i Sterke Startende Vrouwen gezocht Gemeentearchief Schiedam plaatst nieuwe depotdeur 5CHIECAM Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Meer samenwerking Toezicht en Handhaving met Irado Gemeenteberichten Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? www.schiedam.nl sterke De dag dat sterke vrouwen zich in de hele were Id presenteren, is interna- tionale Vrouwendag op 8 maart. Die dag start in Schiedam het themajaar 'Aleida en Liduina: Sterke Vrouwen'. Met Aleida's Plannendagen op zon- dag 8 en maandag 9 maart worden sterke startende vrouwen uitgedaagd om hun sluimerende ondernemersplannen om te zetten naar concrete, kansrijke ondernemingen. Aleida's Plannendag is een tweedaagse, gratis masterclass voor startende onderneemsters die woonachtig of werkzaam zijn in Schiedam of in de re- gio. Ongeveer twintig vrouwen worden twee dagen begeleid door buddy's. De buddy's zijn vrouwen die al langer ondernemer zijn en als geen ander weten welke vragen en problemen op het pad van starters kunnen komen. De buddy's gaan met de startende onderneemsters aan de slag om tot een concreet ondernemingsplan te komen. Om dit te kunnen ontwikkelen, krij- gen de deelneemsters input van deskundigen zoals notarissen, accountants, makelaars, vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, marketeers en ideeenmakelaars. Microfinanciering De drie meest kansrijke plannen die ontwikkeld worden tijdens Aleida's Plannendagen worden bij de gemeente Schiedam voorgedragen voor on- dersteuning vanuit Stichting Microfinanciering Ondernemers Schiedam i.o. (Stichting MOS). Dit is een nieuwe stichting waarin de gemeente Schiedam, vier banken en twee coachingsbedrijven (stichting Mentor en Rogiad) verte- genwoordigd zijn. Oproep Startende onderneemsters die in twee dagen serieus aan hun toekomst willen werken en veel willen bereiken, kunnen zich opgeven voor Aleida s Plan nendagen door een mail te sturen naar sterkevrouwen@ontdekschiedam.nu voor 25 februari of het inschrijfformulier op www.ontdekschiedam.nu in te vullen. Een jury van specialisten beslist uiteindelijk welke onderneemsters geselecteerd worden om dee! te nemen. Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket opSchiedam.nl Digitaal Loket Ze zijn rood, ze zijn dik en ze zijn heel zwaar. De twee nieuwe depot- deuren van het Gemeentearchief Schiedam. De 350 kilo wegende gevaartes, ingebouwd door speci alisten op dit gebied, helpen mee de stukken in de archiefbewaar- plaats veilig voor de eeuwigheid te bewaren. Want beschikbaar stellen en bewaren, dat is waar het in de archiefwereld om draait. "De helft van ons budget gaat naar het pure bewaren", benadrukt gemeentear- chivaris Laurens Priester. De nieuwe depotdeuren voldoen aan de 'Regeling bouw en inrichting ar- chiefruimten en archiefbewaarplaat- sen', gebaseerd op artikel 13 van het Archiefbesluit 1995. Daar staat onder meer in dat de deuren van een archiefbewaarplaats van dubbel plaatstaal moeten zijn, met een dikte van 1,5 millimeter en met een ver- stevigingsconstructie of vulling tus- sen de twee lagen. De dikte van een deur moet tenminste 90 mil limeter bedragen (de nieuwe deuren van het Gemeentearchief Schiedam zijn zelfs 125 millimeter dik!). Ten slotte schrijft de regeling voor dat de deuren een brandwerendheid van liefst 120 minuten moeten bezitten en zich minimaal 50 centimeter van. de archiefstellingen moeten bevinden. Maar dat is nog lang niet alles. Er worden ook strenge eisen gesteld aan bijvoorbeeld het klimaat en de inrich ting van een archiefdepot. Zo zijn ramen in een depot niet toegestaan en moet de temperatuur altijd ongeveer tussen de 16 en 20 graden Celsius zijn. Bovendien moet de relatieve luchtvochligheid tussen de 30 en 55 procent schommelen. Alle meetappa- ratuur wordt regelmatig gecontroleerd op juiste werking en aanwijzing. Het Gemeentearchief Schiedam voldoet volledig aan al deze eisen en is op een vlak zelfs uniek te noemen. Het depot van het Gemeentearchief bevindt zich namelijk bovengronds, op de derde etage van de nieuwbouw van het Stadskantoor. Vrijwel alle archiefbewaarplaatsen bevinden zich juist ondergronds, vanwege het sta- bielere klimaat. Een voordeel voor het Gemeentearchief Schiedam is dat het van grondwater niets te vrezen heeft. Een nadeel van het hoge depot is een intensievere en daardoor duur- dere klimaatbeheersing. De medewerkers van het Gemeente archief doen er alles aan om de Schie- damse archiefbescheiden zo optimaal mogelijk te bewaren. Inmiddels zijn de kersverse deuren netjes geschil- derd en afgewerkt. Het Gemeentear chief kan er trots op zijn! Een van de nieuwe depotdeuren van het Gemeentearchief Schiedam. Foto: Ben van der Eijk, Gemeentearchief Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl. Het