elly van Munster. Deze uiterst geta- lenteerde musici bespelen diverse instrumenten, deze mid- dag blokfluiten en de chitarrone. Het programma heeft als thema 'London Love' en bevat werken van Handel. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - 'Enge Buren' speelt vrijdag 6 februari een muzi- kale cabaretvoorstelling. Drie mannen op een podium. Een karrenvracht instrumenten. Prachtige meerstemmigheid, aanstekelijk enthousiasme! Een lage drempel en zeer bemin- nelijk. Kaarten kosten 6,75 en de aanvang is 20.30 uur in Jeugdtheater De Teerstoof. Reserveren via 473 30 00. SCHIEDAM - In Wijkcentrum Oost start zaterdag de workshop 'Voetreflex' van Trees Mooijman. De workshop bestaat uit twee dagen, 7 en 21 februari, van 10.00 tot 16.00 uur. In de ze twee dagen wordt geleerd waar de energiepunten op de voeten zich bevinden en waarvoor ze dienen. Kosten zijn 45 euro per dag, inclusief lunch. Voor informatie en/of inschrij- ven: 06 -13 52 92 09. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst treden donder dag 5 februari vanaf 22.00 uur John Friends op met Soul, pop en rock. Vrijdag 6 en zaterdag 7 februari vanaf 21.00 uur is het weer tijd voor de Popprijs Nieuwe Waterweg Noord. Vrijdag met Refection, Pancea, Explosions And Laserbeams en Zero Hero. Zaterdag met Spounk, Intheria, Mannencorps Zwart Nazareth, The Girlies, What About Amy en Pollution. SCHIEDAM - In samenwerking met de landelijke actie tegen zinloos geweld organiseert openbare daltonbasisschool De Klinker een oudertrai ning anti-pesten. Deze trai ning vindt plaats op woens- dagavond 11 en woensdag- avond 18 februari van 19.30 - 21.30 uur aan de Bernardus IJzerdraatsingel 1. Full service kantoorruimte Schiedam www.schlepoint.nl OiO - 24 24 111 I Jjj ^*W'" Zle voor alle f lllalen: www.klootwyk.com woensdag 4 februari 2009 - X082 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 A. Erguc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. >k snel onze ieuwde website AF-5 18-20QVR f/3.5-5.6 Het eerste objectief op de markt met het nieuwe VR II optische stabilisatie systeem. Tot 4 stops langere sluitertijden uit de hand. II J AFHALEH Bij deze adressen: Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf I Van Loenen Decokay Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Het 167 miljoen kostende ziekenhuis heeft vele teqenslagen gekend en schreeuwt eigeniijk om een (geld)injectie. Berichten voor deze rubrlek kunnen worden gemaild naar waterweq@maasstad.nl business center De afgelopen week werd de eerste kerkdienst in het nieu we Vlietlandziekenhuis gehouden, met medewerking van de Oostercantorij. Foto: Machteld van der Feltz Geldlg van maandag Z februari - zondag 8 februari 2009

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3