Li Mensen in groene omgeving zijn gezonder Gala-evenement voor chronisch zieke kinderen w 2200 m2 STIGTER 4000 m- WINTER SALE Win een verblijf op Landal De Vlegge fc Speciaal voor onze lezers Unieke lezersaanbieding stad I L I I I €350J 0909 - 50 50 344 €15,- KORTING OP REQUIEM KRONUNGSMESSE MOZART AANBIEDING: U ontvangt via Maasstad 15,- korting per kaart. U betaalt geen 50,- maar slechts 35,- per kaart. BESTELBON PS55 maasstad weekbladen Gezond en we! Vooral mensen met een la- gere sociale status, kinderen en ouderen hebben profijt van meer groen in hun om geving. Dat een groene om geving gezonder is, komt doordat mensen die meer tijd doorbrengen in een groene omgeving, sneller herstellen van stress. Ziekte of het overlijden van een naaste hebben bijvoor- beeld minder effect op de gezondheid van mensen die 'groen' wonen. Maar. ook 'be- wegen' en 'sociale contacten' zijn niet helemaal weg te cij- feren als verklaring. Zo tui- nieren mensen uit een groe ne jvoonomgeving vaker en langer, en fietsen zij langer naar hun werk. Verder voe- •V, len zij zich minder eenzaam en ervaren ze minder vaak een tekort aan sociale con tacten. Meer aandacht voor groen Onderzoekster Jolanda Maas stelt dat groen meer is dan een luxe product en gezondheidsbevorderend werkt. Bovendien voelen mensen in een groene woon- omgeving zich veiliger. Vol- gens Maas zou er meer aan dacht moeten komen voor groen in de leefomgeving bij het inrichten van wijken en steden. Toch zet de Ne- derlandse gezondheidszorg groen nog niet heel actief in voor de gezondheid van pa tienten. Huisartsen kunnen patienten vaker aanraden een wandelingetje te maken in het bos. Verder zou ieder verpleeg- of ziekenhuis ei- genlijk een binnentuin moe ten hebben waar patienten even tot rust kunnen ko men. Vitamine G-onderzoek Het promotieonderzoek van Jolanda Maas maakt deel uit van het Vitamine G-onder- zoeksprogramma dat met subsidie van NWO wordt uitgevoerd door het NIVEL en Alterra. Maas combineer- de resultaten van de Tweede Nationale Studie van Ziekten en Verrichtingen in de Huis- artsenpraktijk met gegevens van het Landelijk Grondge- bruiksbestand Nederland om de hoeveelheid groen in de directe leefomgeving te berekenen. Bron: Universiteit Utrecht ROTTERDAM - Net als vorig jaar is de Cruise Terminal we- derom het decor voor het Gala aan de Maas. Een be- nefietdiner dansant voor de Stichting Pallieter dat zich sterk maakt voor de realisa- tie van het Capelse Kinder- hospice Pallieterburght, een zorgvoorziening voor chro nisch zieke kinderen. Vorig jaar was het Gala aan de Maas een succes, met ruim 6oo gasten en een netto-op- brengst van 151.000 euro. Vrijdag 27 maart vindt de tweede editie plaats. Dit jaar hoopt de organisatie 200.000 euro op te halen. Om dat bedrag te realise- ren, zullen opnieuw 65 tafels moeten worden verkocht. Een groot aantal is daarvan is reeds verkocht. Maar er zijn nog altijd enkele tafels vrij. Voor een bedrag van 4200 euro - voor een tafel voor tien personen - bent u erbij. In ruil daarvoor krij- gen bezoekers een avondje topentertainment voorge- schoteld, gepresenteerd door Winston Post. Met Karin Bloemen en de Amerikaanse zangeres Madeline Bell heeft de organisatie enkele gewel- dige artiesten weten te strik- ken. 