Gemeentel lericht Schiedammer van betekenis: .C.M. de Groot Sterke Startende ontdekschiedam,nu— Vrouwen gezocht s,e acBB^ Wel het idee, maar niet het geld?! Eenmalige subsidie voor welzijnsactiviteiten gemeente Schiedam 1 501 IB2AM KaPvergunnir>9 (spoedpublicatie) In de tweede speciale uitgave van het cultureel magazine Musis wijdt Han van der Horst zijn stuk aan 'Schie dammer van betekenis' M.C.M. de Groot 1860-1935Een fortuinlijke man die in Schiedam veel goeds heeft gesticht. De Groot nam al spoedig afscheid van het katholieke geloof en wendde zich vervolgens tot het radicalisme. Zijn ideaal: 'Alle burgers moeten zich in voile vrijheid kunnen ontwikkelen.' Micheal Coenradus Maria de Groot, zoon van een handelaar in gedistil- leerd, zette zich voornamelijk in voor geemancipeerd onderwijs, algemeen mannen- en vrouwenkiesrecht en de vakbeweging. Hij werd lid van de Stichting van Vrijzinnig Demo- cratische Bond (VDB) en heeft dit radicalisme bijna twintig jaar in de Schiedamse raad vertegenwoordigd. In 1893 was De Groot de feitelijke stichter van het Volkshuis van Schie dam. Op 7 juli 1917 stuurde hij een brief aan de gemeenteraad van Schiedam waarin hij vroeg of hij een openbare leeszaal en een bibliotheek aan de Lange Haven 131 mocht be- ginnen. De brief is ondertekend door het bestuur van het Volkshuis, be- staande uit M.C.M. de Groot (voor- zitter) en Piet Sanders (secretaris). Voor het volledige artikel van Han van der Horst verwijzen wij u naar de Musis van februari. Journalist Hans van der Sloot zal in de toekomst een biografie van M.C.M. de Groot publiceren. Binnen het kader van het 'Groten van Schiedam'-project schrijft Han van der Horst elf artikelen over bij- zondere Schiedammers of personen die voor Schiedam van uitzonderlijke betekenis zijn geweest. Maandelijks publiceert Musis een van deze verha- len, ge'illustreerd door een studie van Mathijs Gootjes. Portret van M.C.M. de Groot door Mathijs Gootjes, beeldbanknummer 62188) Aleida's Plannendag is een twee- daagse, gratis masterclass voor star tende onderneemsters die woonach- tig of werkzaam zijn in Schiedam of in de regio. Ongeveer twintig vrouwen worden twee dagen bege- leid door buddy's. De buddy's zijn vrouwen die al langer ondernemer zijn en als geen ander weten welke vragen en problemen op het pad van starters kunnen komen. De buddy's gaan met de startende onderneem- sters aan de slag om tot een concreet ondernemingsplan te komen. De drie meest kansrijke plan- nen die ontwikkeld worden tijdens Aleida's Plannendagen worden bij de gemeente Schiedam voorgedragen voor ondersteuning vanuit Stichting Microfinanciering Ondernemers Schiedam i.o. (Stichting MOS). Oproep Startende onderneemsters die in twee dagen serieus aan hun toekomst wil- len werken en veel willen bereiken, kunnen zich opgeven voor Alei da's Plannendagen door een mail te sturen naar sterkevrouwen@ ontdekschiedam.nu voor 25 februari of het inschrijfformulier op www. ontdekschiedam.nu in te vullen. Een jury van specialisten beslist uit- eindelijk welke onderneemsters gese- lecteerd worden om deel te nemen. Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 2 bomen (Wilg en Es), in verband met zeer ernstige schade en overlast door wortelopdruk. De bomen staan op het volkstuincomplex Vijfsluizen te Schiedam, zoals op de bij deze aanvraag overgelegde tekeningen is aange- geven hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 2 bomen, zoals in deze vergunning aangegeven. NB: vanwege het verstrijken van de wettelijk voorgeschreven beslistermijn van acht weken, en zonder dat een verdagingsbesluit naar de aanvrager is verzondea (artikel 1.2 APV Schiedam), dan wel de aanvrager op een andere manier in kennis is gesteld, is deze vergunning van rechtswege verleend. Aanvrager heeft hiermee een spoedeisend belang gekregen, waardoor met rooien kan worden aangevangen, zonder dat de bezwaar-en beroepsprocedure hoeft te worden afgewacht. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht, kunnen belanghebbenden tegen dit besluit wel een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kun nen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzie ningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer C.J.R. Menick van de afdeling vergunningen en handhaving. Tijdens kantooruren telefonisch bereikbaar op: 010 2191893. in ieder geval moeten worden De gemeente Schiedam biedt de inwoners van de stad de mogelijkheid om subsidie aan te vragen voor het organiseren van eenmalige activiteiten op het gebied van welzijn. Zowel instellingen als particulieren (in samenwerking met een erkende organisatie) kunnen een subsidie aanvragen voor activiteiten die worden georga- niseerd voor inwoners van de stad Schiedam. Denk hierbij aan bv. een activiteit bestemd voor alle Schiedammers, een hiphopfestival, een activiteit voor wijkbewoners, een schoonmaakactie met de buurt, een vakantieactiviteit voor een speciale doelgroep, een activiteit voor mantelzorgers of vrijwilligers etc. Er zijn wel bepaalde voorwaarden aan verbonden. Informeer hiernaar. Twee maal per jaar kan een aanvraag voor deze inci- dentele subsidie worden ingediend. De sluitingsdatum voor de eerste ronde is 1 maart 2009. De beoordeling en beslissing daarop volgen uiterlijk 1 mei 2009. De sluitingsdatum voor de 2e ronde is 1 September, met uiterlijke beslisdatum 1 november. De gegevens die ingediend zijn: - Een omschrijving van de eenmalige activiteit; - Een overzicht van de inkomsten en uitgaven; - Het gevraagde subsidiebedrag; - Rekeningnummer. - Naam, adres, woonplaats gegevens van de aanvrager. Het per aanvraag toe te kennen bedrag is maximaal 50% van de kosten, en in totaal nooit meer dan 2.500,-. Wilt u in aanmerking komen voor deze subsidie? Infor meer dan naar de voorwaarden en stuur uw schriftelijke aanvraag voor 1 maart 2009 naar de gemeente Schiedam, ter attentie van mw. drs. S.P. Badal, Afdeling Educatie Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Heeft u vragen, neem dan contact op met Team Welzijn, telefoonnummer: 010 - 219 1529 of stuur uw e-mail naar s.badal@schiedam.nl. Kapvergunning Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 6 Essen in verband met ophoging van de binnentuinen. De bomen verdra- gen de ophoging niet, staande binnentuinen in de omgeving van de Tem- pelstraat aan de achterzijde Burgermeester van Haarenlaan te Schiedam. Het gaat om de huisnummers 1023 t/m 1153, zoals op de bij de aanvraag overgelegde tekeningen is aangegeven* hiervoor geldt een herplantplicht van 6 bomen, zoals in de vergunning aangegeven Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht, kunnen belanghebbenden tegen dit besluit, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag van verzending van de vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kun nen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzie ningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer C.J.R. Menick van de Afdeling vergunningen en handhaving. Tijdens kantooruren telefonisch bereikbaar op 010 2191893. Nieuwe tarieven Zeehaven- en Binnenhavengelden Het college van B&W maakt bekend dat het op 10 februari 2009 de nieuwe tarieven Zeehaven- en Binnenhavengelden - met uitzondering van de bepa- lingen voor pleziervaartuigen - behorende als bijlage bij de Algemene Voor waarden Havenbedrijf Rotterdam N.V. inzake Zeehavengeld, Binnenhaven- geld en Bijdrage afvalstoffen zeeschepen ("General Terms and Conditions for Sea harbour dues and Inland harbour dues and the Waste levy on seagoning vessels, including Port Tariffs 2009") heeft vastgesteld. De Algemene Voorwaarden liggen voor een ieder vanaf heden gedurende zes weken ter inzage bij balie Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor aan het Stadserf 1 te Schiedam. I j iHli'Ufr— en fsSI GEMEENTEARCHIEF

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4