[uj£IN De oude liefdes van Leoni Jansen The Ten Tenors in nieuwe Luxor Theater Saaie natuurkundigen in spannend what if-verhaal Win kaarten voor concert 'The Ten Tenors'! ROTTERDAM - Drie acteurs, drie stoelen en verder een sumier decor. Zo begint Ko- penhagen, een prijswinnend theaterstuk over een his- torische ontmoeting die in 1941 plaatsvond tussen twee briljante natuurkundigen, de Deense, halfjoodse Niels Bohr en de Duitser Wer ner Heisenberg. Heisenberg vraagt Bohr om informatie over diens experimenten met kernsplitsing. Bohr's vrouw Margrethe vertrouwt het zaakje niet. De vraag waar alles om draait is: heeft Heisenberg, na overleg met Bohr, voorko- men dat de nazi's de Tweede Wereldoorlog zouden be- slechten met een atoom- bom? Of was het uitblijven daarvan enkel te danken aan Heisenberg's onvermogen? Bram van der Vlugt, Liz §noijink en Stefan de Walle schitteren in een toneelstuk dat geen whodunit is, maar Sen what if. We treffen de drie hoofdrolspelers uit de- ze vrijwel vergeten periode uit de wereldgeschiedenis na hun dood. Nu kunnen ze vrijblijven filosofereen over wat er die bewuste dag in 1941 is gebeurd. Maar zelfs Bohr en Heisenberg zijn het daar niet over eens. Geniaal als ze zijn, botsen hun ka- rakters voortdurend. Gedurende het stuk ontvou- wen zich echter een paar scenario's van hoe het had kunnen gaan. Droomde u vroeger tijdens natuurkun- deles misschien nog weg als de leraar het over neutronen en plutonen had, dit stuk houdt u van begin tot eind op het puntje van uw stoel. Kopenhagen onderscheidt zich door excellent acteer- werk. Van 19 tot en met 22 febru- ari te zien in de Rotterdamse Schouwburg. Op zondag om 16.30 uur, andere dagen om 20.15 uur- Reserveren via 010-411.81.10. IN If V11EItUMlVI luitr www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Rotterdamse Schouwburg Theater Zuidplein maasstad weekbladen Leoni Jansen met nieuw programma de theaters in ROTTERDAM - Leoni Jansen is al ruim twintig jaar actief in de theaters. Zij laat zich be- paald niet door commercie- le doelen leiden, maar volgt haar hart. Kenmerkend is het nieuwe programma 'Se cond Wind', waarmee ze op 13 februari in het Isala The ater in Capelle aan den IJs- sel staat. De afgelopen twee jaar was Leoni Jansen in de theaters te zien met 'Heart Strings Loose Ends'. Met de cd 'Se cond Wind' presenteerde zij in november van het af gelopen jaar het vervolg op dat programma. Inmiddels toert ze dus met het gelijk- namige programma door het land. Ze zingt songs waarmee ze is opgegroeid. Liedjes van onder meer Le onard Cohen, Cat Stevens, Bob Dylan en Joni Mitchell. Van laatstgenoemde zingt ze 'Big Yellow Taxi". Op de cd wordt ze hierbij bij- gestaan door The African Mama's. Een andere opval- lende track is 'Jolene' van Dolly Parton. „Deze dubbel cd is een ode aan mijn oude liefdes", zei ze eerder. Op haar website schrijft ze: „Op 'old friends' staan al die nummers die ik ken van vroeger en waar ik altijd van ben blijven hou- den, zoals 'Suzanne', 'Both sides now', 'Jolene', 'Little Wing' en 'Angel from Mont gomery'. Het zijn liedjes van lang geleden, maar ze zijn telkens weer nieuw, omdat ze zo goed en veelzeggend zijn. Het zijn liedjes die ho- ren bij hoe iemand is gewor- den, bij hoe het leven zich aan ons voltrekt. Daarom zijn de nummers van toen ook helemaal van nu." Naast muziek van haar hel- den, is ze ook weer op zoek gegaan naar onbekend en eigenzinnig repertoire uit de Keltische folktraditie. Naar eigen zeggen zijn het songs die ongekende ver- halen vertellen. Over het tweede schijfje van de dub- belaar zegt ze: „Daar staan voor mij nieuwe nummers op zoals 'She don't like ro ses', 'Daisy', 'Ja Geseh'. En twee eigen stukken: 'Second Wind' en 'Never come back to you', samen geschreven met Jeroen Kramer." Zij verbindt deze muziek met elkaar en creeert zo een rij ke gebeurtenis. Leoni en Band zijn 13/2 te zien in het Isala Theater, Capelle ad IJssel. Reserve ren: 010-4586400. Daar- na o.m.: 7/3 Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis en 1/5 Stadsgehoorzaal Vlaar- dingen. Complete speel- lijst en meer: www.leoni.nl. Daar is ook de cd 'Second Wind' te bestellen. Kijkert ROTTERDAM - Kaartjes voor to- neelstukken, cabaret of dans winnen vanuit uw luie stoel? Kijk dan elke week naar het Podiumjournaal in deze krant. Twintig lezers van Maas stad weekbladen kunnen gratis naar concert van 'The Ten Tenors'. Het artikel over het concert is op deze pa- gina te lezen. Hiervoor stelt het Nieuwe Luxor Theater tien keer twee vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aan- staande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad. nl met als onderwerp 'Ten Tenors'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de inzendingen worden tien winnaars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Op deze