Ventura-vrouwen herpakken zich Tom Goemaat gaat voor 'goed judo' Open Schiedamse strijd populair bij judoka's Luke Verburg wint veldrit Winst voor mannen en vrouwen sbv Juventus Spirit vindt trainers Heijmans 3e op NK judo Jong Oranje-keeper trainer bij Pollux Voetbalquiz bij CWO Van Luijk snelste van kopgroep Stijgende fijn Waterpolotitel uit het zicht Wedstrijd met pieken en dalen voor HWC Sportflitsen Judotoernooi weekbfadeS ™2*2Z22£Sp0^°Urnaal 11 201)9 HOCKEY - Hockeyclub Spirit heeft Lucas van Schaik en Wes- sel Verhoeff bereid gevonden de begeleiding van de mannen- selectie op zich te nemen. Van Schaik wordt trainer/coach en Verhoeff trainer. Lucas van Schaik was eerder trainer bij de Schiedamse eersteklasser en Roomburg. Verhoeff is momenteel ook trainer/coach van het te vrouwenteam van overgangsklasser Aeolus. JUDO - Denise Heijmans (14 jaar) van Judoclub Nobel heeft een 3e plaats behaald op het NK judo onder 20 jaar. De Schiedamse verloor in de halve finale maar won de partij om brons van Manon Derks. Door de behaalde medaille geldt Heijmans als grote kanshebber op het NK onder 17 jaar. HOCKEY - Naast Robert Tigges en Mark van Lambaart heeft hockeyclub Pollux nog een speler van hoofdklasser Rotter dam aangetrokken om trainingen te verzorgen. Jong Oran je-keeper Pirmin Blaak traint sinds februari op maandag de selectiekeepers van de jeugd en de senioren. Matthijs Lauw- aers, keeper van het te, noemt de komst van Blaak een eer en Pollux ziet het een versterking van de Vlaardingse jeugd- opleiding. VOETBAL - Voetbalclub CWO houdt vrijdag 20 februari vanaf 20.30 uur een voetbalquiz. De te editie van deze activiteit van de Vlaardingse fusieclub wordt gespeeld door duo's. De vragen gaan onder meer over legendarische wedstrijden, corrupte voorzitters en vergeten schandalen. Opgeven kan via olaf@businessclubcwo.nl en kost 15,00 euro per koppel. wielrennen - De 2e trainingswedstrijd van rcmd De Coureur trok zondag ondanks het kille regenachtige weer 85 liefheb- bers. Niels van Luijk had de beste benen. De Naalwijker won de sprint van een kopgroep van 4. Maassluizer Jaco Tette- laar (se) was de snelste van het peloton. REGIO - Door de verliespartij vorige week tegen Quintus 3 hebben de vrouwenhand- ballers van KB-Shop/Ven- tura de directe aansluiting verloren met de koplopers in de regioklasse C. Za- terdag stond de wedstrijd tegen middenmoter Her cules op het programma. Deze partij moest gewon nen worden, wilden de Schiedamsen nog kansen houden op promotie. Voor- af was het jonge team van Frans Ekel gewaarschuwd. De uitwedstrijd eindigde onnodig in een gelijkspel. Ditmaal opende Ventu ra sterk, 5-2, maar gaf de voorsprong door slordighe- den weer uit handen, 16-16. Daarna was Ventura weer aan zet. De aanval begon opnieuw te lopen en ook de defensie sloot zich waar- door de winst werd gepakt, 24-22. Ventura staat nu 3e op 2 punten van koploper Internos. Zondag wacht de uitwedstrijd tegen midden moter Schipluiden. De handbalvrouwen van HWC staan in de 2e klasse A op de 2e stek achter kop loper Velo 2. De Vlaarding- sen speelden tegen West- landia een wedstrijd met pieken en dalen. Na een pa- niekerig begin nam HWC het initiatief, 5-2. Maar ver- volgens werd het stuivertje wisselen. Door het tempo te verhogen liep HWC nog voor rust toch uit, 10-5. Na de pauze hield HWC dit spel vast en werd een ruime winst opgestreken, 24-15. SCHIEDAM - De futsallers van zvv Groenoord zijn na een goede start in de le divisie in een mindere fase beland maar in de wedstrijden te gen Tutor, 6-2, en VZ'81/ Bascule, 9-3, worstelde de Schiedamse zaalvoetballers zich, na 4 gelijke spelen, weer eens naar de winst. De wed strijd tegen VZ'81 werd een show van Kevin Straal. Hij scoorde 5 keer. Groenoord speelde nog verre van den- derend maar de stijgende lijn lijkt ingezet. De komen- de wedstrijden tegen pittige tegenstanders moeten tonen wat dit waard is. VLAARDINGEH - De waterpo- loers van Oxfruit ZWlaar- dingen kunnen de titel in de le klasse vergeten. Na een zwakke hervatting van de competitie met verlies tegen LZ, zwak spel tegen Aqua Novio en een gelijkspel te gen Brandenburg moesten de Vlaardingers het zater- dag opnemen tegen koploper Polar Bears 2. Door domme fouten en kinderlijk slecht omgaan met