Win een vet schoolfeest Deo is lang niet zo vanzelfsprekend Veelzijdige valentijn voor echte lovebirds Marokkaans muziekavondje in de Doelen Nederlands Studenten Orkest pakt strijkstok op in Doelen Jeans never can say goodbye ROTTERDAM - De Hollywood Music Hall start deze week een ludieke actie. Scholieren met een flinke dosis orga- nisatietalent kunnen aan- komende weken meedingen naar een spectaculaire prijs: een schoolfeest ter waarde van 6000 euro. De Rotter- damse discotheek beloont de meest originele en crea- tieve inzending met een feest dat volledig door de winnaar wordt ingevuld. Via de web site van de discotheek kan iedereen nu antwoord geven op de vraag: 'Hoe ziet jouw ultieme schoolfeest eruit?' Jongerenzender MTV stelt Nederlandse scholieren re- gelmatig bloot aan program- ma's waarin zogenoemde sweet sixteen feestjes op wonderlijke wijze worden gevierd worden: champag ne, dure outfits, hummers, honderden genodigden en je favoriete DJ op je party. Maar zo'n droomfeest is he- laas niet voor iedereen weg- gelegd. Om deze reden geeft de Hollywood Music Hal dit jaar toch een gelukkige de mogelijkheid om voor zich- zelf en medescholieren alles uit de kast te halen. Niets is onmogelijk; hoe gek- ker en aparter het idee, des te meer kans om het school feest daadwerkelijk te win- nen. De HMH kan bijvoor- beeld omgetoverd worden tot een reusachtige filmset of in een concertzaal waar een populaire artiest of band een spetterend optreden weg- geeft. De HMH roept ieder een op om zijn fantasie op de vrije loop laten gaan en daar nog een schepje bovenop te doen. General Manager en DJ Pa trick van der Hart: „Van het bedenken en organiseren van nieuwe feesten, tot ver- bouwingen, decors, marke ting en zelfs alle designs; al les blijft bij ons binnenshuis. Hierdoor is onze focus altijd scherp en volledig gericht op onze gasten. Dat is voor ons het allerbelangrijkste. Hier- mee proberen we weer iets nieuws om een breed publiek aan jongeren te amuseren." maasstad weekbladen Lekker Fris!: Honderd jaar gezondheid, schoonheid en fatsoen ROTTERDAM - Douche, wc, deo dorant, dagelijks schoon on- dergoed en stromend water zijn lang niet zo vanzelfspre kend als we denken. Lekker fris! brengt in het Schie landshuis de ontwikkeling van de lichaamsverzorging van top tot teen in beeld. In honderd jaar zien we op- vattingen over gezondheid, schoonheidsidealen, fat- soensnormen en kennis over ons lichaam in een razend tempo veranderen. En wat blijkt: Schoon en schoon heid blijken relatief. Lekker fris! belicht hygie ne binnenskamers en in de stad. Het lichaam is hierbij de leidraad. De tentoonstel- ling begint bij het haar, dat in handboeken als 'sieraad van het hoofd' naar voren komt. De bodyscan eindigt bij been en voet. Ofwel: 'de onderste extremiteiten van den mensch', waarmee het volgens diezelfde boeken meestal erbarmelijk is ge- steld. Tijdens een rondje door het museum stuit de bezoeker op grote vitrines waarin fer- me uitspraken laten zien hoe schoonheid en gezondheid in de stad worden aangepakt. Ze herbergen voorwerpen over de aanleg van riolering, de halfjaarlijkse gang naar de tandarts of de plannen van de Gezondheidscommis- sie. Intieme opstellingen in het midden van de exposifie- ruimte doen denken aan toi- lettafels. Ze zijn gewijd aan het gezicht, de neus of bij- voorbeeld de spieren, maar 00k oksel, kont en kruis ko- men aan bod. De verzorging of juist verwaarlozing van alle lichaamsdelen komen aan bod in het Schielands huis. Citaten uit handboe ken staan naast portretten van mensen op hun best en de gebruiksvoorwerpen die een bereikbaar schoonheids- ideaal beloven. Bij de tentoonstelling ver- schijnt het boek Lekker fris!, geschreven door Mayke Groffen, conservator van het Historisch Museum Rotter dam. De expositie loopt tot 25 oktober 2009. Musical ROTTERDAM - Even leek het erop dat Jeans 17 de laatste show werd. Maar Jeans is een begrip in de theaterwereld en dat mag niet zomaar verloren gaan. Daarom komt er toch een nieuwe voorstel- ling met de toepasselijke titel: Jeans never can say goodbye. Deze avondvul- lende show met zang en dans van nieuwe musi- caltalenten is op dinsdag 17 februari om 20.00 uur te zien in het oude Luxor Theater te Rotterdam. Het concept Jeans ont- stond als een workshop in 1986 en bleek meteen een blijvertje te zijn. Na al die jaren is het concept het- zelfde gebleven, alleen de cast wordt geregeld aan- gepast. Jeans 18 bestaat uit vier jongens en vier meiden die worden on- dersteund door vijf muzi- kanten. De groep brengt een stevig repetoire ten gehore; de ene keer in ja ren '60 