I Groenoordhuis geopend Voorwaarden voor deelname Starterslening verruimd Wei het idee, maar niet het geld?! Eenmalige subsidie voor welzijnsactiviteiten e3 gemeente Schiedam P Wethouder Maarten Groene opende vorige week don- derdag 5 februari het Groenoordhuis aan de Diepenb- rockstraat 31a. Na een rondleiding door het huis over- handigde de wethouder de sleutels aan bewoners. De basisdoelen van een Groenoordhuis zijn het bieden van een laagdrempelige voorziening waar buurtbewoners samenkomen, activiteiten organiseren en terecht kun- nen voor eenvoudige vragen, hulp en verwijzing. Foto 's Jan van der Ploeg De mogelijkheden om in aanmerking te komen voor een Starterslening worden verruimd. Daarmee wordt het voor Schiedamse starters op de woningmarkt eenvoudi- ger om een huis te kopen. Wethouder Haan: Met deze maatregel zetten we een eerste stap om de crisis op de woningmarkt het hoofd te bieden Schiedam kent sinds juli 2007 de VROM Starterslening. Dit is een laagrentende lening waarmee de koopstarter met een laag of modaal inkomen in staat wordt gesteld een woning in Schiedam te kopen, die hij anders op grond van zijn inkomen niet zou kunnen kopen. Gemeenten en de Stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Neder- landse gemeenten (SVn) bieden de starterslening aan als aanvulling op de eerste hypotheek van de koopstarter. De Starterslening beweegt mee met de inkomens- ontwikkeling van de klant. De eerste drie jaar is de lening renteloos en aflossingsvrij. In de loop van de tijd groeit het inkomen naar verwachting dusdanig, dat de klant op enig moment de marktconforme rente en aflossing kan betalen. Het aantal opgeleverde koopwoningen in Schiedam sinds de invoering van de Starterslening is vrij gering. Verder ligt op dit moment de grens voor de verwervingskosten (koopsom alle bijkomende kosten) van de bestaande koopwoning op 175.000. Dit is nagenoeg gelijk aan de grens om in aanmerking te komen voor koopsubsidie uit de Wet bevordering eigenwoningbezit. Die hoeft niet te worden terugbetaald en de procedure ervoor is wat eenvoudiger. Hierdoor is het aantal verstrekte Startersleningen - ondanks de gunstige voorwaarden - tot nu toe beperkt. Om de VROM-starterslening voor een grotere groep starters bereikbaar te maken heeft het college van B&W besloten om de gre'ns voor de verwervingskosten van de bestaande koopwoning op te hogen van 175.000 naar 265.000 (de huidige NHG-grens). Dit besluit geldt voor alle aanvragen die zijn ingediend vanaf 16 december 2008. Volgens wethouder Yorick Haan past de verruiming in een set van maatregelen om de crisis op de woningmarkt het hoofd te bieden. Haan: "Met het verruimen van de starterslening zetten we een eerste stap. Daarmee helpen we nu koopstarters en zorgen we dat de doorstroming in de woningmarkt blijft bestaan. Er zijn meer maatregelen nodig om te zorgen dat er woningen gebouwd en ver- kocht blijven worden. De gemeente bekijkt wat ze kan doen, maar vraagt ook van banken en ontwikkelaars om te doen wat binnen hun vermogen ligt. Deze maand ga ik in gesprek met alle betrokken partijen om daarover afspraken te maken." De gemeente Schiedam biedt de inwoners van de stad de mogelijkheid om subsidie aan te vragen voor het organiseren van eenmalige activiteiten op het gebied van welzijn. Zowel instellingen als particulieren (in samenwerking met een erkende organisatie) kunnen een subsidie aanvragen voor activiteiten die worden georga- niseerd voor inwoners van de stad Schiedam. Denk hierbij aan bv. een activiteit bestemd voor alle Schiedammers, een hiphopfestival, een activiteit voor wijkbewoners, een schoonmaakactie met de buurt, een vakantieactiviteit voor een speciale doelgroep, een activiteit voor mantelzorgers of vrijwilligers etc. Er zijn wel bepaalde voorwaarden aan verbonden. Informeer hiernaar. t Twee maal per jaar kan een aanvraag voor deze inci- dentele subsidie worden ingediend. De sluitingsdatum voor de eerste ronde is 1 maart 2009. De beoordeling en beslissing daarop volgen uiterlijk 1 mei 2009. De sluitingsdatum voor de 2e ronde is 1 September, met uiterlijke beslisdatum 1 november. De gegevens