i Veiling Anke Bodewes Opening Steunpunt Jongeren voor regio Geen natte poten meer op kinderboerderij Gorzen Hulp van gemeente en nieuwe leden hard nodig Scouts bakken ze bruin bij de bakker maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Krantnetel U bedoelt vast 'het besloten gedeelte' zei burgemees- ter Wilma Verver pinnig enfel tegen het raadslid die het woord voerde tijdens raadsvergadering van donderdag. Het raadslid sprak per ongeluk van 'het geheime gedeelte'. Dat woord geheim viel niet in goede aarde bij de voorzitter. 'Besloten' is immers een term die deftiger klinkt, maar wel versluiert. Het gekapittelde raadslid haastte zich met ver- ontschuldigen: 'Eh het besloten gedeelte, bedoel ik'. Merkwaardig die excuses want de gekozen volksvertegen- woordiger sprak - onbedoeld? - de waarheid. Want beslo ten of geheim betekent in elk geval een niet-openbare ver- gadering. Alleen klinkt 'besloten' wat koninklijker en minder hard- vochtig. Maar blijft geheim. En geheim wijst op conotaties als achterkamertjespolitiek en gekonkel. lets waar u en ik niks vanaf mogen weten. Met als gevolg datje daar van de weeromstuit weer heel nieuwsgierig van wordt. Waarom besloten vergaderingen? Officieel omdat men in de raad vrijuit moet kunnen spreken over personen zoals bijvoorbeeld over een ambtenaar, een instelling of perso nen die bij openbaarheid beschadigd kunnen worden. Een andere reden is dat er bijfinanciele kwesties voordeel voor een meehoorder is te behalen. In dit geval de aannemer van het Wennekerpand dat al van te voren kan horen wat de maximale prijs is waarvoor Schiedam het pand wil laten opknappen. Besloten of geheim; het doel blijft hetzelfde. 'Alleen bestemd voor gekozen raadsleden, burgemeester en wethouders'. En ook de griffie die er immers weer een geheim (oeps), beslo ten verslag van moet maken. Een besloten vergadering is dus niet voor toeschouwers op de publieke tribune en ook geen pers. Dus ook geen lokale televisie die de uitzending moest 'bevriezen'en over ging op muzak-muziek. 'Hoe controleert u of Look TV niet toch uit- zendt? probeerde een ander raadslid nog tevergeefs. 'Door de bode het beeldscherm te laten controleren', antwoordde de burgermoeder snedig. Blijft over de vraag, net als bij het parlementaire onderzoek naar de Iran-kwestie, ofal die geheime overleggen, verga deringen of beslissingen nu wel zo noodzakelijk zijn. Zelf denk ik niet dat 'de democratic' daarvan opknapt. SCHIEDAM - Het Steunpunt Jongeren aan de Pierson- straat wordt woensdag 4 fe- bruari officieel geopend. De jongerenadviseurs van het steunpunt houden zich bezig met het begeleiden van jongeren naar school, werk of een tijdelijk inkomen. Zo worden voortijdig school- verlaten en jeugdwerkloos- heid voorkomen. Met een diploma op zak is de kans op vast en goed betaald werk een stuk groter en zijn de toekomstperspectieven beter. Het steunpunt is er voor jon geren van 16 tot 23 jaar zon- der startkwalificatie. Steunpunt Jongeren is een initiatief van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis in samenwerking. met andere partijen. Alle partners van het Steun punt Jongeren onderschrij- ven dat het halen van een diploma en het hebben van werk essentieel zijn voor blijvende deelname in de maatschappij. Wethouder Daskalakis ont- hult rond 16.15 uur het nieu we logo en doet de officiele opening van het pand. Daarna vindt er een pre- sentatie plaats, zodat be- langstellenden die langsko- men te weten komen waar het steunpunt precies voor staat. Filmhuis Uitgelicht SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 5 februari de film Estomago. Nonato is een jonge kok in spe die een baantje bij een snackbar vindt. Omdat zijn gefrituurde deegballetjes zo ontzettend lekker zijn, trekt hij niet alleen de aandacht van een chef-kok, maar ook van het hongerige hoertje Iria die het geen probleem vindt lekker eten als beta- ling te krijgen. In een tweede verhaallijn zien we Nonato aankomen in de gevangenis en dankzij zijn kookkunsten opklimmen in de strenge hi- erarchie binnen zijn cel. Vrijdag 6 en zaterdag 7 fe bruari is Burn after Reading te zien, met onder andere George Clooney, Brad Pitt en John Malkovich. Wanneer CIA-analist Os- bourne Cox wordt ontslagen vanwege een 'drankpro- bleem', besluit hij zijn me- moires te gaan schrijven. Hij weet niet dat zijn overspe- lige vrouw Katie van plan is echtscheiding aan te vragen. Ze