Dag Strand aan de Maas Artiesten treden live op in je studentenkamer Stem voor het Beste Rotterdamse Boek 2008 'Bezoekers bepalen hoe nacht eruit ziet' Uniek: Gratis workshop van jazz-wonder Kim Hoorweg IMPULS Swing mee met Soul Brothers w m ROTTERDAM - Deze zomer komt er geen nieuwe editie van Strand aan de Maas. De natte zomers van de afgelo- pen jaren leverden te weinig inkomsten op om het strand rendabel te houden. „Het is heel jammer dat zo'n toplocatie in de zomer toch niet rendabel blijkt te zijn", vindt Niels van Hamburg, eigenaar van Strand aan de Maas. „We hebben ons best gedaan om er alles uit te ha- len, maar het weer bleef ons parten spelen. De zomer van 2008 was nog slechter dan die van 2007 en dan draai je verlies". Van Hamburg is tot de conclusie gekomen dat het Strand aan de Maas financieel te risicovol is ge- worden om verder te gaan. De gemeente ondersteunde vanaf het begin het Strand aan de Maas en zette zich in om samen met ondernemers het waterfront nog aantrek- kelijker te maken. Dat het Strand aan de Maas nu moet stoppen is spijtig, maar de gemeente heeft begrip voor de afweging die de organisa- tie maakt. Strand aan de Maas maak- te alle jaren deel uit van de Rotterdamse Zomerfestivals en vormde het middelpunt van het zomeraanbod in de stad. Veel festivals hadden er een pre- of afterparty. Bezoekers van de verschil- lende festivals combineer- den hun dagje Rotterdam met een bezoek aan het strand. Ook Rotterdam Fes tivals betreurt het einde van het strand. Directeur Johan Moerman: „Het was een mooi evenement waarin ver- schillende partijen in de stad goed hebben samengewerkt. Het is echt bijzonder dat dit soort projecten gerealiseerd worden in Rotterdam". Het Strand aan de Maas be- stond sinds 2003. Het pa- viljoen verhuisde van de Boompjeskade naar het Leu- vehoofd, waar meer ruimte was voor het zand. Elk jaar groeide het voorzieningenni- veau en de programmering. In 2007 kreeg het strand een nieuw paviljoen. Voor het paviljoen wordt nog naar een nieuwe bestemming ge- zocht. maasstad weekbladen HHHHi ROTTERDAM - Over enkele we- ken is het zover: de Rotter damse Museumnacht. Zater- dag 7 maart is een avond vol verrassende programma's in 45 musea en galeries. Van 20.00 tot 2.00 uur zorgt het thema 'RE:' voor een gevari- eerd aanbod, waarbij de in- breng van bezoekers bepaalt hoe de nacht er uitziet. Burgemeester Aboutaleb opent de Museumnacht door de stad letterlijk in de schijnwerpers te zetten. Ge- bouwen komen tot leven. Luister naar de geluiden die zich schuilhouden achter de muren waar met de lichtspot op wordt geschenen. Bezoe kers bedienen de lichtspots en maken zo samen een rit- mische compositie van typi- sche Rotterdamse geluiden. Op de Witte de Withstraat is de installatie >RE:ID van kunstenaar Willem Bes- selink te zien. Dit kunst- werk krijgt vorm door de bewegingen van bezoekers. Iedereen met een speci- ale button - deze krijg je bij aanschaf van een passe-par tout - wordt digitaal gevolgd. De routes van de bezoekers door de stad bepalen de vorm van de installatie. Ook na de Museumnacht is >RE: ID nog te zien op het inter net. Ontdek welke locatie het meest bezocht werd en hoe de tentoonstellingen werden beoordeeld. Alle 45 musea en galeries bieden deze avond een spe- ciaal programma. Ervaar de spectaculaire live fotos- hoot van Fleur Koning in de Rotterdamse Fotoaca- demie. Laat de binnenkant van je ogen fotograferen, proef blind wijn en zie hoe een kleurenblinde kunste naar actionpaint in het Oog- ziekenhuis. Ga oudHollands viruswerpen, speel het Mu- seumnacht-Dictee en restyle het Museumpark. Het passe-partout, de button met knipperend lichtje, geeft toegang tot alle locaties; 12 euro in de voorverkoop, 15 euro op de avond zelf. Discofever ROTTERDAM - De Soul Bro thers zijn vier mannen met gouden kelen. Dins- dag 10 maart zingen zij in het oude Luxor Theater te Rotterdam onvergete- lijke soul, knallende funk en opzwepende discohits. Stilzitten is niet aan de orde! Soul en discofeesten zijn terug van weggeweest en dat weten de Soul Bro thers als geen ander. In deze spetterende voor- stelling onder leiding van Iwan van Hetten (onder andere Sister Sledge) komen alle swingende klassiekers van de afge- lopen vier decennia voor- bij. James Brown, Stevie Wonder, Earth Wind Fire, Kool &the Gang, Mi chael Jackson, maar ook Nelly, soCent en Justin Timberlake. De Soul Bro thers nemen je mee naar de stampende feesten van toen met hun wijde pijpen en afro-pruiken. Het is de ultieme feel good voor- stelling. Soul