Kunst en kitsch op de Peperklip VRIJ natuurvoeding open zonder protest De Winter Wie laat haar weer even kind zijn? Jazeker Op de foto met LU Berenvriendjes Onderzoek naar brand BGS Adviseur of verkoper? Burgemeester verricht opening maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen School verfraaid met allerlei kunst SCHIEDAM - De politie onder- zoekt een brand in de Fok- kerstraat. Hier brak vrij- dagochtend rond 18.45 uur brand uit. Het bleek te gaan om een grote bouwkeet die op het BGS terrein stond. De brandweer was snel aan- wezig en bluste de brand. Uit metingen bleek dat er geen gevaarlijke stoffen waren vrijgekomen. Er wordt niet uitgegaan van brandstichting maar er wordt wel onderzocht wat de exacte toedracht van de brand geweest is. SCHIEDAM - Bij Bas van der Heijden aan de Buitenha- venweg kun je vrijdag 20 fe- bruari tussen 13.00 tot 17.30 uur op de foto met LU-Be- renvriendjes. Kinderen kunnen de cakejes van LU komen proeven en op de foto met hun favoriete berenvriend. De foto krijg je mee in een leuk Beren- vriendjes-lijstje. SCHIEDAM - Op de Peperklip is de afgelopen weken hard gewerkt om de school te ver- fraaien met kunstwerken. De leerlingen van de basis- school hebben les gekregen over kunst in het algemeen. Wat is het, waar kun je het zien, welke soorten kunst heb je, maar het belangrijk- ste: hoe maak je een kunst- werk? De verschillende groepen van de school hebben alle- maal aan hun eigen kunst- project gewerkt. Zo hebben de groepen 7/8 samenge- werkt met kunstenares Leo- nie en een hele grote "libelle" gemaakt. In de poten wer- den lampen aangebracht, zodat het trappenhuis van het hoofdgebouw, waar de libelle is komen te hangen sfeervol verlicht wordt. In de groepen 5 en 6 zijn de leer lingen aan de slag gegaan met glazen die beschilderd werden met glasverf. Deze werden aan de spaken van vier fietswielen opgehan- gen, waardoor een soort mobile ontstond. Groepen 3 en 4 hebben een 3d ver- sie van "Elmer", de olifant uit het welbekende prenten- boek, versierd met allerlei gekleurde vlakken papier. Elmer heeft een mooi plekje gekregen in het andere trap penhuis van de dependance. Bij de kleuters zijn er voor- al veel verschillende tech- nieken behandeld, zoals schilderingen, tekeningen en driedimensionale werk- jes. Alle kleutergroepen zijn 00k op bezoek geweest in het museum. In elke klas is hierna 00k een museum ont- staan met de door de kinde ren gemaakte kunstwerken. In een van de klassen werd zelfs een voorlees-kunst- stoel door de kinderen ge maakt. Er komt 00k nog een gezamenlijk werk van de kleuters, een grote fotolijst met aparte fotolijstjes van ieder kind. SCHIEDAM - Burgemeester Verver heeft afgelopen za- terdag de openingshan- deling verricht van VRIJ Natuurvoeding aan het Broersveld, het voorma- lige Reformhuis Schiedam. De afgelopen weken had de nieuwe eigenares Edith Haan (vrouw van...) de tijd genomen om het interieur van de winkel flink aan te pakken en helemaal te mo- derniseren. Dit om het stof- fige geitenwollensokken imago dat geassocieeerd wordt met de benaming re formhuis af te schudden. Met de nieuwe naam VRIJ natuurvoeding en de nieu we inrichting wordt aan- gesloten bij de trend van biologische en ekologische voeding. De metamorfose voltrok zich dan 00k niet alleen in de inrichting, maar 00k in het assorti- ment. VRIJ biedt eten en drinken dat vrij is van be- strijdingsmiddelen, vrij van genetisch manipula- tie, vrij van uitbuiting en bioindustrie. Daarnaast is er allerlei dieetvoeding verkrijgbaar zoals vrij van gluten, suikervrij en vrij van lactose. Voormalig SP-bestuurs- lid Gerard de Winter, die een geschil met wethou- der Haan kreeg nadat zijn vrouw, die bij het Reform huis werkte, een nieuw (slechter) arbeidscontract kreeg aangeboden, zou de opening met een spandoek opluisteren, maar kwam niet opdagen. I I m> 1 kimm m CliniCl lowns Steun het CliniClowns effect! de Column van Cees Risseeuw De qroepen 7 en 8 maakten een libelle die het trappenhuis verlicht. Foto: Bart bos woensdaq 18 februari 2009 - X085 VRIJ natuurvoedinq