Halve finalisten Popprijs bekend 'Rijtjeshuis klantvriendelijker ontwerpen' Solotentoonstelling Antonie Spuijbroek 1e tweeling in ziekenhuis 'Natte inloop' bron van ergernis bij nieuwe woning Poes is klaar voor lekker lang luieren 'Hunger' koud en kaal gefilmd Filmhuis maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Krantnetel „Februari vind ik toch zo'n drama-maand", bekende ik mijn huisgenoten dit weekend. Hebje net de echte wintermaan- den december enjanuari achter de rug, moet je nog die hele februari door voordat je weer eens op een beetje voorjaar kunt rekenen. Dat zijn 28 lange dagen en nachten, ervan uitgaand dat het in maart meteen alweer een stuk aange- namer wordt. Begin maart is onze oudste jarig en dat is voor mij altijd een belangrijk ankerpunt. Want menig verjaardagspartij- tje werd de afgelopen tojaar gewoon in de tuin gevierd. Ik weet nog goed dat er vlak na haar geboorte een kaart op de matplofte met de tekst de dag datjij werd geboren, ging de zon schijnen'. En zo was het 00k. Liep ik de laatste weken zwangerschap nog in weer en wind buiten, sinds dat kleine meisje er was konden we echt elke dag naar buiten voor een wandeling in hetprille voorjaarszonnetje. Maar 00k onze ouwe, trouwe poes is het binnen zitten deze dagen behoorlijk beu en verlangt naar 'Voorjaar'. Lag zij de koude januarimaand nog heerlijk door te soezen in het mandje aan de verwarming, de afgelopen week heeft ze daar in een klap de brui aan gegeven. De afdruk van haar logge lijfje staat er nog steeds in, maar poes heeft er al zeker een week niet meer in gelegen. Vorige week maandag zocht ze ineens haar heil in een ver- stopte poef die nog ergens onder tafel stond, om de dag erna te verkassen naar onze slaapkamer waar ze het ge- presteerd heeft bijna 24 uur onder het bed te zitten. We wer- den al ongerust en ik stond Ipterlijk met de telefoon in mijn hand om de dierenarts te bellen, toen ze parmantig de trap af kwam. Na wat eten en drinken nam ze plaats achter het raam waarmee ze wilde zeggen dat het hoog tijd was even de deur voor haar open te doen. Vervolgens hebben we haar bijna een hele dag niet meer gezien. Tja, wat moet je daar nou van denken? „Gewoon toe aan voorjaar", zegt W., die nooit zo'n zin heeft in (overjbezorgd gedoe. Inmiddels doet poes weer wat normaler, maar haar winterslaap is voorbij, zoveel is duidelijk. Ze is klaar voor lekker lang luieren in de zon, in plaats van schuilen voor harde hagelbuien en ik geefhaar groot gelijk. SCHIEDAM - Antonie Spuij broek, sinds begin 2008 deelnemer van Stichting Kunstwerkt, verzorgt ko- mende maand een tentoon- stelling in Pand Paulus. De solotentoonstelling 'Vech- tengel' wordt zondag 15 fe bruari geopend eh loopt tot en met 22 maart. Antonie Spuijbroek betreedt met zijn schilderijen welbe- wust de politieke arena. In grote acrylschilderijen geeft hij commentaar op histori- sche en actuele maatschap- pelijke ontwikkelingen. Zijn rebelse observaties dwingen het publiek om mee te den ken over thema's als sociaal isolement, vervreemding en maatschappelijke uitslui- ting. Het werk is geschilderd met een rijk kleurenpalet en in een krachtig handschrift. Dat maakt de schilderijen zowel verleidelijk als veront- rustend van toon. Zijn om- gang met onderwerp en ma- teriaal nodigt de toeschou- wers uit om te kijken, en niet weg te kijken. Het openingsritueel van 'Vechtengel' is 15 februari om 16.00 uur. Rotterdams beeldend kunstenaar Nico Kervezee gaat voor bij de openstelling van de tentoon- stelling aan de Korte Haven 125 in Schiedam. Pand Pau lus is van vrijdag tot zondag tussen 13.00 en 17.00 uur te bezoeken. Infprmatie: www. stichtingkuastwerkt.nl SCHIEDAM - De laatste voor ronde van de Popprijs Wa- terweg Noord trok zaterdag zoveel publiek dat andere nieuwsgierigen door de portier buiten podiumcafe De Graauwe Hengst wer- den gehouden. Voor hen zat er niet anders op dan huiswaarts keren, een an dere etablissement zoeken of achter in de rij aanslui- ten en wachten tot er en- kele mensen het muziek- cafe aan de Lange Haven zouden verlaten. De drukte hield mogelijk verband met het optreden van 'Mannen- corps Zwart Nazareth'. Deze Schiedamse gelegenheids- band die voor de Popprijs in het leven werd geroepen speelde stevige rock en trok in de 'thuiswedstrijd' veel fans. Ook werd zaterdag be kend welke bands er op 6 en 7 maart in de halve finales gaan. Op dat moment bleek dat 'Mannencorps Zwart Nazareth' geen slecht figuur sloeg