manmeersitu- aties verloor ZWlaardinge ruim, 12-6. Door dit verlies rest voor het team van trai ner Jerry Doumenis de strijd om de beker en wellicht een promotieplaats. SCHIEDAM - De vrouwenbas- ketballers van Juventus heb ben een goede herstart van de competitie gemaakt. De moeilijke uitwedstrijd tegen be Verkerk werd gewonnen, 32-37, en daarna volgden thuiszeges tegen Voorne, 58- 47, en Westland Stars, 52- 28. De positieve reeks is het gevolg van een verbeterde verdedigende en aanvallen- de rebound in de ploeg. Met name Linda Tichelaar speelt daar een belangrijke rol in. Daarnaast vielen tegen Westland Stars de afstands- schoten goed en was Anja van Pappelendam op schot. De Schiedamse vrouwen mikken op de titel en erva- ren de rentree van forward Laura van Pappelendam daarbij als een extra steun. Ook wordt gehoopt op een terugkeer na zwangerschap van center Evelyn Vlugman. De Juventus-mannen won- nen zaterdag eenvoudig van Divine 2. De Schiedammers speelden fel omdat eerder dit seizoen de wedstrijden tegen Divine uitdraaiden op 'close' overwinningen. Een snelle voorsprong gaf Juve ntus vertrouwen. De thuis- ploeg was daarna niet te stuiten, 103-51. 5 Juventus- spelers eindigden in de dub- bele cijfers. Andre Metselaar scoorde 26x, Tolik Ivanov 20x, Micha van der Sloot 14X, Rayin Soni i2x en Car los Breddels iox. SCHIEDAM - De open Schie damse judokampienschap- pen die 14 en 15 februari in de sporthal Groenoord wor den gehouden, kunnen re- kenen op de komst van ster- ke judoka's uit Nederland maar ook uit Engeland, Be},- 3 gie en Duitsland weet men dit populaire toernooi te vinden. Naast de individu- ele prijzen wordt gestreden om de wisselbeker voor de beste sportschool. Eerder wonnen gerenommeerde namen als De Korte Sport- instituut, Mahorokan en Kenamju deze prijs. Tijdens de I3e editie ontvangen Ju do Stichting Schiedam en Sportinstituut Schiedam deelnemers van 93 sport- scholen. Op zaterdag komen de mannen en vrouwen on der 17 en 20 jaar op de ta- tami. Deze wedstrijd heeft binnen de judobond de B- status. Zondag is de hal aan de jeugd onder 12 en 15 jaar. Beide dagen is er vanaf 9.30 uur judo aan de Groenoord- straat 1 in Schiedam. SCHIEDAM - Tom Goemaat wacht een druk weekeinde. Niet alleen staat de 14-jarige judoka zaterdag tijdens het Schiedamse judotoernooi op de mat in de categorie onder 17 jaar. De pupil van Sport instituut Schiedam helpt ook mee in de organisatie. „0p vrijdag ga ik opbouwen en op zondag en zaterdag na mijn wedstrijd zit ik achter de tafel." Goemaat ziet daar niet tegenop. „De wedstrijd is van mijn eigen sport- school dus je kent iedereen en dat is altijd heel gezellig." Natuurlijk wil hij ook pres- teren voor eigen publiek. „Vorig jaar was ik er met 2 verliespartijen meteen uit en als dat dit jaar weer gebeurd ben ik niet blij." Toch weet de Schiedammer die vorig jaar 5e werd op het NK on der 15 jaar en tot 60 kg dat het niet eenvoudig wordt een prijs te pakken. „Ik weet nu nog niet wie er meedoen maar sowieso kom uit in een hogere leeftijdsklasse en ook ben ik naar 'tot 73 kg' gegaan. Dit jaar is mijn doel daarom vooral goed judoen." Datzelfde geldt voor de Zuid- Hollandse kampioenschap- pen waar Tom Goemaat een week later in actie komt. „Pas volgend jaar is plaat- sing voor het NK weer mijn belangrijkste doel." Om die ambitie waar te maken staat de 14-jarige Schiedammer wekelijks 4x op de judomat. „0p maandag train ik bij Budokan in Hoogvliet met andere sterke judoka's uit de regio. Daarnaast doe ik nu elke zondag en regelmatig op woensdag aan fitness." Goemaat vertrouwt in het judo op zijn kracht, tactisch inzicht en goede mentaleit. Schouderworpen en de 'kata guruma' (beenhaak) zijn bij Tom Goemaat favoriet. Handballer Marissa Valster van KB-shop/Ventura was in de gewonnen thuiswedstrijd tegen Hercules topscorer met 8 doelpunten. Foto: Roger van der Kraan Luke Verburg heeft in Veenendaal de laatste veldrit van het seizoen met ruime voorsprong gewonnen. Het Schie damse talent gaat nu voor rwc Ahoy op de weg rijden. Ook probeert hij zich de kwalificeren voor het NK op de baan. Tom Goemaat is wekelijks 4x op de tatami te vinden. De 14-jarige judoka traint onder meer mee bij Budokan Hoogvliet. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 31