Gemeenteberichtfn gat Steunpunt Jongeren voor regio Nieuwe Waterweg Noord geopend Wegwerkzaamheden De gemeenteraad verwelkomt u op HET STADSERF gemeente Schiedam r WW Op woensdag 4 februari is Steun punt Jongeren officieel geopend door wethouder Christine Daska- lakis namens de drie Waterweg- gemeenten en de deelnemende partners. Steunpunt Jongeren is een initia- tief van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, het UWV WERKbedrijf, de Regionale Meld- en Coordinatiefunctie (RMC) voortijdig schoolverlaten en het Uitvoerings- instituut Werknemerverzekeringen (UWV) klantgroep Wajong. Het streven van het Steunpunt Jongeren is om jongeren van 16 tot 23 jaar een goede start te laten maken met een duurzame arbeidsloopbaan, door ze aan het werk of weer terug op school te krijgen. Het doel van het Steunpunt Jon geren is het voorkomen en bestrij- den van voortijdig schoolverlaten en jeugdwerkloosheid. Het steunpunt is er voor jongeren van 16 tot 23 jaar zonder inkomen en/of diploma H AVOW WO of MBO niveau 2. Een startkwalificatie wordt gezien als essentiele voorwaarde om een goede start te maken. Het behalen van een diploma en het hebben van werk zijn van essentieel belang voor blijvende deelname in de maatschappij. Met een diploma op zak is de kans op vast en goed betaald werk veel groter en zijn de toekomstperspectieven beter. Boven- I Foto's Jan van der Ploeg dien is het hebben van werk goed voor het zelfvertrouwen en de zelf- redzaamheid van jongeren. Steunpunt Jongeren is gevestigd op het adres Piersonstraat 31, Schie dam. De gesprekken met de jongeren worden op locaties in alle gemeenten gehouden. Peter van Anrooylaan Met ingang van maandag 9 februari 2009 worden er weg werkzaamheden uitgevoerd in de Peter van Anrooylaan. Er worden rijplaten gelegd voor de hulpdiensten. Overschiesestraat Met ingang van dinsdag 10 februari 2009 wordt de Overschiesestraat vanaf de Emmastraat afgesloten. Bewoners en bezoekers kunnen de Overschiesestraat bereiken via de Singel en de Overschiesedwarsstraat. 's Gravelandseweg Op donderdag 12 februari 2009 worden de bomen langs de oostzijde van de 's Gravelandseweg gesnoeid. Hiervoor dienen de parkeervakken vrij te zijn. Er is een parkeerverbod ingesteld. Tijdens de snoei werkzaamheden kan kort- durend enige verkeershinder ontstaan. Willemskade Tevens worden op de Willemskade snoei werkzaamheden uitgevoerd tussen de Spuistraat en Rozenburgerstraat. Ook hier is een parkeerverbod ingesteld. Burgemeester Van Haarenlaan P.J. Troelstralaan De kruising Burgemeester Van Haarenlaan P.J. Troelstralaan is weer open voor het verkeer. Het kruispunt is inmiddels voorzien van een asfalt onderlaag. De werkzaamheden zijn daarmee nog niet helemaal afgerond. Het aanbrengen van de asfalt deklaag vindt pas over enkele maanden plaats, gelijktijdig met het asfalteren van de laatste fase (het deel bij de Burgemeester Knappertlaan). De Burgemeester van Haarenlaan, tussen de rotonde Nieuwlandplein en het kruispunt Troelstralaan, is vanaf woensdag 11 februari weer opengesteld voor het verkeer. PROGRAMMA Maandag 16 februari 2009 van 20.00 tot 23.00 uu uur Voorzitter is de heer R.A. Oosthof. ONDERWERP: Voorjaarsbrief VOOR WIE: Vrije toegang voor iedereen: burgers, or- ganisaties en politici WAAR: de Stadswinkel van de gemeente Schiedam, ingang Stadserf 1, Schiedam AANVANG: vanaf 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur De begrotingsbehandeling is nog niet zo lang achter de rug, maar er wordt al weer volop gewerkt aan de voorbe- reiding van de begroting voor 2010. Om een discussie te kunnen voeren over de richtingen die de gemeente raad daarin zal kiezen, heeft het col lege op 28 januari de Voorjaarsbrief gepubliceerd. In die brief schetst het college hoe de financiele situatie van de gemeente zich mogelijk zal ontwikkelen en welke nieuwe inves- teringen het college graag wil doen. De economische situatie geeft veel onzekerheid over de ontwikkeling van de verschillende inkomstenbron- nen van de gemeente. Er moet reke- ning mee worden gehouden dat de inkomsten teruglopen, hoeveel dat is wordt mogelijk in de loop van het jaar duidelijk. Daarnaast bestaat de verwachting dat het opnieuw door- rekenen van de grondexploitaties zal leiden tot een forse aanslag op de financiele reserves van de gemeente. Een ingewikkeld verhaal, maar het komt er kort gezegd op neer dat de inkomsten waarschijnlijk minder worden en de kans klein wordt dat het gemeentebestuur dat uit eigen re serves kan bijpassen. In een gewoon huishouden betekent dat het schrap- pen van activiteiten. De terreinen die het college noemt (vanaf p. 5 van de brief) voor ex tra aandacht zijn: sport, gemeente - lijke dienstverlening, wijkontwikke- ling, schoon en heel, veilig, welzijn, jeugd, educatie, ruimtelijke ontwik keling, economische ontwikkeling, woonomgeving en milieu, mobiliteit, binnenstad, cultuur en stadpromotie, onderhoud van kapitaalgoederen. Nu