Regionaal Steunpunt Jongeren geopend Extra grote dansvoorstelling van Dance Works Wie herinnert zich sleepreis RDM dok? Dutch herring Sfeervolle wandeling rond winterse Poldervaart Regiotaxistandplaats Vlietland Ziekenhuis Beestenboel maasstad Reqio weekbladen wmmamt 'Halen van diploma of het hebben van werk zijn essentieel' REGIO - Schiedamse weth- ouder Daskalakis opende vorige week het Steunpunt Jongeren. Dit regionaal steunpunt voor jongeren uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis wil 16- tot 23 jari- gen een goede start te laten maken met een duurzame arbeidsloopbaan. Dit kan door hen aan het werk te helpen of weer terug op school te krijgen. Doel is het voorkomen en bestrijden van voortijdig schoolverla- ten en jeugdwerkloosheid. De 3 betrokken gemeenten werken samen met het UWV WERKbedrijf, de Regionale Meld- en Coordinatiefunctie (RMC) voortijdig schoolver- laten en het Uitvoeringsin- stituut Werknemerverze- keringen (UWV) klantgroep Wajong. Voor het Steunpunt Jongeren komen jongeren zonder inkomen en/of di ploma HAVO/VWO of MBO niveau 2 in aanmerking. De betrokken partijen vin- den het belangrijk dat jon geren een diploma halen of werk hebben. „Dat is van essentieel belang voor blijvende deelname in de maatschappij. Met een di ploma op zak is de kans op vast en goed betaald werk veel groter en zijn de toekomstperspectieven beter. Bovendien is het goed voor het zelfvertrouwen en de zelfredzaamheid van jon geren." Onderzoek wees uit dat in de regio Nieuwe Wa- terweg Noord jaarlijks meer dan 200 jongeren onder- steuning nodig hebben rich- ting werk en/of opleiding. De adviseurs van het Steun punt Jongeren begeleiden de jongeren naar school, werk en/of tijdelijk inkomen. Er wordt veelal op locatie gewerkt. Daarnaast zoeken de jongerenadviseurs de jon geren actief op via school, in de wijk of thuis. Steunpunt Jongeren is ge- vestigd aan de Piersonstraat 31 in Schiedam. Informatie: info@steunpuntjongeren.nl of (010) 246 0867. WATERWEG - Manouke is een hele mooie en lieve Mala- mute reu van 3 jaar oud, waar wellicht een tikkeltje husky in zit. Manouke kan goed met kinderen en kat- ten overweg. Met teefjes kan hij het goed vinden, met reutjes wisselend. Denkt u dat u Manouke een geweldig tehuis kunt bieden? Laat het ons dan weten! Meer informatie over Ma nouke en de andere dieren uit het asiel is te verkrijgen hij Dierentehuis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaar dingen. Het dierentehuis is geopend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, telefoon (010) 434 53 35- 0 P R 0 E P REGIO - 11 sleepboten, een onmetelijk groot dok en duizenden mensen die op zondagmorgen om 6.00 uur langs de pieren in Hoek van Holland staan. Deze bijna onvoorstelbaresituatiedeed zich 50 jaar geleden voor in het pinksterweekeinde van 1959- De sleepboten Elbe, Schelde en Tasman Zee sleepten een van de groot- ste droogdokken uit die tijd van het Engelse Southamp ton naar Rotterdam. „Ook treinen minderen vaart zo, dat ze bijna stilstaan, om de reizigers in de gelegenheid te stellen de optocht te zien voorbijgaan...", zo beschri- jft een journalist in die tijd de binnenkomst van het dok. Vele Vlaardingers en Schiedammers zullen zich de binnenkomst van 'RDM dok 10' nog herinneren. Net voorbij het Schiedamse ha- venhoofd wordt het 54.000 tons dok gedraaid door de 8 havenslepers en voorzichtig de Heysehaven in gesleept. De Stichting Maritieme Col lectie Rijnmond restaureert de laatst overgebleven zee- sleper uit die tijd, de Elbe, in de haven van Maassluis. Leden van de stichting zijn dan 00k op zoek naar heri- nneringen aan deze bijzon- dere sleepreis. Opgetwi- jfeld zullen er enthousiaste amateurfotografen langs de kades hebben gestaan om het bijzondere trans port te fotograferen. Kunt u een bijdrage leveren aan de geschiedschrijving van de Elbe, neem dan contact op: info@smcr.nl of 06- 51562210. vlaardingen - De dansgroep Dance Works Rotterdam komt vrijdag 20 febru ari naar de Stadsgehoo- rzaal Vlaardingen met de voorstelling XTRA XTRA LARGE. Dance Works Rot terdam is een dansgroep die moderne dans produceert op hoog niveau. Het gezel- schap presenteert voorstel- lingen door heel Nederland en op internationale tourn- ees. Elke voorstelling wordt een bijzondere belevenis door de combinatie van ge- renommeerde choreografen en creatief, technisch uiterst begaafde dansers. Dance Works Rotterdam verlegt met hun dans de grenzen van fysieke, muzikale en ruimtelijke bewegingsmo gelijkheden.'XTRA XTRA ledere voorstelling van Dance Works Rotterdam wordt een bijzondere belevenis LARGE is een voorstelling waarin vier spraakmakende choreografen hun nieuwe choreografieen laten zien. Hier wordt het grote talent van de nieuwe dans