'Four Times a Lady' ver- zorgt op de achtergrond de muzikale begeleiding tussen de diverse activiteiten. De afsluitende veiling is dit jaar in handen van Laurien Hes- sels, voormalig veilingmees- ter van het gerenommeerde veilinghuis Christie's in Am sterdam. Dit alles, samen met een uitstekend vijfgan- gen diner, moet borg staan voor een geweldige avond ten behoeve van het goede doel, het Kinderhospice Pal lieterburght. Kortom, ook dit jaar zal nog lang worden nagepraat over dit exclusie- ve gala-evenement. *Reserveren via www.Ga- laAanDeMaas.nl. Kijk ook op www.pallieterhelpt.nl. TUIN- SERREMEUBELEN Altw- uit wmvumd lauen&ruvi! tuia- e*t &e?vie<*teu&elett Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapbouievard Kwakernaat GOED DOEL puzzel T T T Zo doet u mee! service journaal ingsmesse d The Bach Choir Orchestra of the Netherlands o.l.v. Pieter Jan Leusink Hieke Meppelink, sopraan Sytse Buwalda, countertenor Martinus Leusink, tenor Math Dirks, bas Het in de pers als 'absolute wereldtop' om- j schreven The Bach Choir Orchestra of the Netherlands o.l.v. Pieter Jan Leusink brengt Mozart's Requiem Kronungsmesse in Rot terdam op zaterdag 7 maart, aanvang 19.30 uur. Gerenommeerde solisten completeren de unieke 'cast': Hieke Meppelink sopraan, Syt se Buwalda countertenor, Martinus Leusink, I tenor en Math Dirks bas. De Kronungsmesse is beroemd om zijn virtuoze passages voor koor en orkest. Ook de beroemde aria 'Agnus Dei' zal op indringende wijze worden vertolkt door sopraan Hieke Mep pelink. Na de pauze het indrukwekkende Requiem. Het werk werd bij het grote publiek bekend door de film 'Amadeus' over het leven van Mozart. Bestellen: Telefonisch: 0525-684819 o.v.v. actiecode PS55 Via internet: www.pieterjanleusink.nl (bij actiecode invoeren PS55) Onderstaande bon gratis versturen aan BCN, Antwoordnr. 170, 8070 VK Elburg (Gratis versturen aan BCN, Antwoordnr. 170, 8070 VK Elburg) Naam Ad res Postcodewoonplaats Telefoonnummer x 35,- i.p.v. 50,- Laurenskerk Rotterdam, za. 7 maart 19.30 uur (U ontvangt uw bestelling+factuur /andere reducties n.v.t./ excl. verzend- administratiekosten/ n.v.t. op reeds gekochte kaarten) woensdag 18 februari 2009 - TX96 In een groene woonomge- ving voelen mensen zich gezonder en zijn ook ge zonder. Ze bezoeken min der vaak de huisarts. Dat blijkt uit onderzoek van de Universiteit Utrecht. Een groene omgeving is gezonder voor mensen; wie in het groen woont, herstelt bijvoorbeeld sneller van stress. Net als vorig jaar is de Cruise Terminal het decor voor het Gala aan de Maas. H00FDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL. 010-418 50 79 BERKELSE P00RT17 BERKEL EN R0DENRIJS TEL. 010-511 01 34 www.stigter-tuinmeubelen.nl Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 ^www.slaapboulevard-kwakernaat.nl [.Verstand van slapan weekbladen vereniging sketch beroemdheid lastdier Europeaan dikke kabel 7 deel van de voet sterke man vrucht sporter prijzen T T vrije keus 4 openbaar vervoer- middel 1 tik qrond door erfenis verkrijgen bouwland een en ander altijd niveau T 8 tiideliik gebruilcen jong meisje hoofddeksel volzin 9 verpakkings- materiaal dunne plek in weefsel T tegen bezitster gerucht overgeleverd volksverhaal 2 erfelijk- heidsdrager een zekere T 6 Frans lidwoord lidwoord marterachtig dier 5 naar omlaag T 3 zogenaamd niemand uitgezonderd Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. T 1 f Er even heerlijk tussenuit en genieten uLanaai van rust, ruimte en de natuur op Landal De Vlegge. Vanuit de comfortabele bungalows, gelegen in een fraai bos, fietst of wandelt u zo de mooie natuur van het Vechtdal in. Voor de kinderen is er een spelotheek waar zij zich uren kunnen vermaken. U verblijft een midweek of weekend in een 6 persoons accommodatie voorzien van alle gemakken en uitgezonderd de schoolvakanties en feestdagenperioden. Kijk voor meer informatie op www.landal.nl of bel naar 0900-8842 0.20 p.m.). t.w.v. 1#SS£ Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 52: duinroos. Een Uitwaai-arrangement voor twee personen bij Hotel Zuiderduin is gewonnen door: V. van Ginhoven, Rotterdam; E. Kolleman, Spijkenisse. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 18 t/m dinsdag 24 februari 2009 doorgeven via (70 ct. p.m.).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 27