werkH Ruimte is bij ons de gewoonste zaak... B De banenspecial van de regio Rijnmond USSELMONDE Deze maatregel zette niet alleen de organisatie van basisscholen en de BSO's volledig op z'n kop, maar deed tevens een beroep op de flexibiliteit van de medewerkers. Behalve uitslui- tend te kiezen voor de naschoolse op vang (15.00-18.30 uur), kun je nu ook kiezen voor voorschoolse opvang (7.00-8.30 uur) of tussenschoolse opvang. (12.00-13.30 uur), waarbij er interessante combinatiefuncties mogelijk zijn geworden waardoor het werkveld van een pedagogisch mede- werker flink is uitgebreid. Omdat veel BSO's kampen met een capaciteitstekort zijn er de afgelopen jaren enorm veel vormen van na schoolse opvang gecreeerd op andere locaties. Samenwerking is gevonden bij scholen, sportverenigingen, wel- zijnswerk, bibliotheken en muziek- scholen. Zo kunnen kinderen in de leeftijd van 4-12 jaar ook deelnemen aan zwemlessen, skilessen, creatieve cursussen, danslessen, toneellessen en diverse binnen- en buitensporten op locatie, die onder begeleiding van een gespecialiseerde sportleider/vak- kracht plaatsvinden, waarbij vervoer vanuit de BSO wordt geregeld. Ook bij de Kinderdagverblijven is het dienstenaanbod uitgebreid. Zo kun nen ouders kiezen voor een verticale of horizontale samenstelling van de groep. Bij een horizontale samenstel ling bestaan de groepen uit baby/ dreumesgroepen van 0-2 jaar en peu- tergroepen van 2-4 jaar. Bij een ver ticale samenstelling is gekozen voor een leeftijdsopbouw van 0-4 jaar. Daarnaast worden niet alleen war- me maaltijden verstrekt, maar ook muzieklessen, babymassage en han- denarbeidactiviteiten door een vak- kracht aangeboden. De sluitingstijd van de kinderopvang is bij een aantal kinderdagverblijven uitgebreid tot 19.00 uur. Doordat leidsters zich ook binnen het kinderdagverblijf kunnen bekwamen in diverse specialisaties en beleidsondersteunende taken, is het werkklimaat verbeterd. De kinderopvang kent veel wet- en regelgeving om de kwaliteit te waar- borgen. Zo zijn de opleidingseisen wettelijk vastgelegd in de CAO Wel- zijn voor peuterspeelzalen en de CAO Kinderopvang voor hele dagopvang en buitenschoolse opvang. Het is wettelijk niet toegestaan niet-gekwa- lificeerd personeel in te zetten in de kinderdagopvang. Het zijn wel moge- lijkheden stagiaires in te zetten van uit de Beroeps Begeleidende Leerweg (BBL), waarbij de combinatie werken en leren mogelijk is. Deze stageplek- ken kunnen worden gevonden via een ROC. Door de differentiatie van functies zijn de opleidingseisen aangepast, nu de pedagogisch medewerker van de BSO ook de tussenschoolse op vang verzorgt en de klassenassistent na schooltijd ook pedagogisch me dewerker van de BSO is. Dit zijn de zogenoemde combinatiefuncties, waarbij een medewerker werk uit ver- schillende sectoren op het gebied van opvang, vrije tijd, activiteiten en on- derwijs combineert in een baan. Alleen gediplomeerd pedagogisch medewerkers komen in aanmerking voor het werken in de kinderdagop vang. De opleiding Sociaal Pedago gisch Werk (SPW), niveau 3, wordt bij verschillende ROC's in de regio aangeboden. Vergelijkbare diploma's zijn het diploma kinderverzorging/ jeugdverzorging, onderwijsassistent en peuterspeelzaalleidster. Wil je als locatiemanager, praktijkop- leider of vakkracht op het gebied van sport, dans, muziek en kunstzinnige vorming aan de slag, moet je beschik- ken over een HBO opleiding. Als groepsleider/sportleider is een MBO 3 niveau voldoende. De gemiddelde kosten voor kinder dagopvang bedragen 5,95 - 6,35 per uur voor de basisdiensten. Voor sommige extra activiteiten geldt een meerprijs. Weekprijs x 52 weken 12 maanden is het maandbedrag. Alleen als beide ouders werken heeft men recht op een tegemoetkoming van het Rijk. Alleenstaande ouders die werken hebben altijd recht op een bijdrage van het Rijk. De opvangkosten worden per kind vastgesteld, conform het contract met het kinderdagverblijf. De Wet Kinderopvang regelt de kos- tenverdeling van de kinderopvang en bestaat uit een vaste toeslag en een inkomensafhankelijke toeslag. De vaste toeslag is in de plaats geko- men van de bijdrage van de werkge- ver en bedraagt een derde deel van de opvangkosten. Deze toeslag is onafhankelijk van de hoogte van het inkomen. De kinderopvangtoeslag is eenvou- dig te bepalen met een rekenmodule (www.kostenkinderopvang.nl). werken bij Stichting Kinderopvang IDsselmonde geeft je de ruimte om jezelf te ontwikkelen. STICHTING KINDEROPVANG Maasstad Weekbladen/februari 2009 Werken in de kinderopvang De kinderdagopvang is de afgelo- pen jaren explosief gegroeid mede dankzij de motie Van Aartsen/Bos. Zij verplichten de basisscholen met ingang van het schooljaar 2007- 2008 opvang aan te bieden tussen 7.30 en 18.30 uur. Dit heeft ertoe geleid dat veel basisscholen de afge- lopen jaren zijn gaan samenwer- ken met de Buitenschoolse Opvang (BSO). MIN1MALE FUNTIE-EISEN DE KOSTEN VAN KINDEROPVANG le hebt al veel geleerd maar je wilt verder. Wij vinden stilstaan ook achteruitgang en gaan met de ontwikkelingen mee. Wij snappen dat je graag tussen gemotiveerde mensen werkt. Bij Stichting Kinderopvang IJsselmonde werk je samen met gekwalificeerde en ervaren leidsters als team aan de groei en bloei van 'onze' kinderen. De gevarieerde werkzaamheden bieden je altijd weer nieuwe uitdagingen. Stichting Kinderopvang llsselmonde staat niet alleen voor het welzijn van de kinderen. Wij vinden het logisch dat je graag betrokken wilt zijn bij de organisatie waarvoor je werkt. Wij stimuleren onze medewerkers met ons mee te denken, want samen weet je meer. Om je als team te ontplooien en samen te werken aan de ontwikkeling van 'onze' kinderen. Stichting Kinderopvang llsselmonde biedt kinderopvang en buiten- of naschoolse opvang. Met ii locaties door heel llsselmonde is er altijd wel een plek waar jij je thuis voelt. Heb je interesse om bij ons te werken. kijk op www.skoij.nl of bef oio - 479 06 37. Kin4et-4agvetblijven Buitenscbi66m4 opvang

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 25