richt zich op bioloqische en ekol- oqische voedinq en is te vinden aan het Broersveld. Cees Risseeuw Schiedam 511-0 6640 Hypotheek adviseur De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 www.hypotheker.nl Zoals u weet ben ik o.a. een hypotheekadviseur. Of ben ik eigenlijk een hypotheekverkoper? En wat is het verschil? In feite is er aan het eind geen verschil denk ik. Uiteindelijk gaat het erom dat u, aan de hand van mijn advies, de hypotheek bij mij afsluit, en ik u dus de hypotheek verkoop. Maar hypotheekadviseur klinkt dan toch wat vriendelijker dan hypotheekverkoper. En, er is natuurlijk wel degelijk een verschil. lemand die hypotheken verkoopt hoeft niet per definitie een adviseur te zijn. Partijen die bijvoorbeeld hypotheken direct aan de consument verkopen. Daar zit geen of nauwelijks een adviseur tussen. U moet al het denk- en rekenwerk zelf doen. In mijn beleving is zeker 75% van alle hypotheken te adviesgevoelig. Niet alleen wat betreft de inhoudelijke kant van de droge materie, maar vooral 00k de menselijke kant. Want hoe kan ik u nu een goed advies geven als ik u niet eens ken? Daarom zijn de gesprekken die wij met u voeren zo belangrijk. We kunnen dan een beeld krijgen van hoe u als mens in elkaar steekt. We hoeven natuurlijk niet uw schoenmaat en pincode te weten, maar gewoon, een gesprek over hoe u in het leven staat. Wat vindt u belangrijk? Waar hecht u waarde aan? En, misschien nog wel belangrijker, waar zou u aan moeten denken, maar heeft u misschien nog niet gedaan? Belastingzaken, zorg voor nabestaanden, toekomstvoorzieningen... het zijn allemaal zaken die 00k u ooit zullen raken. En 00k, en misschien wel juist, in tijden van slechtere economische omstandigheden is het juist zo belangrijk dat u bepaalde basiselementen goed regelt. Het valt mij bijvoorbeeld op dat veel mensen die in een huurwoning wonen, geen overlijdensrisicoverzekering hebben afgesloten. En dat kopers dat een van de belangrijkste zaken vinden om wel te doen. Waarom dan bij huurders niet? Hoeft het dan niet? De maandlasten bij een hypotheek of huurwoning gaan gewoon door. Dat is toch een vreemd verschijnsel vindt u niet? Toch nog even terug naar het dilemma adviseur of verkoper. Laatst was ik in een bekende slijterij en vroeg om een fles rode wijn uit Italie. Ik wilde iemand een cadeau geven en wist dat hij van Italiaanse rode wijn houdt, bij voorkeur uitToscane. De betreffende medewerker in de winkel kwam er echter niet uit. Ze wees me wel het rek waar de Italiaanse wijnen lagen, maar kon me niet vertellen welke wijn ik zou moeten overwegen, simpelweg omdat de kennis ontbrak. Teleurgesteld ben ik naar een speciaalzaak gegaan en stelde dezelfde vraag. Hier viel mij de echte kenner op. Hij stelde gerichte vragen, waarna hij met een tweetal wijnen kwam die in zijn ogen zouden voldoen. Ik heb er een gekocht en hoorde een week later van de persoon aan wie ik de fles had gegeven dat hij wilde weten waar ik de fles had gekocht. Hij moest er meer van hebben, zo lekker! Wat wij helaas wel eens denken, 00k in dit geval, is dat het prijsaspect een grote rol speelt. Nu was de wijn van de speciaalzaak 1,- duurder dan die van de slijter, maar het was wel een voltreffer! De medewerker van de speciaalzaak was een deskundige adviseur, die bij de slijterij, een verkoopster. Als ik precies had geweten wat ik wilde hebben zou ik bij de slijterij zijn geslaagd, nu had ik gericht advies nodig, en ging naar een specialist, tot voile tevredenheid. Nou, zo zie ik mezelf eigenlijk 00k. Als de specialist. Binnen onze organisatie besteden we heel veel tijd en geld aan opleiding en bijscholing, gewoon om ervoor te zorgen dat we die specialist kunnen blijven. Zodat we, net als de man van de wijnspeciaalzaak met gerichte vragen en gedegen kennis u kunnen voorzien van het juiste advies en dus het juiste product, want dat is nog altijd het allerleukste van ons werk; een tevreden klant. Het klinkt cliche, maar het is wel zo. n 1 j 11 j 1111 i iiiimiii nit

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 13