de Schiedamse zwembaden Wakker worden! De grote inruil actie is begonnen bij LinkerLisse. Nu€100,- korting op een nieuw matras bij inruil van uw oude matras* Jazeker de Column van Cees Risseeuw matras actie' Zwembad Zuid Sport- en Recreatiebad Groenoord Openingstijden Voorjaarsvakantie 23 t/m 27 februari 2009 www.linkerlisse.nl LinkerLisse CARNAVAL Belangrijk Advertentie Recreatief zwemmen: Maandag t/m donderdag 13:00 uur - 15:00 uur Alle overige activiteiten gaan volgens normaal rooster door! Recreatief zwemmen: Maandag t/m donderdag 12:00 uur - 19:45 uur Vrijdag 12:00 uur - 18:45 uur Alle overige activiteiten gaan volgens normaal rooster door! zondag 22 februari Lr^e^vi «Mi MAASSTAD WEEKBLADEN woensdag 18 februari 2009 - XQ06 Zwembad Zuid Westfrankelandsedijk 3 3115 HG Schiedam T: 010 426 16 82 F: 010 473 90 96 E: zwembadzuidflhetnet.nl www.schiedam.nl Sport- en Recreatiebad Groenoord Prinses Beatrixlaan 2 3121 JN Schiedam T: 010 471 93 27 F: 010 471 67 29 G: groenoordasportfondsen.nl www.zwembadgroenoord.nl tijdens familiezwemmen in beide baden! Hypotheek adviseur De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 www.hypotheker.nl We leven vandaag de dag in een samenleving waarbij de media een belangrijke factor is als het gaat om de voorziening van nieuws. En dan met name de manier waarop dit gebeurt en de toon die hierin wordt aangeslagen. Het is al enige tijd zo dat nieuws vooral prikkelend, uitdagend en liefst shockerend moet zijn. Een melding op de voorpagina, zonder foto's van schaatsend Nederland is natuurlijk minder prikkelend dat een mooie foto van een meer of ijsbaan met bevroren of besneeuwde bomen en een koek-en zopiekraam op het ijs. Mooie plaatjes van een hoog "oud-hollands"gehalte. Ik zet regelmatig wel vraagtekens bij de manier waarop het nieuws tot ons komt. Negatief nieuws wordt nog negatiever gebracht en positief nog mooier voorgesteld, zo lijkt het. Hartverscheurend triest is natuurlijk de gewelddadige gebeurtenis op het kinderdagverblijf in Dendermonde, Belgie. De koude rillingen lopen over je lijf als het ziet, hoort en leest. Hoe is het mogelijk dat dit gebeurt. Maar wat mij dan zo verbaast, en eigenlijk ook wel irriteert, is dat de dagen er na de kranten volstaan met allerlei speculatieve opmerkingen over de vermoedelijke dader. Wat ging er in zijn hoofd om? Wat heeft hij voor jeugd gehad. Waarom kwam hij tot deze daad. Wat had hij de avond ervoor gegeten? Welke films had hij kort ervoor allemaal gezien. Is hij gei'nspireerd door een bepaald boek? Waarom zegt hij niets? En in dat alles lijkt het haast wel of de slachtoffers, ouders, nabestaanden vergeten worden. Bijna lijkt het wel of alle aandacht uitgaat naar de vermoedelijke dader. Maar wat te denken van de ouders, en nabestaanden. Zij komen niet in het nieuws. Zij hebben levenslang gekregen! Een gebeurtenis die nooit meer uit je hoofd en hart verdwijnt. Een schrijnende wond. En de vermoedelijke daderhij komt misschien ooit weer vrij. Ik vind al die aandacht voor deze persoon veel te veel. Het getuigt m.i. niet van een sociale samenleving dat we alle aandacht geven aan deze man. Dat verdient hij niet. Maar de manier van berichtgeving over deze gebeurtenis staat niet alleen. We willen graag alles weten over de dader die tegelijk slachtoffer wordt. Liefst alle details. Op deze manier maken we er een publiek figuur van. Op zich vind ik dat nog niet zo slecht. Daarmee stel je ook een daad waarmee je aangeeft dat het gehele volk het te zien en te horen krijgt, in de hoop dat je daarmee afschrikt. Maarterug naar de media. Een mooie opmerking las ik van de eigenaar van een groot (tuin-)meubelcentrum. Hij zei letterlijk "de economie krimpt met 2%, maar ik heb mijn personeel voorgehouden dat er dan nog 98% overblijft om voor en mee te werken, dat is veel positiever dan maar te spreken over die 2% teruggang. Wat mij betreft komen dit soort berichten op de voorpagina, en starten we het journaal ermee. Positieve geluiden willen we horen. Ik lees bijvoorbeeld op de voorpagina van een groot landelijk dagblad dat "de huizenprijzen fors dalen in Nederland", echter wat blijkt, op pagina 6 van dezelfde krant zie je dat dit "slechts" opgaat voor enkele delen van het land, maar dat met name in onze regio de prijzen helemaal niet dalen. Dus, vraag ik mij af, waarom deze subjectieve en enigszins stemmingmakende berichtgeving, vooral als je weet dat veel mensen er onrustig van worden. Je hoeft de waarheid niet te verzwijgen, maar ik vind dit soort berichtgeving net zoiets als "het regent vandaag de hele dag in het gehele land" terwijl het in grote delen van het land droog blijft. Een beetje nuance mag best. Daarin kunnen we ons allemaal onderscheiden. Eenheidsworst en kuddegedrag is ons niet vreemd. Kijk maar naar een lege parkeerplaats. 90% kans dat u op een lege parkeerplaats uw auto parkeert naast die ene andere die er staat, en niet ergens midden in de leegte. Dat valt zo op! Nou en, u mag best opvallen. We mogen allemaal best eens opvallen, en laten zien waar we voor staan. Als meer mensen zich zouden uitspreken zouden we een hoop helderheid hebben, en ons niet van alles laten wijs maken door de media. Daarmee zoude manier van nieuws verspreiden ook verbeterd worden. En daar zijn we allemaal mee gebaat, toch? 1 Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel. Kanaalstraat 94-98, gratisparkercn, telefoonozs2 4145 41 Goudsesingel 213-221, gratis parkeren, telefoon 010 414 69 00 tcetage, Watermanweg 117B, telefoon 010 220 14 44 vormgevers van slaapkwaliteit ci« .n»w ft /Vllfiltsrsfytritlf ERCOSLEIP' auping hutstaS! svedex beddlnghouse TkMpun UP vandeuraen*

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 16