Weer vliegtuigbom op bouwlocatie Schieveste Kunst en talent in de Gorzen Gratis workshop jazz-zangeres Kim Hoorweg BRUISEND Dubbele brand teistert BGS in Fokkerstraat Spetterende vakantie in Schiedamse wijkcentra Beestenboel w maasstad Regio weekbladen Kenniscentrum op gebied van duurzaamheid loopt verdere vertraging op SCHIEDAM - Grote druk- te op het terrein waar in de toekomst het nieuwe woon- en werkcentrum van Schiedam wordt gesitueerd; Schieveste. Daar, op het bouwterrein achter station Schiedam Centrum, werd de afgelopen week aanvullend onderzoek verricht naar de mogelijke aanwezigheid van een tweede vliegtuigbom. A1 eerder werd op het ter rein een andere blindganger uit de Tweede Wereldoorlog aangetroffen. Omwonenden hoeven zich echter geen zorgen te maken volgens de gemeente. Het projectiel is in zijn huidige positie ongevaarlijk en zal op termijn samen met de eventuele tweede bom wor- den verwijderd. De prog nose is dat dat binnen en- kele maanden zal gebeuren. Omwonenden zullen tijdig van de operatie op de hoog- te worden gesteld, belooft de gemeente. De ontdekking leidt wel weer tot verdere vertraging van de ontwikkeling van Schieveste. Want het bou- wrijp maken van de grond zal moeten wachten tot de projectielen verwijderd zijn. Inmiddels wordt ook het economisch klimaat voor een dergelijk nieuw cen trum er niet beter op. Toch blijft de gemeente er- van overtuigd dat er muziek zit in Schieveste en wil ze er een kenniscentrum op het gebied van duurzaamheid, innovatief beheer, groene ontwikkeling en schone energie van maken. „Door onder meer een effectieve ontsluiting, slimme inricht- ingsmaatregelen, duurzame energieopwekking alsmede het selecteren van bedrijven die gelovenin een groene economie ontstaat een uni- ek park dat met haar ho tel- en congresfaciliteiten, onderwijs voor green cit ies en milieubedrijven fa- ciliterend zal zijn voor de havenontwikkeling en de offshore in de stadsregio", aldus de gemeente. waterweg - Brandy is een prachtige blauwe gecastreer- de kater. Hij heeft wat lan- ger tijd nodig om te wennen aan zijn omgeving en de kat kan in het begin erg angstig reageren. Eenmaal gewend wordt Brandy graag aange- haald, maar even zo goed gaat hij graag zijn eigen gang. De blauwe kater is op zoek naar een geweldig tehuis. En dan bij mensen die hem aan- dacht geven alleen wanneer hij daar zelf om komt vragen en waar hij ook naar buiten toe mag. Heeft u misschien een plekje voor'm? Meer informatie over Bran dy en de andere dieren uit het asiel is te verkrijgen bij Dierentehuis Nieuwe Wa terweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardin- gen. Het dierentehuis is geopend van maandag tot en met za- terdag van 12.30 tot 16.00 uur, telefoon (010) 434 53 35- SCHIEDAM - Golflengte 3114 is de naam van het kunstpro- ject dat vanaf maart te zien is in De KetelFactory. De KetelFactory is een nieuwe ruimte voor kunst en cultuur in Schiedam. Naast de eigen projecten biedt De KetelFactory ook ruimte aan gastprojecten en het eerste gastproject is Golflengte 3114. Omdat De KetelFactory in De Gorzen staat, is het een logisch idee om vanuit de kunst deze lo- catie te verkennen. De aftrap vond plaats met Radio GOR ZEN DER, met een dag lang radio vanu it, over, voor en door de Gorzen. Het programma werd gemaakt door kunste- naar Moritz Ebinger in sa- menwerking met ZOS radio en bewoners van de Gorzen. Kunst uit je radio, met onderwerpen als straat- nieuws, sport, winkeltips, oproepen, een kinderpro- gramma, veel muziek, inter views met gewone en onge- wone mensen en nog veel meer uit de wijk. Mensen die het aandurfden konden zelf hun nieuws brengen uit de wijk of hun talent laten horen over de radio. Dich- ters, zangers en zangeres- sen en bandjes waren wel- kom achter de microfoon. Dekunstenaars Kris Knook, Alite Thijsen en Diet Wieg- man maken voor het kunst- project kunstwerken waar- bij zij zich laten inspireren door de Gorzen. Uit de ge- schiedenis, de bewoners en de verhalen van de wijk maken zij een persoonlijk wijkportret dat voorjaar 2009 te zien is. VLAARDINGEN - Jazz-zangeres Kim Hoorweg treedt woens dag 25 februari vanaf 20.30 uur op in de Stadsgehoo- rzaal met haar show 'Zingen met Kim'. Voorafgaand aan dit optreden geeft het 16- jarige zangtalent een work shop. De praktische les van Hoorweg is komende woens dag van 16.00 tot 17.00 uur. De zangworkshop staat open voor mensen met liefde voor de zangkunst. Let wel. De gratis zangles is bestemd voor mensen die later die avond haar voor- stelling bezoeken. Het aan- tal deelnemers is daarnaast beperkt. Kim Hoorweg kan slechts 20 zanglustigen be- happen. In de workshop leert Kim Hoorweg de deelnemers Deelnemers brengen's avonds op podium van de Stadsgehoorzaal het geleerde in de parktijk background zingen, solo- zang en microfoontechniek. De nadruk ligt op de jazz- en