brandt alle documenten van haar man op een CD. Via via komt dit terecht bij sportschool Hardbodies. De na'ieve medewerkers Chad en Linda besluiten een sla- tje te slaan uit deze gevoelige informatie en proberen Os- bourne te chanteren. Aanvang: 21.00 uur, kaartje kost zeven euro. Reserveren via VW Schie dam, tel. 473 30 00. Vorige week zaterdag draai- de Suttorp bijvoorbeeld een marathonbingo van 10 uur's morgens tot 10 uur 's avonds. Natuurlijk met pauzes en eten en drinken erbij. „Daar komen zeker 200 man/vrouw publiek op af en de opbrengst gaat naar onze KiBo of kinderboerde rij", zegt Hoi. Ondanks de grote opknap- beurt blijft de stichting nog wensen hebben. De naastge- legen kinderspeeltuin is al eens door de kinderboerde rij zelf opgeknapt maar die zou de afdeling Groen van de gemeente beter moeten onderhouden. ,,'s Zomers komen hier veel kinderen en dan is de speelplaats al snel vol. Met die ene wipkip, schpmmel en glijbaan is er niet veel te doen. Wij als vrijwilligers rond de kin derboerderij kunnen hulp van gemeente en van nieu we leden goed gebruiken", aldus Hoi die weer snel te- rug moet naar zijn winkel aan de Groenelaan. SCHIEDAM - Misschien kom je wel dagelijks bij de bak ker, voor een halfje brood of wat lekkers. Maar ach- terin de bakkerij, waar het eigenlijk allemaal gebeurt, komt bijna niemand. Af- gelopen zaterdag mochten enkele kabouters en welpen van de scouting Tono-groep een kijkje komen nemen bij bakker Van der Krogt; een bijzondere ervaring. Bakker Louis Vollering had de basis van enkele slag- roomtaarten, de cakebo- dem, alvast voorgebakken, maar voor de rest werd het taarten maken aan de fan- tasie van de scouts overge- laten. En zo konden ze in luttele uren tijd de fijne kneepjes van het vak leren. Het leek bijna wel een af- levering van de Taarten van Abel, waarin dit keer de Amsterdamse Abel ver- vangen was door bakker Louis. Dat taarten maken een vak op zich is, merkten de scouts al snel. Maar bakker Louis was niet te beroerd om waar nodig even de helpende hand te reiken. Want Van der Krogt wordt niet voor niets ge- roemd om zijn zoete lekker- nijen en vlotte babbel. En zo kon iedereen, aan het einde van de gezellige work shop, met een geheel eigen slagroomtaart de deur uit. Natuurlijk kregen de scouts ook een korte rondleiding door de knusse bakkerij aan het Broersveld. door Frank Willemse SCHIEDAM - Het is een grote rotzooi op kinderboerderij De Gorzen, zo waarschuwt bestuurslid Ben Hoi. Een ploeg grondwerkers is druk in de weer met dragline en bulldozer. De grond rond de stallen aan de Maasbou- levard wordt 80 centimeter afgegraven, erna gaan er dikke drainagebuizen in die het water afvoeren. Zodat de schapen, bokken, paarden, kippen en het hangbuik- zwijn voortaan met droge poten buiten staan. Dan ko men er ook nog nieuwe hek- ken, zodat het kinderparkje in Schiedam Zuid er komend voorjaar weer picobello bij- staat. Regelmatig staat het veld rondom de boerderij flink onder water. „Soms wel tien centimeter", vertelt beheer- der Frank (58) die al tien jaar elke dag de beesten ver- zorgt. De beesten kunnen zo niet buiten lopen want anders worden ze ziek. Het grondwater welt omhoog in dit buitendijks gebied. Voor zitter Ben Hoi denkt dat het regenwater zo de Maasdijk afloopt naar de kinderboer derij. Een constructiefoutje van de gemeente, denkt hij, dat nu pas verholpen wordt door de buizen aan te sluiten op de riolering. Wel een forse schadepost voor stichting Kinderboer derij De Gorzen waar Hoi nu anderhalf jaar voorzit ter van is. Het werk gaat ze ker 10.000 euro kosten. Een hoop geld voor de vereniging die financieel afhankelijk is van hulpacties. Zoals de inzameling van petflessen en de bingo's die de ongekroonde Bingoko- ning van Schiedam Gerrit Suttorp elke week in de Er- ker draait. FRANK WILLEMSE Anke Bodewes heeft de overtollige inboedel van het pand aan de Nieuwe Haven 155 geveild en de opbrengst daar van, 5760 euro, gaat naar Molen De Kameel. Die wordt gebouwd aan het Doeleplein en zal in 2010 open gaan. woensdag 4 februari 2009 - XQ83 Er wordt hard gewerkt aan de kinderboerderij in Schiedam-Zuid, hopelijk is het ergste leed dan tegen het voorjaar geleden. toto: Roger van der Kraan Met heei veel geduld ging bakker Louis met de kinderen aan de slag, waarna iedereen trots zijn eigen slagroomtaart mee naar huis kon nemen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9