[uii~IN ROTTERDAM m Kim-Lian in swingmusical 'Footloose' Stef Bos met nieuw werk in de theaters in Urban meets circus in 'Questions de directions' 'Lucky numbers' voor Rotterdampas upcI Concert ROTTERDAM - Questions de Di rections van Collectif AOC is een opzwepende mix van circus, straatcultuur, the ater, dans, acrobatiek op trampolines. De voorstelling is zaterdag 28 februari en zondag 1 maart in de Rotter- damse Schouwburg te zien. Het Franse Collectif AOC is een van de meest toonaan- gevende circusgezelschap- pen in het zogenaamde Cir que Nouveau en combineert straatcultuur en choreogra fie in een opzwepende mix van circus, theater, dans, acrobatiek op trampolines. De groep speelt bijna uitslui- tend in de eigen tent vol spe- ciale voorzieningen, en het is dan 00k een heksentoer om de Grote Zaal geschikt te maken voor deze voorstel ling. Maar de hoge kwaliteit loont de moeite. Collectif AOC laat dingen gebeuren die eigenlijk niet kunnen. Traditionele circuselemen- ten als de trapeze, het slap- pe koord, dq Chinese mast, jongleren, acrobatiek en de trampoline spelen hun eigen rol in het theatrale verhaal dat de groep presenteert. Collectif AOC combineert in Questions de Directions modern circus met straat cultuur en choreografie. Dit levert een opzwepende mix van circus, theater, dans, acrobatiek op trampolines en in de trapeze op. Questions de Directions van Collectif AOC is zaterdag 28 februari en zo 1 maart te zien in de Grote Zaal van de Schouwburg. prijzen tot 20 euro. Win kaarten! De Rotterdamse Schouw burg stelt vrijkaarten be- schikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aan- staande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad. nl met als onderwerp 'Ques tions de Directions'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. I www.uitburo.nl/rotterdah buro maasstad weekbladen 'Het is een leuke rol, ook omdat zij zo anders is dan ik zelf' ROTTERDAM - Na 'Grease' en 'Fame' heeft V&V Enter tainment opnieuw suc- ces met een swingmusical. Deze keer is dat 'Footloose', vooral bekend dankzij de speelfilm met Kevin Bacon uit 1984. In de Nederland- se theaterversie worden de hoofdrollen gespeeld door William Spaaij en Kim-Li an van der Meij. ,,'Footloose' ligt in het ver- lengde van 'Grease' en 'Fame', omdat dit ook een swingmusical is", vertelt Kim-Lian van der Meij. ,,'Footloose' is echter min der bekend. Bij 'Grease' en 'Fame' weet iedereen onge- veer waarover ze gaan. Bij 'Footloose' is dat minder. Voor ons als makers is dat niet erg, omdat we het pu- bliek kunnen verrassen met een goed verhaal, dat meer diepgang heeft dan andere musicals." 'Footloose' gaat over de jon- ge Ren McCormack (Wil liam Spaaij). Hij verhuist met zijn moeder van de stad naar een klein dorpje. De dominee van dat dorp heeft de gemeenschap in zijn greep. Er mag van hem niet worden gedanst of naar moderne muziek wor den geluisterd. Ren heeft hier moeite mee en gaat de strijd aan met de dominee en zijn regels. Om het nog lastiger te maken, wordt Ren ook nog eens verliefd op de dochter van de stren- ge dominee. Deze dochter wordt ge speeld door Kim-Lian. „Een ontzettend leuke rol, ook omdat zij zo anders is dan ik zelf. Ik ben door mijn ou- ders heel vrij opgevoed en mocht veel. Ariel mag juist vrijwel niets omdat haar va- der alles verbiedt. Dat heeft onder meer te maken met de dood van zijn zoon, waar hij nog steeds veel verdriet over heeft. Ariel mist haar overleden broer heel erg, maar ze wil ook verder. Zij is een tiener, een meisje dat alles wil proberen en op zoek is naar wie ze is." Net als met eerdere musi cals lukt het V&V Enter tainment ook met 'Footloo se' om een jong publiek de theaters in te krijgen: „Zij doen dat heel goed", vindt Kim-Lian. „Toen ik hoorde dat ze 'Grease' gingen ma ken, dacht ik eerst: dat is al zo vaak gedaan. Maar het is zelfs hun beste bezochte voorstelling. Ook 'Fame' was een succes. Voorheen was theater vaak voor ou- deren, maar naar deze mu sicals komen juist ook jon geren kijken." 'Footloose' is op 24-25/2 te zien in Theater ad Schie, Schiedam en 16-21/6 in het nieuwe I.uxor Theater. Kort ROTTERDAM - Een nieuwe Rot terdampas op vrijdag de der- tiende presenteren? Als dat maar geen ongeluk brengt... Vooralsnog ziet het daar niet naar uit, want het nieuwe seizoen begint met zonnige cijfers, betoogde directeur Erik Reitsma bij de presen- tatie. Het eerste exemplaar werd uitgereikt door wet- houder Leonard Geluk. De Rotterdampas wordt verspreid in 15 regionale gemeenten en bereikte ver- leden jaar een record van 140.000 pashouders. Hen staan ook dit jaar weer tal van aanbiedingen te wach- ten bij attracties in de regio. „Wie ze allemaal gebruikt, heeft 10.000 euro voordeel", rekende Reitsma snel uit. Tot de voordelen behoren in 2009 onder meer acties van het 20-jarig Pathe, Plas- wijckpark, de Euromast en de Kunsthal. De pas kost 5 (minima), 10 (65-plussers) of 55 euro, afhankelijk van de doelgroep. In totaal doen er nu 500 attracties mee met de kortingsacties van de pas. De pas is sinds 16 februari verkrijgbaar