ont- moet. Bruno Listopad is een choreograaf die het meest vreemde herkenbaar maakt en het meest herkenbare vervreemdt. Hij toont een buitengewone vindingri- jkheid in gedurfde experi- menten. Sjoerd Vreugdenhil is een briljante choreograaf die eerder opzien baarde met bijvoorbeeld 'Ferocious Felicity' en 'Ironing Madon na'. Dansers en choreografen Erik Kaiel en Jasper Dzuki Jelen ontroeren door hun spontaniteit, fysieke durf en vindingrijk. Tussen acroba- tiek en dans in, beklimt de een de ander - zonder con tact te verliezen - in wat qua zwaartekracht onmogelijk lijkt... Dance Works Rotter dam ontstond in 2001 uit De Rotterdamse Dansgroep (1988) die als Werkcentrum Dans in 1975 werd opgericht door Kathy Gosschalk. Vanaf het begin heeft het gezelsc- hap een belangrijke bijdrage geleverd aan de ontwikkel- ing van eigentijdse dans als een levendig onderdeel van Vlaardings Boekbeeld: 'Dutch Herring' n mrs de hedendaagse cultuur. In haar rijke historie dan- ste het gezelschap, vaak als eerste of enige in Nederland, werk van belangrijke inter nationale choreografen. Ton Simons is artistiek leider van De Rotterdamse Dansgroep en ontving voor zijn choreografisch werk verschillende onderschei- dingen. Enkele prijzen zijn De Nederlandse Choreo- grafieprijs en een Individual Artist's Fellowship van de New York Foundation for the Arts. Kaarten kosten 17,00 (pasprijs 15,00) en zijn te bestellen via www.stads- gehoorzaal en via de kassa 010-4340500 (dinsdag t/m vrijdag van 12.00-15.00 uur en een uur voorafgaand aan een voorstelling). door Peter de Jong Niet elke dag, elke week of zelfs elk jaar verschijnt er een 'Vlaardings' boek met zo'n in ternationale allure als Bo Poulsen's 'Dutch Herring', het 3e deel in de serie 'Close encounters with the Dutch' van de Amsterdamse uitgeverij Aksant Academic Publish ers. De Deen Bo Poulsen kreeg 3 jaar geleden in het Visserijmuseum de Hoogendijkpri- js voor zijn .studie naar de migratie van haring in de 17c tot tge eeuw, in samenhang met de dominantie van de Hollandse vissersvloot. Gelukkig voor Poulsen's onderzoek ging de Nederlandse dominantie toen al gepaard met een nauwkeurige administratieve vastleg- ging van omstandigheden, vangsten en vlootontwikkeling. Poulsen's Engelstalige doctoraalschrift werd nu uitgegeven in een prachtig gebonden versie. Zowel de komst van Poulsen naar Vlaardingen voor zijn lezing in 2006, alsmede het voor dit boek door het Visserijmuseum ter beschikking gestelde materiaal bewijzen het internationale belang en status die het Vlaardings Visserijmuseum heeft. Zoals uit de titel bli- jkt is het een Engelstalig boek, met een Deenstalige samen- vatting. 'Dutch Herring' is dan 00k een wetenschappelijk boek dat internationale wetenschappers en onderzoekers een beeld kan geven van de impact die de vangst kan heb ben op de haringpopulaties. Grafieken staven de historische bevindingen van Poulsen. Antiquarische illustraties van het haringbedrijf houden het boek echter 00k visueel interes- sant. Daarnaast is de 'bronnenlijst' een feitelijke catalogus van -internationale- publicaties omtrent haring en desbetre- ffende historische documenten welke Poulsen vond in de ar- chieven van Schiedam, Vlaardingen, De Rijp en Den Haag. 'Dutch herring' werd mede mogelijk gemaakt door de kamer van Oosterse Handel en Rederijen van The Royal Nether lands Embassy in Kopenhagen en kan in de Nederlandse boekhandels onder ISBN nummer 9 789052 603049 voor 35,00 euro besteld worden en wordt in Noord-Amerika ver- spreid door Transaction Publishers. Maasstad verloot een exemplaar van 'Dutch Herring'. Om in aanmerking te komen stuur een e-mail naar s.schaper@ maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Ver- geet niet naam, adres en boektitel te vermelden. V V-. ;Y"'- fcSS t,' REGIO - Bij het nieuwe Vliet land Ziekenhuis is vanaf be gin januari een standplaats voor de Regiotaxi ingericht. Deze extra voorziening blijkt in een behoefte te voorzien. ledere week zijn er ruim 400 ritten vanaf het ziekenhuis nabij NS-station Nieuwland. er Ieder half uur vertrekt dan 00k een busje. De komende weken wordt de service verder verbeterd. Het Taxipoint wordt weer geplaatst in de centrale hal van het ziekenhuis zodat de patienten hun terugreis kun- nen aanmelden. woensdag 11 februari 2009 - WX91 1 I i- uiiii cfr f I! mr %i De Elbe, Tasman Zee en Schelde liggen klaar om RDM dok 10 te verslepen. Foto: stichting Maritieme Collectie Rijnmond LEZERSACTIE Maasstad Weekbladen ontvangt nog vele mooie winterse plaatjes in de e-mail. Zoals deze van een wandeling rond de Poldervaart. Op deze manier is de Babbersmolen rijp voor plaatsing op een kerstkaart. Foto: Eletta van der Meer Is

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 16