die in ieder geval moeten worden ingediend zijn: - Een omschrijving van de eenmalige activiteit; - Een overzicht van de inkomsten en uitgaven; - Het gevraagde subsidiebedrag; - Rekeningnummer. - Naam, adres, woonplaats gegevens van de aanvrager. Het per aanvraag toe te kennen bedrag is maximaal 50% van de kosten, en in totaal nooit meer dan 2.500,-. Wilt u in aanmerking komen voor deze subsidie? Infor meer dan naar de voorwaarden en stuur uw schriftelijke aanvraag v6or 1 maart 2009 naar de gemeente Schiedam, ter attentie van mw. drs. S.P. Badal, Afdeling Educatie Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Heeft u vragen, neem dan contact op met Team Welzijn, telefoonnummer: 010 - 219 1529 of stuur uw e-mail naar s.badal@schiedam.nl. Ontheffing geluidhinder Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op woensdag 4 februari 2009 hebben besloten aan RET NV ontheffing te verlenen van het verbod toestellen of geluidsapparaten in werking te hebben voor of handelingen te (laten) verrichten waardoor voor omwonenden of de omgeving geluidhinder wordt veroorzaakt (artikel 4.1.5. APV) voor de navolgende locaties op de volgende dagen en tijdstippen: Locaties: Op de volgende locaties kunt u uw werkzaamheden uitvoeren tussen 19.00 uur en 07.00 uur 's nachts. Week 14 tot en met week 26. Trambaan Scheepvaartweg, vanaf tramhalte Boeier tot de Harreweg te Schiedam. Het besluit kan gedurende de bezwaartermijn worden ingezien bij het Gemeentelijke Informatie Punt aan het Stadserf 1 te Schiedam. Belangheb- benden kunnen ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen zes weken na bekendmaking van het besluit een bezwaarschrift indienen. U kunt het bezwaarschrift richten aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten. a. Naam en adres van belanghebbende b. De dagtekening c. Een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift is gericht d. De gronden van het bezwaar. e. Een volmacht, indien het bezwaar niet door de belanghebbende maar door een ander, namens hem, wordt ingediend. U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht mee te zenden. Het indienen van een bezwaarschrift heeft geen opschortende werking. Daarnaast kunnen belanghebbenden - indien de behandeling van de bezwaren onverwijlde spoed vereist - bij de Voorzieningenrechter van de Sector bestuursrecht een verzoek om een voorlopige voorziening indienen. Aanvraag exploitatievergunning Uitbreiding openingstijden horecabedrijf en terras Cafe De Zon, Broersveld 95, 3111 LE Schiedam Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2008 voor de uitbrei ding van de openingstijden van het horecabedrijf en het bijbehorende terras van Cafe de Zon, gevestigd in het pand Broersveld 95 te Schiedam. De gevraagde openingstijden voor het horecabedrijf zijn: dinsdag en woens dag van 08.00 uur tot 22.00 uur (was tot 19.00 uur), donderdag van 08.00 uur tot 01.00 uur (was tot 22.00 uur), vrijdag en zaterdag van 08.00 uur tot 02.00 uur (was tot 22.00 uur) en zondag van 08.00 uur tot 01.00 uur (was tot 20.00 uur). De gevraagde openingstijden voor het terras zijn: dinsdag en woensdag van 08.00 uur tot 21.00 uur (was tot 19.00 uur), donderdag van 08.00 uur tot 24.00 uur (was tot 22.00 uur), vrijdag en zaterdag van 08.00 uur tot 01.00 uur (was tot 22.00 uur) en zondag van 08.00 uur tot 24.00 uur (was tot 20.00 uur). Vanaf 11 februari 2009 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Verleende evenementenvergunning De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunning verleend voor het organiseren van een evenement. Het betreft: o Snuffelmarkten op het Bachplein op de volgende zaterdagen van 10.00 uur tot 16.00 uur: 7 maart, 4 april, 30 mei, 4 juli, 1 augustus, 3 oktober en 31 oktober 2009. Vanaf 11 februari 2009 ligt een afschrift van de verleende vergunning gedu rende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de ver gunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getrolfen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzienin genrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. 1 t

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4