op 46 verkoop- punten, waaronder de Cen- trale Bibliotheek. Zie voor meer informatie www.rotterdampas.nl. ROTTERDAM - Het nieuwe lied- jesprogramma '2009' van Stef Bos is het logische ver- volg op zijn vorige show '2008'. Ook deze keer speelt hij vooral nieuw werk. Beide programma's samen leveren ruim vijftig nieuwe liedjes op. Op zondag 22 febru ari speelt hij in het nieuwe Luxor Theater. In 2007 trok zanger Stef Bos door Nederland en Vlaande- ren met een overzichtpro- gramma. Hij speelde een greep uit zijn omvangrijke oeuvre. Omdat hij daarna iets heel anders wilde, be- sloot hij voor zijn volgende programma '2008' letterlijk op nul te beginnen. Het mot to: schrijven als een zot en geen enkele zekerheid. Met een basisbezetting, drum, has, gitaar en hij zelf achter de piano, ging Bos op tournee. De theaters in met louter onbekend materiaal. Stef Bos noemt het niet am- bitieus, maar noodzakelijk: „Ik wilde dat risico nemen, ook naar het publiek toe. Ik heb een trouw publiek dat zoiets wel van mij verwacht, dat ik telkens iets anders en nieuws doe." Uitgangspunt van '2009' is hetzelfde, al spelen zij nu ook enkele oudere nummers. Naast zijn de vaste muzikale kompanen Martin de Wag- ter (drums), Roberto Mercu- rio (has) en Rene van Mier- lo (gitaar), zit Ton Snijders achter de piano. „Zelf sta ik nu meer naar voren en kan dus meer met de interpreta- tie doen dan vorig jaar." Hij vindt het heerlijk om liedjes te schrijven: „Alleen maar bezig zijn met liedjes maken, zonder erover na te denken wat er mee gaat ge beuren. Soms schrijf ik al- leen, soms met de band. Dat proces is zo fantastisch. Het is bijna net zo leuk als een kindje maken. Samen gaan zitten en drie uur later is er iets. En of het dan goed of slecht is, merk je later wel." Zelfs op de dag van de pre miere van '2009' in Brussel schreef hij nog een nieuw liedje dat's avonds al ten ge- hore werd gebracht. „Daar had ik zin in en ik had al een idee voor een blues. Dat was erg leuk en spannend om te doen. Gewoon een nieuw lied schrijven en spelen zon der erover na te denken dat al die journalisten in de zaal zaten." Duidelijk is dat het publiek van Stef Bos nog veel moois kan verwachten. Hij heeft nog veel zin om nieuwe lied jes te schrijven: „Dat had ik een paar jaar niet, omdat ik wat gedonder had met de zakelijke kant. Nu heb ik al les in eigen hand en dat be- valt me prima. De platenin- dustrie begrijpt soms niet dat je dingen met bezielingr doet." „Ik doe dit uit liefde om iets te vertellen of om on- derdeel te zijn van een cul- tuur. Muziek moet je goed behandelen. Het is net een mooie vrouw, maar je moet haar niet de kleren van het lijf rukken. Wat dat betreft verbaas ik me over Idols-ar- tiesten en hun contracten. Ze hebben geen enkele vorm van vrijheid. Ik snap niet dat niemand daar ooit tegen in het verweer is gekomen." Stef Bos is 22 februari te zien in het nieuwe Luxor Theater. podium journaal Collectif AOC combineert in Questions de Directions mo dern circus met straatcultuur en choreografie. 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur di-za 10/2-7/3 20u Bert Visscher Stoffe Jongens, nog kaarten beschikbaar! zo 22/2 20.00u Stef Bos tour 2009 brengt nieuw repertoire en bekend werk ma 23/2 20.00u The Ten Tenors uniek concert vol opera en popmuziek oude Luxor Theater www.luxortheater.nl 010 484 33 33 Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. vr-za 20-21 /2 20u Lebbis Hoe laat begint het schieten? Grappen over de actualiteit van de dag zo 22/2 di-zo 24/2-1/3 16.00u Vermoorde onschuld Adembenemende psychologische thriller Disney's High School Musical De populaii e televis nu in het theater! oio I Rotterdamse Schouwburg 411 81 10 I www.rotterdamseschouwburg.nl Schouwburgplein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: ma-za 12-19 uur. wo 18/2 t/m di 24/2 Kaap Kat van Lizzy Timmers Kopenhagen van het Nationale Toneel Wat het lichaam niet vergeet van Toneelgroep Oostpool - Tourniquet en Hardboiled van Abattoir Ferme - Circus: Bekijk het maar! (5+) van Circus Rotjeknor 4x20 Storyproof van Scapino Ballet Rotterdam Hatchlings Festivalletje (8+) van Meekers Uitgesproken Dans 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl zo 22/2 14,00u Rene Groothof/Beer I Het huis van de Moskee (10+) Jeugd Muziek do 26/2 20.15u Cameretten Finaletournee 2008 Cabaret woensdag 18 februari 2009 - TX97 Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 uur. do 19/2 20.15u Griffioen/Zuidplein Cabaret Festival Halve finale do 19/2 20.00u Daniel Arends I Geen Excuses Cabaret Extreem grappig en gevaarlijk vr 20/2 20.15u Jeroen van Merwijk Graag meneer van Merwijk! Cabaret za 21/2 14.00u Pieter Tiddens Vooruit! Nog een keer kindercabaret, nu nog a riders (6+) Jeugd Kim-Lian van der Meij in de musical 'Footloose': „Naar onze voorstellingen komen juist veel jongeren kijken." foto Roy Beusker Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). door Vincent Wernke Stef Bos: schrijven als een zot en geen enkele zekerheid.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 29