Brothers begint om 20.00 uur. Reserveren via www.luxortheater.nl of 010-484.33.33. ROTTERDAM - De laatste woensdag van februari, de 25ste, vindt in Rotterdam de tweede editie van StuKa- Fest plaats. StuKaFest staat voor het Studentenkamer- festival. In twintig studen- tenkamers verspreid over het centrum van Rotterdam treden diverse artiesten op. De avond start om 17.00 uur met een heerlijke Stukahap in het Centrum Beeldende Kunst aan de Nieuwe Bin- nenweg. Tijdens het vullen van de maag, zijn er allerlei kunstenaars aanwezig. Zo kun je je sokken laten pim- pen tot echte Stuka-sokken, ontvoerd worden in een lift en nog veel meer. De openingsact wordt ge daan door hiphop formatie Dikke VanDalen. Hierna zijn er drie rondes met op- tredens in de studenten- kamers. Namen die te zien zijn: Vincent Geers, win- naar van Camaretten, An derson, een indie-pop duo met bekendheid in Japan, Jeroen Naaktgeboren van De Woorddansers en nog vele anderen. Er is voor ie dereen wel wat: dans, lite- ratuur, muziek, theater, ca baret en poezie. Bezoekers stappen na elke ronde op de fiets om zo naar de volgende ronde te gaan. De avond wordt afgesloten met een eindfeest in Club Watt, hier draait DJ Secret Cinema. ROTTERDAM - Tien Rotterdam se boeken dingen deze keer mee naar de prijs het Beste Rotterdamse Boek 2008. Dat is meer dan bij de vorige twee edities, die allebei wer den gewonnen door Judith Visser. In 2006 won zij met 'Tegengif en een jaar later met 'Tinseltown'. Ook Deze keer behoort Visser tot de genomineerden met 'Stuk'. De thriller 'Stuk' is haar beste boek tot nu toe en dus maakt ze ook nu weer een grote kans om deze verkie- zing te winnen. Voor de prijs komen boeken in aanmer- king, fictie en non-fictie, die nadrukkelijk handelen in de Maasstad en/of zijn geschre- ven door een auteur uit deze regio. Een jury heeft iiit het totaalaanbod een selectie gemaakt van tien boeken. Het publiek bepaalt uitein- delijk de winnaar. De tien genomineerde boeken zijn: 'Fantasma' van Najoua Bijjir, 'Langzame Wals' van Robert Haasnoot, 'Hemelsleutels' van Tania Heimans, 'Kift' van Martine Kamphuis, 'Van Miljonair tot Krantenjon- gen' van Sander de Kramer, 'Vergelding' van Elisabeth Mollema, 'Hand in Hand, kameraden' van Jan Ouden- aarden, 'Geboren Verliezers' van Elvin Post, 'Stuk' van Judith Visser en 'Opstelten, burgemeester van Rotter dam 1999-2009' van Trea van Vliet. De winnaar wordt bekendgemaakt tijdens het letterenbal Novel op woens dag 11 maart in het Biblio- theektheater in Rotterdam. Stemmen kan via de website van Bibliotheek Rotterdam: www.bibliotheek.rotterdam. nl. Geen internet? Bij boek- handel Selexyz Donner en in de Centrale Bibliotheek zijn papieren stemformulieren verkrijgbaar. De verkiezing is een initiatief van de Cen trale Bibliotheek, Selexyz Donner en AD Rotterdams Dagblad. VLAARDINGEN - Jazz-zangeres Kim Hoorweg (16) treedt woensdag 25 februari om 20.30 uur op in de Kleine Zaal van de Stadsgehoorzaal Vlaardingen. Iedereen met een grote liefde voor muziek en dan met name de zang- kunst, kan zich inschrijven voor de gratis zangworkshop van 16.00 tot 17.00 uur. Er is slechts plaats voor twintig mensen, dus wees er snel bij. Alleen mensen die in het be- zit zijn van een kaartje voor de voorstelling, mogen mee- doen aan de workshop. Kim zingt de sterren van de hemel en heeft nu al een contract ondertekend bij Universal Music. Vorig jaar mei is haar eerste cd uitge- komen: 'Kim is Back'. Na de release van haar album heeft ze succesvolle optredens gegeven op het North Sea Jazzfestival, in de Heine- ken Music Hall met Trijntje Oosterhuis en het Metropole orkest en bij Paul de Leeuw. In de workshop leert Kim de deelnemers background zingen, solozang en micro- foontechniek. De workshop wordt begeleid door pianist Erwin Hoorweg, een gere- nommeerde jazzmusicus. Deelnemers kunnen voelen hoe het is om op het podium te staan. Na de workshop mogen deelnemers samen met Kim optreden om het publiek te laten zien wat ze geleerd hebben. Kaarten zijn te reserveren via 010-434.05.00. Inschrij ven voor de workshop aan de kassa. journaal vi«oNtoue Cultuur snuiven na zonsonderqanq. Beqin maart kan het weer tijdens de Museumnacht. foto: archief Rob Kamminqa www.rotterdamsemuseumnacht.nl. woensdag 18 februari 2009 - TX98 Het boek 'Van Miljonair tot Krantenjonqen' van journalist Sander de Kramer is een van de kanshebbers op de titel. Na de workshop 'Zinqen met Kim' moqen deelnemers met haar het podium beklimmen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 31