STADSVISIE bJWUSCHIEDAME030NL "WE BORRELEN VAN OE VERTEL ONS UW TOEKOMSTBEELD Stadstafel op 12 februari begint om 17.45 uur! gemeente Schiedam Burgemeester W.M. Verver-Aartsen hoopt op veel deelnemers aan de Stadstafels: [IjCli] Deze maanden denken we als gemeente samen met alle Schiedammers na over hoe onze stad er in 2030 uit zou moeten zien. We nodigen u uit voor Stadstafels en voor Generatiegesprekken. We komen naar u toe op tal van druk- bezochte ptekken in de stad met een grote Presentatiewand en hopen dat u daar een Meedenk-formulier invult en dit in de Reageerbuis van de Toekomst werpt. Het is liw stad, dus hoe kijkt u naar de toekomst van Schiedam? En wat kan Schiedam uw kinderen in 2030 bieden? We hopen dat u met ons meedenkt! VAN -VE TP Burgemeester Verver hecht er waarde aan dat veel Schiedammers meedenken over de toekomst van de stad. Zij ziet de Stadsvisie 2030 als een belangrijke richtinggever voor vele jaren: "Het bestrijkt meerdere collegeperiodes. Dat is het interessante en het moeilijke van het ontwikkelen van een stadsvisie. Een stadsvisie moet je eigenlijk elke tien tot vijftien jaar weer met elkaar doorlopen en bijstellen. Ik hoop dat er over tien jaar over deze stadsvisie wordt gezegd: "Dat was een hartstikke mooi document. Kijk eens wat er allemaal van terecht is gekomen!" Ik denk dat de stad heel veel kansen en mogelijkheden biedt om daar juist nu een aanvang mee te maken." In St. Jacobs Gasthuis Burgemeester Verver hoopt dat veel Schiedammers zich aanmelden voor de Stadstafels. Zij leidt zelf de Stadstafel op 17 februari in het St. Jacobs Gasthuis aan de Burgemeester Knappertlaan. Bij het ontwikkelen van de Stadsvisie, zo waarschuwt ze, is het belangrijk om over de stadsgrenzen heen te kijken: "We hebben allemaal de neiging om eerst naar onze eigen leefomgeving te kijken als het over mogelijke veranderingen in de toekomst gaat. Dat is logisch, maar we moeten samen ook goed kijken naar ontwikkelingen die van buiten de stad op ons afkomen. Niet alleen een hoger zeewaterpeil, maar ook de plannen voor woningbouw in het Merwekwartier door Rotterdam. Tijdens de Stadstafels gaan we daar samen dieper op in." Wilt u ook deelnemen aan een Stadstafel of aan de Generatiegesprekken? Mail dan uw gegevens naar reactie@schiedam2030.nl of bel Irma van Diggelen: (010)2191731. It komen Wethouder Maarten Groene: "In Schiedam hebben we in het Stadskantoor en op de straat veel ideeen over hoe het beter kan in de stad. We borrelen van de ambities", zegt wethouder M. Groene. Hij is de 'trekker' van de Stadsvisie 2030 en wil in dat document een samenhangend totaalbeeld voor de toekomst van Schiedam in 2030 neerzetten. "De toekomst begint morgen en alle ideeen die we morgen kunnen reali- seren, laten we natuurlijk niet liggen. Wij hebben het jaar 2030 genoemd als ijkpunt in de verre toekomst. Als een jaartal te ver weg ligt, kan het zweverig worden. Als je een jaartal dichterbij in de tijd neemt, kan het te weinig kans geven voor verbeelding. En voor veel onderwerpen heb je meer dan vijf of tien jaar om het te kunnen realiseren." Samenhang en prioriteiten "Schiedam is qua gebiedsomvang een heel kleine gemeente, e6n van de dichtstbevolkte gemeenten van het land. Het is dus niet gemakkelijk om al die ambities die wij hebben, een plekje te geven. Bovendien moet je ze in samenhang zien en uitdrukkelijk prioriteiten stellen." Wethouder Groene benadrukt dat de Stadsvisie geen dood document is: "De stadsvisie is een verhaal over mensen die de stad maken en activiteiten die zij in die stad verrichten: wonen, werken, verblijven, zorgen of recreeren. Het verhaal moet ook gaan over de plek van Schiedam in de regio". Generaties aan het woord Wethouder Groene hoopt dat oud en jong samen over hun stad willen nadenken. "Ik kijk uit naar de Generatiegesprekken op maandag 16 maart in Scholengemeenschap Spieringshoek. Onze oudere Schiedammers hebben met succes hard gebouwd aan het nu. Maar wat willen onze jongeren? Hoe zien zij hun stad? Hoe kunnen we ervoor zorgen dat ze hier willen blijven wonen en werken?" Wilt u ook samen met uw (klein)kind deelnemen aan de Generatiegesprekken? Of wilt u ook deelnemen aan een Stadstafel? Mail dan uw gegevens naar reactie@schiedam2030.nl of bel Irma van Diggelen: (010)2191731. De aanvangstijd van de Stadstafel op donderdag 12 februari is gewijzigd. De bijeenkomst start niet om 16.00 uur, maar om 17.45 uur. Daardoor kunnen meer werkenden aan de discussie deelnemen. Wethouder M. Groene is die avond gast- heer in het Stedelijk Gymnasium aan de Valeriusstraat 31, 3122 AM Schiedam. De Stadstafel in het St. Jacobs Gasthuis vindt plaats op dinsdag 17 februari van 19 tot 22.30 uur en daar treedt burgemeester Verver op als gastvrouw. DENK MEE OVER DE TOEKOMST VAN UW STAD! WAT VOOR STAD WILLEN WE ZIJN? Schiedam wil in 2030 een woonstad aan het water zijn en een woonstad met veel groen. Het is ook een stad waar we onze boterham moeten verdienen. We vormen over twintig jaar een stad van actieve mensen. Schiedam is dan een stad waar je wilt komen en verblijven. We vormen een grootstedelijke stad, maar met een menselijke maat. Schiedam is een stad (van)waar je overal kunt komen. ad i is eon pfoatton 9®nheia rondst mieuwde bednjfstef nworengen iiS AAR J E TEDS MEN

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7