improvisatiemuziek. De jazz-zangeres vindt dat je juist daaraan enorm veel plezier kunt beleven. De workshop wordt begeleid door pianist Erwin Hoor weg. Ook geen onbekende in het jazzmilieu. De deelnemers wacht ook in de avondshow een rol van betekenis. Zij brengen op het podium van de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal het geleerde in de workshop meteen in praktijk. Zo kun- nen de zangers en zangeres- sen in de dop voelen hoe het is om op het grote podium te staan. Kim Hoorweg is slechts 16 jaar oud maar staat nu al bekend als een gearriveerd zangeres. Zij tekende bi- jvoorbeeld reeds een con tract bij Universal Music. Vorig jaar mei kwam de le cd van Hoorweg uit met de titel 'Kim is Back'. Haar grote sterkte is om op jazz te improviseren. Na de release van haar album heeft zij suc- cesvolle optredens gegeven op het North Sea Jazzfesti- val en in de Heineken Music Hall met Trijntje Oosterhuis en het Metropole orkest. Ook trok zij veel bekijks met haar optreden in de tv-show van Paul de Leeuw. Omdat de deelname aan de gratis zangworkshop beperkt is, moeten ge'iinter- esseerden zich vooraf op- geven. Wie een kaartje heeft voor de avondvoorstelling kan zich via de kassa van het theater aanmelden. Entreekaarten voor het con cert 'Zingen met Kim' op 25 febrauri kosten 15,00 euro. Kaarten met reductie gaan voor 13, 00 euro over de toonbank. Kaarten zijn te reserveren via de theater- kassa, (010) 434 05 00, van dinsdag t/m vrijdag van 12.00 uur tot 15.00 uur en een uur voorafgaand aan een voorstelling. Vlaardings Boekbeeld VLAARDINGEN Peter de Jong Het had er al lang moeten zijn; deze gids voor door de Vlaardingse horeca. Tijdens de UITblin- keravond in cafe d'Oude Stoep werd de gids 'Verrassend bruisend Vlaardin- gen' eindelijk ge- presenteerd. VVV-directeur Eric Schippers en samensteller Look J. Boden overhan- digden het le ex- emplaar aan burge- meester Bruinsma, die door zijn functie goed de weg weet in de Vlaardingse horeca en opnieuw een lans brak voor een verantwoorde en kwalitatieve horeca. 'Verrassend bruisend Vlaardingen' is een handzaam gidsje dat een overzicht geeft van alle horecagelegenheden in Vlaardingen. Met 'het com plete overzicht van horeca in Vlaardingen' kun je er een hele avond op uit gaan. Maar je kunt ook de specifieke zaak opzoeken waar je zin in hebt. 145 mogelijkheden geven ie- dereen naar eigen smaak de gelegenheid tot kiezen. Alleen de coffeeshops blijven in de gids onvermeld. Opvallend aan hef horecagidsje is de anonimiteit ervan. Weliswaar hebben samenstellers en de aanverwante info een naam en gezicht gekregen. De cafebazen en uitbaters zelf blijven naamloos. Daar waar vroeger elke kroegbaas de eigen naam niet al leen op de raam van zijn zaak en de suikerzakjes zette maar ook bij alle reclame vermeldde, daar is nu de persoonlijke herkenning omgeslagen in een totaal anoniem gegeven. Daarentegen hebben veel horecagelegenheden tegenwoor- dig wel een website die in de gids vermeld is. Behalve infor matie over horeca-ondernemingen is het gidsje gelardeerd met wetenswaardigheden en recepten. Bovendien worden ook gerelateerde en specifiek Vlaardingse 'producten' uit de doeken gedaan. De Barflyer, het Blueskantoor, de UIT- blinker, het Horecatoernooi en Haringpop vindt je erin ter- ug. 'Verrassend bruisend Vlaardingen' is een uitgave van de VW, werd samengesteld door TextMessage en wordt gra tis verspreid via de horeca. Omdat de horecagids gratis verkrijgbaar is, krijgen lezers die gei'nteresseerd zijn in het boek 'Dutch Herring' een week langer de tijd te reageren. Om in aanmerking te komen voor deze bijzondere wetenschappelijke uitgave, mail naar s.schaper@maasstad.nl of stuur een briefkaart naar Maass tad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162,3000 BD Rotterdam. Vermeld naam, adres en boektitel. SCHIEDAM - Wie tussen de 4 en 12 jaar is, hoeft zich de komende voorjaarsvakantie echt geen seconde te vervel- en. TOS en SWS Spelender- wijs organiseren dan weer allerlei leuke activiteiten in en rond de wijkcentra en op de Schiedamse pleinen. Wie bijvoorbeeld zijn ouders wil verrassen met een heerli- jke maaltijd, kan in Oost een hoofd- en nagerecht komen maken. Naast koken kun je voor journalist spelen, waar- bij je je eigen kinderkrant en hyves maakt. www.swswel- zijn.nl. woensdag 18 februari 2009 - WX91 Radio maken over de Gorzen, daarmee werd afqelopen week de aftrap gegeven van Golflenqte 3114 vanuit de KetelFactory. Foto: Bart Bos verrassend Mm comjriete overaktit van horecz v. vtaatidtaet LEZERSACTIE Een uitslaande brand heeft vrijdaqmorqen de kantine van de sociale werkplaats in Schiedam in de as qeleqd. Een aantal uren later viooq ook een kas op het BGS terrein in brand. De OOrzaak WOrdt OnderzOCht. Foto: Robin Hoqervorst

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 19