stijl, maar 00k de jaren '80 komen voorbij, compleet met een aantal hilarische verkleedpar- tijen. Reserveren via 010- 484-33-33- ROTTERDAM - Zwoel, roman- tisch, intiem en een water- val aan hilariteit, dat zijn de ingredienten voor de veel zijdige Valentijns Dinner- show in het Prinses Theater te Rotterdam. Op zaterdag 14 februari vanaf 18.30 uur geeft het theater haar gas- ten een warm welkom. Niet alleen een overheerlijk di ner moet bijdragen aan een onvergetelijke avond; 00k de zalige amuses en de bijzon- dere Valentijnsshow 'Hotel D'Amour' zorgen voor een Valentijnsdag die nog lang bij alle tortelduifjes in het geheugen gegrift staan. Met haar programma Hotel D' Amour heeft het Prinses Theater een show die alle taboes doorbreekt. Terwijl de bezoekers hun keuze maken uit het uitgebrei- de menu, geven Monsieur Jaques en zijn Love Angels een spetterende show weg. Hun show doet denken aan een mix van het Parijs van de Moulin Rouge, het Ber- lijn van Cabaret en het Lon- dense West-End. De culi- naire meesterwerkjes van de chef-kok doen het water door de mond lopen terwijl de gastheren en gastvrou- wen met liefdevolle aan- dacht voor de gasten klaar- staan. Na de show kunnen de lovehandles er gelijk weer worden afgedanst op de Valentijns Afterparty van fiet Prinses Theater. Reserveren via 010- 425.50.68. ROTTERDAM - In de Doelen vindt op 14 en 15 februari La Nuit du Maghreb plaats. Tij dens deze editie zijn er op- tredens van de bekende ar- tiesten Abdelhadi Belkhayat, Hayat el Idrissi en Senhaji. Zij behoren tot de absolute muzikale top van Marokko en zullen een breed pallet aan Marokkaanse muziek- stijlen ten gehore brengen, van klassiek Arabische mu- ziek tot de bekende Marok kaanse volksmuziek. De in Fes geboren zanger Abdelhadi Belkhayat maakt klassiek Marokkaanse mu- ziek en is sinds de jaren '70 bij een breed Noord Afri kaans publiek populair. Belkhayat maakt Marok kaans muziek met Egypti- sche invloeden en een vleug- je orientaals. Zijn krach- tige stem leent zich voor de meest uiteenlopende genres en hij is ondermeer te horen bij klassiek Arabische mu- ziekprogramma's. Dat zijn muziek 00k onder de jeugd nog steeds populair is, blijkt uit het feit dat zijn melodien te horen zijn op de meest moderne mobiele telefoons in Marokko als ringtone. Hayat el Idrissi werd gebo ren in Casablanca en stamt uit een roemrijk muzikaal Marokkaans geslacht. Op 7- jarige leeftijd begon ze met optreden. Vandaag de dag wordtzij beschouwd als een van de beste zangeressen van het Marokkaanse/ Ara bische lied. Ze staat bekend om haar perfecte interpreta- tie van de liederen van Oum Kaltoum, de legendarische- 'moeder' van het Arabische lied. Senhaji uit Casablanca is een van de populairste en meest geprezen artiesten in de chaabimuziek, de popu laire feestmuziek uit Marok ko. Orkestra Abderrahim Rabat, afkomstig uit Neder- land, speelt vaak op bruilof- ten, gala's, sportfeesten, fes tivals en buurthuizen. ROTTERDAM - De 57ste tour nee van het Nederlands Stu denten Orkest is veelbelo- vend. Maandag 16 februari, om 2015 uur, geeft het NSO een concert in De Doelen te Rotterdam. Het NSO is een bijzonder orkest, omdat het jaarlijks opnieuw wordt sa- mengesteld uit studenten die zich naast hun studie aan hogeschool of universi- teit intensief bezighouden met klassieke muziek. Door het hele land worden er on- geveer honderd studenten tot het orkest toegelaten. Voor de orkestleden staat de maand februari geheel in het teken van het NSO. De maand begint met tien da- gen keihard repeteren aan een zeer ambitieus program ma onder leiding van een ge- renommeerde dirigent. Na deze repetitieperiode wordt het programma tien avon- den achter elkaar uitgevoerd op alle grote concertpodia in Nederland. Traditiegetrouw wordt de zeer intensieve .tourneemaand afgesloten met een concert in een bui- tenlandse stad. Waar het NSO dit jaar naar toe gaat zal tot het laatste moment geheim blijven. Het concert van het NSO wordt geopend met de spet terende Ouverture Candide van Bernstein. Daarna zal het concert verder gaan met de wereldpremiere van De Dauwboog. Dit stuk is spe- ciaal voor het NSO geschre ven door de jonge talentvolle componist Reza Namavar. journaal www.hmh.nl woensda^ll februari 2009 - TX98 Lekker fris! brengt in het Schielandshuis de ontwikkeling van de lichaamsverzorging van top tot teen in beeld. Binnenkort komt de absolute muzikale top van Marokko naar De Doelen. De 57ste tournee van het Nederlands Studenten Orkest is dit jaar in De Doelen te bewonderen en te beluisteren. 1 a a 14..;.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 39