Gemeentearchief bewaart infor- matie over Schiedam en Schiedam- mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Sterke Vrouwen Schiedam staat in 2009 in het teken van 'Aleida en Liduina: Sterkel Vrouwen'. Sterke Vrouwen op het toneel, in de bibliotheek, op podia van evenementen, als onderwerp in tentoonstellingen: op allerlei manieren komen inwoners en bezoekers van Schiedam Sterke Vrouwen tegen. Aleida en Liduina zijn twee dames die lang geleden een belangrijke rol speelden voor de stad, maar ook nu zijn er vele Sterke Vrouwen in Schiedam. Kijk voor meer informatie op www.ontdekschiedam.nu. Team Toezicht en Handhaving, ook wel bekend als de Lichtblauwe brigade, en Irado gaan meer samenwerken om overtreders aan te pakken. Een van de meest voorkomende klachten die zowel bij het team Toezicht en Handhaving als bij Irado binnenkomen betreft de vervuiling van de stad. Deze klachten hebben ertoe geleid dat er het afgelopen jaar door Toezicht en Handhaving meer dan zeshonderdvijftig bestuursdwang beschikkingen zijnuitgeschreven, ter zake het onjuist aanbieden van huis- en grofvuil. Ondanks dit relatief hoge aantal bestuursdwang beschikkingen, die ieder voor een zak een bedrag van 55,- euro bedragen, blijven er mensen die volharden in het onjuist en op onjuiste tijden aanbieden van zowel grof als huisvuil. Om hiertegen effectiever te kunnen optreden hebben Irado en het team Toezicht en Handhaving afgesproken dat de beide diensten intensiever gaan samenwerken. Zo zullen er de komende weken Buitengewone Opspo- ringsambtenaren van de gemeente Schiedam samen met Irado-medewerkers op gaan trekken. Hierbij wordt niet alleen intensief onderzoek gedaan naar de veroorzakers van de vervuiling, maar worden de vervuilde plekken ook direct gereinigd. De kosten van het opruimen zullen op de vervuilers worden achterhaald, dit alles met het doel om de stad voor bezoekers, ondernemers en bewoners schoon, heel en veilig te maken en te houden! Regels Voor de goede orde nog even de regels voor het aanbieden van grofvuil: Groot restafval of grofvuil is huishoudelijk afval dat niet gescheiden kan worden aangeboden en niet thuishoort in de huisvuilbak. Zet nooit grofvuil zomaar naast de container of de huisvuilzak! U kunt grofvuil op verschillende plaatsen aanbieden: Breng uw grofvuil (gratis, behalve puin) naar het af- valbrengstation aan de Fokkerstraat 550 in Schiedam. Hier scheidt men het grofvuil verder op onderdelen die hergebruikt kunnen worden. Bijvoorbeeld hout dat hergebruikt wordt voor de productie van parketvloeren of ijzer voor de staalindustrie. Breng goed bruikbare huisraad, zoals een oude bank, lampen of bedden naar een kringloopwinkel. Wellicht doet u iemand anders een groot plezier! U bent zelf niet in de gelegenheid om naar het afval- brengstation te gaan? Dan kunt u als inwoner van Schie dam het grofvuil ook gratis laten ophalen door IRADO. Maak hiervoor online een afspraak! Restafval is alles wat in de huisvuilbak of huisvuilzak thuishoort. Dit afval wordt in de verbrandingsinstallaties verbrand. Voorbeelden van restafval zijn verpakkingen van etenswaren. Geen restafval zijn: papier, glas, medi- cijnen, batterijen, magnetrons, enzovoort. Voor het aanbieden van restafval gelden de volgende regels: Bied uw restafval goed aan op de vastgestelde ophaaldag. Huishoudelijk afval mag worden aangeboden tussen 05:00 - 07:30 uur, in de wijken waarin geen (onder- grondse) containers staan. Voorkom zwerfvuil! Woont u nog in een 'huisvuilzakkenwijk'? Gebruik dan een KOMO-gecertificeerde huisvuilzak. Stop er geen scherpe voorwerpen in. Zo voorkomt u dat de huisvuil zak scheurt en het vuil op straat terechtkomt. Plaats nooit afval naast de ondergrondse of boven- grondse verzamelcontainer. Dit veroorzaakt zwerfvuil en overlast door meeuwen. Zit de container vol? Geef dit dan aan ons door. Voorkom dat wij uw afval laten staan! (Grof) afval dat naast de minicontainer, huisvuilzak of ondergrondse container staat, neemt IRADO niet mee. Bij minicontainers zien we snel of er afval inzit dat er niet thuishoort, zoals verfbussen. Wij nemen dit niet mee, u krijgt een afvallabel of sticker ter informatie. Bied uw minicontainer zo aan dat we hem gemakkelijk mee kunnen nemen. Plaats de container langs de weg op de verzamelplaats of in sommige gevallen voor de deur. Is de vaste aanbiedplaats onbereikbaar i.v.m. wegwerk- zaamheden? Plaats de container dan elders, aan een doorgaande weg! Wilt u melding doen van vervuiling in uw straat of buurt, belt u dan Irado of het team Toezicht en Handhaving, samen kunnen we onze stad schoner maken! 11 februari 2009 nummer 6 Pagina 4 GEMEENTEARCHIEF Colofon Stadskantoor Tel.: (Q1Q) 24<? 55 5% 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7