pagina staat de we- kelijkse rubriek 'In de Kij kert'. De komende weken kunt u een elke keer kaarten winnen voor een voorstelling in de regio. In de rubriek 'In de Kijkert' presenteren po dia uit Rotterdam en omge- ving actuele voorstellingen op het gebied van toneel, Concert ROTTERDAM - The Ten Tenors begon in 1995 als grap. Een groep studenten zag in op- tredens een mooie manier om geld te verdienen om zo bier te kopen. Bijna vijftien jaar later zijn ze wereld- wijd succesvol en geven The Ten Tenors zo'n 250 optre- dens per jaar. Op 23 febru ari staan de Australische tenoren in het nieuwe Luxor Theater. Op de nieuwe cd 'Nostali- gica' nemen The Ten Tenors de luisteraars mee op een muzikale reis met opera- en popklassiekers. De gelijkna- mige tour is volgens Stewart Morris een nostalgische terugblik op de 2oe eeuw. „Allemaal klassiekers over- goten met een TTT-sausje. Voor dit album hebben wij het publiek laten kiezen wel- ke nummers we zouden op- nemen." „Dezelfde songs zijn te ho- ren in de show, aangevuld met een aantal andere lied jes. We hebben onder meer een 8o's medley en die is heel populair. Vooral de da mes staan meteen op om te dansen. Die liedjes uit de jaren tachtig zijn zo geliefd. Niet voor niets worden die ook aan het eind van feestjes vaak gedraaid. Dan is jong en oud op de dansvloer te vinden." The Ten Tenors ontstond als gelegenheidsgroep van tien conservatoriumstudenten. Hun optreden was zo suc cesvol dat ze verder gingen. De eerste jaren hadden ze vooral succes in thuisland Australie, maar een optre den tijdens de finale van het Duitse songfestival zorgde voor een international door- braak. Tegenwoordig treden ze jaarlijks zo'n 250 keer op in ruim twintig landen. Het is vooral het reper toire, een combinatie van beroemde operaliedjes en popklassiekers, dat de band succesvol maakt: „En die liedjes worden ook nog eens vertolkt door tien 'powerful Wij hebben het naar zin op het podium en dat uys. ns zir straalt af op het publiek." Morris maakt sinds 2001 deel uit van de groep. „Toen ik erbij kwam waren we nog niet zo populair. Ik was blij dat ik werk had en mijn geld met zingen kon verdienen. Inmiddels hebben we veel succes. Maar het is een echte groep gebleven, waarin ieder lid zijn invloed heeft. Het is niet nep, maar echt. Dat stralen we denk ik ook uit." Regelmatig zijn er wisselin- gen binnen de groep, maar Morris ziet daar eerder de voordelen dan de nadelen van: „We vergelijken ons graag met het Australische Rugbyteam. The Ten Tenors zullen er altijd zijn. Dat er steeds nieuwe leden komen is juist goed, want die ne men nieuwe energie en en- thousiasme mee." In 2010 bestaan The Ten Ten- nors vijftien jaar. Wat de he- ren dan voor speciaals gaan doen, weten ze nog niet. Wei zeker is dat Stewart Morris later dit jaar een eigen hea vy metal cd uitbrengt: „Ik houd erg van heavy metal. Met mijn band ben ik druk bezig. Of we bij TTT geen heavy metal zingen? Ik heb het vaak voorgesteld, maal de anderen willen er helaas niet aan, haha." podium journaal Bram van der Vluqt, Liz Snoijink en Stefan de Walle schit- teren in een toneelstuk dat geen whodunit is, maar een what if. J WW\ 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. Zo 15/2 20.00u Level 42 Eighties-nostalgie met de befaamde Britse popgroep www.luxortheater.nl 010 484 33 33 Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend v i 12-18 i t/m za 14/2 20u Op hoop van zegen Onverwoestbaar Hollands drama nu als musical zo 15/2 13/16.15u Kruistocht in Spijkerbroek Musical naar het jeugdboek van Thea Beckman di 17/2 20.00u Jeans Never can say goodbye Avondvullende show met zang en dans wo 18/2 20.00u Rowwen Heze Sous Veel hoogtepunten uit hun rijke repertoire 010 411 81 10 www.rotterdamseschouwburg.nl Schouwburgplein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: ma-za 12-19 uur. 11/2 t/m di 17/2 Xtra xtra large van Dance Works Rotterdam Tien Geboden Moralhon van NTGent/ Diederik Varken van Poppentheater Dibbes /Zwanenmeer Bijlmermeer van Don't hit mama i.s.m. het Nationale Ballet Nabucco van de Nationale Reisopera /Dokuman doorTaldans Company, Mustafa Kaplan, Fritz Sizanli 010 20 30 203 www.theaterzuidplein.nl j Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 u za 14/2 20.00u Koller Hippopotomonstrosesquippedaliofobie Cabaret zo 15/2 14.00u Tierelijn Poppentheater DeToverbal (4+) jeugd wc/do 18-19/2 20.15u Griffioen Zuidplein Cabaretfestival Halve finale Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). woensdaa 11 februari 2009 - TX97 Leoni Jansen speelt komende vrijdaq in het Isala Thea ter haar nieuwe programma 'Second Wind'. door Vincent Wernke The Ten Tenors met derde van rechts Stewart Morris: „Wij hebben het naar ons zin op het podium en dat straalt af op het publiek."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 37