bij de jury. De Schie damse rockers stroomden door naar de halve fina le op 6 maart Zij kruisen dan de degens met Head- blow (rock/grungeband uit Honselersdijk), Pollution (Leidse pop/rock) en What about Amy (Rotterdamse rock). Op 7 maart spelen de andere 4 halve finalisten: Road Sign (garagerock uit Rozenburg), Pangea (rock), Refection (Hardinxveldse pop/funk) en Echoes Drive (Maassluise Indie). Infor- matie www.muziekcentru- mopmaat.nl/popprijs.htm. SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 12 februari de film Waltz with Bashir. Met een bijzondere anima- tietechniek betreedt Ari Fol- man in Waltz with Bashir het schemergebied tussen documentaire en speelfilm. De film is een langzaam groeiend moza'iek van ver- warrende gevoelens en trau- matische belevenissen. De achtergrond is de burgeroor- log in Libanon begin jaren 80 en het wereldschokken- de dieptepunt daarvan, de bloedige wraakactie van de christelijke milities in de Pa- lestijnse vluchtelingenkam- pen Sabra en Shatila. Vrijdag 13 en zaterdag 14 fe bruari is Hunger te zien. De Britse beeldend kunste naar Steve McQueen maakte een overdonderende film over de hongerstaking van IRA-leden in 1981 in de Maze-gevangenis in Noord- Ierland. Koud en kaal filmde hij de elementen in de ge- vangenis: staal en beton, wa ter en rook, stront en urine. Mensen teruggebracht tot archetypen: de bewaker, de gevangene. Aanvang: 21.00 uur in filmhuis Schiedam aan de Nieuwstraat 12 in Schiedam. Een kaartje kost 7,00 euro. Reserveren via VW Schie dam, (010) 473 30 00. SCHIEDAM - De laatste ja ren zijn veel eengezinswo- ningen gebouwd die een (fietsen)berging in de tuin hebben terwijl de enige achteruitgang in de woon- kamer uitkomt. Dit vindt de VAC niet wenselijk. Zij vinden een tochtportaal of dichte keuken beter. Dat voorkomt inlopen van vuil en rommel van jassen en tassen. Het woonkwali- teitsonderzoek bevestigt dit VAC-advies en is gehouden onder 500 huishoudens met een koophuis in Schiedam. Ruim 44% van de onder- vraagden leverden het en- queteformulier in. Dat geeft een representatief beeld van woningen die de laatste 10 jaar zijn gebouwd. Het VAC en wethouder Haan vinden het belangrijk dat bouwplannen eerder door de bouwer worden aangele- verd zodat de VAC tijd heeft haar oordeel te geven over het bouwproject maar pro- jectontwikkelaars vinden de adviezen van VAC lastig. door Frank Willemse SCHIEDAM - Als de tuindeur zo in de woonkamer uit komt, levert dat in ons kli- maat fikse nadelen op. Uit de fietsberging sta je met vieze schoenen middenin de woonkamer. En natte regen- jacks en tassen blijven vaak slingeren in de woonkamer. Is dat handig? Wat vinden bewoners daarvan? Het VAC Schiedam onderzoekt woon- wensen bij nieuwbouw en adviseert de gemeente klant vriendelijker te bouwen. Een oplossing voor dit probleem levert de enquete, die door 225 bewoners uit Schiedam is ingevuld, niet op. Wei hoe bewoners dit ongemak op- lossen met noodgrepen als deurmatten, een extra kast in de woonkamer of omlo- pen en de voordeur nemen. Toch geeft de meerderheid van de ondervraagden te kennen hinder te hebben van het ontbreken van een tochtportaal aan de achter- zijde. „Architecten zien vaak dingen over het hoofd", zegt Annelies van Veen van de VAC -jje vroegere Vrouwen Advies Commissie- die voor B W, gevraagd en onge- vraagd, bouwadviezen geeft. „Zo adviseren wij bij nieuw bouw dat de badkamerdeur altijd naar buiten toe open draait." Voor de veiligheid als iemand onwel wordt in de douche zodat de deur niet kan blokkeren. Over warm- teverlies van woningen met een grote achterpui aan de woonkamer en een deur naar buiten, geven (slechts) l/3e van de geenqueteerden aan dat als hinderlijk te zien. ,,Dat nemen ze op de koop toe", interpreteert wethou der Haan. „Jammer." Hij gelooft in duurzaam bouwen en zuinig met energie om- gaan. KARIN MOERMAN woensdag 11 februari 2009 - X083 In het nieuwe ziekenhuis is 18 januari de 1e tweeling ge boren: de jongens Dani en Luka (2370 gr/44 cm en 2140 gr/46 cm). Afgelopen vrijdag was de Vlaardingse familie Molenaar voor controle en een foto op de kinderpoli. Veel muziekliefhebbers (en onze fotograaf) troffen zaterdag een gesloten deur bij de laatste voorronde van de Popprijs. De Graauwe Hengst was overvol. Foto: Roger v/d Kraan Natte regenjacks en tassen blijven vaak slingeren in de woonkamer, concludeert het VAC in haar woonwensenonderzoek. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9