gaat dat voor een deel om het schrij- ven van nota's en die hoeven niet onmiddellijk veel geld te kosten. Zijn dat alle terreinen die om extra aandacht vragen of zijn terreinen over het hoofd gezien? En als er activiteiten geschrapt moeten wor den, waar kan dat dan? Kortom, wat zijn de belangrijkste aandachts- velden van Schiedam? Het gaat om het verdelen van de schaarste. Dat is een ingewikkelde aangelegenheid. De gemeenteraad zoekt in dit pro- ces medewerking in de stad. Wilt u hierover meepraten, meldt u zich dan aan bij de raadsgriffier J. Gordijn, tel. 2191041, j.gordijnschiedam. nl. Aan de hand van de aanmeldingen kan dan een concreet programma worden gemaakt, b.v. verdeeld over thema's. Daarover zal nader worden gepubliceerd, in de krant en op de website. Wilt u de documenten behorende bij het onderwerp inzien? Op de website van de gemeente, www.schiedam. nl, vindt u onder de button Gemeen teraad, het kopje Het Stadserf. On- deraan de pagina die dan verschijnt wordt Het Stadserf van 16 februari genoemd. Als u daarop klikt krijgt u de mogelijkheid het bestand van uw keuze te openen. Een meer gedetail- leerd programma van Het Stadserf kunt ook via de site bemachtigen. Zelf iets aan de orde stellen in Het Stadserf? Als u in een Stadserf zelf iets on der de aandacht van raadsleden en bewoners wilt brengen, dan kunt u contact opnemen met de griffier van de gemeenteraad, de heer J. Gor dijn, te bereiken via telefoonnummer 010-2191041 of via email: griffie@ schiedam.nl. Vervolgens wordt met u overlegd, welke aanpak de beste is voor uw onderwerp. De data waarop Het Stadserf plaatsvindt zijn te vin- den op www.schiedam.nl. PROGRAMMA Dinsdag 17 februari 2009 van 20.00 uur tot 23.00 uur Voorzitter is de heer R.A. Oosthof. ONDERWERP: Bouwen op duurzaam- heid binnen Schiedam/ Cradle-to-Cradle (C2C) VOOR WIE: Vrije toegang voor iedereen: burgers, or- ganisaties en politici WAAR: de Aleidazaal in het Stadskantoor van de gemeente Schiedam, ingang Stadserf 1, Schiedam AANVANG: vanaf 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur De centrale gedachte van de Cradle- to-Cradle (wieg tot wieg) filosofie, is dat alle gebruikte materialen na hun "leven" in het ene product, nuttig kunnen worden ingezet in een ander product. Hierbij zou geen kwaliteits- verlies mogen zijn en alle restpro- ducten moeten hergebruikt kunnen worden of milieuneutraal zijn. Duurzame ontwikkeling is de ont wikkeling waarbij de huidige genera- tie in haar behoeften voorziet, zonder de mogelijkheden daartoe voor de volgende generatie te beperken. De C2C filosofie gaat verder en wil voorzien in onze eigen behoeften, maar ook de toekomstige generaties van meer mogelijkheden voorzien. Op Het Stadserf krijgt u een nadere toelichting over het onderwerp. Na de aftrap door de voorzitter krijgt de heer Igor Kluin het woord. Hij is bedenker en oprichter van het bedrijf Qurrent (duurzame decentrale ener- gie). Andere praktijkvoorbeelden zullen ook de revue passeren. Enkele voorbeelden zijn: Het originele Engelstalige boek Cradle-to-Cradle is niet van papier maar van een recyclebare kunststof die na een eenvoudig proces op nieuw als glossy, helderwit papier kan worden gebruikt. In warm wa ter lost de inkt op, zodat er schone kunststof achterblijft. Ook de inkt kan opnieuw als inkt worden ge bruikt. De regio Venlo wil als eerste regio ter wereld de principes van Cradle- to-Cradle gaan toepassen. Men wil de Floriade 2012 daar een promi- nente rol in laten vervullen. Het programma na de opening door de voorzitter en de inleiding van de heer Kluin om 20.00 uur is in vogelvlucht: 20.35 uur vertoning korte film 20.45 uur presentatie door de heer Jan Vroonhof van Royal Haskoning 20.55 uur presentatie door de heer Ad Mostert, fractie WD 21.05 uur presentatie door Rob van Huis, beleidsadviseur Mi lieu en Klimaat van de gemeente Schiedam 21.15 uur pauze 21.30 uur discussie aan de hand van een viertal stellingen 22.15 uur nabespreking 22.30 uur afsluiting door de voorzitter Wilt u de documenten behorende bij het onderwerp inzien? Op de website van de gemeente, www.schiedam. nl, vindt u onder de button Gemeen teraad, het kopje He! Stadserf. On- deraan de pagina die dan verschijnt wordt Het Stadserf van 17 februari genoemd. Als u daarop klikt krijgt u de mogelijkheid het bestand van uw keuze te openen. Een meer gedetail- leerd programma van Het Stadserf kunt ook via de site bemachtigen. Zelf iets aan de orde stellen in Het Stadserf? Als u in een Stadserf zelf iets on der de aandacht van raadsleden en bewoners wilt brengen, dan kunt u contact opnemen met de griffier van de gemeenteraad, de heer J. Gor dijn, te bereiken via telefoonnummer 010-2191041 of via email: griffie@ schiedam.nl. Vervolgens wordt met u overlegd, welke aanpak de beste is voor uw onderwerp. De data waarop Het Stadserf plaatsvindt zijn te vin- den op www.schiedam.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8